Věra a Tim jsou úspěšní mladí lidé, kteří žijí v současné Moskvě. Jejich životy jsou naplněny nejen láskou, ale i „symboly“ moderního života v kapitalismu – přebytkem, stresem, konzumem a úzkostí. Vše se změní jednoho večera, kdy Tim nechtěně zraní Uloomjiho, mladého dělníka z Kalmycka. Uloomji je nespoutaný a velmi vyzývavý, je jiný než Timiho současná partnerka. Mezi muži záhy propukne vášnivý vztah. Věra jen s neochotou vstoupí do tohoto bizarního milostného trojúhelníku a snaží se pochopit změněné chování a touhy svého partnera. Tebe miluji je jeden z mála ruských filmů, který významněji tematizuje homosexualitu. (FebioFest 2006) (oficiální text distributora)

JARDAHONDA

Nevšední drsná ruská komedie s kráskou Ljubou Tolkalinovou plná opravdu absurdních komických situací pobaví nejednoho diváka. Jde o jeden z mála ruských filmů, který významněji reflektuje homosexualitu a bisexualitu. ()

juro

já miluji tebe - ty miluješ jeho - ty miluješ mě - já moc nemusím jeho - nakonec se všichni milujeme - na ruské poměry odvážný počin vzhledem k tomu jaká tam panuje situace s homosexuální tématikou - jen nechápu jak se celkem fešák zamiluje do škaredého mongola pracujícího v ZOO a následně ho akceptuje i jeho nádherná přítelkyně - jinak jedna hvězda jen za krásnou herečku v hlavní úlohe ()

izmi

Příjemně ujetý snímek, pěkně natočený, hezky zahraný, Trochu úlet, ale sympatický. Milostné vzplanutí na pozadí zlehka karikovaných ruských reálí - život v reklamce, život senátorů, život v televizi. Nádherně vystižený kontrast mezi zcela západní Moskvou a odlehlou oblastí kdesi na východě, kde se žije podle úplně jiných pravidel. ()

Fahrenheit

Na začátku století se ještě zdálo, že Rusko půjde demokratickým směrem. V dnešním Putinově režimu by všichni tvůrci filmu putovali rovnou do kriminálu. Film v každém případě stojí za zhlédnutí. ()