8 žen

• Francie 8 femmes (více)

Francúzsko päťdesiatych rokov. Osamelé sídlo v zasneženej krajine. Rodina sa stretáva na sviatky. Oslava sa však nekoná - milovaný otec bol zavraždený! Vrahom môže byť iba jedna z ôsmych žien tak blízkych pánovi domu. Dominantná manželka? Jeho staropanenská švagriná? Lakomá svokra? Drzá slúžka alebo lojálna gazdiná? Alebo jedna z jeho dvoch pekných mladých dcér? Prekvapujúca návšteva očarujúcej sestry obete zvráti pátranie na hystériu a rivalitu. Postupne sa začínajú odhaľovať rodinné tajomstvá. Humorné situácie sú okorenené hudobnými vsuvkami i zvodne zradnými tancami. Tajomstvo ženskej duše je odhalené. Osem žien: krásnych, vášnivých, inteligentných, citlivých a nebezpečných. Jedna z nich je vinná. Ktorá to je? (oficiální text distributora)

kagemush

Když Ozon točí o ženách (včetně Bazénu) mám pocit (na rozdíl u filmů třeba od Almodovara),že je to o ženách.A co na to ženy? ()

honajz2

Líbily se mi hlavně ty muzikálové vsuvky, naprosto skvělé herecké výkony, vizuál a vlastně i ten námět i s tím závěrečným odhalením. Ale jinak nemůžu říct, že by mě 8 žen bůhvíjak zaujalo. Nějakou větší atmosféru to pro mě mělo až v druhé polovině a i když to své kouzlo má, není to až tak nápadité, jak se může už jen podle zdejších žánrů zdát. Navíc si Ozon opět neodpustil svoji oblíbenou homosexuální tématiku a tak tu z pár žen nepřekvapivě vypadnou lesby, což ale má být jakože strašným překvapením. Ne, že by mi to nějak zvlášť vadilo, jen mě dost fascinuje, že už nějakou dobu zpátky se tomuhle tématu tolik francouzských režisérů věnovalo. Akorát komedie to není skoro vůbec a nějaký silnější zážitek to pro mě taky zrovna nebyl, i když to rozhodně není špatné. Od Ozona se mi víc líbily jiné filmy. 3* ()

Martin741

Nieco ako zenska detektivka a la Agatha Christy - a jo, moze byt. Tymto Ozon prestal tocit planoby a uchylky ako Kapky Deste na rozpalenych kamenech, a natocil aspon detektivku. Asi tak na Urovni Harpra s Novomuzom, akurat ze tu ide o vrazdu a hodne velka cast pribehu sa odohrava len v kulisach : 55 % ()

bogomira

I kdyby byly holky sebekrásnější a hrály jak bohyně, tak při třetím přerušení děje tím, čemu říkají francouzi šanson a já vyprávění do melodie, prostě vypínám a odcházím. Tohle prostě nejsem schopnej ocenit. ()

Silverluv

Roztomilá, černá, místy hodně drsná komedie. Obdivuhodné herecké výkony osmi noblesních hereček. Děvčata v sobě rozhodně nezapřou ani své muzikální vlohy a skutečně to roztáčejí od začátku do konce. Pořádně zauzlený příběh, ve kterém má každá z přítomných dam nějákého toho kostlivce ve skříni. Pěkné, barevné, úsměvné i mrazivé zároveň. ()

cubajz

herecký (ale i pěvecký) koncert tří generací nejlepších francouzkých hereček, které zde ztvárňují titulních 8 žen. Uvězněné v domě s mrtvolou milovaného manžela započnou vyšetřovaní, při kterém vyplují na povrch dlouho ukrývaná tajemství každé z nich. Díky rozdílnosti a jedinečnosti jednotlivých postav je radost sledovat jak na sebe reagují, osočují se, obviňují a za zády drbají ostatní - prostě ty typicky ženské věci:). Zábavná komorní krimi se šokujícím odhalením na konci, okořeněná o pár francouzkých hitů z let šedesátých, přezpívaných hlavními protagonistkami. ()

tomtomtoma

Velmi příjemná a kvalitní filmová hra s napínavou kriminální zápletkou, humorným nadhledem, ženským šarmem a smyslností a překvapujícím koncem. A ani ty tance se zpěvy až tolik nevadí tomu krásnému hereckému koncertu. Vánoce jsou svátky klidu a míru, ale také zákeřné vraždy. Při hledání pachatele vyplouvá na povrch nejedno tajemství, nejedna záhadná minulost, nejedna skrytá touha a chtíč. Marcel (Dominique Lamure) je zavražděn, aby pod tíhou skutečností spáchal konečnou sebevraždu. Jeho žena Gaby (dobrá Catherine Deneuve) ho chtěl opustit s jeho finančním partnerem. Její sestra Augustine (skvělá Isabelle Huppert) Marcela uháněla a její panenskost a neustála rozmrzelost skrývala nepřeberné množství toužebného chtění. Jejich matka (Danielle Darrieux). lakomá stará paní, hrající svoji nemohoucnost, se přiznává k dávné vraždě svého manžela, kterého nemilovala a z toho důvodu i nenáviděla. Marcelova sestra Pierrette (elegantní Fanny Ardant) svojí smyslností svádí muže i ženy, aby podléhala prohnanosti nenapravitelných svůdníků. Kuchařka a hospodyně domácnosti Chanel (Firmine Richard) chce především ochraňovat svojí lásku Pierette. Služebná Louise (smyslná Emmanuelle Béart), Marcelova milenka, je odvážnou sexuální labužnicí, která přistupuje na nejednu roli. Starší dcera Suzon (mladicky půvabná Virginie Ledoyen) je se svým nevlastním otcem Marcelem těhotná. Mladší dcera Catherine (Ludivine Sagnier) vidí svého milovaného otce ještě dětsky romantickým zrakem a ostatní ženy jako původkyně jeho neštěstí, její rafinovaná kamufláž se však vymkne její kontrole. Muž jako nenasytný chlípník a zároveň oběť zištnosti jeho chlípných choutek a rodinného života. Zajímavé, zábavné, napínavé, humorné. ()

1frida2

Ozon neni mym favoritem, ale tohle natocil pro me. Elegantnich 8 jednicek na trhu i s rafinovane pridanou 9. Romy i kdyz jen na obrazku. ()

Wormboy

Skutocne velmi dobry film s vynimocnymi hereckami...scenicka divadelnost vobec neprekaza a len umocnuje celu atmosferu filmu... ()

Andre3000

Opět váhání mezi 3(průměr) a 4(nadprůměr) hvězdami. Sice to má napínavý konec, zajímavé herecké ztvárnění atd. Na drauhou stranu se mi moc nezamlouval zpěv, škoda že film nebyl koncipován jinak než muzikál s komedií (ono nějakých megavtipných scén tu zrovna taky moc nebylo). Většině z vás se asi líbila francouzština, mě naopak překážela, protože jsem vůbec nerozuměl, proto jsem zpěv vždy přeskakoval a film mě celkově nijak nestrhnul do svého děje. ()

sklennenka

François Ozon umí překvapit a v tomto případě pro mne velice mile. Nevím, co se mi vlastně líbilo nejvíc. Elitní výběr dam francouzského filmového nebe, atmosféra padesátých let, příběh, naprosto nádherné kostýmy, zasněžená okna. V neposlední řadě i ta muzikálová čísla, která v původním jazyce mají ten správný šmrnc. Teatrálnost a kýčovitost v přesně únosné míře a nakonec prozření, že nic není tak, jak vypadá. ()

mortak

Dobře promazaný stroječek měštáckého divadla zase jede na plné obrátky. Paříž se chce bavit a hýčká si své řemeslníky (Feydeau a spol.), kteří se naučí vařit podle osvědčeného receptu. Robert Thomas je spolehlivý autor divadelních detektivek a uspokojí jak paní učitelku, tak magistru z lékárny, paní doktorovou či paní starostovou - no prostě celou tu měšťáckou honoraci. Ozon se pak ve filmu snaží hrát s námi hru - já vím, že ta hra je blbá, nelogická a konec je jasný už na začátku, a proto použiji infantilní poetiku - ženy mají jasně vymezené barevné kostýmky, scéna je kýčovitá (vždyť jsou vánoce), všechno to se spojí s operetou a poetikou Moulin Rouge, vždyť to přece k měšťákům patří - a hlavně ať je to peprné, ať je tam ten sex, ať se dámy ve večerních šatech cudně červenají a pánové vědoucně pomrkávají. Nevím, zda se tímto kodem dá udělat z blbosti umění. Jistě, všechny herečky hrají skvěle, ale nepředvádějí nic než dobře zvládnuté řemeslo. Zahrát takovou roli by měla každá vystudovaná herečka. Od toho ty DAMU či JAMU jsou. A až zase bude mít ženská část souboru roupy, stačí nasadit Dům Bernardy Alby. Lorca nikdy nezklame. ()

dr.fish

Přese všechnu snahu jsem po třiceti minutách tvrdě usnul. Jsem otevřený téměř všemu, jenže tady se sešlo osm žen a jeden mrtvý chlap a to nikdy nedělá dobrotu. Holky potřebujou alespoň jednoho chlapa občas i živýho, aby to nesklouzlo k dlouhé debatě o veledůležitém "ničem". Ženy obdivuji, ale toto je prostě realita. Pokud nám tuto ideu chtěli tvůrci sdělit, pak jsem to pochopil správně, jen to mohli říct v rámci večerníčku a nemuseli plýtvat množstvím filmového pásu. Zachytil jsem prvky zajímavého humoru a nadhledu, ale celkově mi to smys nedalo. 45% ()

Noviik

Špičkově zpracovaná divadelní hra v Pražském divadle Ta Fantastika. Film však pokulhává jak za knihou tak za divadlem. Jinak je to však dobře rozehraný film a dá se říci, že všch 8 hereček to zahrálo skvěle! ()

vesper001

Konec mě bohužel sejmul a nic už nebylo jako dřív. Ani můj názor na tenhle pěkný, barevný, tragikomický a rozpustilý muzikál. ()

Mr.Ripley

Kdybych si měl zařadit na vrchol seznamu film, pro jehož divadelní inscenaci bych vraždil, bylo by to bez pochyby 8 žen. Herecký galakoncert s vkusnými pěveckými výstupy a překvapivým závěrem v divadelně laděném snímání mne nepřestane udivovat ani po páté projekci! ()

Savo

Parádní oddychovka "made in france" se vším všudy. Výborné obsazení a charaktery postav, kouzelná vizuální stránka a kostýmy, plus skvělé hudební vložky, několik klasických klišé a několik zajímavých překvapení. Musím se také zmínit o Isabelle Huppert hrající neurotickou Augustine, která se své role zhostila naprosto dokonale a je suveréně nejzábavnější postava celého filmu. ()

OHI

Další milý francouzský film, vtipný a nápaditý scénář, skvělé herecké výkony...Není co dodat. ()