Brannigan je snímek, jehož sedmdesátková atmosféra potěší každého, kdo má pro toto období v oblasti akčních snímků slabost. John Wayne odložil klobouk, navlékl si sáčko a kravatu, pořádný revolver u pasu si ponechal a vydává se Londýna, kde neváhá použít pěsti, zbraň i auto při divoké honičce ulicemi města. Místy laciné, občas povedené, avšak po celou dobu zábavné. Fanoušci Waynea by si neměli Braningana nechat ujít.(8.1.2016)

Johnovi prostě 70. léta slušela. Ne tak ve westernech, i když ani v těch nebyl vůbec špatný, ale právě v těchto akčních kriminálkách. Těch 70 let by mu skoro nikdo nehádal. Navíc konfrontace amerického a anglického a mužského a ženského zde docela funguje, nemluvě o tom, že je to prostě i sranda a příběh není vůbec blbý.(4.12.2014)

Pásové akčné krimi 70. rokov, ktoré nič nerieši. Ešte dôležitejšie ako účasť Wayna sú autá. Jedna fajn sledovačka, jedna naháňačka s mäkkým pristátim a umelo našróbovaný automoto-záver po závere. Potom ešte jedna hospodská rvačka odkazujúca na Johnove westerny, ktorá však viac pripomína špagetti kúsky talianskeho dua. Zápletka je v podstate nepodstatná, respektíve zameniteľná. Pozerá sa na to celkom dobre.(29.7.2015)

Ostře řezané, nelíbivé sedmdesátky jak vyšité - s hranatými auty, kalhotami do zvonu, nevýraznými barvami a licousy. Příšerná paruka Johna Wayne (v tomhle filmu nosí fakt děsný model) mezi ostatní šílené účesy naprosto zapadne. Jo, moment, já neříkám, že se mi to nelíbí! Už třeba jen kvůli tomu, že téměř všechny hlavní hrdiny hrají staří chlapi, aniž by to bylo myšleno s nostalgií nebo ironií. Tak to prostě je a John Wayne vykopává dveře jak za mlada: "Ťuk, ťuk." ____ Detektivka je zajímavě napsaná a sice není příliš napínavá, ale obsahuje pár překvapivých zvratů a vtipné dialogy. "Vy jste takový solidní." - "Spíš tlustý." Je to koncentrovaná sedmdesátková atmosféra, která potěší honičkami, střílečkami i rvačkami (i když distributor je zcela mimo s popisem Branningana jako šovinisty, který útočí na britskou kolegyni. Tak to ani náhodou, chová se k ní velice slušně). Měla jsem silný pocit, že film byl inspiračním zdrojem pro snímek Nebezpečná rychlost (předání výkupného, přeskakování mostů, obětování (?) rukojmího). /14. 10. 14./(14.10.2014)

"...já tě tam zapikoluju na tak dlouho, až vylezeš jako doktor filosofie..."; A: "ale oni volají na frekvenci námořnictva" B:"mmmm... žádní amatéři!"; "ani hnout! nedělej to, jestli nechceš zpívat soprán." Tato detektivka maličko zklamala očekávání. Dialogy jsou takové, no... suché---, děj trochu naivní (což mi nijak nevadí), ale horší je, že film postrádá tu správnou detektivní - anebo akční - atmosféru. Plácá se někde mezi, a to je v tomto případě špatně. Ale musím vyzdvihnout hudbu. Funky řízlé symfonickým podkladem ve velkém stylu dotváří film skvěle... Škoda, že děj není trochu víc odvázanější.(11.9.2009)