Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiální text distributora)

nicneznam

Ačkoli na sebe tato látka (otec a syn jdou životem) často nabere mnoho znechucujího a pro filmový zážitek degradujícího, v tomto případě jsem nic takového neshledal. Ekonomická situace zemi a rodině nepřála, Chris Gardner nepříliš prozíravě investoval do málo chtěného zařízení pro lékaře a postupně se dostal na finanční dno. Nakonec si zvolil místo přežívání ze dne na den, žebrání a dělání mizerně placené nekvalifikované práce, vysoký cíl. Místo házení zodpovědnosti na někoho jiného se začal učit nové věci a stal se tím, čím se stal. Will Smith exceluje jako jsem ho ještě neviděl, mnoho perfektních situací (kostka, půjčování pěti dolarů, prodej zařízení, sako atd.) Někdy to působí trochu zdlouhavě, ale i tak je zážitek na 80%. ()

Izz

Předvídatelný hollywoodský dojáček přesně podle šablony "obsaď hvězdu,dojmi diváky a vyděláš prachy".A ono to překvapivě funguje i na kritiky! ()

Stanix

Spousta smůly, výborný výkon Willa, trocha oldschoolových filmových klišé, tuctový příběh .."jak chytrý chudák ke štěstí přišel" a zase výborný výkon Willa "Smise". Tento stručný popis by měl pro nástin charakteristiky filmu bohatě stačit. Celkově na mě film působil jako rodinné popcorn-drama z 90.let. ()

dj.coffee

Skutečně naturalisticky pojatý příběh o tom, co vše se může stát člověku nejen v USA. Současně s tím jak roste beznaděj a akumulovaná smůla, tak rostla i moje zvědavost, kam až to scénárista nechá dojít - nebudu prozrazovat, ale rozhodně doporučuju shlédnout. Možná se potom i člověk zamyslí a příjde na to, že se nemá tak špatně, jak si myslí :-). Aniž bych věděl, že malý Cris je i v reálném životě synem Willa, tak jsem si po celou dobu říkal, že to mezi těma dvěma až neskutečně dobře ladí. Píšu to proto, že se mi moc líbil i malý Jaden. ()

Megynka

Velice depresivní film - ale přesně takový, jaký je i život sám. Film pomalu plyne, ale nenudí, soucítíte s hlavní postavou a jeho synem a říkáte si, že konečně někdo natočil film podle skutečného života. Jenže ... stále je to jen film. A takové šance, jako byla ta na konci filmu, nepřichází každý den ... ()

liberita

Sympatický, príjemný a motivačný film o tom, čo sa dá dokázať, ak je človek vytrvalý a nevzdáva sa. Je pravdou, že hrá miestami dosť na city, ale dá sa mu to odpustiť. Navyše Will Smith hrá po dlhom čase konečne uveriteľnú a reálnu postavu a je v tom naozaj bravúrny, mal by to skúšať častejšie. ()

hyundai

Snad každého potěšilo, že Chris nakonec "dosáhl štěstí". Vedla k tomu ale opravdu obtížná cesta, cesta tak obtížná, smutná a krutá, jak jsem ani zdaleka od tohoto snímku nečekal. Kvalitní scénář, dobré herecké výkony a také první velká filmová role pro Jadena Smithse. Myslím, že slovo DRAMA tento film naprosto vystihuje a už není nutné ho dále popisovat. Za mě slabších 5 hvězd. ()

Jamajdzan

Ten krátký moment po skončení filmu bych nazval spokojenost a naplněné očekávání. Většina děje by se dala shrnout hezky pohádkově: jak chuďas k ještě větší bíde přišel. A rozhodně to není jen další z řady béčkových příběhů o popelce, kde se hlavní hrdina dostává z chudoby ke štestí, zde totiž snad více než v jakémkoliv filmu podobného ražení všechno funguje. Díky vyváženosti humoru a tvrdé reality mě to celou dobu bavilo i nutilo zamyšlení. Chris není tipcký hlavní hrdina, ano on se často naštve, často chybuje, ale přes to všechno mu musíte fandit když se zuby nehty pere se životem a nakonci mu tu chvílí štestí opravdu přejete a to i když byla jak konec napovídá jenom "krátká", což hezky koresponduje s tím že peníze ve skutečném životě ještě neznamenají "žili spoulu šťastně až do smrti." Nejlepší film s Willem Smithem, dosud se mi ani nesnilo jak přesdvědčivě by mohl umět zahrát, to totiž snad ani nejde hrát pokud to opravdu nezažijete... ()

Nelishka91

Velmi emotivní a silný film, podložený na několikaleté zkušenosti, že i obyčejnému člověku se může splnit jeho velký sen. Velmi dobře propracovaný film o chudém a zadluženém člověku Chrisi Gardnerovi, který i přes velké rány života ( ztráty manželky, být na mizině) stále bojuje o to, aby svému synu a také samá sobě dokázal, že to jde. Typická ukázka toho, že v silných a stresu jích chvílích nejsme sami. Vynikající herecký výkon Willa Smitha nám ukázal podobu utrápeného člověka, kde se sami nakonec přesvědčíte, že vlastně sdílíte emoce s postavou. ()

papadoce

Smutný príbeh so šťastným koncom o tom, ako môže človek padnúť až na samotné dno alebo naopak vystúpať hore do výšin a to všetko je podčiarknuté skvelým hereckým výkonom Willa Smitha. Celé je to ešte umocnené ak máte aj vy malé deti. Nie je to nič, čo by som chcel vidieť dvakrát, pretože to nemalo práve svižné tempo, ale za jedno pozretie tie emócie určite stoja. Will Smith je proste skvelý. ()

Scraffy

Pekná životopisná dráma, ktorá je nabitá emočnými scénami. Herecké duo otca zo synom je super a ja som si to užil. Nemám takmer čo tomuto filmu vytknúť. ()

hazdrova

Strašne si celý film prajete, kedy už sa na tohto týpka usmeje šťastie, veď to už nie je možné. Vynikajúci láskavý príbeh plný pravých emócií. 4,6* ()

Najt

Život je bohuzel drsný a pro Willa Smitha obzvlášť, obdivuju jeho vůli. Pri tomto filmu jsem měl opravdu tíživý pocit a taknto asi tak má být. ()

epoh

"Koljovský" příběh překvapivě není filmem, který by z diváka dojil slzy za každou cenu (na to dojde jen jednou a velmi citlivě), ale v rámci melodramatu se k mé veliké potěše dotýká některých nelichotivých stránek Ameriky. Jistě, je to všechno zabalené do smířlivého hollywoodského plyše, ale i tak. Mě osobně teda tenhle příjemný, citlivý a křehký melodram dostal a potěšil. ()

Baki

Velice dojemny pribeh, kteremu pridava na dojemnosti to, ze se to opravdu stalo. Je zajimave, jak divak proziva spolu s hlavnim hrdinou jeho touhu prodat ty "rentgeny". Pri kazdem prodanem kusu jsem mel radost, kdyz mu jej ukradli, tak jsem s nim soucitil, kdyz nefungoval, tak mi ho bylo lito ... proste me tento film vtahl do deje a to nemluvim o tom, kdyz skladal rubikovou kostku ;). A finale, ktere bylo sice predvidatelne, me malem donutilo vyronit slzy, coz se nestalo ;) ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (více)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007