Match Point - Hra osudu

• Česko Hra osudu (více)

Muž, který řekl 'Raději bych byl šťastný než dobrý', viděl hluboko do podstaty života. Lidé se bojí čelit faktu, jak ohromná část života závisí na štěstí. Je děsivé vědět, kolik toho je mimo naši kontrolu. V tenisu jsou momenty, kdy míček udeří do okraje sítě a na setinu vteřiny se může překulit dopředu nebo zpátky. S trochou štěstí spadne dopředu a vy vyhrajete. Nebo možná ne a vy prohrajete.

Match Point – Hra osudu je drama o společenském vzestupu mladého muže a děsivých následcích jeho ctižádosti. Hlavní hrdina se nedokáže rozhodnout mezi dvěma ženami a nenachází cestu ven. Uchýlí se tedy k extrémnímu řešení. Děj filmu zasadil režisér Woody Allen do anglické vyšší společnosti. Scarlett Johanssonová zde hraje krásnou americkou dívku, která vstoupí mezi Jonathana Rhys Meyerse a jeho ženu Emily Mortimerovou. Matthew Goode je Emilyn bohatý bratr, který tuto zápletku odstartuje. (oficiální text distributora)

PlysovyMacko

Hrdina si chce uchovat svoje postavenie vo vysokej spolocnosti a nestiti sa ani vrazdit. To ako detektiv presne pomenoval co sa stalo mi prislo vtipne. ()

curfew77

Působivé. Pokud člověk o filmu předem nic neví, dost ho asi překvapí, kam se příběh dostane. Režijně suverénní, vizuálně okázalé, vyzněním dost mrazivé. Scarlett skvělá. Snad jen tempo ve střední části místy trochu opadne, a Meyers mi herecky vždycky přišel dost jalový. Velmi solidních 80 %. PS: Jsou chvíle, kdy naprosto nechápu uvažování distributora ohledně českého názvu, a tohle je jedna z nich. Buďto měli prostě zůstat u tenisové terminologie a zvolit počeštělý název Mečbol, nebo (to asi spíš) se spokojit s tou sice vágní, leč jinak asi inteligentněji znějící Hrou osudu. Spojení obojího a ještě s tou angličtinou (byla to snad podmínka majitelů práv?) je ale každopádně absurdní. ()

Humprt Pum

Naivní, vykonstruovaný, fádní, zdlouhavý, herecky nepřekvapující kýč, který nezachrání ani božské rty Scarlett Johanssonové, ani celkem dobrý námět. Uňamcaný Allen si hraje na Felliniho a očividně tápe. ()

Antonius

Asi nejméně "allenovský" Allenův film, co jsem viděl. Zápletka je sice vypůjčená z Americké tragédie a zcela chybí humor, ale přesto je to v porovnání s předchozími čtyřmi filmy zvrat vítaný. ()

Pregar

pro mě hrozná nuda od začátku do konce, nerežírovat to WA a nehrát tam Scarlett, tak to po 20 minutách vypnu, takhle jsem pořád čekal kdy to konečně začne být zajímavé... no nějak jsem se nedočkal :( ()

Daves97

První hodina..hodina a půl... fimu mě vtáhla do děje tak, jako opravdu jen málokterý film. Poté ale přišlo jisté zvolnění, sledování hodin....a nakonec vyústění...které mě možná trochu zklamalo. Přesto i po hodinách a hodinách po shlednutí jsem o tomto filmu stále přemýšlel a to už něco vypovídá o kvalitě filmu.... Pro mě opravdu nádherný film. :-) Možná škoda toho podivného konce. :) ()

lektvar

Ani thriler, ani dráma, ani romantika, ani krimi, nič. Tešila som sa na to, že to bude iný Woody, ale asi chcem späť toho starého, ktorého aspoň nemám rada. Tento je o ničom. ()

rawboy

Jednou a dost. Jediným pozitivem pro mě zůstává Scarlett Johansson, byť ne hereckým umem, ale svým zjevem. Dlouho jsem čekal na nějaké zajímavé rozuzlení a ono nepřichází. Toto je jeden z filmů, kdy bych potřeboval na hodnocení větší škálu, pro mě tak 2 a půl. ()

lucka89

Hodně dobře propracovaná psychologie postav. Je hrozné, k jakým činům se člověk může snížit a co je schopen udělat, když usiluje o dobré postavení ve společnosti. Štěstí se nerovná spravedlnost. Výborné propracování s hudbou. Náležitě podtrhovala atmosféru. ()

LuckyK

Byl by to výborný psychologický film o karéře jednoho kariéristy bez skurpulí, ale ta pointa s vraždou, málo uvěřitelné. ()

Beskydka

Woody, zahrál jsi na mou strunu. Napínals mě, bavils mě, herce jsi vybíral podle mého gusta a konec jsi vystřihl tak elegantně, jako byl celý film. Báječný večer s tímto filmem. Shlédnuto podruhé - pátá hvězdička doplněna:) ()

me3x®

jo... mal som taký pocit akoby to bolo písané podľa Sártrovsko-Dostojevskej predlohy. Niektoré veci som predvídal, ale záver ma dostal. A rozmýšľal som o tom filme dlho. A Scarlett bola super. A celé to bolo také, že atmosféra sedela. Človek tŕpol, čo sa stane, aký bude ten trápny okamih, keď ich načapú, keď sa prizná, alebo čo vlastne spraví. 90% ()

tjorven

První film, který emotivně dostal mého muže víc než mě. Aspoň do určité chvíle. Pak už jsme se oba ošívali a trnuli stejně, až jsme zůstali civět na titulky a říkali si nahlas: ty jo.. ty jo.. ty jo! Match Point má tu výhodu, že umí okatě šálit a že mu na to rádi skočíte. Že vám vrtá hlavou v několika úrovních. A že Meyers hraje tak dobře, že si uvědomíte jeho kvality až zpětně. Ráda jsem byla svědkem okamžiku, kdy osud jednoho člověka dospěl do match pointu. V reálném životě tento bod mnozí z nás marně hledají s pohledem do vlastní minulosti: kdy to nabralo tyhle obrátky? Najenou jste natlačeni na zadní čáru kurtu a marně dobíháte míčky. Tady máte match point jako na dlani a stejně cítíte, že to snad musel být osud, kdo Chrise na tu lajnu dostal. Stačí jediný okamžik a.. je to. Anebo není. ()

Achab

Netypická allenovka, ale proč vlastně netypická? člověk se vyvíjí a Woody není žádnou vyjímkou, čehož jsou Hra osudu či poslední Vicky Cristina Barcelona důkazem. ()

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

18.09.2022

Pro fanoušky legendárního herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena přichází smutná zpráva, oblíbený a oceňovaný filmař se totiž po více než sedmdesáti letech u filmu rozhodl pro odchod do důchodu,… (více)

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“