Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V tomto pro Johna Waynea spíše neobvyklém snímku si tento slavný herec zahrál policejního detektiva Jima Brannigana, Iroameričana z Chicaga, který je nasazen na akci v Londýně. Po nepostradatelné přehlídce kulturních střetů se jde na věc a Brannigan začíná spolupracovat na případu s velitelem ze Scotland Yardu Swannem. Jejich cílem je polapit zlosyna, který uprchl do Anglie, aby se vyhnul vydání. Nakonec se ale sám Brannigan stane terčem zločinců, kteří zjistí, že jim právě on stojí nejvíc v cestě. Judy Geeson ve filmu ztvárnila postavu Jennifer Thatcherové, pohledné policejní důstojnice, která většinu času tráví odrážením Branniganových útoků pramenících z jeho zřejmě vrozeného šovinismu. Film Brannigan byl uváděn také pod názvem Joe Battle a na jeho scénáři se podílel Christopher Trumbo, syn bývalého zakázaného autora Daltona Trumba. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

Javert 

všechny recenze uživatele

Takové volné, "britské" pokračování McQ se vším všudy - tedy i tím zásadním sedmdesátkovým odérem. John Wayne je i zde pořád stejný, hláškující tvrďák - navíc s velkou zálibou ve vykopávání dveří. Úvodní, až callahanovská scéna s padělatelem bankovek je ovšem za plný počet. "Knock knock!" ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Pásové akčné krimi 70. rokov, ktoré nič nerieši. Ešte dôležitejšie ako účasť Wayna sú autá. Jedna fajn sledovačka, jedna naháňačka s mäkkým pristátim a umelo našróbovaný automoto-záver po závere. Potom ešte jedna hospodská rvačka odkazujúca na Johnove westerny, ktorá však viac pripomína špagetti kúsky talianskeho dua. Zápletka je v podstate nepodstatná, respektíve zameniteľná. Pozerá sa na to celkom dobre. ()

Reklama

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Jo, Larkin zaplatil pětadvacet táců, abych měl tenhle výhled !!" ;) Mysleli jste si, že se nápad s bombou na hajzlíku zrodil prvně v hlavě Shanea Blacka či jiného ze scenáristů druhé Smrtonosné zbraně ?? Pak vás tahle výborná a krutopřísně nahláškovaná klasická Hickoxova krimi s dost nečekanou dvojkou John Wayne, Richard Attenborough přesvědčí o omylu..;) ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Druhá Waynova pozdní kriminálka, jeho polda tady přijíždí do Londýna odvést si mafiána, ale ten je unesen. Samotný příběh je poměrně jednoznačný bez větších zvratů a celý film se nese spíše v pomalém a suchém anglickém duchu, i když pár menších akciček se najde, včetně přeskočení London Bridge. Nicméně jsem se nenudil, Wayne to utáhne, pořád umí někomu natáhnout nebo vystřelit, nechybí tu flirt s mladou anglickou policistkou a handrkování se suchým britským šéfem (Attenborough) a jako ve většině Waynových westernů tu proběhne klasická hospodská bitka. Jen ten Lon McQ se mi příběhově i spádem líbil o něco víc. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Brannigan je snímek, jehož sedmdesátková atmosféra potěší každého, kdo má pro toto období v oblasti akčních snímků slabost. John Wayne odložil klobouk, navlékl si sáčko a kravatu, pořádný revolver u pasu si ponechal a vydává se Londýna, kde neváhá použít pěsti, zbraň i auto při divoké honičce ulicemi města. Místy laciné, občas povedené, avšak po celou dobu zábavné. Fanoušci Waynea by si neměli Braningana nechat ujít. ()

Galerie (125)

Reklama

Reklama