Na stromě

• Francie Sur un arbre perché (více)
všechny plakáty
TV spot

Bohatý podnikatel neochotně nabere dva stopaře. Když ale špatně odbočí, skončí všichni tři i s autem na stromě. (Netflix)

mikinhoo

Film o tom, kdy se nepopulární miliardář nechtěně s manželkou žárlivého vojáka a jedním stopařem dostane na strom, na kterém se odehrává téměř celý film. Hodně zajímavě zpracované musím říct. Líbilo se mi to. ()

ilemas

Na komedii s Funésem velmi slabé, moc humoru tam nebylo, spousta do očí bijících chyb, až mě to lezlo na nervy. Jediné co mě na filmu zaujalo byly dechberoucí záběry útesů s autem na stromě. ()

1frida2

Znovu jsem se na něj podívala a musím znovu říct, že jsem se výborně pobavila. Na stromě trčí, člověk by řek"děsná nuda", ale co všechno se tam děje a o čem všem tam člověk koumá. Myšlenky mu blbnou hlavu v prostoru, který je ohromný, ale zárověň uzavřený, páč není kam šlápnout, kam se hnout a prostor láká k létání. Senzi kousek! Konec už byl trošku protahován, proto čtyři*. ()

MarekT

Špatný film to rozhodně není, jen asi některým dělalo problém zvyknout si na černější humor. Ten sice k Louisovi moc nepasuje, ale nedělalo mi problém se adaptovat (i když exploze mě v tomto druhu filmů zčásti zaskočila) a bavil jsem se celkem dobře. Škoda jen té nepříliš rozvinuté zápletky (ono z tohoto cecíku se moc podojit asi nedalo), ale obdobně triviální je i v nově vyšlém "Jak vykrást banku" (na druhou stranu, tady už nejspíš přeháním). Ale už kvůli hlavní roli ztvárněné Louisem stojí za to komedii vidět, škoda, že narozdíl od většiny jiných filmů tu nemá zdatné spoluhráče (a ani jedno slavné jméno nic nezmůže). Filipovského dabing jako vždy dobrý a mimochodem po dnešku odsouvá v mých očích ze včerejška stále zažitou imitaci pana Faltuse ještě více do pozadí. Čtyři hvězdy jsou protentokrát slabší a časem možná přejdu k jistějším třem. ()

Juto

Film o rodine, podnikaní a náboženstve, o dobrodružstve a krízových vzťahoch, nie veľmi dôveryhodný, ale pekný a takmer užitočný. 7/10 ()

Šimpy

Mám rád absurdní záležitosti, takže tady mě nejvíc rozsekal výbuch té jachty. :-D A kněz byl výbornej. Jen ta pipina byla celkem zbytečná...hárt neumí, hezká není a ta postava je k ničemu. ()

otík

Ne zas tolik známý a ne často uvádění snímek, ve kterém jsou stále na scéně tři hrdinové, jež v autě sjedou ze silnice a skonči na stromě uprostřed skalisek. Moc zábavné to není, de Funes je poměrně umírněný, vlastně ani nemá co hrát. Co také od takového tématu čekat? U tohoto filmu se opravdu za břicho popadat nedá, je tam hodně hluchých míst a příšerná hudba. Jedna z nejhorších funesovek. Hudba: Alain Goraguer ()

fantoci

Hezký film Louis de Funésem, nejlepší scéna tam je když se chtějí zachránit jede okolo loď a vemou zrcátko zasvítěj na ni a ona vybuchne. ()

filmmovier

Trošku divná komedie, asi nejslabší kterou jsem s Funesem viděl. Ale zábava to pořád je, to je u Funesových filmů hlavní. ()

gjjm

Nejspíš nejabsurdnější Funésova komedie. Auto, v němž shodou okolností jede bohatý průmyslník, mírně hipízácký stopař a jeho kamarádka, sletí z útesu a přistane na košaté pinii. Několik dní jsou na stromě, dohadují se, vymýšlí plány útěku - a těchto několik dní zobrazuje přítomný film. Úžasná atmosféra a herecké výkony všech zúčastněných, scénář nemusí být všem po chuti, jeho humor je spíš situační než hláškový, a navíc opravdu velmi ujetý, ovšem to mně ani trochu nevadí (scéna se zrcátkem rules :), navíc scénky s reportérem, četníkem a ožralým farářem jsou opravdu geniální). Není to pro každého a je to trochu jiné, ale pro mne je to spolu s Pošetilostí mocných možná nejlepší film s Funésem. Budu vám v tom souboji klidně dělat sekundanta, pokud si jako zbraň zvolíte minomet. ()

noriaki

Na přijetí zápletky je potřeba spoustu nadhledu, ale ani ten nemusí stačit, protože film je hodně netypický. Dialogy, chlouba francouzských komedií jsou docela nudné. Zábavu táhne situační humor, který je ne vždy podařený. Ve druhé polovině se děj trochu rozjel, zábavnost to ovšem nevylepšilo. To už jsem měl experimentů režiséra plné zuby a jen čekal na konec. Film jsem si původně stáhl kvůli Geraldine Chaplin, ale ani ta mi radost neudělala. Jako herečka se moc nepředvedla a celou dobu jsem strávil rozhodováním, jestli je alespoň hezká. K definitivnímu verdiktu mi nepomohlo ani to, že řízením osudu strávila polovinu času v podprsence. ()

mab

To nejslabší, co jsem s LDF viděl. Prvoplánové, uměle vykonstruované, naprosto nelogické postupy uvázlých i jejich záchranářů. Myšlenka přitom zajímavá, včetně pomocných témat typu obchodní partneři nepřející si, aby průmyslník přežil apod, škoda, hlodá mne myšlenka, jak by s tématem naložil takový Francis Veber. ()

sskrblik

Námět byl bezesporu pozoruhodný říkal jsem si a byl jsem zvědav, co se z toho můžu vyklubat. Avšak posléze jsem byl trošku zklamán, neboť se z toho stala typická francouzská taškařice bez jakéhokoliv kouzla. ()

Georgex

Velký Louis de Funés v netradiční roli ve filmu, ve kterém se děj odehrává pouze na jednom místě, a jak již název napovídá, tímto místem je strom. Zní to bláznivě, nicméně ono to bláznivé je. Upřímně řečeno nechápu, co vedlo tohoto velikána k této roli, která absolutně vybočuje od všech jeho natočených filmů. Film vypráví příběh bohatého podnikatele Henri Roubiera, který je na tajné pracovní cestě, ale do cesty se mu připlete stopař a jedna dáma. Shodou okolností havarují a jejich vůz uvízne na strmém útesu na stromě. Rázem se na jednom místě ocitá trio slavných herců ve složení božského Louise, jeho syna Oliviera a půvabné herečky Geraldine Chaplin, a začíná boj o vodu, jídlo a o holé přežití. Zní to zajímavě, nicméně nebyl využit potenciál tohoto filmu a přes velké snažení všech představitelů působí film velmi chaoticky. Vtipných scének je poskrovnu a pokud bych měl tuto komedii hodnotit v měřítku jiných Funésových komedií, tak bych sáhl k daleko menšímu hodnocení. Film má také skromnější zpracování, kdy při záběru na onen strom vidíme pokaždé jiné pozadí. Nicméně díky úžasnému výkonu mistra Funése nemohu hodnotit hůře než průměrem. Celkově se jedná o film, který rozhodně nepatří k nejlepším kouskům tohoto herce, ale neurazí a fanoušky tohoto herce potěší i dabing pana Filipovského. Moje hodnocení 55% ()

Braddy

Geradline Chaplinová mi tam připadala jako zfetovaná, ale jinak vcelku průměrná zábava. Potěší větší role Funésova syna. ()