Tygrova brigáda

• Austrálie

The Tiger Brigades

Krimi / Dobrodružný / Drama

Francie, 2006, 123 min

Jen takové drobné poznámky k filmu. I kdyby se jednalo o první oslí brigádu, tak to ve filmu nepoznáte. Vozidla se používají jen pro přesun (no dobře, jedna bídná homička, kde se ukáže, že v davech Paříže jsou auta tak akorát pro zlost - kola jim měli dát lenochům). Navíc motorizovaná policejní brigáda přijede ke všem akcím jako poslední až po pěší policii. A pak obléhání chatrče s jedním podezřelým asi tak tisícovkou policistů je tak trochu divnej zážitek. To byla policie té doby opravdu tak neschopné a přiblblé stádo?(20.9.2009)

Obvykle bych filmu, který mě dokáže zaujmout až po více než hodině nadprůměrné hodnocení nedal, v případě Tygrovy brigády jsem až tehdy pochopil motivy jednání některých postav (čímž však nechci říct, že by byla logická). Proč tedy jdu až na stěží uvěřitelných 60%? Prvním důvodem je Diane Krugerová, která dokazuje, že hrát umí i když je její postava mizerně napsaná (kromě jiného bychom asi těžko uvěřili, že se ruská kněžna stýká s anarchisty a s jedním dokonce poměrně intimně) a Edouard Baer v roli jednoho z inspektorů. Mimochodem, do akčního žánru film zařadil asi nějaký vtipálek. Dvě akční scény, které film nabízí (nepočítám finále) jsou pronásledování cyklisty automobilem s rokem výroby 1912 a obléhání anarchisty ve stodole, přičemž proti němu stojí hodně přes padesát policistů (asi 15 jich padne) a dostanou jej až když vyhodí stodolu do vzduchu dynamitem.(6.2.2012)

Velmi příjemná kriminálka, především v první polovině prakticky brilantní. Škoda, že v té druhé značně kolísá tempo, je zde až příliš intrika a příliš vykouknutí ze tmy. Atmosféra počátku století je ale krásná, herci jsou typově přesní, Clovis Cornillac (což je hlavní důvod, proč jsem na film koukal) je skvělý a naprosto nechápu jeho laps v novém Asterixovi, a taktéž Diane Kruger podle mě prostě umí (a tvrdím to už od Tróje). Kdyby si udržela úroveň i v druhé polovině a vykašlala se na přestřelenou vysokou hru, která ubírá na přesvědčivosti, šel bych na plný počet. Takhle jen poctivé 4.(29.1.2008)

Jednou tak náhodou zapnu HBO, které máme x let, na které skoro vůbec nemám čas bohužel, a zrovna běží film, pro mě absolutně neznámý, sednu si do křesla s křečovitým úsměvem na tváři a s jistotou neomylnosti co to zase bude za kravinu!! A hle, super film!! Výtka hned na začátek, jediná výtka...film má mnoho postav, která maji logicky francouská a ruská jména a která určitě nejdou zapamtovat natož vyslovit, proto jsem se v druhé polovině filmu začal pomalu ztrácet...proto i lehce nudit!! Jinak musim podotkount, že jde o velice zajímavý snímek, který nás zavede do prostředí, kde si nic nenechá nikdo líbit a vše je vykoupeno krví a bolestí bez soudu!! Clovis Cornillac ve filmu předvádí velice dobrý výkon!! A když dojde na akci, je vizuálně přitažlivá!!...hezkých 80%!! Jednou větou: Scéna s poutama mě velice pobavila, super!!(18.12.2007)

Rozhoduji se mezi 4 a 3*, ale bohužel, ta první půlka je celkem o ničem. Aspoň ta druhá je naprosto geniální a chytrá a nenudí. Nicméně Cornillaca vážně moc rád nemám, ale vyskytuje se tu pohledná Kruger takže se to jakž takž vyvážilo. NAštěstí herci jsou ostatně celkem dobří. Je zajímavé že tenhle malý francouzký filmík se mi líbil i když jsem o něm nic předtím neslyšel. Film sice má pár neduhů(a hlavně do okja bijící triky, které se do filmu fakt nehodily a jen celý film kazily). , první půlka je celkem dost nudná. No i když příběh je celkem dobrý tak se zde objevuje dost klišé. Musím dát bohužel jen 3*, ale bylo to o kousek.(23.11.2010)

• - Raymond Poincaré (Roland Copé) byl prezidentem v letech 1913-1920 a ne v čase, ve kterém se příběh odehrává, tedy 1912. (Terva)

• - Útok na dostavník banky Société générale, který byl prvním přepadením pomocí automobilu ve Francii, se ve skutečnosti stal již 21. prosince 1911, tedy o rok dříve, než jak líčí film. (Terva)

• - Natáčelo se ve Francii, v lokalitách Paříž, Theuville a Vichy. (Terva)