Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

MessiM

Sice málokde mám zastání, když se snažím obhájit film, ve kterém parta 300 mužů pobíhá se svými meči v ruce, za burácejícího řevu a spoře oděných, ale že je to náramná podívaná a pastva pro oči, se musí nechat. Mám na mysli samozřejmě styl, jakým to bylo natočeno, atmosféru, která je hustší než porost hipísačky a ze všech stran cákající krev. Někdo by to bral jako odlehčení, je to jen jeden z těch snímků, co se kolikrát hodí na zabití odpoledních hodin, když vůbec neutíkají, ale zároveň bych mohl uznat i fakt, že je to celkem, v moderním pojetí samozřejmě, zvládnutý historický fenomén. Dokonce je tu i znát jemný, ale škrablavý podpis Franka Millera, což mi dělá větší radost než svlečené děvy. ()

L_O_U_S

Ačkoliv jsem se zpočátku obával komiksového pojetí (kterýžto žánr nevyhledávám), nakonec to dopadlo nad očekávání dobře. Bral jsem tenhle film jako položku na seznamu povinné vidby, nakonec mi ale taky došlo, že právě on byl neustále na hlavní straně ČSFD, když jsem se tu před 15 lety registroval. Nu což. Jak říkám, byl jsem spokojen. Líbilo se mi především, že film pojednává o hodnotách, jako je odvaha a čest, na které se trochu pozapomnělo. Některé zvraty působí dost naivním dojmem (zrádce u sebe nosí mince, které ho usvědčí), ale ve výsledku tak 300 získává až divadelní pojetí. Výtvarná stránka je rozhodně zajímavá a právě originalita je to, čeho si velice cením. Kéž by dnešní trháky byly takhle výjimečné a odvážné. (1 353.) ()

fallangell

Dostal jsem presne to, co jsem chtel, az mi na to nestaci stupnice, 300 mi sedlo uplne ve vsech aspektech, ve kterych jde film snad hodnotit. Mezisceny s Leonidasovou manzelkou byly tak akorat aby mi klesla hladina adrenalinu. Kraaasa, For tonight, we dine in hell !!! ()

kinderman

S hodnocením musím jít tentokrát nadoraz, protože "Třístovka" je lepší comics než kterékoli Sin City (mám je všechny) a Z.Snyder je technicky zdatnější režisér než R.Rodriguez (který navíc sloužil předloze příliš otrocky)-přesto i zde chápu výtku o nadbytečnosti slovního komentáře, byť funkce vypravěče Dillia je ospravedlnitelnější než vnitřní monology v Sin City. A ještě poznámku: Rodriguez i Snyder netočili svoje filmy kvůli cenám na festivalech duchovních snímků ani pro "oslnivou" M.Spáčilovou (MFD 22.3.07), nýbrž pro nás, Millerovy fanoušky-čili nezbývá než doufat, že se někdo schopný ujme časem i jeho myšlenkového arcidíla-Návratu Temného rytíře. ()

dee-key

Slipy, krev a sandále. Jsem nenáročný divák. Když natočíte film kde cáká krev a hlavní hrdina umře, taky vám dám pět hvězdiček. ()

Tygrys

Třistovka je něco Gladiátor natočený ve stylu Sin City. Nemůžu dát plný počet, protože oba filmy, ke kterým ji přirovnávám mě dostaly víc. Jinak Xerxes rulez. PS: Pokud jsi sparťan tak si hvězdičku klidně přihoď. ()

Anglie

Ještě se rozepíšu, ale dostal jsem víc, než jsem čekal. Jedním slovem - spokojenost (Millerovu předlohu jsem nečetl). ()

wipeout

Čakanie sa nakoniec vyplatilo a nepotvrdilo sa postupne už mnohonásobnými sklamaniami potvrdené pravidlo, že veľkosť reklamnej kampane a kvalita sú v nepriamej úmere. Toto predstavenie je jednoducho stvorene pre kino! Začnem od pozitív, ktorými sú jednoznačne: nedokonale mítovo originálna animácia, dynamika bojov, adrenalínom sršiaci sparťanský hrdinovia, po rozdrteni priam volajúca peržanská armáda a charizmatický kráľ Leonidas udávajúci rytmus celej tejto neuveriteľným hipom obdarenej pochúťke. To čo ale necháva priestor na negatívnejšiu kritiku je podľa môjho názoru nevhodne zvolený pomer medzi akciou a scénami zo Sparty, ktore film len zbytocne predlžujú a mohli byt ešte trochu zostrihané, dodali by tak celému filmu ešte na sile. Ale aj napriek všetkému ide zatiaľ o najlepšiu zábavu akú si v roku 2007 možete zaťiaľ v kine dopriať. A ešte jedno upozornenie pred tím ako sa už do toho kina vyberiete: film vyvoláva nekontrolovateľné výbuchy násilia vezúc sa ešte aj po skončení filmu na tejto vlne môže prísť k nejakému tomu útoku, takže si naozaj vyberajte s kým sa na 300vku vyberiete. :) ()

Fanucci

THIS IS SPAAAARTA:-) Primitivní příběh, ale úžasná vizuální stránka (včetně závěrečných titulků) a skvěle vybraní představitelé hlavních rolí. Určitě mé hodnocení také ovlivnil fakt, že jsem snímek viděl v kině:-) ()

Parlay

Vizuální stránce, o které je film především, není co vytknout. Klipový styl plný hektolitrů krve mi ovšem přišel až nepříjemně samoúčelný a sám do sebe zahleděný. Tvůrcům ovšem nelze upřít samotný nápad, odlišný přístup k historické látce a již zmíněné stylové audiovizuální zpracování. ()

Cl3ricK

Tohle Je Kurevsky Dobrá Řežba! Butler jako spartský král kosí nepřátelé hlava nehlava a přitom je cool. Plno krve, plno monster, plno zábavy. Ještě teď mě mrazí z Leonidasova zvolání THIS IS SPARTA! ()

Sheldra

Z téhle testosteronové lázně se hladina mužských hormonů zvedla snad i mně. Když jsem konečně překonala odpor k trapným chlapáckým scénám a prznění historie, které ani nejtolerantnější ignorant nedokáže přejít bez odfrknutí, s překvapením jsem shledala, že se bavím. A nejen bavím, že se mi to šíleně líbí. Tak za prvé, téhle partě sympaťáků v čele s nečekaně dobrým Butlerem (a ať hodí kamenem, kdo ho někdy viděl dobře hrát, protože aspoň mně až doteď přišel jako antitalent s bezzubým úsměvem) bych zfleku uvařila pověstný spartský eintopf; za druhé, Snyderovo pojetí je přinejmenším oslnivé (jen kdyby nesvěřil VO zrovna Wenhamovi, kterému bych doporučila operaci nosní přepážky), bitevní scény působí skoro jako balet a zpomalovačky jsou v tomhle případě originální (jak jinak, když je používá Snyder); za třetí, ony ty hlášky nejsou až tak pitomé, jak to původně vypadalo, by dokonce jsem postřehla, že se tu někdo pokoušel napsat scénář; a nakonec Batesova rezonující apokalyptická hudba. Takže návod, jak to přežít ve zdraví a návdavkem se pobavit: zapomeňte na historii a berte to jako komiks historií pouze inspirovaný, vyserte se na kritiku čenobílosti a pompéznosti, a hlavně, přestaňte se tvářit jako intelektuálové, co neudělají krok bez výkladového slovníku :-) ()

Petroff

Celej film do sebe někdo (je úplně jedno kdo a proč) řeže hlava, nehlava... sekaj ruce, nohy, hlavy, penisy. Všichni mají skvělou texturu pekáče buchet na břiše a vůbec je to tak jako nepříjemně čistý, nablejskaný... K tomu jsou to vojáci z městského státu Sparta... mno a mé sympatie už jen ku sportovnímu klubu toho jména jsou známy (je to můj jediný sportovní fanouškovský postoj - nemít rád Spartu), takže když "hodnej" skopne "zlýho" ze skály a zařve : "Spartááá!", tak se mi namísto husí kůže udělají pupínky. To už byl zajímavější ten dokument, co jsem viděl druhej den v telce, o Williamu Walacovi a bitvě u Stirlingu... Jo a dodatek: měl jsem z toho až moc gay feeling. ()

Lauri

Fantastické! :) Bavila jsem se od začátku až do konce. Millerovi předlohy (mé milované Sin City- které mi to grafikou silně připomíná) mě prostě nikdy nezklamou. Vážně nádhera! ()

Vessper

Film vypadá opravdu skvěle, s historií zas tolik nesouvisí, ale je to vážně jízda. Skvěle jsem se bavil. (Ale doporučuji pouze v originálním znění, protože český dabing se opravdu nedá poslouchat) ()

maverick10

Perfektni vizualni stranka. Prijemna hudba. To je ovsem asi tak vsechno. Zde uvidite uz to co jste jednou videli v Troje, Alexandrovi Velikem, Gladiatorovi apod. Vetsina lidi jde na tento film predevsim kvulu akci, kvuli bitve, kvuli jatkam. Tak to se jim splni. Vic od toho necekejte. ()

Had6

Úchvatné zpracování, které mě jak po vizuální, tak zvukové stránce naprosto dostalo. Nečekal jsem žádný bohatý scénář, jde přeci o comix. Když toto přijmete, tak nemůžete mít problém. Vše co se vám může ve filmu zdát přehnané a směšné, vám v Millerově předloze bude připadat úplně normální a po pár chvílích se naučíte stejně přistupovat i k filmu. Poté, když Leonidas pronese větu typu: "Spartans! Ready your breakfast and eat hearty... For tonight, we dine in hell!", tak vám přeběhne mráz po zádech a cítíte se být jedním z bojovníků. No není to právě to, co dělá film krásným? ()

Chen

Už z trailerů bylo jasné, že tady půjde hlavně o to, aby zrak a sluch dostali do extáze a vše ostatní už je druhořadé. I když příběh zase nebyl tak plochý, jak jsem předpokládal. Nejde sice o přehlídku scénáristických smyček, ale funguje vcelku slušně. Ale přesto, řeknemě si to narovinu, vizuální stránka je tak výjimečná, že absenci děje bychom si uvědomoli až tři hodiny po návratu z kina. Možná forma vítězí nad obsahem, ale je to vítězství, které by se mělo zapsat do dějin. Sice trošku (hodně) závidím fyzické dispozice hercům, kteří tu předváděli své pečlivě vybudované svalstvo, ale to už sem vůbec nepatří :D ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)