Na stromě

• Francie Sur un arbre perché (více)
všechny plakáty
TV spot

Bohatý podnikatel neochotně nabere dva stopaře. Když ale špatně odbočí, skončí všichni tři i s autem na stromě. (Netflix)

OJan

Na stromě je přesný příklad filmu, který je tak absurdní, až je vlastně dobrý. Je pravda, že vidět Funèse ve snímku, jenž se celý odehrává na jednom místě je poměrně nepřirozené a zlé jazyky mohou tvrdit, že tím pádem nevynikl jeho herecký styl plný pochodování po místnostech, rozhazování rukama a grimas. Ano, je tam toho znatelně méně než v jeho dalších počinech, avšak paradoxně je díky tomu tato Funèsovka potrhlejší než ostatní a to se mi líbilo. Přeci jen, kde uvidíte Funèse jak si stříká vodu z odstřikovačů do pusy nebo myslí na to, že sní psa Chaplinovy dcery? Jen zde Na stromě. A mimochodem, ten novinář na konci tomu přidává ještě o rozměr navíc. Tudíž jediné a bohužel i velké mínus, které jsem zde našel, jsou četné nelogičnosti, kterých jsem si snažil nevšímat, ale je jich tam takové množství, že to prostě někdy nejde. Dá se na ně však zvyknout, a pokud to přijmete, dá se u filmu i párkrát dlouze zasmát. |70%| ()

ostravak30

Viděl jsem mnoho Funèsových filmů, ale tento je skutečně nejhorší. Louis de Funès tady vůbec nedostává prostor na své klasické herectví. Je omezen a svázán malinkým prostorem a omezenými možnostmi toho, co se tam může stát. Partnery jsou mu navíc naprosto nevýrazný Olivier de Funès, pro nějž je to poslední film, a , Geraldine Chaplin. Ti umí být lepší, ale scénář jim přisuzuje pitomé role, ve kterých ani oni nedostávají vlastně žádný prostor. Samotný děj je jen přehlídkou nápadů, co by se asi mohlo za této situace stát. Chybí jídlo, voda, strom se kymácí, tři postavy mají různé představy a povahy. Jenže to nevystačí na celý film a to ani v závěru, kdy už dochází k jejich záchraně a následnému zmizení na opuštěný ostrov. Samotný režisér přitom rok předtím natočil výborné Piti Piti Pa. Jenže scénář dělá své. Jean Halain má za sebou výborné kousky jako trilogii Fantomase, Oskara či Hrbáče. Pro Pierra Roustanga je to scénář poslední. Jenže samotný námět, a to by mě spíše zajímalo kdo a jak na takovou blbost přišel, nenabízí mnoho možností. ()

DAF1

Podle mě jednoznačně nejslabší Funés, kterého znám. Námět není špatný (něco podobného jako Scumacherova Telefonní budka), ale chtělo by to lépe propracovaný scénář. Aspoň, že ten konec byl trochu s pointou. ()

George.Camel

U tohoto filmu se za břicho popadat rozhodně nebudete, ale na dobu svého vzniku je to snímek úctyhodný. Uvědomíme-li si, že se děj odehrává většinou na velmi omezeném místě, v kadilaku na stromě, měl scénárista těžkou roli. I přes to je film plný chytrého humoru a i český dabing F. Filipovského je výborný. Mnozí tímto filmem opovrhují, prý není vtipný a je jedním z nejhorších Funésových filmů. Není. Kdo má jeho humor rád, určitě si tam své hlášky, gagy nebo vychytávky najde, jako já - když zahlédnou všichni tři hrdinové loď, tak 2x za sebou všichni vypláznou jazyky. Zkrátka, chce to film sledovat, že. ()

Gig

Pro někoho nejlepší film s Luis de Funes, ale pro mě má málo prostoru. Tedy ne, žeby měl málo prostoru ke komunikaci, ale na filmu mi vadí, že vše se jedná na jednom místu. Kdybych viděl samotného Funese v divadle na pódiu, řeknu, jo, to je ono. Jenže v divadle bych zase neslyšel Františka Filipovského. ()

ziziko

Funes je jeden z mých nejoblíbenějších herců, ale tohle je teda pěkná slabota. Z jeho cholerické povahy a situace, kdy auto zůstane viset na stromě, se dal podle mého názoru vytvořit mnohem lepší a vtipnější film, zvláště s Funesovým hereckým nadáním. To, co mělo být vtipné, mi občas přišlo trapné a nezajímavé, některé pasáže byly nesmírně nudné a ke konci už jsem měla chuť film vypnout. 1* je pouze za zajímavý nápad a samotného Funese. ()

Logout

Nemohu než hodnotit vysoko. Zaujalo mě především to skvělé absurdno, které doslova kape z témeř každé dílčí zápletky, dále pak skvělý televizní reportér v poslední půlhodince a také samozřejmě hlavní ženská postava. ()

MorraEddie

Na stromě bych zařadil mezi slabší komedie s Funésem v hlavní roli,která dojela hlavně na to,že zas tolik vtipu nepobrala. ()

daleba

Já tedy za sebe musím říct, že jsem byl mimořádně překvapen. Není obvyklé vidět tak bizarní, místy černý humor ve francouzském filmu! Postavy reportéra, či kněze jsou prostě úžasné! Jistě se dá pochopit, že film neměl úspěch - většina čekala prostě něco jiného... Stejně tak já, jenže já mám prostě tenhle humor mnohem raději, než nějaké šaškování, jako např. v Piti piti pa. Pusťte si to ještě jednou a dejte tomu druhou šanci, než to tady odsoudíte. ()

zigy

Jak dostali to auto na ten strom??? to mi vrtalo hlavu celou dobu, protože času na přemýšlení jsem měl kvůli nudným dialogům docela dost.....Funes jen sedí, a to mu nesvědčí....a pěkná Geraldine ani starý dabing (mj. Kopřiva - Preboist) to nezachrání. Zmatené a nelogické. ()

DonArian

průměrná komedie se zajímavým koncem a hudbou. Kromě skvělých obličejů Louise de Funese (scéna kdy chce sníst psa byla ta nejlepší z celého filmu), pár zajímavých nápadů (napít se z odstřikovače atd.) a mistrovského dabingu Františka Filipovského nic světoborného. Louis de Funes natočil lepší... ()

gizi

Pro mě slabší komedie - nic moc srandy a i když děj mi nepřišel až tak přestřelený, ten konec už ano. Bylo to ale pěkně udělané (to auto na stromě). 60%. ()

antoninsesta

První polovina nudná, druhá polovina podstatně lepší. Nejvíce mě pobavili Paul Préboist jako reportér a Roland Armontel jako kněz. ()

Kivis

Opravdu trochu netypická Funèsovka. Ale právě to se mi na ní asi líbí nejvíc. Že má člověk možnost vidět Funèse v ne zcela obvyklém světle. Scénka s lodí a Funèsovo "To jsem udělal já?" je odzbrojující. Líbí se mi také na komedii docela nečekaný závěr. A z toho, co jsem zatím měl možnost vidět, zde hraje životní roli Paul Préboist. Během záchrany auta to z mého pohledu byla one man show, jejímž středem nebyl de Funès, ale právě Préboist. Jeho novinář je snad nejhumornější parodií na žurnalistiku, jakou jsem kdy viděl. Na stromě jsem viděl několikrát a posledních dvacet minut s Préboistem ještě víckrát. Nenechte se odradit nízkým hodnocením a určitě tomuto filmu dejte šanci. ()

michalkop

Opravdu velmi podprůměrná komedie s Louisem de Funesem. Tvůrci nedali vůbec vyniknout jeho talentu. Začíná dobře intrikami o stavbu dálnice mezi Francií a Itálií, poté zběsilá jízda serpentinami je taky fajn. Ale nakonec se na hodinu (ve filmu) ocitne na stromě. Na stromě se nic neděje, ač se herci snaží, působí tam jako statisti. De Funes není dobrý herec v sedě - už min. kvůli tomu, že nemůže dostatečně gestikulovat. Ve finále přichází roztěkaná, nepromyšlená a nekoncepční záchrana. Tato umělecká zkratka, jak jinak chápat tyto zcela očividné nedostatky, si mě nezískala. ()