Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

dragon94

Čekal jsem něco zajímavého... ale příběh je naprostá pitomost ... Čekal jsem že alespoň ty bitvy za něco stát budou ... něco ve stylu Spartaka (ten seriál)když spartaka k tomuto filmu tak často přirovnávají... avšak souboje nezajimávý bez větších effektů a dynamiky ... absolutně se nevyrovnají žádnému ze spartaka ... a příběhově je spartakus vyloženě skvost oproti tomuhle .. někdo může namítat že spartakus vzniknul o 4 roky později a že to už byli lepší efekty a tak ...jo ale spartakus je televizní seriál s omezeným rozpočtem a né kinofilm s rozpočtem 65milionů $ ;) .. Scénař tohoto filmu mi přijde vyloženě napsaný na 15 stránek a to nekecám víc toho fakt nebude ... a lákají na zajimavý vizuál .. no to je asi tak všechno co tenhle film má .. a i ten vizuál střídá jen 2 barvi .. zlatou a tmavě modrou :( ... Nechápu jak to může být tak nadhodnocené ... Pokud chcete vidět něco co stojí za shlédnutí tak si pusťte Spartaka a né tenhle film co se nějakým nedopatřením stal Legendou ...1* 10% za tu zlatou a modrou barvičku ;) jenž byla "revoluční" pro digital dalších filmů a za dnes již legendární 2 scény a to jak vojáky tlačí z toho útesu .. a scénu This is Sparta!... PS: když je parodie na tento film lepší a koukatelnější než tohle ... a dokonce po scénáristické stránce mnohem lepší .. tak je něco asi kur*a špatně ;) ()

Autogram

Zvláštne farebné filtre, všetko je do hneda, aby bolo jasné, akú farbu mali stránky komiksu. Obloha je tmavá a zem svetlá, aby to malo správnu znepokojujúcu atmosféru. Enormné množstvo oduševnených kecov od postáv a ďalšia dávka od rozprávača v štýle reality-show, keď musí skomentovať každú aj najtajnejšiu myšlienku v hlave mlčiacej postavy. A hlavne množstvo kulturistov v smiešnych kostýmoch, striekajúce kvapky čiernej krvi, najlepšie v spomalenom zábere. ()

Henk123

Silná slova, stateční muži, 300 odhodlaných zemřít pro svou zem. Ani jedno slovo nazmar. Vše pro SPARTU ! Jak já miluju ten nádherný akcent Leny Headey, jenž činí vše co řekne uvěřitelným a řečeným ze srdce. + Prsa. Za mě 91%. Takže tak. ()

vyfuk

Absolutně kultovní. Absolutně úžasné. Absolutně strhující. I když je nad slunce jasné, že tento film není přímo historicky přesný... je to pohlcovač sám. Perfektní vyprávění a nastolení o životě Sparťanů, jejich umění boje, jejich života. Naprosto nové pojetí filmu, které sice zavání zeleným plátnem, i tak je to ale podívaná, na kterou se jen tak nezapomíná a je to naprosto dokonalý film. Snyder pro mne vytvořil tento kult, který mne snad nikdy neomrzí. Do jisté míry, na cokoliv co Miller sáhne se promění kupříkladu toto. Miller mě ohromil zvláštností Sin City a nyní přišla Sparta, která mne jednoznačně dostala. THIS IS SPARTA! ()

Jaro.Krafcik

Február som otvoril s týmto historickým filmom ktorý som videl už xkrat a dokonca aj paródiu tohle je Sparta. Butlerova asi najlepšia filmová úloha ako Leonidas sa poriadne predviedol a zahral to skvelo. Bitky parádne a určite nepozerať vzostup impéria. To je taký solídny priemer oproti tejto pôvodnej 300ke. 4* ()

Ompus

Zase jsem to zkusil a zase jsem se spálil. Historické snímky nejsou nic pro mě. A jak se dnes prokázalo ani máznutí komiksovým filmem nepomůže. Kde už ani akční nářez nepomůže, tam už Ompus nevleze. A navíc abych si ještě kopl do těla mrtvého Sparťana, tak musím zakřičet, že 300 je film na jedno použití. Použil jsem ho a užil si z něj, co se dalo. Tři hvězdičky. Nashledanou. ()

P1tr

Vizuálně strhující film,který si někdo dokáže užít,někdo se ale může občas nudit,neboť bitky nezabírají tolik prostoru,jak jsem se alespoň podle traileru domníval.Souboje jsou dokonalé a trhující,ale zbytek filmu mi příjde jednoduše jako vata,aby to vypadalo že film má nějaký příběh.Leonidas sice pěkně řve Sparta!ale přece jenom až moc často.Kdyby měl film poloviční stopáž,jednalo by se o jízdu bez brzd,takhle je to jen film s dobrými souboji a vizualizací,ale jinak mě ničím nezaujal.3 hvězdy ()

Specs

Hlášky: perský emisar: - "Tohle šílenství!" Leonidas: - "Šílenství? Tohle je Sparta!" (Skopne emisara do studny.) & Leonidas: - "Sparťané! Užijte si snídani, protože dnes večeříme v pekle!" & kapitán: - "Vypadají žíznivě." Leonidas: - "Tak jim dáme napít. K útesům!" & perský důstojník: - "Naše šípy zakryjí slunce!" Stelios: - "Tak budem bojovat ve stínu." & (Xerxes udělá Leonidovi nabídku, co se neodmítá. Stačí jen pokleknout.) Leonidas: - "Tvoje nabídka je velkorysá, králi králů. Jen šílenec by ji odmítl. Ale... Víš, to klečení. Během toho všeho zabíjení tvých lidí jsem si nějak poranil nohu... A klečení je pro mě obtížné." & Stelios: - "Je mi ctí umírat po tvém boku." Leonidas: - "Mně bylo ctí žít po tvém." ()

Nepi

Mé očekávání se naplnilo. Jde jen o lehký popcorňák, který pobaví, ale to je tak všechno. Jediné na co budete vzpomínat je velké množství usekaných končetin a umělé krve. Předloha Franka Millera je zajista výborná, ale Zack Snyder po výtečném remaku Úsvit mrtvých trošku klopítnul. Takové Sin City dopadlo o dost lépe. Taky Tarantino, Rodriguez je přece jenom zaběhnutá dvojka. ()

faraon

myslel som ze to bude väčšia blbosť,ale bolo to vizualne OK a ešte k tomu aj vtipné (amerikanizmus, teply XERXES, zvasty), takze ma to prekvapilo ()

deckardx

Nadherne zpracovane prostredi, ale celkove takove vyumelkovane... Presto je to docela pusobive, ale je potreba to videt v kine.. ()

Almásy

uchvatne vizualne orgie, nemilosrdna masiaren, tristo neskutocne krasnych chlapov, historia a este k tomu aj vyssi ciel. zozral som to aj s udicou, bravo! ()

Pit

Film prešpikovaný vizuálnymi efektami a korytnačkami na bruchách. Ale veľmi uspokojivé. Po celú dĺžku filmu som sa bavil a hltal jednu bojovú scénu za druhou. Dobrý spôsob ako ľuďom približovať niečo čo sa stalo už tak dávno a na čo by sa asi aj zabudlo keby nebolo takýchto snímkov. Predsa len ľudí ktorých zaujíma historická literatúra nie je na svete až tak mnoho a toto je dokonalý spôsob ako im to trochu objasniť. Bol som spokojný a po filmoch ako Gladiátor, Trója či Alexander Veľký, nebolo ani toto pre mňa sklamaním. ()

manonfire

Více než inovativně působí produkce tak, jaká skutečně byla, a to šetřivá. To ale neznamená, že by určité Millerovské scenérie nebyly působivé. Jinak kde jinde tolerovat patos, než u takovýchto příběhů, ale tohle bylo zkrátka moc. Scénář nebyl tak nápaditý jak se tvářil a jaksi tu chyběly herecké osobnosti. Za Butlera hrály spíše jeho vousy a rysy tváře a podbřišku. Nevím. Není to tuctový zážitek, ale ani nic světoborného. 50% ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)