"Jo, Larkin zaplatil pětadvacet táců, abych měl tenhle výhled !!" ;) Mysleli jste si, že se nápad s bombou na hajzlíku zrodil prvně v hlavě Shanea Blacka či jiného ze scenáristů druhé Smrtonosné zbraně ?? Pak vás tahle výborná a krutopřísně nahláškovaná klasická Hickoxova krimi s dost nečekanou dvojkou John Wayne, Richard Attenborough přesvědčí o omylu..;)(16.11.2015)

Takové volné, "britské" pokračování McQ se vším všudy - tedy i tím zásadním sedmdesátkovým odérem. John Wayne je i zde pořád stejný, hláškující tvrďák - navíc s velkou zálibou ve vykopávání dveří. Úvodní, až callahanovská scéna s padělatelem bankovek je ovšem za plný počet. "Knock knock!"(16.8.2009)

Johnovi prostě 70. léta slušela. Ne tak ve westernech, i když ani v těch nebyl vůbec špatný, ale právě v těchto akčních kriminálkách. Těch 70 let by mu skoro nikdo nehádal. Navíc konfrontace amerického a anglického a mužského a ženského zde docela funguje, nemluvě o tom, že je to prostě i sranda a příběh není vůbec blbý.(4.12.2014)

Ostře řezané, nelíbivé sedmdesátky jak vyšité - s hranatými auty, kalhotami do zvonu, nevýraznými barvami a licousy. Příšerná paruka Johna Wayne (v tomhle filmu nosí fakt děsný model) mezi ostatní šílené účesy naprosto zapadne. Jo, moment, já neříkám, že se mi to nelíbí! Už třeba jen kvůli tomu, že téměř všechny hlavní hrdiny hrají staří chlapi, aniž by to bylo myšleno s nostalgií nebo ironií. Tak to prostě je a John Wayne vykopává dveře jak za mlada: "Ťuk, ťuk." ____ Detektivka je zajímavě napsaná a sice není příliš napínavá, ale obsahuje pár překvapivých zvratů a vtipné dialogy. "Vy jste takový solidní." - "Spíš tlustý." Je to koncentrovaná sedmdesátková atmosféra, která potěší honičkami, střílečkami i rvačkami (i když distributor je zcela mimo s popisem Branningana jako šovinisty, který útočí na britskou kolegyni. Tak to ani náhodou, chová se k ní velice slušně). Měla jsem silný pocit, že film byl inspiračním zdrojem pro snímek Nebezpečná rychlost (předání výkupného, přeskakování mostů, obětování (?) rukojmího). /14. 10. 14./(14.10.2014)

Brannigan je snímek, jehož sedmdesátková atmosféra potěší každého, kdo má pro toto období v oblasti akčních snímků slabost. John Wayne odložil klobouk, navlékl si sáčko a kravatu, pořádný revolver u pasu si ponechal a vydává se Londýna, kde neváhá použít pěsti, zbraň i auto při divoké honičce ulicemi města. Místy laciné, občas povedené, avšak po celou dobu zábavné. Fanoušci Waynea by si neměli Braningana nechat ujít.(8.1.2016)