Wyrdas

Krásná česká komedie, která by se též dala nazvat "Dovolená, aneb cesta k moři a zase zpět". Perfektní herecký výkon Anny Polívkové, hezky ztvárněná 4% menšina a vlastně celkově nádherná rozmanitost posádky jednoho zájezdového autobusu včetně řidičů Karla a Karla, kteří neustále řeší ztrácející se hnědé podšálky. Už jsem to viděl několikrát a po posledním zhlédnutí jsem si uvědomil, že je to vlastně taková sbírka různých menších příběhů se sexuálním podtextem. No, že jsem to už viděl vícekrát a klidně bych se na to za nějaký ten měsíc klidně podíval znovu zračí, že se mi to líbilo víc, než průměrně. Rozhoduji se mezi čtyřmi až pěti hvězdami a pro podhodnocení tohoto snímku jich dám s klidným svědomím pět. ()

Fido

Spíše než smát se mi chtělo plakat... Nad úrovní české literatury a českého filmu, nad tím, co by "mělo stačit" (a bohužel někdy stačí) českému divákovi. ()

ZnalecH

Možná je to průměrná komedie anebo jenom podceňujete českou tvorbu. Mám takový dojem, že českým filmům většina českých uživatelů čsfd dává daleko nižší hodnocení než kdyby měl film americkou nálepku. Mně se film zdál velice realistický a česká povaha tam byla znázorněná velice důvěrně. A komedie je to velmi povedená. Smál jsem se v podstatě od začátku do konce. Nevěděl jsem, co od toho čekat a byl jsem příjemně překvapen. 85% ()

Inozuka

Jasně, dvojka autobusáků je fakt super, Jolana v podání Anny Polívkové občas dobře sarkastický hlásí, ale to je asi tak všechno, co si z tohoto filmu člověk odnese. Paradoxně je cíleně přesně na tu skupinu lidí, kterou se snaží zesměšńovat. A ten produkt placement na arginmax je opravdu dost neumětelský... ()

Likan7

Nemám rád když se cítím trapně za to, co vidím, a při Účastnících zájedu jsem se cítil hodně trapně. Úvodní půl hodina přitom není špatná. Je svižná, vtipná, jenže jak čas běží, jde to celý do kelu a od druhé poloviny to je vyloženě odpad, který je občas telenovelou, občas tou již zmíněnou trapností ale celou dobu vyloženě nudou, která Vás akorát otráví. ()

rublik05

Tato komedie mi dlouhou dobu unikala, teda spíš jsem na ni neměl moc odvahu. Nicméně po dlouhé úvaze jsem sebral odvahu, pustil telku, naladil kanál a modlil se, ať toho později nelituji. Po shlédnutí se dostavily velmi rozporuplné pocity. Na jednu stranu mají Účastníci zájezdu opravdu prvotřídní obsazení, kdy z herců suverénně bodují zejména Anna Polívková, Pavel Liška s panem Krobotem, a také se mi moc líbil Bob Klepl s Evou Holubovou. Tím však výčet kladů víceméně končí. Filmu zoufale chybí kvalitnější a propracovanější příběh, protože pár povedených zájezdových vtípků celý děj fakt nespasí. Postrádal jsem i nějaké hudební podbarvení, které by filmu přidalo na atmosféře. Příběh je vcelku monotónní, bez nějaké gradace, po čase začne dost nudit. Ve finále jsem byl vcelku zklamaný, očekával jsem daleko víc, než jen další průměrnou českou komedii, jakých se v Česku točí nespočet. Škoda, příště dám raději přednost nějaké lepší komedii. 4/10. ()

TSZ

Účastníci zájezdu nejsou špatný film. Jiří Vejdělek připravil vcelku humornou plejádu scének a hlášek, z nichž některé sice opravdu šustí knižním papírem, ale většina snese i přísnější měřítka a ani herecké výkony většiny zúčastněných nejsou tak špatné, jak by se čekalo (a jak bohužel u českých filmů bývá zvykem). Rozhodně se tedy nejedná o přelomové dílo na které nelze zapomenout, ale některé gagy jsou opravdu celkem vtipné (a myslím vtipné opravdu, ne nechtěně) a ty ostatní nejsou tak trapné, až byste se za ně museli stydět. Pohoda na bezbolestný "večer s Novou", pokud z nějakého důvodu (např. trvalá invalidita) není co jiného dělat. ()

Lokran

zase tak špatné to nebylo... místy jsme se docela bavili, nehledě na to, že v sále pro 400 lidí jsme byli 4... u mě to vyhrála jitka kocurová a její hraní/nehraní, snaha/nesnaha, oblečení/neoblečení:)) 70% ()

Daktari

Možná měli vzít k moři i Renče, Pažouta a hlavně Simonu Stašovou. Románu pro ženy zvedám hodnocení na 5*. ()

Miksa

Nuda. Dvě odporně trapné scény s,jinak dobře hrající a tátu nezapřející(?),Polívkovou. Ale hlavně!!!! Ten kameraman by mělodejít z branže a už se nevracet. Přesvícené fujzáběry. ()

Bounded

Přiznám, že předlohu jsem nečetl, ale myslím, že ani nebylo třeba. Na něčem se shodnu s Isherwoodem a to na totální neplastičnosti postav. Anna Polívková podle mě vůbec není dobrá herečka, její herecký projev je mi krajně nesympatický a její intonaci považuji za příšernou, holt každý na někoho trpíme. Mimo to, českých herců je jako šafránu a proto mě začíná lézt na nervy, že každý hraje jenom svůj zavedený charakter. ()