Ronee

Koľko ľudí sa na tento film díva, toľko filmov vidí. A to platí pri všetkých filmoch. V tomto filme som videla príbeh o tom, ako sa tvorí príbeh. Film totiž vychádza z fiktívnej knihy, ktorú vo filme píše akási spisovateľka. Harold má život presne nalinkovaný, matematika je jeho zamestnaním (pracuje ako daňový úradník) a preto si zvykol, všetko rátať. Počet ťahov zubnou kefkou, počet krokov od domu k zastávke, počet kachličiek na záchode atď. V tomto je komickosť, avšak keď sa pozrieme na to, aký život naozaj vedie - je sám, priateľov nemá, až na jedného kolegu, práca ho nebaví...tak to je tragické. Jedného rána sa však všetko zmení. Do Haroldovho života vnesie trochu chaosu jedna neplatička daní, anarchistka, ktorá v Haroldovi vzbudí pokušenie, okrem iného aj na domáce sušienky, ktoré nikdy nejedol. Už úvodná scéna-ako Harold otvorí ústa, lebo si ide čistiť zuby, nás vedie, aby sme sa naňho pozerali doslova zvnútra: kamera ho sníma zvnútra úst. Naozaj zaujímavé riešenie, na zamyslenie. Harold je inak veľmi inteligentný človek, čoskoro si uvedomí, čo robí v živote nesprávne. Ale až vo chvíli, keď na scénu vstúpi záhadný hlas, ktorý sa ozýva v jeho hlave. Harold navštívi psychológa...no ten mu poradí tabletky...čo iné, však? Až literárny teoretik ho navedie na správnu cestu. Film má dve rozprávacie roviny a popri hlavnom príbehu sa rozvíjajú aj epizódne. Zároveň divák nevidí to, čo je v knihe, ale to, čo je až v prepracovanej verzií knihy. Veľmi zaujímavé dielo. A záver sa mi páčil. Išlo totiž o uzatvorený príbeh, ktorý má koniec, nebol to dejovo poňatý film, kde akcia prevláda nad zamýšľaním sa nad významom príbehu. ()

Epimetheus

Perfektný film. Výborne zrežírované. Super príbeh. Jediné čo mi trošku vadilo je to, že Will Ferrell sa na túto postavu moc nehodí. Predsa len je to komik a komikom aj zostane. Tieto vážne úlohy zatiaľ nie sú pre neho. ()

Adrai

I přes to, že Will Ferrell je herec který mne dokáže od filmu odradit, jeho vysoké hodnocení zde mě přesvědčilo se na film nakonec podívat. A mám z něj celkem rozporuplný dojem - zajímavý a jednoduchý námět ve zvláštním podání, kdy na začátku máte dojem že sledujete druhou Amélii, ale příběh se začíná motat a zamotávat jinak a nakonec z toho vznikne takový neutrální něco ... možná bohužel, možná bohudík. A označení komedie - pod tím si představuji rozhodně více vtipu a smíchu - k tomuto filmu se mi to moc nehodí ... ()

Stanix

Příjemné odpočinkové shlédnutí. Will Ferrell když chce, umí jít i do vážnějších rolí a pořád je to zábava. ()

mravec

Název (originální) je z pohledu tvůrce bezesporu odvážný. Ale je více než na místě - už jenom proto, že tenhle úžasný propletenec by byl v knize, byť o jedné pojednává, nenavoditelný. Námět je sice z komediálního soudku (komediálních prvků jinak ve filmu je poskrovnu a nijak mi nechyběly), ale neznamená to, že by jeho prostřednictvím nemohl režisér rozvinout úžasnou esej o životě; vtipné je i dilema tragédie-komedie, které přetrvává až do samého závěru. ()

lakiboy

Tak teda je to komédia, alebo dráma? V prvom rade je to skvelá oddychovka, ktorá vás prinúti rozmýšľať, ale nie až tak veľmi, aby vás to bolelo. ;-) No a ja som sa rád nechal uniesť tým úžasným "knižným" príbehom. ()

Izz

Nejlepší film Marca Forstera.Mám toho režiséra moc ráda už jen kvůli jeho schopnosti rychlostí blesku střídat nejen žánry,ale i režijní styly svých filmů,díky čemuž si člověk nemůže být nikdy jistý,s čím přijde příště a jak moc jej to překvapí.Horší už to nebude ryzí kaufmanovština,velmi zábavná,skvěle zahraná a s velkou opakovací hodnotou,čehož si vždy velmi cením.Je to hodně netypické,strašně příjemné a když tomu člověk podlehne,má o osobní kult postaráno.Neváhejte. ()

kenileja

Tenhle film mě konečně přesvědčil o tom, že stále existují kreativní duše, kterým přece jen záleží na kvalitě příběhu, nikoli na kvalitě obrazu, resp. použitých wow a aha-efektů. Zkomponování literárního příběhu s tím skutečným bylo opravdu skvostně promyšlené a ztvárněné. Navíc pro celý příběh byli vybrání vyloženě "padnoucí" herci. Maggie Gyllenhaal byla rozkošně a přirozeně krásná. Stejně jako celý film. Hodnotím nejvíc, jak jen to jde. ()

Judy24

Brilantní komedie. Jedna z opravdu mála, která má chytrý příběh, dialogy, není natočená podle šablony, má skvěle vybrané obsazení a jede od začátku do konce hezkým tempem tak, že nenudí, i když se u ní člověk nesměje od začátku do konce. Je to zábavné, uklidňující. Je to skvělé. ()

TommyDiamond

Horší to už nebude? Vždy může být hůř! Maggie Gyllenhaal a Will Farrell na nás vytasili přemýšlivou romantickou komedii. Můj šálek kávy to sice nebyl, ale neurazilo mě to… I když Willa Farrella nemám vůbec rád, zde byl docela snesitelný a sympatický.... Film byl originální; co se týká příběhu. Humor zde byl vypouštěn citlivě po jemných dávkách. Vadily mi některé nudné a hluché úseky, které jsem s Willem musel protrpět.... ()

hazdrova

Film, ktorý vás neskutočne pobaví. Plynie tak skvele, že sa od neho nechcete odrthnúť a námet je tiež bravúrny. Jediné, čo ma sklamalo, že sa to skončilo typickým americkým klišé. Inak za 4,5* ()

Bezda22

Strašně příjemnej film. Ferrell mi ani nějak extra nevadil a jeho hraní tady považuju za dost sympatický. Celej příběh je moc pěknej a líbí se mi ten nápad a zpracování. Zábavný, ale ne úplně vtipný, tragický, ale ne úplně smutný. Všeho přesně tolik, aby toho bylo akorát. A to střídání tragickýho a komediálního směru filmu bylo fajn... 80% ()

wege

Strašně chytré téma, jako bych viděl něco, co napsal Kaufman. Viděl jsem někdy Willa Ferrella v roli, kde nahraje idiota? Asi ne, ale ta poloha mu docela sedla. Celé to bylo hodně příjemné s možná až moc sladkým koncem. Já bych to zakončil jinak, drsněji o) ()

Uesbe

Nemôžem si pomôcť, napadol mi pri tom ten Abedov film, ktorý Shirley zničila........ Meta je vzrušujúca myšlienka, ale  v reálnom prevedení je to prekážkový beh....a to hlavne pre diváka....a mne beh nikdy nešiel. ()

Lumpus

Prazvláštní film,ve kterém hned od začátku hlavního hrdinu nemáte rádi pro tu jeho matematiku a přesnost.později mu přejete ty trable co má ale až do chvíle kdy potká mladou krásnou pekařku,v tu chvíli všechno otočíte a budete při něm a to až dokonce , bude te se přímo bát že zemře spisovatelku Katrin Eiffelovou už předtím odepíšete a s ní i z počátku sympatického doktora(Dustin Hoffman) ,který přímo vyžaduje jeho smrt. Má to však šťastný konec ,kterým se tak nějak čekal ,kdyby možná opravdu zemřel zanechalo by to ve mě jiné pocity ale i tak hodnotím tento film za velmi originální a nadprůměrný. ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou