Most do země Terabithia

• USA Bridge to Terabithia (více)

Film je adaptací stejnojmenného celosvětově úspěšného bestselleru Katherine Patersonové koprodukovaný dvěma předními filmovými studii Walt Disney Pictures a Walden Media, která se nedávno podepsala pod kinohitem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Dva hlavní představitelé, Jess a Leslie, vytvoří imaginární království Terabithia, plné kouzelných bytostí, v kterém se stanou králem a královnou. (SPI Film)

baruss

fedoo to trafil. Možný spoiler: Keď vám nestačí prežívať, ale chcete dôstojne žiť, stvorte si vlastný svet ! <=> Be retardet ! ()

Karush

Veľmi príjemný film s nevšedným kúzlom. Jedno veľkolepé dobrodružné fantasy s pozoruhodnými vizuálnymi efektmi a úžasným soundtrackom. Film môže dosiahnuť svoj cieľ, ktorým je ohromiť divákov, avšak k tomu je potrebné, aby sa divák preniesol tým spomínaným mostom do krajiny fantázie, ktorá sa neodohráva pred našimi očami, ale v našom vnútrajšku. Podobný film: Klitba mesačného údolia. ()

karlik4801

Neskutečně okouzlující film. Ale získal si mě až po tom zvratu u konce. To jsem vážně nečekal a hned bylo vidět jak je kvalitní scénář. Výběr herců mě taky nijak neurazil. Takže jsem to celé dokoukal s největší parádou. Označuji to za krásný snímek, takových rodinných fantasy má být mnohem více. ()

Ryuuhei

Takovou emocionální pecku jsem nedostal už dlouhé roky! Navzdory tomu, že film jsem viděl už před nějakými 10 lety a tedy nemohl být ničím překvapen. Tehdy jsem měl hlavně menší problém se stránkou stavící pouze na představivosti - počítal jsem s regulérním fantasy. Teď mi naopak myšlenka, když člověk zavře oči a poddá se představivosti, že uvidí svět úplně jinak, přišla skvělá a i když mohla dostat trochu víc prostoru, o ní to nakonec úplně tak nebylo. Hlavní roli zde sehraje hlavně drama na poli rodiny/školy. Pouto mezi úhlavní dvojicí se utváří postupně, o to silnějším se z pohledu diváka stává a o to horší je pak vyrovnávání s krutou realitou v poslední třetině. Při prvním zhlédnutí mě to překvapilo, ale nezasáhlo, ovšem nyní se cítím naprosto zdevastován. Tohle si už asi znova nedám, nechci se zase i hodiny po filmu cítit příšerně. ()

Beky

To že vyberu špatný film, se mi stává maximálně jednou do roka:), ale že se spletu tak markantním způsobem, jsem vážně nečekal! už jenom z toho důvodu, že jsem se na tento film doslova moc těšil.....a co jsme dostal?? Pro dospělého diváka zde neni vůbec nic ( ...a to ani nikdo netušíte jak miluju pohádky a iluze...), od začátku se na vás valí jedno klišé za druhým, totálně nedramatickým způsobem zfilmované, kamera je velmi často televizně statická a když už se na pár vteřin objeví příšerka nezanechá ve vás pocit důležitosti a sounáležitosti s filmem, je to jako kdyby to tam vůbec nepatřilo.....jako jiný film, skoky mezi realitou a fantazií nebůsobí vůbec reálně a konzistentně...prostě skok..čumim jako debil...skok...čumim jako debil...!! Vůbec mě neupoutali hlavní postavy a jejich životy.....!! Kdybych byl dítě, naštvalo by mě jak málo se tvůrci věnovali světu fantazie.....to se zdá až nemožně frustrující při filmu, kde by se měla polovina odehrávat ve světě nadpřirozených příběhů a pohádových postav!!! Navíc co se stane ke konci filmu mi vyrazilo dech a jako dítě bych to těžko rozdejchal, i tak jsme měl co dělat!!!! Po dlouhé době jsem zažil velké filmové zklamání, Most do země Terabithia neni o tom, o čem si myslíte že je!!..nudných 40%!! Jednou větou: Nenechte se ošálit výborným trailerem!! ()

lennyd

Jess Aaron (Josh Hutcherson) a Leslie Burke (Annna Sophia Robb) jsou obyčejné děti, které ale mají tu smůlu (nebo štěstí), že žijí daleko od města, což je diskvalifikuje z part, které obvykle děti jejich věku ve škole tvoří. Po vyučování vždycky spěchají na autobus a hurá domů. Ostatní děti je trochu přehlížejí (zvlášť když Leslie ve škol řekne, že namají televizi). Ale spolu mají jedno velké tajemství - za jejich domy je tajemný les, ze kterého si společně vytvoří jedno velké království fantazie - se všemi svými klady (zámky) ale i zápory (různé potvory). Ale i svět fantazie může být nebezpečný ... Když jsem viděl upoutávky, čekal jsem film ve stylu Letopisů Narnie (resp. čekal jsem jejich přesnou kopii). O to víc mě překvapilo, to co jsem skutečně viděl - vše probíhá pouze ve fantazii dětských hrdinů, a člověk se tak trochu vrátil do dětských let, kdy židle nemusela být vždycky židlí, ale mohla být i drakem, apod. Oba hlavní hrdinové i přes svůj věk jsou perfektní, a přijde mi, že možná celý film brali jako hru - z čehož pak vyplývá reálnost jejich vystupování. Moc hezká pohádka - i přes trošku nehollywoodský konec ... ()

Smejdcz

"You' ve got to keep your mind wide open all the possibilities. You' ve got to live with your eyes open believe in what you see." Parádní dílo..... 89% ()

BoncheR

Ako spomenul kolega nižšie, VEĽMI smutný koniec, ale práve pre ten koniec spravil z tohoto filmu film , aj pre tých skeptickejších ľudí. Nebolo to trápne ani nudné, a film ste pozerali na jeden nádych ( teda aspoň ja) . jedným slovom : ÚŽASNÉ ()

venison

Moje očekávání další fantaskní rádobypohádky pro děti záhy přebilo překvapivě originální drama o dvou dětských outsiderech.. Herecké obsazení: AnnaSophia Robb je úžasně roztomilá a trošku mystická (viz. Krvavá sklizeň), Josh Hutcherson je pro mě další neokoukaná tvář (velký mínus má u mě český dabing – mluví ho chudáka nějakej třicátník), moje oblíbenkyně Zooey Deschanel jako správňácká učitelka hudby a v neposlední řadě perfektní dětská herečka Bailee Madison, která hraje jako protřelá zkušená hollywoodská bohyně (viz. Bratři, Zkus mě rozesmát). Režijně mi film přišel slabší – asi Gabor Csupo sám nevěděl, co mu z toho vyleze – drama, dětský film, fantasy nebo něco jiného? ()

PetrVabruscak

Takhle si už dnešní děti ani nehrají. Dětská fantazie nezná hranice, když je okysličena na čerstvém vzduchu a ne mezi čtyřma zdma s facebookem apod. dnes již běžnými zbytečnostmi. Hlavní představitelka je hrozná sympaťanda a hraje kamarádku o které sní každý malý kluk. ()

terunka003

Prej film pro děti, a proč teda brečím jako! Krásný příběh přátelství a dětské fantazie, malý herci skvělý, prostředí krásné. ()

noriaki

Nevím jestli je to zrovna dětský příběh, protože mě poslední čtvrtina emočně rozložila, ale cokoliv předtím je strašně kouzelné. Hodně z dojmu dělá příjemně bezstarostná atmosféra a o zbytek se postarali skvělí herci. Zvlášť AnnaSophia Robb si mě získala hned v první minutě. Byl jsem rád že jsem ji konečně viděl v sympatické roli, protože jako chorobně soutěživá holka z Karlíka a továrny na čokoládu mi ukrutně lezla na nervy. Trailer a plakát dost klame tělem, protože příběh připomíná Nebeská stvoření od Petera Jacksona - jen bez jejich mrazivého podtónu. Twist po návratu z muzea bych ovšem vynechal. Top 10 za rok 2007. ()

Moogwi

Film, který na pět prostě nemá, ale těch pět si zaslouží.. Narnia a jí podobný tuctovky ať se jdou vycpat, tohle má sílu, obyčejný příběh, a přitom tak kouzelný, že vás třeba dostane i napodruhé, tak jako mě .. ()

VasaX

Nejsem si jit, zda li tenhle fim i přes veškeré snahy je pro děti...každopádně nese své poselství v duchu Hledání země Nezemě, kde ono "fantasy" je projekcí dětské fantasie. Film má celkem příjemný spád, a onen dějový zlom se mi zjevil nečekaně a dřív než bych čekal...a velice dojemně. Film není žádný scenáristický zázrak, ovšem dětské role jsou krásně zahrané, obzvlášť AnnaSophia Robb, která do své role krásně sedí. Definitivně hodné k shlédnutí, pokud vás "taháky za city" příliš neotravují. ()

Brandon

Most mi hodně připomínal legendární Nekonečný příběh, film o nekonečné fantazii a dětské představivosti. Už jsem se chystal snímek kvůli typickému americkému feelingu poslat do kytek, když v tom dramatický závěr můj konečný soud odvrátil. Překvapivé. ()

Saku

Po hrozne dlouhe dobe rodinna pohadka, kterou mozna vice oceni rodice, neb jak uz zde bylo uvedeno, film postrada urcity spad a bombasticke trikove finalni orgasmy. To ale vubec neva, protoze ma (nejen) hlavni hrdiny, kteri vam nebudou uplne ukradeni. AnnaSophia Robb ma styl a dava to najevo i verbalne "I seriously do not think God goes around damning people to hell. He's too busy running all this." K tomu decentni zelandska krajina spolu s kostelem svateho Petra a Pavla ve vesnici Puhoi, zbudovane prave ceskymi osadniky v roce 1863. ()

yeniczek

Neskutečně inteligentní film pro děti a myslím si, že i dospěláci v něm najdou mnohem víc, než fantasy pohádku. Opravdu se mi často nestává, abych měl málem na krajíčku z jakéhokoliv filmu a natož z filmu pro děti... Skoro je mi líto těch, kteří z trailerů čekali nejspíše druhou Narnii a trikovou jízdu. Díky moc, že to tak neni! Jedno z největších překvapení roku. ()

Natabar

Čekáte fantasy? Nečekejte. Budete v podstatě zklamáni. - Avšak v případě přistoupení na kategorii "rodinný film" se vám otevře krásná a citlivá podívaná vzdávající hold dětské fantasii a době, kdy i pro vás bylo noření se do ní běžným přesahem každodenní reality. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

04.03.2012

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007