Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Nyan

Hlavnímu hrdinovi přeju hned od začátku strašlivou a bolestivou smrt. Bohužel se nejedná o ten typ filmů, kde by se mi to přání vyplnilo. Jinak se na to celkem dalo koukat. ()

greigor

Pohodovej film na pobaveni, nic světobornýho. Spíš více neherců než herců. Akorát buzerace s přezuvkama je stejná jako u nás na gymplu, takže za to a ještě za Krause dohromady jedna hvězda navíc ==> 4*:D ()

markotter

Pro mě jeden z nejlepších českých filmů posledních let. Jistě, film trpí dost velkou nevyrovnaností hereckých výkonů (hlavně 2 hlavní dívčí postavy byly dost tragické, ale na Kláru a její prsa se aspoň dalo dívat....a i chlapci se někteří moc nevytáhli). Zato příběh, a hlavně jeho reálné a syrové zpracování bylo pro mě velkým zážitkem. Děti bohatých, chudých, arogantních, neschopných, nešťastných a dalších jiných rodičů zažívají dospívání pod dohledem šílených, neurotických, podlých, nešťastných a jiných pedagogů. Úplně se mi vracely některé zážitky z mého dětství. Mám pocit, že se z filmu časem stane kultovní věcička třeba jako Kouř. ()

donkocicak odpad!

Absolutně nevtipná komedie, která mě bohužel nezaujala vůbec ničím. Tomáš Vorel je naprostým zklamáním filmu. A Honza Kraus a Eva Holubová to nezachrání. Gympl na mě zkrátka působí naprosto chladně. ()

Jan.Mlynar

Vorel mladší je naprostej dřevák, ale za tu culíkatou teenku a mádla v drahejch hadrech od fotra Krause ty dvě hvězdy tak akorát... PS: Jo, někdy to na gymplech fakt takhle vypadá.. ()

Likan7

Na české poměry moc povedený. Občasné podívání neuškodí. Mádl celý film táhne a táhne ho naprosto s přehledem. ()

Saintcrux

Drsné ale zároveň miestami humorné vykreslenie temnejšej stránky súčasnej doby. Film ,ktorý výborné vykresľuje problém (realitu) pred ktorými si zatvárame oči. Na jednej strane to je školský systém s jeho nezmyselnými normami, zákazmi, neúctou žiakov, učiteľov a nedostatočným finančným zabezpečením ....na druhej strane sú to sociálne rozdiely, peniaze, rodinné zázemie ,ktoré silno ovplyvňuje mladých ľudí a ich možnosti, vízie do budúcnosti. Filmu pomohli aj herecké výkony Evy Holubovej, Tomáša Matonohu, Zuzany Bydžovskej a Jána Krausa. ()

Pathrose

Vzhledem k tomu, že jsem donedávna podobný ústav navštěvoval tak si polovinu scén si dokážu živě představit. Druhá polovina mi zase přišla kompletně mimo mísu. Úroveň vtipů a hlášek také kolísá, ale občas jsou fakt boží. Nejlepší je zřejmě Holubová a Schmitzer, naopak Vorel ml. mi v určitých chvílích připadal neskutečně prkenný. Stejně jako jeho slečna, některé dialogy mezi nimi (hlavně jak se z chlapů stanou úchylové) byly vyloženě trapný. Celkový dojem ale poměrně dobrý, zasmál jsem se, takže to účel splnilo. ()

j.linhi

Nejsem přiznivcem téhle hip hopové kultury mích vrstevníků a tak ten film asi neocenim jako oni. Na celym filmu se mi asi nejvic libil ten zhulenej ezop. ()

bakeero

Pokud to bylo myšleno vážně, tak bych dal odpad. Budu si snažit namluvit, že to je jeden velkej vtip, ale i tak pouze za 2*. A docela mě se*e, že na takovýhle šity se dostávaj prachy ze státního fondu. ()

Wyrdas

Takový typicky český film dnešní doby. Drsnější stránka mladé společnosti vyhrocená až za hranice reality tak, aby se průměrný člověk když úplně vypne pobavil. Mádl předvedl, že v něm trochu něco je a Jan Kraus také příjemně překvapil. Věta "já nejsem drzej, ale upřímnej" se tak nějak zapsala do paměti většiny z nás a teorie o roztažnosti mostu o 17 metrů jakbysmet. Jednou, dvakrát za život se na to dá koukat. A song od Indy & wich - Z tvojí čtvrti se krásně a nezapomenutelně do tohoto snímku otiskl. ()

bono22vox

Vorel do teenagerovské komedie přidal vážný tón, ale i zbytečné karikatury... je to škoda, protože si myslím že Gympl měl na to aby se stal v jistém smyslu jakousi svéráznou generační výpovědí... ()

GTS_PUNK

V dobe, kedy film vyšiel, tak bolo graffiti, dovolím si tvrdiť, na svojom vrchole. Aspoň z môjho skromného pohľadu, ako som to vnímal ja. Vtedajší žiaci druhého stupňa ZŠ tagovali všade okolo, niektorí dokonca "poctivo" sprejovali. Decká tento film žrali, búril sa proti zásadám a do toho hral hip-hop, čo viac si mohli želať? Od tej doby však writing medzi mladými išiel dole (chvalabohu?). Ja si pamätám, že som mal celý tento film na svojej Nokii Xpressmusic 5220 a vždy, keď som nemal čo robiť, tak som si ho pustil. Vtedy sa páčil aj mne a takisto som hltal každý Vorelov a Mádlov nočný útek Prahou pred zákonom a scénu so sprejovaním v metre som bral ako to najakčnejšie, čo som kedy videl. Čo je teda samozrejme dobrá blbosť. Ak by som si Gympl pustil dnes, už by ma určite tak nenadchol. Jednoducho som z podobného žánru "teenage" vyrástol. Minimálne čo sa mentálnej stránky týka. Ako taká spomienka ale vždy bude niekde medzi filmami, ku ktorým mám neutrálny postoj. ()

Kingjiri

Většina pokusů o dramatický dějový linky vychází spíš na prázdno a scénář má (nejen) kvůli tomu nízkou vypovídací hodnotu. Gympl je hlavně o více či méně povedenejch scénkách, který jsou propojený různýma oslíma můstkama. Ale charaktery postav žáků, učitelů a školníka jsou správně přepálený, takže vyniknou jejich typický rysy, který musel každej během svýho studia zažít. Ať už je to školníkova starost o přezůvky, češtinářovo přesvědčení, že je na ty smrady lepší hodit atomovku, přesvědčení každýho učitele, že je zrovna ten jeho předmět nejdůležitější nebo názor žáků, že se učej kraviny, který nikdy v životě nebudou potřebovat. Jedna z mála českejch komedií novýho tisticiletí, u který nejsou opětovný projekce ztrátou času. Za schopnej casting (víc prostoru pro Schmitzera by bylo fajn), stylovej soundtrack a místama realistickou atmosféru školního ústavu čtvrtá slabší hvězda. ()

BigBang

Solidní varianta žánru studentského filmu, verze 2007. Jedna hvězda za humornou postavu zhulence. Další hvězda za sklepácké obsazení. ()

rublik05

Gympl byl ve své době takovým menším zjevením. Viděno zpětně si nelze nevšimnout jistých neduhů, které v jistých chvílích přímo bijí do očí, případně i uší. Ale o tom až později. Prvně bych chtěl vypíchnout několik kladů. Tím prvním jsou jednoznačně herci. Snímek táhne především ústřední dvojice, dobrou práci ale odvádí i zbytek hereckého ansámblu. Dalším kladem je hudba, která ačkoli není zrovna můj šálek čaje, snímku sedí jak prdel na hrnec. V neposlední řadě bych zmínil atmosféru, která filmu dodává jisté kouzlo, přidává na autenticitě a syrovosti. Zápory se týkají především zpracování. film není moc pěkně natočený, kamerové záběry jsou místy dost ošklivé, postsynchrony často trhají uši. Scénář má svá slabá místa, logika čas od času trochu drhne, snesl bych i malinko kratší stopáž. Dnes už to zas až taková pecka není, pořád je to ale fajnová nenáročná podívaná. 6/10. ()