Ben Randall je držitel mnoha rekordů a za svůj záchranářský život zachránil již přes 200 lidí. Jenže jednoho dne má při akci záchranný vrtulník nehodu a zřítí se do moře. Benovi se podaří dostat do člunu, kam vtáhne i svého zraněného kolegu a nejlepšího přítele Carla. Než se jim však dostane pomoci, Carl umírá. Otřesený Ben uvažuje o odchodu, je však přeřazen na místo instruktora v elitním výcvikovém centru pro mladé záchranáře. Dostává na starost 30 mladých mužů a žen, kterým má předat všechny své bohaté zkušenosti. Vrhá se do výuky jediným způsobem, který je mu vlastní, a svými nekonvenčními metodami obrátí celý výcvikový program naruby. Pak narazí na domýšlivého plaveckého šampióna Jakea Fischera. Pozná v něm člověka, který má potenciál stát se nejlepším z nejlepších - pokud ovšem dokáže svůj talent zkombinovat s plným nasazením a vyhnout se chybám, které učinil sám Ben. Jake je brzy nasazen na svou první misi do divokých vod Beringova moře. (TV Nova)

Ceberus

Ano, film je relativně předvídatelný, i tak byl ale natočen poctivě. Costner i Kutcher předvádějí výborný výkon a autoři také dbali na to, aby film nebyl pohřben nekvalitními vizuálními efekty - záchranářské práce vypadaly velmi slušně. ()

danny_21

Solidní oddychovka na deštivé odpoledne ( jako včera ) případně jako večerní relaxace u vína. Mentor Kevin má charisma narozdíl od toho Kutcherovic kluka, ale příběh nenabízí nic nového, kromě prostředí záchranářů. Zkrátit o 20 minut, zlepšit vizuální efekty bouřícího moře, přidat nějakou pořádnou dramatickou záchranářskou scénu a změnit konec a výsledek by byl lepší. Jedno je ale jisté přátelé, na Aljašku k Pobřežní stráži by mě nikdo nedostal - 65 %. ()

Armin82

Nikdy jsem se netajil tím, že Kutchera neuznávam. Jeho herecký um, mne zatím v žádném filmu nepřesvědčil. Zde mi alespoň trochu změnil pohled na věc. Možná za to mohl režisér, možná to bylo tím, že hrál po boku charismatické extratřídy se jménem Kevin Costner. Nemám tucha čim to bylo, ale role mu každopádně sedla. Pobřežní hlídka v našich končinách, není takové téma jako na Aljašce, ale každopádně to asi nebude žádná sranda. Mě se přiblížení tohohle povolání v podání Andrewa Davise moc líbilo--->90% ()

ZnalecH

Zpočátku jsem nevěděl, co mám od filmu čekat, ale nakonec jsem byl překvapen a potěšen. Opravdu zajímavá podívaná. ()

Likan7

Klasický Costner. Solidní životopisné drama, solidní Costner, mamutí délka, která je minimálně o 40 minut delší než by slušelo a Kutcher, který potvrdil, že je absolutně mimo. Herecky na to prostě nemá a nikdy mít nebude. Je s přehledem nejslabší článek a jeho výkon film jednoduše podkopává. Jako film jsou Záchranáři béčko o kterém víte po 20 minutách první poslední. Není to nic světoborného, ale na deštivé odpoledne dobrý. ()

boni

Přesně ten případ, kdy je kvůli co největšímu diváckému dosahu příliš tlačeno na pilu, až téměř vyšumí skvělý námět. Ale i tak příjemná jednohubka. ()

vince

Som milo prekvapený. Zachranárske scény boli výborné aj docela napínavé a taktiež som sa nenudil ani počas celého filmu. 75 %. ()

BaronX

Takový nenáročný, pohodový film na jedno deštivé odpoledne. Zkoukne se celkem snadno, do děje taky vtáhne, nicméně po druhé už ho člověk vidět nemusí. Pozitivní je, že ač starej pardál, Costner - Kutchera herecky celkem v pohodě převálcuje, Ashton se má ještě hodně co učit ;-) 7/10 ()

Adrai

Pobřežní hlídka není jen Mitch Buchannon, namakaní týpci a opalující se prsatice. Je to evidentně hodně tvrdá práce do které jdou s vědomím že se nemusí vrátit (i když s tím lidé dnes taky vycházejí jen na ulici). Zajímavé téma - slušní herci - ucházející prostředí. Nohlo to být o 15/30 minut kratší ... ale vem to čert. Mě se to líbilo ... ()

Smerfetka88

Zajímavé prostředí, charismatický Kostner, dechberoucí záběry rozbouřeného moře. Oproti tomu ale celkem předvídatelný průběh filmu (Jake to dokáže, že je nejlepší!!), plytké dialogy mnohdy a Kutcher, kterému asi nikdy nepřijdu na chuť. Suma sumárum 3*, průměrný americký film, na který se dá v klidu podívat. ()

Looka

60% Z Costnera je na starý kolena velkej sympaťák, naopak Kutcher je odpornej spratek, kterej táhne tento film ke dnu jak Exon Valdés. ()

papadoce

Rozhodovanie je jednoznačne medzi 3 a 4. Ale Kevina mám rád a Káčer mi nijako neublížil :). Dobré, ale bolo potrebné ubrať 20 minút. ()

Knor

Povedenej snímek ze života záchranářů. Nechybí tu živá legenda, výcvik, několik záchranářských akcí a trocha toho dramatu. Film šlape, nenudí, Kevin Costner ja pan respekt jak se patří, akce velmi dobrá a co se emocionální stránky týče, mě to docela chytlo. ()

BFG2000

Výborný tematický film, který o laťku výš nesou skvělý Kevin s Ashtonem! Opravdu hezky se na to dívá, ve filmu jsou skvěle budované vztahy, emoce, perfektně vylíčené charaktery postav. Krásné a současně děsivé mořské scény, o nic méně děsivé scény bazénové. Film se prezentuje jako čest záchranářům United States Cost Guard a jako takový i skvěle slouží. Jsou to opravdoví hrdinové: "So others may live!" ()

LukeSharp

Už tolikrát omletý příběh jak se mladý sráč dere ke slávě až ho nakonec zkrotí velitel naprostý hrdina.Tentokrát je to zasazeno do prostředí Pobřežní stráže a tak to mohlo být alespon trošku akční.Paradoxně jsem se více bavil ve výcvikovém centru a když došlo na akci tak děs a hrůza.Začátek a konec naprostá nuda s lehce vyváženým středem a máme tady průměrák jak vyšitý. ()

unrocker

Zase po dlouhé době Kostner natočil film za který se nemusí vůbec stydět , pěkná podívaná dobré akční scény, TREVOR RABIN opět skvěle doplňující hudba, příběh ala AMERIKA, ale konečně s trochu smutným koncem... Kutchera nemusím tak ho ani nebudu hodnotit...!!! ()