Měla to být úplně běžná zakázka. Drobounký lupič klenotů Calvin Simms (Marlon Wayans) je najat, aby ukradl drahý královský diamant. Jeho zabedněný parťák Percy ale diamant upustil přímo do kabelky Vanessy Edwards (Kerry Washington - Ray) a jejich dokonalé plány tím poněkud pokazil. A tak když narážejí na Vanessina manžela Darryla (Shawn Wayans), který beznadějně touží po vlastním dítěti, nenapadá Calvina nic chytřejšího, než obléci plenky a hrát si na opuštěné dítě. V nové roli musí přetrpět spoustu ponížení a odporných rodinných vycházek. Hlavně však musí dostat drahokam zpět dřív, než ho jeho “noví” rodiče odhalí. Režie filmu se ujal Keenen Ivory Wayans (Někdo to rád blond). (oficiální text distributora)

Andre3000

Tak se nám tu sešli staří známý ze Scary Movie, ale už od začátku bylo jasné, že to nemůže mít úspěch. Dost uhozený dílko, který ale aspoň chvílema dokázalo zaujmout. Pár vtipnějších scének, jinak blbost no. ()

Juto

V podstate viem, čo dostanem od bratov Wayansovcov a z tohto dôvodu si ich filmy môžem do značnej miery vychutnať. Ich filmy su absurdné a smiešné a niekedy mám náladu na absurditu a smiešnosť. A tento film je presne taký. 6/10 ()

WolfR

Rodina Wayansových se znova dala dohromady a natočila opět další bláznivou komedii - Pidihajzlík. Liliput Calvin (Marlon Wayans) se svým dementním kamarádíčkem (Tracy Morgan), spáchá loupež diamantu, ale po souhře náhod se diamant nějak dostane k jisté Vanesse (Kerry Washington) a jejímu příteli Darrylovi (Shawn Wayans), který moc touží po dítěti. A tak bude muset zlodějíček liliput Calvin, hrát malé dítě a dostat se k těm dvoum, aby si diamant mohl vzít zpátky. Myslím, že takovouhle švihlou zápletku by mohli vymyslet jen Wayansové, nikdo jiný. Přes malou porci dobrých vtipů zklamán ale nejsem, protože od Wayansů už jsem prakticky nic jiného nečekal. Prostě další oddechová “Wayansovka“. 2 hvězdy. ()

Ice123

Dá se na to koukat, občas se zasmějete, občas si zas řeknete že je toho už až moc. Ale v celku je to koukatelný... 50%. ()

tom88

Bláznivá bezduchá komédia bez ničoho čo by mal mať film. Typická americká komédia, pri ktorej sa má divák iba smiať a nerozmýšľať. Je tu kopec vydarených vtípkov, ale tiež zopár trápností. Mne to nijak neprekáža a celkom som sa zasmial. Je to riadne béčko, ale sakra vtipné. 50% ()

URBAN

Taková blbost , ale super blbost ikdyž to o ničem není je to super někdy to kolísá na hraně nudy jenže to tak někdy bývá ( 11.7.13/MAC ) ()

A.Beech

Áno, áno ten nápad je totálna kravina. Ale mňa to dosť pobavilo. Nie je to síce nejaká inteligentná komédia, ale tak treba aj takéto uletené typy komédii. A Wayansovci sú mi ešte k tomu aj celkom sympatický. ()

Khumbac

Vím že když jsem tuto krutopřísnost viděl poprvé tak jsem se řezal jak emouš. Ale při druhém pokoukáníčku jsem se už tak nesmál.... ()

fray

když se ve filmu pouzije jeden vtip dvakrat...vypada to uz blbe. v tomto filmu pouzili dokonce jeden vtip 9x a to velmi trapne a ohrane bouchnuti mezi nohy. ocividne je stale dost lidi co podobne veci nikdy neomrzi a pokazde se tomu zasmeji. jedna a 1/2 * za dva trochu povedene vtipy a za to, ze jsem u toho vubec vydrzel. ()

danco123

Myslím že tento film splnil svoj účel, zasmial som a aj fajn pobavil. Nie je to nič prevratné ,ale na dobrý priemer to stačí. Dávam filmu 50%. ()

TO

Plytká praštěná blbina, v některých okamžicích ovšem dost zábavná. Určitě bych o ní nenapsal, že nikoho neurazí. ()

T-pack

Samozřejmě o filmu nemohu říct nic jiného než že to byla naprostá kravina. Kolik lidí by asi uvěřilo liliputovi, že je dítě. Přesto jsem se bavil, sem tam se tam objevil nějaký hloupý fór a lidi... je to černošská komedie... a já pro ně mám asi opravdu slabost. ()

neoBlast

Nechutné, odporné, hnusné, protivné, ošklivé, ohavné, odpuzující, děsné, hanebné, na zvracení, hrozné, bídné, mrzké, opovrženíhodné, nepříjemné, rozčilující, jdoucí na nervy, špatné, strašné... a tak dále - přece víte jak tahle řada pokračuje. A Pidihajzlík je ocejchován všemi těmito výrazy. Ale občas člověk má potřebu odpočinout si od těch Tarkovských, Kubricků, Scorseseů a zhlédnout pár přesně mířených kopanců mezi nohy, kterými jinak celý rok intelektuálně a povýšeně pohrdá. Zajímalo by mě, zda si jsou i autoři vědomi toho co stvořili či zda "tohle" byl záměr. 20 % - 80 % ()

lumiros

Super komedie a když jsem shlédnul bonusy o natáčení, nemohl jsem se ubránit myšlence, proč hlavního hrdinu nehrál právě Linden, když je naprosto dokonalý. Doufám, že si tuto otázku dá nějaký renomovaný režisér a brzy jej do něčeho obsadí a pak tomu dám určitě 5 hvězdiček. ()

Danny F.

Opravdu dobrá, šílená a hustá komedie u které jsem chcal smíchy. Skvělej "prcek" Marlon:-) i jeho brácha Shawn Wayansovi. Takovýchto filmů může být klidně víc. 90% ()