Šarmantní podvodník Viktor neztrácí po propuštění z vězení čas a hned se pustí do nových podvodů. Nejprve prodá dům své milenky Heleny, aby získal peníze na věno své dcery Katrin, a pak se pokusí prodat jachtu, která mu pochopitelně nepatří. Pak ale dojde v jeho životě k osudovému zlomu - setkává se se svou kurátorkou Charlottou. Z lásky k ní začne dokonce uvažovat o tom, že by přestal spolupracovat se svým komplicem Kamilem a napravil se, jenže v rozhodující okamžik ho svým nečekaným návrhem zaskočí sama Charlotta... Kriminální komedii Philippa de Broky vévodí okouzlující Jean-Paul Belmondo v roli rozpačitého zamilovaného podvodníka. (TV Prima)

TV spot 1

Padme_Anakin

V rámci žánru „oddechovka“ hodnotím velmi kladně, Jean-Paul Belmondo v životní formě, v nejlepších letech a jeho komediální talent je bez diskuze fantastický, srší z něj energie a valí si to po celou dobu ve vysokých otáčkách.. Nesmírně obdivuji to nasazení, se kterým se pouští do všech eskapád, převleků, fantazií a samozřejmě neodolatelných lží, bylo mi potěšením, nasmála jsem se dosyta.. ()

MickeyStuma

Typická bláznivá komedie ve stylu, jaké točil Pierre Richarde či Louis de Funès. Zde si hlavní roli střihl Jean-Paul Belmondo, kterému ani takový žánr nebyl cizí. Dějství je bláznivé v takovém tempu, že stačí chvíle nepozornosti a divák ztratí veškerý přehled o tom, co se vlastně právě děje. Belmondo tu má pusu doslova jako kulomet a jeho ztřeštěnost společně s energií je snad nekonečná. Jedná se v podstatě o takovou zvukovou grotesku s cílem pobavit za každou cenu, což se po celou stopáž jistojistě daří. ()

bloodvomit

Belmondo rozjetej na max. Frajer co se kolem každýho prožene a aniž by si dotyčnej všiml o co běží má prázdnou šrajtofli a akcie neexistující firmy.... v tomhle stylu se to celý hrne. Rámec klasickýho francouzskýho filmu 70. let baví téměř vždy a francouzi přehrávaj už od přírody, proto jejich komedie působí tak zběsile a díky tomu to celý vlastně hrozně rychle uteče. Belmondo v nejlepších letech prostě uměl ;-) ()

Han22

Klasika, která mi moc nechutnala. Ne že by to byl špatný film, jen Belmondo hraje takového šmejda, magora a hajzlíka a navíc chlápka, který co slovo, to lež, že mi jeho postava absolutně nesedla. Spíše jsem ho měl sto chutí zabít, protože lidi jako on v reálu úplně nesnáším. Pár dobrých scén se najde (např. sex versus vykrádání muzea), ale jinak docela o ničem. ()

Belmondicek

Další společná spolupráce Jeana-Paula Belmonda s dvorním režisérem Philippem de Brocou, má tentokráte podobu lehké komedie. Sotva Bébel opustí brány vězení už zase vymýšlí sérii podvodů, střídá převleky, lže kudy chodí, vymýšlí si neuvěřitelné historky, chvilku je neodolatelný svůdce žen, za chvíli zase nablblý zahradník.... Film poměrně rychle uteče, mám problém jenom s tím koncem, je takový nemastný, neslaný. Belmondo zde podruhé spojil své síly s kanadskou herečkou Genevieve Bujold (předtím se sešli ve Zloději z Paříže), která často točila ve Francii. Bébela tady poprvé namluvil a to trefně Miroslav Moravec, potom ještě několikrát. "Když člověk není na prachy, je to přece jen inponující!" ()

• V závěrečných scénách u bazénu jde vidět, že rozmluva Camille (Julien Guiomar) s Victorem (Jean-Paul Belmondo) je sestříhaná. V jedné scéně sedí ve stínu a bez občerstvení, ve druhé na slunci s občerstvením. Tomu odpovídá i Viktorův župan. Obojí se však odehrává ve stejný moment, protože Charlottin otec odchází na golf. (fifas2)
  • Ukradený triptych údajně pochází od umělce El Greca. Ten ve filmu se mu však ani zdánlivě nepodobá. U malíře je uváděn jediný triptych, a to „Modenský triptych“ z roku 1568. (sator)
  • Dlouholetí přátelé Belmondo a de Broca se při tomto natáčení natolik rozkmotřili, že se spolu nebavili celých pět let. (Locksley)

Související novinky

Zemřel herec Charles Gérard

Zemřel herec Charles Gérard

20.09.2019

Ve věku 92 let zemřel francouzský herec Charles Gérard. Gérard patřil mezi oblíbené spolupracovníky režiséra Claudea Leloucha (Dobrodružství je dobrodružství) a byl také blízkým přítelem herce Jean… (více)