Klenotka

Hodně zajímavý a povedený film. Prvních pár minut mě ovládlo čiré nadšení z použití různých grafických doplňků k popsání počtu pohybů štětcem a podobně, a kdybych nevěděla, o co jde, asi bych byla stejně zmatená jako hlavní hrdina. Ten se opravdu pohybuje filmem jako někdo, koho jen sledujeme, jako postavu, jejíž život někdo tvoří. Will Ferrell je jeden z mála komiků, které mám problém brát vážně ve vážnějších polohách. Tenhle problém s Jimem Carreym nebo Stevem Carrellem nemám, Ferrellovi by tu ale možná trochu víc projevu neškodilo. Na druhou stranu si říkám, že přesně takhle měl působit on, i ten film - uťáplý úředník, žijící jen pro svá čísla, objeví vitální živel v podobě skvělé Maggie Gyllenhaal, a to změní jeho život - a on vedle ní působí pořád stejně, jen mu dodá chuť do života. Kdyby Ferrell netočil poslední dobou takový balast a dělal víc filmů jako tenhle, možná by ho lidi zase začali brát vážně. ()

Hafran

Vyvážené a trefné. Po dlouhé době jedna z vydařených romantických komedií/tragédií. I když je celý film postaven na netradiční pointě a zápletce, tak na první shlédnutí jde o parádní zážitek, at už filmařsky, nebo obsahově. ()

Mr.Ripley

Byla to komedie nebo tragédie? Spíše sladká tragikomedie s excelentně minimalistickým Ferrellem a božskou Emmou Thompson. Krásná Maggie a moudrý Dustin byli už jen pouhým sladkým moučníkem na závěr. ()

tatanapope

Romantická komedie o muži o kterém píše spisovatelka nevědomky knihu a jemu se to vše , co napíše právě děje a ke všemu to slyší . Snaží se zjistit proč a během toho se zamiluje . Tohohle herce nemám ráda tváří se všude jako debil , příběh byl nudný a vůbec mě nebavil . Jediné světlé okamžiky tohohle filmu byla spisovatelka , která mě i pár hláškama pobavila , ale jinak jsem se v podstatě od začátku těšila na konec . ()

JimmyII

Zach Helm napsal neuvěřitelně úžasná příběh - vtipný, dojemný i sutný. Do toho všeho zamíchal kaufmanovské prvky a výborné hlášky. A Forster to dotáhl k dokonalosti, jeho nápady jsou neobvyklé a zábavné. Hlavní dvojka v podání Ferrella, který je snad lepším hercem, než komikem, a Gyllenhaal nemá chybu, oba jsou ve svých rolích na správném místě, třešničkou na dortu pak je Dustin Hoffman... Stranger Than Fiction mi tak učaroval, že ani nejsem schopný napsat smysluplný komentář...:-) ()

Avathar

Originálne balancovanie medzi komédiou a tragédiou... Výborne natočené, excelentne zahraté, kaufmanovské, nápadité a takmer geniálne. Takmer. Moja jediná výtka totiž smeruje k záveru. Trochu násilný happyend. Rozhodnutie (tragédia/komédia) sa malo nechať na divákovi. ()

PeterNet

Tohle byl výborný nápad. Natočit film o člověku jehož život řídí kniha, jejíž autorka chce hlavního hrdinu zabít. Nápad, co všechno můžou změnit zpožděné hodinky o jednu minutu jsem použil i ve své maturitní slohové práci (tam to ovšem dospělo až ke zničení světa). ()

arbitr

Příjemná zábava a dal bych za pět, ale ubírám jednu za konec, v tom musím souhlasit s mnoha hodnotiteli. Tedy ani ne tak ten filmový, jako spíše ten knižní. A ta krásná optimistická a povzbudivá slova tam mohla klidně zaznít, no to by byl pěkný doják... Ale jinak překvapení, zejména obvykle se pitvořící Will Ferrell podal jeden ze svých lepších výkonů. ()

Sfinkter

O malinkatý kousíček slabší snímek než Forsterova předchozí tvorba. Ale chloupek hodně malý a navíc subjektivního rázu, protože se jedná o další výborné dílko z režisérovy palety. Neuvěřitelné herecké výkony a opět originální námět, už téměř Forsterův standard. ()

SG_ever

Vynikající ! Film, po jehož shlédnutí ve vás nastanou různorodé pocity, které přetrvají po dlouhou dobu. Vcelku povedená variace na klasické příběhy o probouzení, která v mnohém předčí většinu svých bratříčků (Yes Man, Božský Bruce...). Představitel září ve své, aspoň prozatím, životní roli. (85%) ()

Honzíno

Aneb další komik továrny na sny se polidšťuje a zkouší si melancholickou (vážnější) polohu. Když se to nepřežene, tak jim to celkem sluší. A když se přidá ještě v rámci udržitelného rozvoje zajímavý a celkem neortodoxní námět se scénářem, vznikne zajímavý a příjemný film. ()

exhoubus

Ze začátku to vypadalo na obyčejnou a trapnou komedii, později se ale vyvrbila v celkem zajímavý film. Ale nemůžu srovnávat s Forsterovou Hranicí života. ()

Bobik9

Marc Forster jako tvůrce víceméně kvalitních a příběhově silných filmů znovu nezklamal. Horší už to nebude je jedním z nejpříjemnějších filmů, jaké jsem viděl za dlouhou dobu. Ferell, Gyllenhaal, Hoffman, Thompson, ti všichni podávají skvělé výkony, ale hlavní je celá myšlenka a originalita toho příběhu. Za nápad 5*, za herce 5*, ale ten začátek vůbec nenasvědčoval tomu, že by se z toho měl stát film, který nenechá nikoho chladným. Nejedná se o komedii, u který byste se váleli smíchy po zemi, to ani na okamžik, ovšem rozhodně vám tento snímek vykouzlí úsměv. ()

Cushing

Možná i za čtyři. Dá se to, ale někde to drhne a hlavně -- po dvou týdnech, co jsem to viděl, se mi to úplně vykouřilo z hlavy. Nejlepší důkaz, že je to vtipný a chytrý film, ale (aspoň pro mě) v podstatě zbytný. ()

uiu

Film jsem si stáhla a očekávala od něj praštěnou komedii, u které se bude dát perfektně vypnout mozek a jen se smát. Bohužel jsem se toho nedočkala. Musím uznat, že je to asi první komedie s Willem Ferrellem, která není trapná a dementní, ale právě to od Ferrella čekám a to jsem v ten sobotní večer chtěla. Je to vlastně takové filozofické drama s komediálními prvky, které se zamýšlí nad životem. Výbuchy smíchu žádné, vtípky nulové. Humor hodně suchý a místy až intelektuální. ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou