Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V tomto pro Johna Waynea spíše neobvyklém snímku si tento slavný herec zahrál policejního detektiva Jima Brannigana, Iroameričana z Chicaga, který je nasazen na akci v Londýně. Po nepostradatelné přehlídce kulturních střetů se jde na věc a Brannigan začíná spolupracovat na případu s velitelem ze Scotland Yardu Swannem. Jejich cílem je polapit zlosyna, který uprchl do Anglie, aby se vyhnul vydání. Nakonec se ale sám Brannigan stane terčem zločinců, kteří zjistí, že jim právě on stojí nejvíc v cestě. Judy Geeson ve filmu ztvárnila postavu Jennifer Thatcherové, pohledné policejní důstojnice, která většinu času tráví odrážením Branniganových útoků pramenících z jeho zřejmě vrozeného šovinismu. Film Brannigan byl uváděn také pod názvem Joe Battle a na jeho scénáři se podílel Christopher Trumbo, syn bývalého zakázaného autora Daltona Trumba. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Ostře řezané, nelíbivé sedmdesátky jak vyšité - s hranatými auty, kalhotami do zvonu, nevýraznými barvami a licousy. Příšerná paruka Johna Wayne (v tomhle filmu nosí fakt děsný model) mezi ostatní šílené účesy naprosto zapadne. Jo, moment, já neříkám, že se mi to nelíbí! Už třeba jen kvůli tomu, že téměř všechny hlavní hrdiny hrají staří chlapi, aniž by to bylo myšleno s nostalgií nebo ironií. Tak to prostě je a John Wayne vykopává dveře jak za mlada: "Ťuk, ťuk." ____ Detektivka je zajímavě napsaná a sice není příliš napínavá, ale obsahuje pár překvapivých zvratů a vtipné dialogy. "Vy jste takový solidní." - "Spíš tlustý." Je to koncentrovaná sedmdesátková atmosféra, která potěší honičkami, střílečkami i rvačkami (i když distributor je zcela mimo s popisem Branningana jako šovinisty, který útočí na britskou kolegyni. Tak to ani náhodou, chová se k ní velice slušně). Měla jsem silný pocit, že film byl inspiračním zdrojem pro snímek Nebezpečná rychlost (předání výkupného, přeskakování mostů, obětování (?) rukojmího). /14. 10. 14./ ()

Javert 

všechny recenze uživatele

Takové volné, "britské" pokračování McQ se vším všudy - tedy i tím zásadním sedmdesátkovým odérem. John Wayne je i zde pořád stejný, hláškující tvrďák - navíc s velkou zálibou ve vykopávání dveří. Úvodní, až callahanovská scéna s padělatelem bankovek je ovšem za plný počet. "Knock knock!" ()

Reklama

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Jo, Larkin zaplatil pětadvacet táců, abych měl tenhle výhled !!" ;) Mysleli jste si, že se nápad s bombou na hajzlíku zrodil prvně v hlavě Shanea Blacka či jiného ze scenáristů druhé Smrtonosné zbraně ?? Pak vás tahle výborná a krutopřísně nahláškovaná klasická Hickoxova krimi s dost nečekanou dvojkou John Wayne, Richard Attenborough přesvědčí o omylu..;) ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Brannigan je snímek, jehož sedmdesátková atmosféra potěší každého, kdo má pro toto období v oblasti akčních snímků slabost. John Wayne odložil klobouk, navlékl si sáčko a kravatu, pořádný revolver u pasu si ponechal a vydává se Londýna, kde neváhá použít pěsti, zbraň i auto při divoké honičce ulicemi města. Místy laciné, občas povedené, avšak po celou dobu zábavné. Fanoušci Waynea by si neměli Braningana nechat ujít. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Pásové akčné krimi 70. rokov, ktoré nič nerieši. Ešte dôležitejšie ako účasť Wayna sú autá. Jedna fajn sledovačka, jedna naháňačka s mäkkým pristátim a umelo našróbovaný automoto-záver po závere. Potom ešte jedna hospodská rvačka odkazujúca na Johnove westerny, ktorá však viac pripomína špagetti kúsky talianskeho dua. Zápletka je v podstate nepodstatná, respektíve zameniteľná. Pozerá sa na to celkom dobre. ()

Galerie (121)

Reklama

Reklama