Na stromě

• Francie Sur un arbre perché (více)
všechny plakáty
TV spot

Bohatý podnikatel neochotně nabere dva stopaře. Když ale špatně odbočí, skončí všichni tři i s autem na stromě. (Netflix)

Han22

Zásadní je, že tenhle film nabízí úplně něco jiného, než všichni čekají. Není to žádná komedie, ale čistý survival, jaké se točí dnes. Pravda méně dramatický a relativně vtipný, nicméně i de Funés chápe co točí a krotí svoji živelnou komiku do solidního uměřeného výkonu. A jinak zde nechybí nic - neřešitelná situace, pár nápadů jak uniknout, vztahy mezi hrdiny a mediálně sledovaná záchranná akce na závěr. Jen ten konec mě trošku nakrknul. Ale aspoň je tvůrci nenechali zařvat, jak by to nejspíše dopadlo dneska. ()

Paity

Souhlasím, že jde o jednu z méně podařených komedií krále kominků Louise de Funese. Celkově je to taková jakoby nízkorozpočtová snaha vidělat balík filmem natočeným s francouzským mistrem srandy. ()

jakeer

Hodnotením teraz pôjdem proti prúdu. Táto komédia sa líši od klasických funésoviek a práve to sa mi na nej páčilo. Konečne nebola komika vystavaná len na Funésovych grimasách a zmätenej gestikulácii (a v podstate identických, neustále sa opakujúcich charakteroch), konečne bol komický aj dej. Kvitujem inteligentný humor a skvelé dialógy - kto by to bol čakal... Perfektne vystavané od začiatku do konca, dnes by sa už len ťažko nakrútila takáto nízkorozpočtová komédia. ()

Stružák

Slabší dvě hvězdičky. Vtipů tam bylo žalostně málo, Louis de Funes nedostal tolik prostoru. Celou tuhle taškařici ještě zhoršil závěr s tím trapným reportérem (Paul Préboist – jinak herec, kterýho mám docela rád). ()

Rejže

Nemohla jsem uvěřit, že celý příběh se odehrává na jediném místě. Komediální thriller Na stromě :-) ()

aLPaC

Určitě nejhorší film Funése od doby, co se proslavil. Největším problémem této komedie je, že není vůbec vtipná. Funés nemá v autě prostor, aby předváděl to, na co jsme zvyklí a co od něj čekáme. Je jasné, že kdyby zde nehrál, snímek by měl tak 30% a vidělo by ho čtvrtina lidí. Ještě bych navíc dodal, že je to dost amatérsky natočené a práce s kamerou, střih a celkově režie je na dost bídné úrovni. ()

krvavamera

Snímek vyniká pěknými snovými/hororovými sekvencemi, vtipnými kvazi-dokumentárními záběry, poetickými záběry na strom. Bohužel se příliš vleče, velmi často postrádá logiku a tím, že Francouzi jsou prostě praštění, bohužel všechno nevysvětlíte. Nesmála jsem se mu před patnácti lety a této "komedii" se nesměji ani teď (můj mylný předpoklad, že jsem to jako četníky odkojené dítě nepochopila, bohužel padá). Nicméně animovaná titulková sekvence a asi půlhodinový úsek někdy v půlce, kdy trojka na stromě sleduje v televizi a objevují se zde zmiňované sekvence, rozhodně stojí za to. Za zbytek bych scenáristům sekala prstíčky... ()

hemul

Jeden z najoriginalneších a najnedocenenejších filmov s Funesom. Že je Louis de Funes jeden z najväčších hercov histórie, je známa vec. Že Geraldine Chaplin je krásna a výborná herečka, je známa vec. Ale že Olivier de Funes je obrovský talent, také známe nie je. Tento film, nie tak úspešný ako Piti piti pá, Fantomas sa hnevá, Senzačné prázdniny, Septimus alebo Hibernatus, v ktorých takisto hral po boku svojho otca, je toho dôkazom. ()

Lukoye

Co všechno se dá vytěžit z tak absurdní siruace jako je auto v koruně stromu, jediného stromu uprostřed obrovské skalní stěny mořského útesu asi někde uprostřed. Takže v obrovské výšce. Nic převratného, ale film má jednolitou atmosféru, téměř divadelně statickou. Pro co si u filmů rádi odpočinou je tohle asi požehnáním. ()

Meteorista

Velká škoda, že je tento film natočen tak těžkopádně. Ke konci (konečných 30 minut) je napěchováno tolik kritiky a absurdity dnešní společnosti, že to z tohoto filmu dělá spíše drama než komedii. Inu režisér chtěl vyjádřit hodně věcí, ale nepovedly se mu všechny dostatečně srozumitelně zviditelnit. To máte podobně, jako když se pokouším sesmolit komentář k jakémukoliv filmu, který jsem viděl a chce se mi k němu něco napsat. No, ještě takový postřeh ohledně tohoto snímku - až na finální půlhodinku, kde, jak jsem říkal, se vecpalo všechno možné, je film krásným příkladem toho, že přílišný přísun slunečního záření a nedostatek tekutin dělá divy! ()

Rambo159

Slabučké, málo vtipné, i keď miestami som sa usmial či uškrnul, neznamenalo to nič. Zaspával som. Hlavne v druhej polovici, keď sa film sústredil na záchranu a kde už aj Funesa bolo pomenej. Priemer - ani viac, ani menej. ()

gombarix

Velmi netypický Funès, který spoustu (a nejspíš většinu) lidí zákonitě zklame, ale mně naopak svou bizarností sednul. (Je pozoruhodné, že druhým plodem spolupráce Funès-Korber je příšerné Piti piti pa:) Výstižné komentáře: Allan, Tosim, Oskar. EDIT po nedávném dalším zhlédnutí: Dost zklamání, jako bych to konečně teprve viděl v celé rozvleklosti. Funèsově rtuťovité komice statické uvěznění vůbec neprospívá, člověk se nemůže rozhodnout, kdo z trosečníků je otravnější pošuk, a nebýt "flashbackových" scének v televizoru a závěrečné záchranné akce, jíž kraluje spolehlivý Paul Préboist, bylo by to na chcípnutí stejně jako na tom stromě. (Velice výstižně liborek_.) ()

Hell_ena

Tohle se mi náhodou fakt moc líbilo! Přijde mi, že je to vtipné v každém záběru :) Jedné co mě zaskočilo byl ten konec! ()