Block Party

• USA Block Party (více)

Slavná komediální hvězda Dave Chappelle připravuje svou životní koncertní show přímo v ulicích New Yorku. Komik a hudebník Dave Chappelle se potuluje po svém rodném městečku. Chystá se zorganizovat největší koncertní párty za účasti slavných hvězd hudebního průmyslu. Pozve desítky svých oblíbených zpěváků a skupin, aby zahráli a zazpívali tisícům lidí pod otevřeným nebem přímo v ulicích Brooklynu. K účasti na jeho koncertu se mu kromě jiných podaří získat i slavnou skupinu Fugees, která veřejně vystoupí po více než 7 letech. Poté Dave objíždí americká městečka a rozdává lidem lístky na párty zadarmo. Dny zbývající do obří slavnosti jsou naplněny náročnou přípravou. Dave a jeho tým pracuje bez odpočinku, ale s obrovským nadšením a zápalem. V den D se v Brooklynu shromáždí dav lidí z nejrůznějších koutů Ameriky. Na koncert čekají lidé různé barvy pleti, vyznání, věku... Konečně začíná ta největší oslava života, zábavy, historie a lidské sounáležitosti. Chappellova párty ukáže, že hudba spojuje lidi dohromady a alespoň na chvíli nás může odnést od neklidné a bouřlivé doby kolem nás... Hudební komedii Block Party o jednom velkém splněném snu natočil režisér Michel Gondry, který je držitelem Oscara za film Věčný svit neposkvrněné mysli. (oficiální text distributora)

cineman

3 důvody proč milovat tenhle film: 1) Michal Gondry - něco jako zlatou neobrostlou židli v mojí zasedací místnosti "topů" režisérů má rezervovanou, 2) David Chappelle - denně s chutí, denně jinak lítá, koho vám ta improvizace připomíná?, 3) Killing me softly - když vás nečekaně překvapí čekaná věc? To je zážitek, s hudbou navrch. Přisadil bych si na to, že jich ještě pár pan Gondry má. A ukáže. ()

Duotone28

Skvelé, skvelé, skvelé. žúrka priamo z brooklinskej špinavej ulice, skvele zorganizovaná a natočená Chappelle-em a Gondrym v 100 minátach, v ktorých sa nebudete nudiť ani sekundu. Určite to za zhliadnutie stojí aj ne-hiphopovým. A vidieť opäť pokope The Fugees live?! Krása! nazdar ()

Chrysopras

Popravdě jsem čekal poněkud víc. Chapelle je dobrej cvok, ovšem jeho styl humoru mě nijak nenadchl. Hudebně mi to taky úplně nesedlo. Na druhou stranu je to svýho druhu ojedinělej počin. Hodně strange byl ten manželskej pár a jejich barák. A hlavně Lauryn Hill RULEZZ!!! ()

tomtomtoma

Zajímavý dokument o vzniku a průběhu jedné ambiciózní pouliční hiphopové párty na ulici v Brooklynu. Vše v doprovodu, pro mne neznámého, amerického komika Davea Chappella, který se s vervou a mocným týmem pouští do velkoryse pojaté párty. Nechybí přípravy, nadšení, hudba, mučednické sjednocování černošského obyvatelstva s jejich věčnými hesly a horlivě přijímanou rolí utlačované rasy. A ta famózní budova Breaking Angel s jejich bizarním obyvatelstvem a vzletným snem. Vše v nadšeném idealistickém tónu o výjimečnosti, velkoleposti, neopakovatelnosti. Všichni, kteří se zapojují do tohoto zvláštního projektu jsou nadšení a optimističtí. Snaží se vychovávat, pomáhat, ale též věčně a pokrytecky naříkat a láteřit. Ale celkové přípravy a průběh pro svoji technickou nejednoduchost zaslouží velký respekt a obdiv. ()

Deverant

Mos Def, Talib Kweli a Kanye West na jednom pódiu, dál Common, Erykah Badu, Jill Scott, The Fugees, The Roots, Pharaohe Monch...A když Dead Prez spustí It's Bigger Than Hip-Hop... ()

Radiq

Černoši černochům (teda převážně), ještě v době, kdy se to nehemžilo v publiku lidmi, co se zvednutými telefony natáčí vystoupení, to byla ještě ta správná atmosféra. Ale nejvíc na svědomí ji měli hlavně Dave Chappelle a všichni vystupující. Nedá se jim upřít hromada talentu, i když tento styl hudby nějak extra nevyhledávám. Nejvíc mě zaujala Erykah Badu a Jill Scott - obecně ženská vystoupení mi sedla víc než ty mužské, rapperské, které jsou takové trochu moc opičácké a na vše si stěžující (přesto ale poměrně dobré). Nevím, jestli to měli nacvičené, ale to, jak se navzájem doplňovali, to byla super improvizace. Dave Chappelle - sice ho moc neznám, ale s ničím se moc nesral a jeho vtipné hlášky to vše pěkně okořenily... a hlavně má můj obdiv za tu myšlenku zorganizovat takovou akci, pro lidi, zadarmo, za svoje peníze. Vím, že ještě víc nadšený bych byl, kdybych se v USA narodil a víc rozumněl všem těm negerskejm slangům a významu jednotlivých textů, navíc v souvislostech s dalšími kulturními osobnostmi a událostmi. Takhle mi toho určitě hromada uniklo, je to prostě jiná komunita, která má vlastní svět. Co mě nebavilo, tak ze začátku ta prohlídka domu, před kterým se Block Party konala - jakýsi opravdu divný hipísácký pár by si sice zasloužil nějakou tu pozornost, ale ne v tomto dokumentu. Pak se ale víc věnujeme pódiu, kde uvidíme i docela dost známých tváří, které se uchytily i ve filmové branži. Nezpochybňuji Gondryho cit pro hudební průmysl, ale tady se prostě jen zúčastnil výjimečné akce s kamerou v ruce. Ale stejně tak to mohl natočit kdokoliv jiný, protože hlavní zásluhu tentokrát neměl on. ()

Elví

Přestože vzdálenost hip hopu k mému oblíbenému metalu je stejně daleká jako má cesta k získání jakéhokoli vysokoškolského titulu, tenhle dokument mě naprosto dostal. Něco tak vtipného a plného enegie jsem v kinech už dlouho neviděla. Btw, byl to jediný film na MFF KV, u kterého jsem viděla lidi vestoje aplaudovat. (pozn.: zase tolik filmů jsem nestihla...) ()

T-pack

Dave je zvláštní typ komika, kterej se často a rád směje vlastním fórům. A já se jim často a rád směju taky. Dave je tak zvláštní, protože se zdá jako děsně při zemi chlapík (což o to, to von asi i je), ale má neuvěřitelnej komediální talent danej vod boha. Od týhle show jsem teda čekal dvě věci – že se zasměju, a že si poslechnu hudbu, která mě baví. Nečekal jsem, že to bude zároveň film tak umně režisérsky zpracovanej, že bude mít celkem podstatnou dokumentární rovinu a že budu tolik pohnutej reunion Fugees. Tak asi jediná výtka, že pomalu to jediný, co z koncertu Lauryn Hill a gangu ukázali, bylo Killing Me Softly, který má elektrizující nástup, co vás nabudí na další čísla, který ovšem nepřijdou. Ostatně i ostatní maj na DVD jednu, dvě písničky, přitom já bych u toho vydržel sedět půl dne. Nebo možná ne – tuhle atmosféru, to chce zažít. Doufám, že příští Chappellova Block Party bude blíž mýmu bydlišti… ()

Brain-D

Dave Chappelle pozve plno interpretů černé muziky a zároveň pozve různé lidi z ulice na pouliční párty. Dave Chappelle je úžasnej týpek plnej humoru a je opravdu zábavnej i přes chvilky trapnosti. Chvilkama jsem se nudil, ale film má úžasnou myšlenku :) ()

BuryGol

Sice tuhle muziku nemám rád, ale svým způsobem se mi tenhle dokument líbil. A některý vtipy byly fakt skvělý. ()

darwin

Hodně vydařený dokument o jedné parádní akci ve čtvrti Bedford-Stuyvesant v Brooklynu. Hudebníci skvělí, atmosféra taky, jako vždy okořeněná jedinečnou atmosférou New Yorku. I přesto si myslím, že je to hlavně pro fanoušky specifické hudby. ()

SpaceOdyseus

Dave Chappelle je buh. A tohle je jeden z nejlepsich hudebnich filmu. Je to tak nabite vtipem, skvelou hudbou a malymi pribehy, ze oci prechazeji. ()

Marrty3

Už je to pár let co jsem tenhle skvost shlédl. Úžasný průvod s opravdovými americkými umělci co se týče rapu, r´n´b a funku. Narvat do jednoho "filmu" osobnosti jako Most Definity, užasnou a nádhernou Layuryn Hill, Commona, hezouna Johna Legenda, profíky Westa & Daddy Kana a obry jménem Fugees, to je celkem umění. Průjezd s těmito hvězdami ulicemi Brooklynu se nedá hodnotit jinak než 5*****. ()

KatRi

Střídaly se ve mně pocity, že David Chappelle přišel s geniálním nápadem a že je to vlastně jen taková onanie - uspokojování sebe sama, dokazování si, jsem slavný a můžu vám dát zlatý lístek na koncert zdarma a dovézt vás na něj. Kdyby nebyla pozornost tolik soustředěna právě na organizátora a byl věnován větší prostor i dalším účastníkům, nevyznělo by to v Davidův neprospěch, byť to tak možná nemyslel. Crazy palác hippíků je geniální, už jen kvůli této pasáži stojí film za vidění. A i tu hudbu oceníte, ačkoli třeba nejste zrovna její příznivci. ()

kluk z Na

Michel Gondry vyrobil vysoce výbušnou sněť, v některých částech jsem sic trošku nechápal (viz. dvojice ujetých squatterů), jenomže těch částí bylo pramálo... 5* pro Block Party díky takové porci emocí, která vás pohltí spíše na koncertě, málokdy v takové míře na filmovém plátně... dále pro zábavnou formu řežie, která uceluje kvalitní prožitek... díky kousavému humoru Davida Chappella... a samozřejmě díky energickým vystoupením účastníků show... to co předvedli The Fugees či Dead Prez se těžko popisuje, stejně jako ten hlas co ze sebe dostala Erika Badu při společném vystopení s Jill Scott a The Roots, ten hlas mi prošel snad celym tělem... enjoy ()

Horak

Gondry umi, dalsi vynikajici zalezitost, u ktere byste nejradsi vstali v kine ze sedacky a zacali se pohybovat do rytmu. Ya basta! ()

Xatrix

Paradni dokument, skoda jen, ze mi tahle hudba moc nerika. Ale obcas jsem se pristihl, ze kyvam do rytmu. Gondrymu se snimek opravdu povedl, sice bych preferoval kratsi stopaz a vic se zamerit na cas pred vystoupenim, ale i tak jde o paradni zazitek..7/10 ()

aR3Zz

No ja jsem z toho filmiku bohuzel az tak nadseny nebyl. Dave mi neprisel jako nejak zvlast dobry hudebnik (az na posledni "blues") a ani jako komik si mne temi nekolika povedenymi vtipky behem filmu neziskal. Naopak mi vadily rozhovory s lidmi, ktere mi prisly trapne jako zpravy Novy - zeptame se na nazor na zabijeni tucnaku v Gronsku pani Evy, obycejne obyvatelky Pytlakova... Jen po hudebni strance byl snimek nadprumerny, obzvlaste pak improvizovane casti, rapper M-Uno a na zaver Fugees. ()

Chauncey

Michel Gondry zachytil ve svém dokumentu vyjímečnou událost, při které se na jednom pódiu v Downing Street v Brooklynu sešly velké hvězdy současného afro-amerického hip-hopu a R&B (Erykah Badu, Talib Kweli, The Fugees, Kanye West, Mos Def, Jill Scott, ad.). Pořadatelem a sponsorem tohoto jedinečného koncertu byl v USA velmi populární komik Dave Chappelle. Velmi vtipný a poučný dokument, který ocení zejména ctitelé výše uvedených hudebních stylů. ()