Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Celoživotní kriminálník a naprostý smolař John Lyshitski (Dax Shepard – Nekecej a pádluj) přišel na to, jak by se nejlépe pomstil soudci, který ho poslal do vězení: Kéž by mohl jednou vidět jeho nesnesitelného syna Nelsona Biedermana IV (Will Arnett – Rodinná dovolená a jiná neštěstí) taky sedět v base. Když je pak jednoho dne Nelson nespravedlivě obviněn a poslán do vězení, John se s radostí nechává zatknout s ním. A aby měl jistotu, že se jeho novému kámošovi dostane opravdu „správného zacházení“, zajistí si ubytování ve stejné cele. Hra začíná! Život v base nahání hrůzu, jídlo je ještě hroznější, a když si navíc vůdce vězeňského gangu Velký Barry usmyslí, že se nováček stane jeho “zvláštním přítelem”, Nelsonovi nezbývá, než si hodně rychle osvojit zlaté vězeňské pravidlo… NIKDY NESMÍŠ UPUSTIT MÝDLO! Přichází čas sprchování s gangstery, takže si nabruste břitvy a bavte se při téhle neuvěřitelně legrační vězeňské komedii. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (155)

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Alan Elliott: 1. Let's Go to Prison - The Naked Trucker Band ,2. Main Title ,3. Bus is Not for Sissies ,4. Move This (Shake That Body) - Technotronic ,5. Barry's Love Theme ,6. Kidnapping ,7. Rahzel Interlude ,8. Rubber Biscuit - The Blues Brothers ,9. Funeral is for Sissies ,10. Escape Montage ,11. Rahzel in the Park ,12. Busted ,13. King of the Crapper ,14. From Behind ,15. The Stroke - Billy Squier ,16. Fresca ,17. Yearning for Nelson ,18. The Mole ,19. Meat the Press ,20. The Hole ,21. Lynyrd Killing ,22. Penpal is for Sissies ,23. Mozart is for Sissies ,24. Feels So Good - Chuck Mangione , ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,630,045Tržby CelosvetovoTržby za predaj DVD v USA $1,415,730 //počet predaných kusov 94,508║ Obohratá komediálna pesnička, čo miestami ako tak dokáže aspoň slušne pobaviť ale celkovo to moc nedá v poslednej dobe fakt dochádzajú tvorcom v tomto žánri nápady, už sa zbytočne kopíruje čo je beztak nehorázne prevarené. /40%/ ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"V tomhle pekle mě už nakopali do řiti tolikrát, že mám na hovnech otisky podrážek." Kdyby si má řiť měla v base vybrat mezi drtivou Bílou sílou a Černými vymetači kaďáků, tak si rozhodně zvolí samotku. Já totiž nejsem Nelson Biederman IV, jehož drsný výraz by rozesmál snad každého šikanistu. Ten na to šel manažérsky a Johne div se, ono to nakonec fungovalo. I já jsem se tomu párkrát zasmál, osvojil jsem si suchý humor ředitele věznice, zauvažoval jsem o adopci barevného synka v mém věku a pochopil jsem, že kdo jinému jámu jámu sám si do ní sám. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

„Vítej v pekle, bažante“– tohle budou pravděpodobně první slova, která uslyšíte při nástupu do svého nového, snad pouze dočasného, bydliště. Po seznámení s nekompromisním ředitelem věznice („Mám notoricky suchý smysl pro humor“), následuje první perná noc na cele. S trochou štěstí nedostanete za spoluvězně dvoumetrového černocha, neotrávíte se jídlem ze zdejší jídelny a váš drsný výraz („Vypadá, jako by sežral hovno“) odradí případné zájemce o některé z vašich životně důležitých orgánů. Přežijete tedy prvních pár dní, ale pak vyvstává vcelku logická otázka „Co tady budem dělat?“. Možností není mnoho, dopisování s jakýmsi cizincem vás brzy omrzí („Ale teď musím končit, protože na mě někdo močí“), pravděpodobně nepadnete do oka šéfovi zdejšího „white power“ gangu a jedinou cestou ven bude tudíž sebevražda („Dej mi čistidlo lodí a stříkačku“).___ Nevím, nakolik se tvůrci Hurá do basy chtěli svézt na „vězeňsky pozitivní“ vlně vzedmuté úspěchem Prison Breaku, není to vyloženě parodie, dokonce zde ani nejde o útěk, což docela zamrzí. Právě silnější příběh, který by směřoval odněkud někam, filmu schází nejcitelněji. Chybí rovněž hlavní hrdina, jenž by usiloval o naše sympatie. Jeden z ústřední dvojky je nám jako padouch prezentován, druhý se tak chová, dobrým hercem není ani jeden. Hurá do basy ovšem v komické formě prezentuje většinu situací, jež se vám vybaví při slovech „vězeňský film“ a narážky jako „Tys neviděl žádný vězeňský film?“, ač nejsou vysloveně geniální, potěší. Stylem svého humoru mi snímek nejvíce asocioval nedávný Absurdistán, který rovněž drobet dementním způsobem ironizoval jistý společenský problém. 55% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Překvapivě pohodová komedie, u které se sice občas zasměju, ale příběhem skvěle pobavím a samozřejmě, že to skončí tak jak nakonec budu chtít a ještě líp. Herci jsou sice vcelku průměr, ale naopak mě zde překvapil Chi McBride s jeho kačenkou nejen díky tomu, že jsem si ho všiml už v seriálu Dr. House, ale faktem, že on opravdu není špatný herec. Tuto komedii vřele doporučuji, já jsem se u ní skvěle bavil a jak to tak vypadá nebude to komedie na (pouze) jedno shlédnutí. --- Lyshitsky do díry! - Děláš si prdel? Nic jsem neudělal. Oni jsou támhle. Já jsem tady. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (6)

  • Nelson Biederman IV (Will Arnett) si v autě zpívá „Move This“ od Technotronic. Ve vězení hraje „Ain't That A Kick In The Head“ od Deana Martina. (Duoscop)
  • Než jdou bojovat John a Nelson na život a na smrt, hraje píseň „Enter Sandman“ od Metallicy z alba „Metallica (Black Album)“, avšak trochu pozměněná. (Shr1nK)

Reklama

Reklama