Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

vavraCZ

Ze začátku pěkný příběh o mladém chlapci, který má neustále problémy a dívce, která se přestěhuje do sousedního domu. Po seznámení špehují svého souseda, kterého podezřívají z vraždy. Ze začátku mi to připadalo, jako dobrý oddechový film, žádné napětí někdy i nuda. Posledních deset minut je, ale tak nabytý napětím, že se to ani nedá vydržet. Pokud tento film sledujete v nějakém vysílání, budete si kousat nehty než se dostanete na konec. Ti netrpělivý, co sedí u přehrávačů nebo počítačů budou film přepínat. Toto napětí nemělo být na jednom místě, ale mělo se rozložit na celý film, pak by mé hodnocení bylo 5*. ()

Ragde

Předem jsem si o filmu nic nečetla, takže jsem dle začátku čekala něco trošku víc psychologickýho. Myslela jsem si, že ta bouračka bude mít vliv na děj filmu, mylně a to je škoda. Samozřejmě zde nesmí chybět americká scéna plná lásky a zatajených dechů, typický. Ale i přes tohle všechno dávám trojku za udržení mě u obrazovky. ()

Kacis814

Nejvíce jsem si užila poslední cca půl hodinu, ale zbytek taky nebyl k zahození. Lehce předvídatelné, ale i tak dobré. 60% ()

HMTD

Dokázal bych si představit 3 skvělé konce, ten který použili je bohužel ten nejméně dobrý. I tak skvělí, napínaví film.Shia opět sbalí kost na kterou snad ani nemá. Mors zahrál skvěle. ()

naytsirk

Kdy já mám problém právě s Shia LaBeouflem… někde mi zas až tak nevadí, ale jindy ho nedokážu překousnout. A tady to byl spíše ten druhý případ. Jinak celý film je dobrý a i příjemně napínavý… ()

roboroz

Jednoznačne pre teenagerov, napriek tomu, celkom pekný filmík. Tých 5 a pol herca to zvládlo celkom v pohode a treba povedať, že za posledných zopár mesiacov jeden z najlepších filmov čo som videl... Film sa dá rozdeliť do troch častí - prvých 10 minút = dráma, ďalšia cca hodinka = komédia a posledných 20 minút = triler. Fakt "milý" film. ()

T600

Patří ke skupince těch lepších hororů i když je scénář lehce předvídatelný a nápadný. Hlavní role v podání Shia La Beouf je dobře zahraná. Je to skvělý film na odpočinek a určitě doporučuji vidět :) ()

sha.piro

Svižná "dětská" krimi s lehkým horůrkovým nádechem, dobrými herci a vcelku vkusným příběhem, která pobaví. Asi tak se, podle mého, dá charakterizovat tento snímek. Tahle partička herců (Shia LaBeouf, Sarah Roemer, Aaron Yoo a "hnusný" David Morse) je jako stvořená pro podobně laděný snímek a to, že si to užívali (alespoň podle jejich výkonů) je z filmu doslova cítit. Nevím, nakolik je podobný "obojek" v Americe běžným trestem u dospívajících dětí, které zlobí ve škole, a těžko říct, jestli něco podobného vůbec existuje, ale pokud ano, pak jsem rád, že se u tohoto filmu použil. Působí totiž tak komicky už sám o sobě, že při jeho připnutí k Shiaově noze se jeho účinky na mou bránici ještě mnohonásobně zvyšují. Jinak musím poděkovat tvůrcům za obsazení jedné z mých nejoblíbenějších mladých hereček Sarah Roemer do role Ashley. Nebýt jí, asi by mi mou bránici a pulz neměl kdo zpomalit. Je naprosto okouzlující a její elfský půvab (teď narážím na Galadriel z Pána prstenů) mě doslova hladil po duši, což byla do toho někdy až zběsilého tempa příjemná vsuvka a já si jí užil (mám na mysli tu zpomalující vsuvku) : ) ()

Antonymi

Naprosto tuctový thriller. První půlku se budete nudit a druhou vlastně taky, protože je od začátku jasné, jak to musí dopadnout. A pokud chcete, aby soused-zabiják ve filmu vypadal trochu méně okatě, neobsazujte do role Davide Morse. ()

datel13

Poměrně napínavý příběh vyvařený z profláknutého tématu. Nápaditý úvod a svižný závěr. Mladý šmírák, trhlý čínský kámoš a hezká holka na stopě tajemnému sousedovi. Myslím, že by všichni nemuseli tolik sedat na zadek před Shiou LeBeoufem. Hraje dobře, ale mnohem lepší je David Morse jako vyšší verze Hannibala Lectera z Mlčení jehňátek. ()

Filatov

Disturbia by se dala shrnout jedním základním způsobem a to tím, že stará metoda v novém kabátu prostě zafungovala. Samotnej nápad je hodně starej a příběh filmu je recyklovanej a upravenej do dnešní podoby, tak aby byl atraktivní mladému publiku a tenhle účel se povedl na výbornou, protože film disponuje sympatickou svěží a mladou hereckou trojicí, která hraje velmi dobře a záporákem, kterého jen tak těžko pohledat a popravdě ať si každej odpoví na otázku, jestli si někdy aspoň trochu nezašmíroval svýho souseda. :-) O napínavý momenty není nouze. ()

lisbethsally

Trochu zklamání, z toho šlo vyždímat daleko víc!!Tři čtvrtiny filmu nevíte jestli se jedná o teenagerovskou komedii nebo mysteriózní thriller, který ovšem postrádal patřinou atmosféru a herce, kteří by se alespoň trochu snažili vžít do role. ()

raru

Celkom fajn film sdobrou gradujúcou atmosférou.Je síce pravda,že je to skôr natočené pre -násť ročné publikum,ale celkom som sa pobavil aj ja. ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

14.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007