Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V tomto pro Johna Waynea spíše neobvyklém snímku si tento slavný herec zahrál policejního detektiva Jima Brannigana, Iroameričana z Chicaga, který je nasazen na akci v Londýně. Po nepostradatelné přehlídce kulturních střetů se jde na věc a Brannigan začíná spolupracovat na případu s velitelem ze Scotland Yardu Swannem. Jejich cílem je polapit zlosyna, který uprchl do Anglie, aby se vyhnul vydání. Nakonec se ale sám Brannigan stane terčem zločinců, kteří zjistí, že jim právě on stojí nejvíc v cestě. Judy Geeson ve filmu ztvárnila postavu Jennifer Thatcherové, pohledné policejní důstojnice, která většinu času tráví odrážením Branniganových útoků pramenících z jeho zřejmě vrozeného šovinismu. Film Brannigan byl uváděn také pod názvem Joe Battle a na jeho scénáři se podílel Christopher Trumbo, syn bývalého zakázaného autora Daltona Trumba. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

type_B 

všechny recenze uživatele

"...já tě tam zapikoluju na tak dlouho, až vylezeš jako doktor filosofie..."; A: "ale oni volají na frekvenci námořnictva" B:"mmmm... žádní amatéři!"; "ani hnout! nedělej to, jestli nechceš zpívat soprán." Tato detektivka maličko zklamala očekávání. Dialogy jsou takové, no... suché---, děj trochu naivní (což mi nijak nevadí), ale horší je, že film postrádá tu správnou detektivní - anebo akční - atmosféru. Plácá se někde mezi, a to je v tomto případě špatně. Ale musím vyzdvihnout hudbu. Funky řízlé symfonickým podkladem ve velkém stylu dotváří film skvěle... Škoda, že děj není trochu víc odvázanější. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Brannigan je snímek, jehož sedmdesátková atmosféra potěší každého, kdo má pro toto období v oblasti akčních snímků slabost. John Wayne odložil klobouk, navlékl si sáčko a kravatu, pořádný revolver u pasu si ponechal a vydává se Londýna, kde neváhá použít pěsti, zbraň i auto při divoké honičce ulicemi města. Místy laciné, občas povedené, avšak po celou dobu zábavné. Fanoušci Waynea by si neměli Braningana nechat ujít. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Tak po Eastwoodovi sa aj Wayne pokúsil vymaniť z westernov, ale pre neho už bolo príliš neskoro a výsledkom je tuctová sedemdesiatková akčná kriminálka. Čiže akčných scén tu je minimum a viac sa film venuje zápletke a detektívnemu pátraniu v pomalom tempu. Proste niečo čo mi nesedí a Wayne mi ani nikdy nebol sympatický, takže na rozdiel od Eastwooda a jeho Drsného Harryho na mňa nefunguje jeho charizma. Zaujala ma aspoň pekná Judy Geeson, ktorá robí Wayneovi poskoka a sem tam si vymenia vtipnú hlášku. Škoda, že nemala väčší priestor. Mohla to byť celkom vtipná buddy komédia, ale na to bolo ešte príliš skoro a tak je to len tuctový zastaralý akčniak. 4/10. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Jo, Larkin zaplatil pětadvacet táců, abych měl tenhle výhled !!" ;) Mysleli jste si, že se nápad s bombou na hajzlíku zrodil prvně v hlavě Shanea Blacka či jiného ze scenáristů druhé Smrtonosné zbraně ?? Pak vás tahle výborná a krutopřísně nahláškovaná klasická Hickoxova krimi s dost nečekanou dvojkou John Wayne, Richard Attenborough přesvědčí o omylu..;) ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

"Ty jsi fakt treti liga. Myslim, ze neni nabita. Ty parchante -ty neuznavas predpisy". Reziser Dagles Hyckox /Pes Baskervilsky 1983, Svitani Zuluu/ natocil dobru a sympaticku detektivku s Johnom Wayne-om /El Dorado, Red River/ v hlavnej roli. Vobec si teda nemyslim, ze ide o "slaby fryler" a podobne kecy. Film sa odohrava v Londyne, kam je Wayne povolany vysetrit nekale praktiky a dolapit jedneho hajzla. Zaujimave su kulisy v interieroch a najdu sa tu aj exteriery. Scenar k filmu pochadza od Majkla Batlera /Zelezny Stisk, Pale Rider s istym Clintom Eastwoodom/. Dialogy su ako v kazdej detektivke vyborne, a okrem Wayne- a to pekne tahaju aj Richard Attenborough /Jursky Park, Great Escape/ a vyborna Judy Geeson /akysi Star Trek, Mac Gyver a film Orel pristal/. Autonahanacka potesi, a prestrelky nechybaju. Prosim cim viac takychto filmov : 80 % ()

Galerie (125)

Reklama

Reklama