Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiální text distributora)

Blondpipi

Asi jsem si vybrala špatnou chvíli ke shlédnutí tohohle filmu, sama dělám školu, k tomu pracuju, mám děti, rozpadající se vztah, na lásku se můžu kouknout leda v telenovele a pustím si tohle. No blbka. Probulela jsem to poctivě ááž do konce, Ten konec byl na vysušení slz co jsem ronila dvě hodiny, příliš málo. Když už mě film donutí hodiny řvát, tak si chci kurva pořádně užít happyend, .....abych si srovnala před spaním myšlenky, musela jsem si pustit animovaný porno, až tak špatný to se mnou bylo, tak pro příště.....nechat mě to taky chvíli vychutnat, sakra !!!!! ()

danny_21

Afroameričané, kteří zrovna nekroutí roky v lochu, museli štěstím zaplakat, když viděli na plátně soukmenovce plnícího si americký sen :-) Ne vážně, i já byl nasranej na ten věčnej pech a zároveň naměkko, přeci jen jsem taky táta a Willoušovi se prostě nedalo nefandit, zvlášť když bylo vidět, že nespíš sám ví, o čem mluví a hraje z vlastní zkušenosti. Dostali jste mně Smithové, Vaše cesta za štěstím mě bavila a měla Oskarové parametry - 80 %. ()

l.u.s.s.

Don't ever let somebody tell you, you can't do something. Not even me. All right? You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it. Period. ()

Maximilianus

Príbeh, ktorý zahreje. Je to ale zároveň aj smutný príbeh, ktorý na mňa pôsobil výrazne depresívne. Aspoň ten koniec to odľahčil. 8/10. ()

Likan7

Smith si tady toho Oscara zasloužil, je velká škoda, že zůstal nakonec jen u nominace. Bez něj by totiž tento film bylo jen průměrné drama o osudu, který vám háže klacky pod nohy a o nezdolné vůli. Smith tomu dodává naprosto novou úroveň a herecky září jak nikdy. Komedie, akční, drama, Will jednoduše zvládá všechno. Scénář dává hlavnímu "hrdinovi" jednu ránu za druhou a divák spíš než na samotný film postupem času přemýšlí jak jednoduše se člověk dostane až na samotné dne. Jasně, tady se šlo trochu do extrémů, ale nikde není psáno, že právě VÁS tenhle extrém a účty nedostanou. Filmově to díky Smithovi chytne za srdíčko. Jaden má jediné štěstí, že tu hraje kluka, který vlastně má být nesnesitelný, škoda, že mu to vydrželo až do současnosti. ()

gemi

Na tento film by se měl podívat člověk, který má pocit, že se mu život sype. Pochopí, jak hrozně dobře se ve skutečnosti má. Chris Gardner měl takovou smůlu, že co se mu podělat mohlo, to se taky podělalo, a ještě spousta věcí k tomu. Tu a tam měl sice záblesk nějakého toho štěstí, ale jinak hrozná mizérie. Pokud je film v něčem fakt silný, tak ve schopnosti vtáhnout diváka do srabu Chrise Gardnera. Člověk se na to dívá, kroutí hlavou a přemýšlí, jak dobře se ve skutečnosti má. Sílu filmu podtrhuje taky fakt, že je založený na skutečném příběhu skutečného Chrise Gardnera, který se z naprostého loosera stal multimilionářem. Ne řízením osudu, ne šťastnou náhodou, protože Chris je enormní smolař, ale vlastní pílí a neutuchajícím přesvědčením, že když vydrží, nakonec na své štěstí dosáhne. Potěšilo nenápadné, ale krásné cameo Chrise v úplném závěru filmu. Zajímavé, že jsem si jej celých těch 12 let pamatoval jako nejsilnější moment filmu... (Druhé zhlédnutí, první 23. 12. 2010) ()

junxi91

Hluboce motivující film, vyobrazující spoustu bolesti, neúspěchů a neštěstí, kterými si musel projít jeden velice chytrý muž, otec a manžel jménem Chris Gardner. Jeho příběh začíná tím, že veškeré své životní úspory naprosto "chytře" investuje do přenosných skenerů, které monitorují hustotu kostí, dovedou tedy doktory dostatečně včas upozornit na takové krásné nemoci jako je třeba osteoporóza. Prezentuje je jim jako skvělé vylepšení oproti klasickým rentgenům. Doktoři o tento "zázrak" však nemají příliš zájem, protože je to předražený krám a není pro ně příliš přínosný. Stroje se tedy prodávají příliš pomalu a tak rodině chybí peníze. Chrisova manželka Linda se musí dřít jako pokojská na hotelu, musí brát směny navíc a do toho se ještě starat o pětiletého synka Chrise Juniora, zatímco Chris lítá po městě s těmi přenosnými krámy, které tvoří ústřední objekt tohoto filmu. Jednoho dne se Chris setká s jistým Jayem Twistlem, což je manažer a partner realitní kanceláře, vlastněné Deanem Witterem Reynoldsem. Společně cestují taxíkem a Chris se ukáže jako velice chytrý chlápek tím, že složí Rubikovu kostku za jízdy, zatímco Jay s tím měl velký problém. Následně však Chris nemá peníze na zaplacení za jízdu, a tak uteče taxikářovi, který jej samozřejmě pronásleduje a udělá celkem velký rozruch. Chris uteče do stanice metra a zde při odjezdu soupravy ztratí jeden svůj skener. Chris má po rozhovoru s Jayem šanci stát se novým realitním makléřem u Reynoldse. Další den jej doma navštíví majitel bytu, který po něm chce peníze, které Chris samozřejmě nemá, a tak mu nabídne, že vymaluje byt, než je sežene. Při malování má však další nepříjemnou návštěvu - policajty, kteří po něm chtějí peníze za nezaplacené pokuty za parkování. A tak je zatčen v oblečení zasraném bílou barvou a stráví noc ve vězení. Další den má pohovor u Reynoldse, kde sice dorazí včas, ale špinavý a zanedbaný. Prostě další smůla. Přesto udělá dojem a dostane nabídku zúčastnit se půlroční neplacené stáže, kde bude celkem dvacet stážistů, z nichž jen jeden nakonec dostane práci realitního makléře na burze. Mezitím však dojde Lindě trpělivost, protože musela přes noc zrušit směnu a hlídat malého, zatímco byl Chris v base. A tak od něj odejde do New Yorku, kde může pracovat na lepším místě v restauraci manžela své sestry. Malý Christopher zůstává s tátou a společně si užijí spoustu nepříjemných chvil. Chrisův účet je odstaven a jsou mu z něj odčerpány peníze, které dluží na nezaplacených daních, a tak mu zbyde jen 22 dolarů. Majitel bytu jej opět nahání s penězi za nájem, a tak Chris uteče a se synem se na noc ubytují na pánských toaletách na stanici metra BART. Dále přespávají v ubytovně pro chudé muže, kde musí stát zavčasu ve frontě a hrozí jim, že na ně nezbude volný pokoj. Prostě totální bída. Podaří se mu však najít ztracený skener - vezme ho pomatenému bezdomovci - a na ubytovně jej opraví. Následně jej prodá jednomu doktorovi v nemocnici a hurá - skenery jsou pryč! Do toho se musí věnovat té manažerské stáži a musí si získat maximální množství klientů. Proto si najde nové metody, jak jich co nejvíce obvolat - nebude pokládat telefon, bude volat vysoce důležitým klientům a porušovat protokol. Najde jednoho velice sympatického zájemce jménem Walter Ribbon, což je manažer penzijního fondu. S tím se dokonce sejdou a společně se vydají na fotbal, kde je také spousta Walterových kamarádů, potenciálních dalších klientů. Celou dobu se snaží vystupovat jako bohatý člověk, který má auto (když se syn prořekne, že auto nemají, tak předstírá píchnutí vosou) a dokonce půjčí panu Frohmovi, jednomu ze svých šéfů, pět dolarů na taxíka, což jsou snad jeho poslední peníze. A do toho musí studovat na zkoušku, aby získal licenci obchodníka s cennými papíry. Neskutečný záhul - synek na krku, prázdné kapsy, lítání s přenosnými skenery, studium a ještě neplacená práce. Tolik smůly a tolik neštěstí. Přichází však poslední den stáže, Chris se vydává na pohovor s šéfy realitní kanceláře, a je dost nervózní, nicméně tentokrát má čistou košili. Pan Frohm si toho všimne a poznamená, že si ji může zítra vzít zase - Chris tu práci po tom všem získal!! A navíc dostane zpátky svých pět dolarů za taxi. Ani bezdomovec, který si přivlastnil jeho skener a myslel si, že je to stroj času, ani odchod ženy, nic mu v tom nezabránilo. Chris je dojat, málem se rozbrečí a šťastný odchází vyzvednout svého syna do školky a dva ti si pak společně vysmátí vykráčejí ulicí. Konec dobrý, všechno dobré! Nakonec zjistíme v epilogu to, že Chrisovi se velmi dařilo a založil svou vlastní firmu v hodnotě několika milionů dolarů. Jo, bylo to dost inspirující a povzbuzující, ale já bych se na to vysral hned poté, co by mě v první nemocnici odpálkovali s tím skenerem. Navíc většinou to tak dobře nekončí. () (méně) (více)

raneczech

Film hodnotím poměrně vysoko ani ne tak pro jeho umělecké kvality- přece jen, je to velmi sugestivně natočená americká limonáda. Mě 'dostal' právě touto pravdivou limonádovitostí. Většina současných filmů je o tom, jací jsou běloši sobečtí, pravičáci fašističtí, kapitalisti jakbysmet, existence rasových menšin je bezvýsledná a život nejlépe prožijeme jako transsexuální hromadný vrah na heroinu. Dobře stvárněný příběh o americkém snu, atmosférický, s jedním z nejlepších společných výkonů otce a syna na jednom plátně, nadto pravdivý. Nevím jak vás, ale mě to zahřálo u srdce ()

Theplak

Jak klasicky a ohrany je pribeh, v nemz se clovek dostane z uplneho dna az ke svemu stesti,avsak s Willem Smithem v hlavni roli je to az neuveritelne dojemny a poutavy film, u ktereho jsem se tesil az konecne Chris(hlavni postava) dostane tu praci a bude konecne stastny :D ()

JamesLeon

Jak je vidět, nejzajímavější příběhy píše život sám. Mám rád filmy natočené podle skutečné události. Je to dobrý pocit, když se na konci filmu dovíte, že to opravdu vyšlo skutečnému člověku... Will Smith zahrál Chrise opravdu skvěle a osobně ho mám radši v takovýchto civilních rolích, než v těch drsňáckých... Pozítří jdu na pohovor do brokerské firmy, tak asi půjdu najít Rubikovu kostku (akorát že jsem nikdy nesložil víc jak tři strany). Ale malovat den před tím asi nebudu... ()

crjules

Will Smith nam dokazuje, ze sve herectvi povysil od dob Fresh Prince na vysostnou pozici! Krasny a dojimavy pribeh cloveka, ktery si za zadnou cenu nepripripousti mozny neuspech, ktery veri a jde vytrvale kupredu ,pres spoustu strasti a prekazek s cilem, najit stesti. Krasny a poutavy film.. ()

Šňůra

Will Smith dospěl z Fresh Prince v pána herce sice už před časem, ale Štěstí na dosah bylo jeho skutečným hereckým koncertem. A ač tenhle příběh rozhodně není žádnou komedii, protože když jste až na úplném dně, tak to k smíchu rozhodně není, tak dokázal vyloudit občas i pousmání na vaší tváří, protože v tomhle je on přirozený. Navíc podal i důkaz o tom, že jablko nepadá daleko od stromu, protože stejně vynikající jako on sám byl i malý Jaden Smith, jeho syn v roli jeho syna. Klapalo jim to na jedničku. ()

Bezmenny

Veľmi príjemný príbeh, silno chválim Willa za jeho výkon. Zrejme vie nielen utekať (aj keď, nabehal sa dosť aj tu) a zabíjať všetko, čo sa hýbe. Scéna s kockou v taxiku a náslende nahnevaný taxikár, stratená topánka, pohovory, to všetko sa mi páčilo. ()

_aandyy_

Skvělý příběh, navíc podle skutečné události. Will i malý Jaden byli úžasní... Bylo tam i pár velice dojemných scén jako když si na nádraží hráli, že jsou v jeskyni a pak museli přespat na wc. To se mi opravdu chtělo brečet. O to krásnější byl konec, kdy se Chris vyhrabal z nejhoršího a stal se z něj, díky tvrdé práci milionář. "Ťuk ťuk." "Kdo je tam?" "Nikdo." "Kdo je tam?" .. :) Vážně pěkný film. ()

huligang

Po dlhej dobe mi Smith perfektne zapasoval do nejakej ulohy...z bezdomovca milionar, taketo pribehy milujem,obzvlast ked su podla true story...zaver sa trochu zvrhol,asi na bohatstve nebolo nic zaujmave :)) Keby nahodou niekto netusil co znamenaju pojmy "stastie" a "nestastie", "nudza",tak tento film je ich vykladovym slovnikom aj s patricnou emocionalnou zlozkou,velmi pekne... ()

SKreyn

V tomto filme som nenašiel veľa komediálnych prvkov, je to hlavne dráma. Moc ma nezaujal a väčšinu času ma nudil. Nebolo to ale zlé, taký priemer. 3* ()

Mysho

Veľmi silný a emotívny film ale presne taký aký mam rád . Nič lepšie ako Will Smith v hlavnej úlohe mi viac na tento film nesadlo . Willa uznávam ako herca a tento film mu naozaj vyšiel nad moje očakávania . Životný príbeh , bolesti , radosť , každodenné prežitie ... na konci slzy v očiach . ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (více)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007