Reklama

Reklama

Asterix a Olympijské hry

  • Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Trailer 1
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (612)

Lateef 

všechny recenze uživatele

Dříve, než započali práci na tomto filmu, musel někdo scénáristy trefit diskem do kebule, jinak snad není možné vytvořit tak dlouhý řetězec kostrbatě navazujících scén, z nichž většina nemá náboj, atmosféru, vtip a vlastně ani kloudný dialog (jednotlivé hlášky ale občas pecka!). Naštěstí sem ale tvůrci vložili několik zábavných postav (Asterix, Obelix, ani Lovestorix to ale nejsou), díky kterým se nakonec vyplatí film shlédnout. Zdaleka největší prostor tu má Brutus (s hlasem Josefa Cardy), ale i jeho zpočátku vtipná role časem omrzí. Samozřejmě je tu velký Ceasar s charizmatickým Alainem Delonem a poté již přicházejí cameo role. Uřvaný Nathan Jones, který se svým vzezřením podobá spíše Empire State Building než člověku, pobaví vždycky, ale úplně nejvíc mě dostala červená stáj z Maranella, resp. její zástupci. Jean Todt pečlivě měřící čas pomocí přesýpacích hodin a Schumi, řídící svůj povoz až nápadně podobný monopostu F1, byli výborní. Vůbec celý závěrečný závod vozatajů se ukázal býti nejlepší sekvencí snímku. A nakonec ještě přišel zmalovaný Zizu pohrát si s míčem. Nebýt těchto komických vsuvek, asi bych ty dvě hodiny prospal. Ale přítelkyně se bavila a to je hlavní:) p.s.: díky dobrému odkazu na Star Wars se mé hodnocení přeci jenom vyškrábalo na 40% 94 miliónů dolarů(rozpočet) ()

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Aneb jak Francouzi protáhli Asterixe, svůj národní poklad, žumpou. S původním komiksem má tato břečka společnou leda zápletku a některé postavy. Některé gagy jsou sice docela vtipné, ale Delonovo "Ave Já" není směšné ani napoprvé. Jednička dobrá, dvojka horší, ale zato vtipnější. Trojka je trapná a smutná. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Julie Caesare, Fréderica Forestiera předhodit lvům!!…Smutné znásilnění geniální komiksové předlohy. Z ní se vytáhlo pouze pár vtipných fragmentů, zbytek stopáže se zaplevelil humorem na úrovni nejtrapnějších TV estrád. Předchozí filmová adaptace také nebyla bůhvíjakým zážitkem, ale aspoň to kompenzovala tím, že se jakžtakž držela papírového předobrazu. Tohle je ale úplně mimo. René Goscinny se musí obracet v hrobě. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

No jeden problem mi byl jasnej uz pred pustenim filmu a to se potvrdilo, Cornillac jako nahrazka za dokonalyho Claviera je fakt mizernej, zajimalo by me, kde takovyho kripla vyhrabali. Co se tyce druida, to taky neni zadna slava, ale tentokrat mi to moc nevadilo, navic nema stejne skoro zadnej prostor. Aspon, ze Depardieu zustal. Z ostatnich stoji za zminku jenom Delon, kterej tu je ale spis od toho, aby pozoval a hazel xichty no a pak tak pitomej, az je docela vtipnej Benoît Poelvoorde v roli Bruta. No a pak tu je spousta camei, vetsinou v podani znamejch sportovcu. Jinak pribeh se v tech podstatnejsich vecech jakz takz drzi komiksu, ale jinak je to vicemene pospojovany tu vice, tu mene trapnejma forkama a tvurci nepohrdnou skutecne zadnou kravinou a obzvlast protahovanej super trapnej konec uz je sila. Nicmene obcas se precejen nakej vtipek povede a obcas to je tak debilni, ze to taky rozesmeje. Takze rozhodne se nejedna o takovou tragedii, jak jsem se obaval. Akorat mi prislo, ze triky se od minulyho dilu zhorsily. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Ave, taťko! Kouzlu Asterixe a Obelixe jsem nikdy nepropadla, ale když se drahý polovička chtěl dívat, bylo mi hloupé jít se už zase zašít k PC, tak jsem zaťala zuby a absolvovala dvouhodinový francouzský spektákl pro celou rodinu. Dlužno dodat, nebyla to taková katastrofa, jak jsem čekala, pár vtípků mě i rozesmálo a někde v koutku mysli jsem zvažovala dokonce tříhvězdičkové hodnocení. Sice mě iritoval dabing Obelixe, představitel Asterixe byl slizký a Lovestorix hotový tragéd, nicméně světlých okamžiků mi přišlo dost na lehký nadprůměr. ALE: pak přišla závěrečná párty a já jsem na tu zbytečnou a nezábavnou křeč nechápavě valila bulvy. Jůůů, kopnul si tam do balónu Zidane a zadribloval Tony Parker... a jako co? Pokud mi Schumacher a "stáj Ferrari" při závodu vozatajů na vteřinku vytáhli koutky nahoru, prezentace dalších hvězd sportovního nebe už byla čirá ubohost, stejně jako celé natahované finále s impertinentní teploušskou tečkou. Měla jsem holt od obrazovky vysmahnout dřív... jenže nevysmahla, takže mírný podprůměr. 45% P.S.: Nebyl nejlepší římský atlet (Tvrdokožus nebo tak nějak) Jerome Le Banner? Titulky jsem jaksi nezvládala luštit, v tom defilé blech by se ani pes nevyznal. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (32)

  • Asterixovo (ve filmu Clovis Cornillac) dobrodružství na Olympijských hrách se pravidelně objevovalo na zadní straně tehdy populárního časopisu Sedmička pionýrů od 11. 3. 1977 až do 18. 11. 1977. (Rodriguez)
  • Olympijský stadion stavělo v ateliérech u španělského města Alicante tři měsíce dvacet dekoratérů a přes 150 řemeslníků. (Xeelee)
  • Natáčelo se od 22. června do prosince 2006 v přímořském španělském městečku Alicante. Tam také vyrostla největší dekorace v dějinách francouzského filmu – 265 metrů dlouhý olympijský stadion. (Siriuss)

Související novinky

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

28.05.2006

Tomu se říká zajímavá sešlost, pravda? No a to ještě vůbec není všecko (ale o tom později). Když se řekne francouzský animovaný film, napadne vás pravděpodobně nejdřív Tintinova dobrodružství, Byl… (více)

Reklama

Reklama