Poslední kat

• Velká Británie The Last Hangman (více)

Film se věnuje životnímu období 1933 - 1950 Alberta Pierrepointa, anglického kata. Ve svém oboru byl nejlepší a dokonce byl pověřen popravami německých válečných zločinců. Tuto práci vykonával s láskou a vždy měl na paměti, aby obsouzenci při výkonu trestu netrpěli a po smrti se jim dostalo náležité úcty, protože trest si již odpykali. Žádný sadistický vrah ale lidská bytost, která během těchto let pomalu dochází k přesvědčení, že smrt nic neřeší a sám proto podává rezignaci. Za zmínku stojí herecký výkon Timothyho Spalla. (Pizza)

mira.l

Mě tenhle film dost zklamal. Herecký výkon T. Spalla je sice skvělý, ale celý mi to přišlo takový divný. Při první popravě člověku trochu zatrne, jak je to vlastně zrůdně jednoduché, když to vidí popáté, posedmé, podesáté, začne to být poněkud jednotvárné. Co mi připadalo zvláštní, že manželka Alberta Pierrepointa aspoň zpočátku filmu nevěděla, co její manžel dělá nebo jsem se jen nepozorně díval? Možné to je, ten film jsem opravdu spíš protrpěl (nudou), stejně tak mi přišlo, že z děje není úplně patrné, v jakém časovém horizontu se odehrává. Stejně tak je podivně zpracovaná scéna, kdy má Pierrepoint pověsit svého kamaráda. Pozná ho, až když ho vidí v cele. Copak předtím nevěděl, že zabil svojí přítelkyni, že zmizel, že ho nevídá?? Celá tahle sekce mi přišla poněkud nedotažená. ()

Pochtli

Výborné drama o nezáviděníhodné profesi a smíření se se svojí úlohou při konání spravedlnosti, která je spíše pomstou společnosti za činy, jež odsouzený spáchal. Timothy Spall se své role zhostil výborně a uvěřitelně. Škoda, že takový klenot mezi papírákama z trafiky očividně nenašel své publikum.. ()

gudlak1

Výborný film, výborný herecký počin hlavního představitele. Tento film je natočen podle skutečné události, popravy bral jako svou práci, ale byl v tomto oboru špička a uznávaný, jelikož popraveni to měli za sebou rychle bez trápení. Film, ač se někomu může zdát stereotypní, nezačne vůbec nudit. ()

CrazymanM

Tak tohleto byl teda opravdu skvělej film,s opravdu mrazivým příběhem a výborným hlavním představitelem!Velmi mě to zaujalo a mohu jen doporučit! ()

pafka

Zajimava vypoved o katovi, ktery byl velmi dobry ve sve praci, nebo vlastne uplna spicka. Coz mu nakonec prerostlo pres hlavu. Velmi dobre zahrany, melo to hlavu a patu. Nadprumer. ()

a0001

O čom ten film bol? Aha, áno o mužovi a jeho ocase, pardón, povraze. Emočne ma tento snímok obišiel a utiekol ďalej ako nádej na život obesených po obesení. Film neponúka absolútne nič aj keď je možné, že nemá čo. Dejovo plytké, nudné, citovo nulové, jediný pocit ktorý film dôveryhodne ponúka je pocit lana na vlastnom krku diváka. Aby som to uzavrel, veľmi kvalitne zdokumentovaná nuda. 45% ()

jopal

Kde sa hrabu horory s potokmi kecupu. Toto, koho chyti, je riadne psycho. Ano, to nie je nahodne zatrelit cloveka, to je proste kat a jeho praca. A Nemci zomierali statocne, klobuk dole... ()

LencaN

Nebylo to zase až tak drastické a za to jsem ráda. Scénář se hodně věnoval soukromému životu pana Pierrepointa, jak jeho profese dopadá na okolí, na něho samotného i na oběti. Ale opravdu to nebylo nic hororového, spíš tedy životopisné a věcnější, není tady přílišný nátlak na diváka, aby se bál, aby se mu obracel žaludek. Jen ve správné míře vše ukázáno tak, aby si každý mohl k tomu ještě přidat svůj názor a pocity. Já se tedy rozhodně nenudila ani chvíli, protože se tam pořád něco dělo a příběh hezky gradoval. Timothy Spall působil poctivým dojmem, že jako "Mistr kat" je oddán svojí profesi, má srdce na pravém místě a úctu k popravovaným, spíš jako takový úředník, který nedává razítka, ale s co největšími ohledy ukončuje životy viníků. ()

Igy007

Střízlivě natočený film, bez příkras ale také bez zbytečných dramatických výlevů a nějakých násilných nechutností; poctivá práce. Spall to celé v podstatě uhrál očima, ale bezvadně. Vcítit se do hlavní postavy bylo snadné, právě protože je dobře napsaná a podaná. Jak už tu někdo naznačil: když provaz tak jedině od Albieho (protože jemu se nikdo ani.......................................................................................................................neuprd!) ()

Courrier

Atypický námět co nabízí pozoruhodné možnosti, které Shergold využil jak nejlépe dokázal. Musím říci, že občas mě docela mrazilo, zvlášť když se člověk vžije do kůže Alberta, nebo popravovaných, je to vážně podivný pocit.Timothy Spall zazářil a kameře, scénáři ani hudbě nic vytknout nedokáži. Za mě 8,5 /10 a určitě doporučuji. ()

P@\/EL

Povedené drama z vězeňského prostředí, které je zde tentokrát pojato trochu netradičně. Pravda je, že Timothy Spall je v roli popravčího velice přesvědčivý a počíná si opravdu svědomitě. To by člověk ani neřekl, že práce moderního kata je tak zodpovědná činnost, jelikož je třeba všechno do puntíku naplánovat a seřídit, aby nedošlo k nečekaným komplikacím. Rovněž tvůrce chválím za parádně vykreslenou atmosféru a zajímavé vyvrcholení filmu. ()

Epik

Je tak ľahké morálne odsúdiť kata, prekvapivo ľuďmi, ktorým nie je nemorálne postaviť sa za vraha a jeho práva. ()

doogiemus

Kde je hranica profesie? Kedy sa stať človekom záchrancom a nezostať katom? Vie sa človek odosobniť od toho, že je poslom a sluhom smrti? Film plný otázok a dilém, ktorý sa oplatí pozrieť. ()

Drussus

Tak tenhle film byl pro mne pořádným překvapením. Čekal jsem něco úplně jiného a dostal něco naprosto úžasného. Film o tom, že i to nejdrsnější povolání se dá dělat srdcem......a lidsky. ()

pepito25

Pre väčšinu z nás nepredstaviteľná životná rola. Ako si kat sám pred sebou zdôvodní a ospravedlní svoje zamestnanie? Ako s tým žije a ako s tým žijú jeho blízki? Timothy Spall hrá Alberta Pierrepointa presvedčivo od prvej po poslednú klapku - za čo tlieskam. Film sprevádza krásna hudba. A vo chvíli, keď Pierrepoint spozná cez kľúčovú dierku v cele smrti svojho blízkeho priateľa, sa podo mnou skoro zlomila stolička. Priznám sa, že nie som celkom v stave pochopiť, ako asi v ľudskej mysli prebieha rozhodovanie medzi profesionalitou a životom dlhoročného priateľa. ()

Juklitz

Téma velmi zajímavé, film dobře natočený, bohužel děj a myšlenka propluje filmu takříkajíc mezi prsty a i těch 90 minut by se takhle dalo nacpat do dvaceti minut nějakého seriálu. Stejně jako byl obdivuhodný úděl Alberta Pierrepointa, stejně obdivuhodné je, bohužel, jak se filmařům povedlo smrsknout toto do devadesátiminutové nudy. Protože film ve vyvrcholení a dramatičnosti nudný je. ()

JARDAHONDA

Děj snímku vypráví životní příběh Alberta Pierrepointa, anglického kata, který byl ve svém oboru nejlepší. Popravil 608 odsouzených, z toho 47 německých válečných zločinců. Tuto práci vykonával poctivě a s láskou a vždy pro něj bylo důležité, aby odsouzenci při popravě netrpěli a po smrti se jim dostalo náležité úcty.. A. Pierrepoint nebyl sadistický vrah, ale člověk, který během mnoha let došel k přesvědčení, že smrt není řešení.. Nevšední film se zajímavým námětem a zpracováním 85 % ()