Slimák je mixem teroru, černého humoru a překvapivé lidskosti od scénáristy Jamese Gunna, jehož Úsvit mrtvých se stal hitem roku 2004. Wheelsy je obyčejné městečko plné přátelských lidiček, kteří se starají jen o své vlastní problémy. Jenže pod tímto milým povrchem se začínají dít divné věci... (oficiální text distributora)

iXtr3m3

Vcelku krvavá a nechutná hororová komédia? Neviem, ťažko definovať. Na horor je to slabé, na komédiu to nemá po celú dobu vtipy, na sci-fi je to len pointou. Ťazko hodnotiteľné, ale musím uznať, že v danej dobe to malo fajn gore scény, nechutnosti aj slušné obsadenie. ()

misstake

Jde v jednom filmu zkombinovat Vládce Loutek, Zombie Horory, Re-animátora, raného Cronenberga (Shivers) nebo Carpentera (Oni žijí!) a Tromu tak, aby se na to dalo dívat? Jde. A nejen se na to dá dívat, ale dokonce to i stojí za to a je to takový film, jako chceme všichni vidět. Od začátku do konce se nenudíte a pořád se něco děje, casting se výjimečně nadprůměrně povedl. Takže v rámci žánru za jasných 5. Ale dokonce i v rámci regulérní kinematografie to nebude na míň než 4. Není divu, že to Gunn dotáhl až k Marvelovkám. A že ty jeho jsou nejlepší. ()

Ratherfly

Naprostá paráda...horor v pravém slova smyslu to sice není vůbec a o sci-fi by se dalo diskutovat, ale jako výborná (místy hodně černá_další plus;) oddechovka, která se nebere příliš vážně, nabitá humorem a prvotřídníma béčkovýma hláškama funguje skvěle. Jen víc takových "invazí" na naše obrazovky! ()

cab

Precizne odvedena prace na obou polich. Co se tyce gore hororu, nemuzu si stezovat na malo krve ci nechutne slizkych slimacku a to cele je vyvazeno spravnou davkou humoru jdoucich z ust mene znamych, ale napriklad u me oblibenych hercu. Palec jasne nahoru. Skoda nedostatku financi. 65% ()

kamisu

Takovou šílenost jsem už dlouho neviděla. Škoda, že jediný pořádný hláškující byl Nathan. Buď ostatní postavy měli zakázáno říct cokoli vtipného, nebo si Nathan psal svůj part sám. Každopádně právě Fillion zvyšuje mé hodnocení filmu o dobrou hvězdičku a něco. ()

Corpsegrinder

Poctivý novodobý béčko. Rozpůlený lidi, ustřelený hlavy, sliz, chapadla, to všechno je tu. Navíc to má super klasicky hororovej happy-end. ()

Arach.No

Pěkně odvedená práce. Konečně vyvražďovačka ve starém dobrém stylu s uspokojivým tempem, bez jakékoliv nadstavované zápletky. Akorát jsem se celou dobu těšil na Roba Zombieho a až z titulků jsem zjistil koho vlastně hrál. To tady neprozradím, abych ty z vás, kteří ještě se Slimákem neměli tu čest, nepřipravil o milé překvapení. ()

Haymar

Skvělý béčko - je to tak krásně blbý a naivní (což ale byl evidentně záměr), že se mi to prostě nemohlo nelíbit! Nádherná vzpomínka na "osmdesátky" (a tehdejší filmové - podobně laděné "pecky") ()

eratni

Hovadina hrozná, podobná jiný hromadě filmů, jako je fakulta a všechny možný invaze lupičů těl, ale pěkně natočená s dobrym soundtrackem a hláškama a správnym nadhledem. První půlka super, pak chvíli slabší, ale úplný finále zase super, když bavilo, proč nedat 4*. ()

willis

Já měl pocit, že všechno už jsem někde viděl. Dokonce i nápad s nakaženým jelenem byl odněkud recyklovaný. Jinak námět o týhle invazi mi trochu připomněl Pavučinu snů, ty potvory se dost podobají sračkotchořum. :) ()

Oralfabet

"He looks like something that fell of my dick during the war." Nechutné, zábavné, tak trochu v Raimiho stylu. Zvláštní je, že humorná i hororová složka pro mě tady fungujou individuálně asi lépe, než humor a horor např. v Evil Dead, ale dohromady v mých očích nestvořily až tak zapamatovatelný, osobitý mix. Každopádně jsem si to ale celkem užil, herci byly dostatečně sympatičtí, postavy dostatečně prokreslené, bla bla bla... 7/10 ()

Illy

Jo tak tento film vůbec nebyl špatný. Občas mám chuť na béčkový horor, zde proložený humorem. Dobré. ()

hell_boy

První půlka skvělá, druhá půlka slabší, ale ten závěrečný záběr, včetně hudby na pozadí, by zasloužil Oscara :-) ()

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

12.09.2012

Už nápad zfilmovat relativně málo známý komiks Guardians of the Galaxy zněl jako něco, čím studio Marvel vstupuje na velmi nejistou půdu. Superhrdinský tým z daleké budoucnosti totiž obsahuje členy… (více)

Tvůrce Slimáka chce své Saw

Tvůrce Slimáka chce své Saw

10.08.2007

Jak jinak chápat synopsi dalšího kousku Jamese Gunna, scenáristy nového Úsvitu mrtvých a tvůrce téměř kultovního béčka Slimák? The Belcoo Experiment má být extrémně násilný horor o početné skupině… (více)