Babel je již třetím snímkem vzešlým z úspěšné spolupráce režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárrita a scenáristy Guillerma Arriagy (Amores Perros, 21 gramů). Stejně jako v jejich předchozích společných projektech se i nyní náhodně proplete několik zdánlivě nesouvisejících lidských osudů. Dvojice Američanů, Richard a Susan, je na zájezdě v Maroku. Kvůli Susanině zdraví však musí svůj pobyt zde narychlo prodloužit... Chůva Amelia se bojí, že nestihne svatbu příbuzných v Mexiku. Spolu se synovcem se rozhodne, že tam tajně odjede i s opatrovanými dětmi... V Japonsku řeší mladá hluchoněmá dívka své psychické problémy. Ty jsou způsobené jednak sebevraždou matky, jednak neschopností komunikace s otcem... Synové marockého pastýře dostali kvůli hlídání ovcí od otce loveckou pušku. Samozřejmě ji chtějí vyzkoušet. Kulka letí dál, než mysleli... (oficiální text distributora)

LuckyK

Spíše slabší čtyřka, potřeboval bych větší škálu známek. Opět režisér používá svojioblíbenou výstavbu filmu, už se mi zdá, že se to míjí účinkem, i když filmařsky je to vynikající. Obzvláště japonská epizoda se mi zdá zančně heterogenní ke zbytku filmu a spojovací můstek velmi chabý. Je sama o sobě takové druhé ztracení v překladu. Mexická osa příběhu se mi zdá nejvíce sugestivní. ()

spelunka

jeden z nejsilnejsich filmu, co sem v zivote videla. po odchodu z kina sem jeste hodinu sedela v parku na lavicce a brecela, ne nad osudem postav, ale nad tim, co mi ten film rek o me. pro me osobne nejsilnejsi inarritu. ()

gauny8

Nejvíce mě bavil příběh hluchoněmé japonky, který měl i velice zajímavý konec, i když by se mi více líbil trošičku jiný (měla skočit). Jako velké plus filmu bych považuji fakt, že to celé neskončilo jedním velkým happyendem. Kladně bych také hodnotil herecké výkony (Pitt, Blanchet, Kikuchi). Na druhou stranu mě mrzelo pokulhávající propojení 4 příběhů- čekal jsem něco propracovanějšího. ()

smrtubohem

Hrozně jsem se bál, že to bude stát za kulový, ale zjistil jsem pravý opak. Pefektně zrežírováno, prolínání více dějů super. Podruhý už to vidět nemusím, ale rozhodně se na to mrkněte. ()

Klemi

Slušný snímek, i když začínám pomalu pochybovat jestli Inarritu umí i něco jiného než spojovat zajímavé příběhy a dělat z nich filmy. Hodně se mi líbil herecký výkon Brada Pitta a marocký příběh. ()

Weirdman

Jednotlivé drobné fragmenty sú úžasné - Inárritu je majster v práci s obrazom a zvukom. Taktiež film veľmi poľahky dokáže vyvolávať rôzne druhy emócií, dokáže strnúť a vraziť do sedačky - čo jasný dôkaz, že tie fragmenty sú medzi sebou pekne poprepájané (niekedy až nerozbitne). Avšak jeden mohutný celok z toho nie je. Len akési letmo pospájané, ale silné, bloky... Dávam akurátne 4*, ale s podozrením na snahu opiť diváka rožkom (akademická jednohubka) ;) ... (●) ()

Gladi

Asi som nikdy nevidel film s tolkym utrpenim ako v tomto snimku. Ale uz aspon viem,ze do Maroka na dovolenku nepojdem. ()

erapo

"Je skvelé byť Američanom." znie výrok jedného klasika. Lenže zabudol na niečo dôležité. Tento výrok platí iba na území USA. Stačí jeden krok za hranicu Spojených štátov a ... . PS: Vidieť Cate plakať ma položilo do kolien. ()

Beskydka

Nemůžu si pomoct, ale to je jeden z nejlepších filmů, který jsem viděla. Nic tam nebylo zbytečně, nic navíc, vše jak mělo být. Režie výborná, jednotlivé přechody s hudbou, bez zbytečných dialogů. Moc jsem si pochutnala. ()

sunjata

Nechceme či nemáme sílu si naslouchat. Absurdity a zkraty současného světa, rozděleného pohledem skrz prsty, mistrovsky převedené na plátno srdcem a myslí. Všechno to napětí a utrpení, které naše nekomunikace vyvolává, je ale nejspíš naší nedílnou součástí, bez které by snad němělo smysl tu být ... Výborně vybraná hudba. Málo kterému filmu se podaří nenásilně skloubit příběh lidí, se kterými se lze identifikovat, s politickými problémy současného světa. Inarriutovy se to tentokrát povedlo. Pro mě ještě silnější snímek než 21 gramů. Ten film má zvláštní náboj, který u mě vyvolává takové ty nepojmenovatelné pocity v žaludku. Díky. ()

Phex

AGI asi chtěl ukázat provázanost globalizovaného světa. Hezky se na to kouká, ale prošumí to bez hlubších stop. ()

gotham

Vynikající snímek, který nese typický Iňárrituův rukopis. Vypráví zde 3 příběhy z odlišných světadílů, které se postupem času různě spojují dohromady. Skvělé civilní výkony hollywoodských hvězd Pitta a Blanchett, skvělé namixování a přecházení mezi jednotlivými příběhy, nádherně vybudovaná atmosféra. Jen tu scénu na diskotéce bych klidně zkrátil, i když řemeslně byla zvládnuta velice pěkně. 80% ()

Muff

Zvláštní film, takový nekonzistentní. Plný dojemných, ale i zbytečných scén, vyloženě amatérských i fantastických výkonů, patosu i přirozenosti. Takový je Iňárritu. Nejkrásnější a srdcervoucí je poměrně krátká scéna Cate a Brada v Maroku, ta bezmoc, tak vzdálení a přitom tak blízcí, jak malichernými se mohou stát neshody tváří v tvář hrozícímu konci. V japonské části mi zase sedl charismatický Yakusho, v Mexiku toulání pouští. Režisér se snažil říct hodně na prolínajících se příbězích, ale nakonec si z filmu pamatuju dva tři skutečně silné okamžiky, ke kterým se v myšlenkách vracím ... P.S. Po dalších shlédnutích: převážně psychické vydírání, příliš patosu a příliš natahovaných scén. ()

Pilinka

Tak zde musím zůstat bez hodnocení ... vůbec nevim, co si mám o tomhle filmu myslet. Jednou mě zachvacuje živé a reálné zpracování problému podruhé se zas utápím v nudě jenž přináší jiný zdánlivě související příběh (nic proti japoncům, ale...) ... Jinak zajímavý film, který určitě někoho chytne celý, ale to já nejsem... ()

kviczala

Nejzajímavější, nejdojemnější a nejlépe vizuálně zpracovaný pro mne byl "japonský" příběh, snad bych si ho dokázala představit jako samostatně zpracovanou látku. Jako celek film nefunguje především pro svou povrchnost a jasnou čitelnost. Ale za úžasně zahranou Chieko dávám 4*. Jsem ráda, že neskočila... V přívalu zoufalství se vždy naděje najde... ()

JenYu

Jakýkoliv komentář mi po shlédnutí připadá zbytečný.Tenhle film musíte vidět, zažít a prodýchat společně se všemi zúčastněnými. ()

natalanka

Film stojí za to vidět. Je to ten druh filmu, který Vás donutí přemýšlet. Chápat. Cítit. ze všech č píběhů mi v hlavě utkvěla jediná sekvence daleko silněji, než ty ostatní. Intimní chvíle, kdy dává manžel svou ženu na nočník. Tak to mělo takové grády, které se mě hluboce dotkly. Zbylé příběhy Vám na mysl vytanou hezky popořádku, jelikož postavy jsou provázané. Mxická chůva, puška z Japonska, chlapci, kteří tou puškou střílí na autobus...............Koukejte a vnímejte.:-)) ()

queckelberghe

Za tú prehnanú nálož na jeden film, ktorá znemožňuje prežiť a spracovávať všetky emócie, mám chuť dať jednu hviezdu. To prelínanie množstva silných, dramatických udalostí ma doslova vytáčalo, pôsobilo veľmi rušivo. Stačilo by ubrať aspoň jeden príbeh a bolo by to päť hviezdičiek. Mala som čo robiť, aby som to celé nehodila do koša, aby som to vôbec dopozerala. Sklamanie veľké. ()

blanic

Tak filmovým režisérem se už asi nestanu. Pan Iňárritu mi totiž naprosto mluví z duše a všechno, co bych se snažil vyplodit, by mu hlavně nesahalo ani po kotníky. Znovu nádherně vystavěné příběhy, pohybující se v mnoha rovinách i hloubkách. Výběr ústředních herců se rovněž velmi povedl. Především Bradovi a Cate to skvěle sedlo, ale i příběh hluchoněmé dívky na mě silně zapůsobil (scéna na diskotéce - BRAVO). Vůbec mi nevadí, že jsou jeho filmy strukturálně podobné, naopak mi tato poloha absolutně vyhovuje a těším se na každý jeho další výtvor. ()

zdeci

Koukali jsme na stejný film? To dáváte tolik hvězd proto, že je to od "Pana" Innarita? Dyť to je ryzí nuda, proboha!!! Táhne se to neuvěřitelně - jako nudle z nosu Bjoerndalenovi po zpackané štafetě. Nechápu, nerozumím, asi koukám ve špatném rozpoložení (příště zkusím pravý bok :-), tohle byla ale bída, snad to někdy dokoukám, teď ale max. tak 45 %. ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Shia LaBeouf na odstřel?