Den vítězství

• Česko Domorodci (více)

Každý národ potřebuje své hrdiny. Strhující epos z druhé světové války, kdy v řadách de Gaullovy osvobozenecké armády bojovaly africké jednotky. Na krvavé cestě od Marseille po Alsasko zjišťují, že jsou a pro Francii zůstanou občany druhého řádu, kteří nikdy nebudou povýšeni, přesto jsou ochotni položit své životy. Film byl natočen podle skutečné události. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

zette

Asi se s vetsinou uzivatelu shodnu, ze nejlepsi na celem filmu je namet. Arab ve sluzbach francouzske armady byl na tom podobne jako cernoch v americke armade nebo stredoasiat v armade sovetske. Film ma celkove dost pomale tempo a herci hrajici civilni obyvatele hraji do jednoho strasne umele. Na to, ze vojaci prosli temer celou Francii, tak si ve filmu ani moc nezastrileli. Nektere sceny byly taky minimalne zbytecne ( hadka kvuli fotce s vrchnim serzantem, zaver na hrbitove, dojeni mleka... ). Ne, ze by byl film spatny, na dnesni dobu ( kdy uz si ani nepamatuji nejaky kvalitni valecny film-vcetne Ryana ) mozna i lehce nadprumerny, s hodnocenim 66% se da souhlasit. ()

tom88

Celkom podarený vojnový koprodukčný film. Na francúzov je to nadpriemerná záležitosť, aj keď je tu čo vytknúť. K dokonalosti to má ďaleko, ale film zaručene pobaví a zahreje. Herecká úroveň je dobrá, no Naceri mi nesedel. Trocha zdĺhavé scény príliš nevadili. 65% ()

JohnSmith

Něco mezi Bratrstvem neohrožených a Vojínem Ryanem,hlavně ten závěr je celý Ryan,bohužel to nedosahuje takové atmosféry jako zmíněné filmy. Celkem přijemný bylo vidět,jak dávaj Francouzům tvůrci sežrat jejich diskriminaci vůči Arabům. ()

mirec88

Prekvapilo ma to. Nikdy v živote som netušil, že Arabi pomáhali Francúzom v 2. svetovej vojne a oni sa im ešte tak "pekne odvďačili". Smutné. K filmu - bol pekný ryanových rozmerov, ale trošku nudný cez tie 2 hodiny sa toho až toľko neudialo. Ale kamera, réžia aj herci boli perfektní a ešte raz - klobúk dole pred Arabmi, ktorí bojovali nie za slobodu, ale "svoju vlasť". ()

Philoun1

Díky skvělé závěrečné půlhodině mě film přesvědčil, že má na 4*. Nabízí nám pohled na válku z trochu jiného úhlu než sme zvyklí. ()

xaver

Ti barevní jsou občas na něco dobří. O tom ten film je a tak to v životě bohužel zatím stále chodí. Akorát u nás Ti dohněda nejsou k ničemu dobří. ()

Pttak

Závěrečná akce v Alsasku se mi fakt líbila, ale ve filmu je takových akcí pro mě prostě málo a další věc je, že film je fakt zbytečně zdlouhavý, jinak by si u mě jistě získal plný počet hvězdiček. ()

1945

Myslím, že je tento film na csfd zbytečně podceňován a že by zasluhoval lepší hodnocení než 66%. Obsahuje živý děj, charaktery a příběhů vojáků, pěkně zpracované prolínání děje a nechybí ani působivý konec. Ten totiž mnoho - ačkoliv dobrých válečných filmů postrádá ()

Tydyt007

Film silně připomínající Bratrstvo neohrožených, Zachraňte vojína Ryana a Přežili jsme Ardeny.. Ze začátku zdlouhavé, ač bojová scéna na konci aspon trochu zvedla hodnocení...A malý dodatek k technice. Měli tam jezdit auta z druhé světové války, ale nějak to popletli a jezdily tam auta z koreje a vietnamu..:-) ()

Noddy

Príjemne ma to prekvapilo, po Bitke o Dien Bien Phu som taký dobrý film od Francúzov (o ostatných ani nehovoriac) nečakal. Ale miesto Arabov mali ako príklad vojakov z kolónií radšej použiť Senegalcov a Kamerunčanov, v súčastnosti sú to predsa len predstavitelia umiernenejších národov. Alebo v tom bol zámer nás presvedčiť, že existujú aj "dobrí" Arabi... (po minuloročnej návšteve Tuniska ma nepresvedčia) ()

Santino7

Pekný vojnový film so zaujímavou, filmovo málo prebádanou témou. Nespravodlivosť voči dobrovoľníkom z bývalých kolónií (v tomto prípade Alžírsko) je vec, ktorá tu bohužiaľ bola. Som preto veľmi rád, že sa točia takéto snímky - nemalo by sa zabúdať ani na takéto etapy vojny... Čo sa týka prevedenia, tak samozrejme nie je to celkom tip top, slabých miest by sa dalo nájsť neúrekom. Tempo je taktiež nie vždy presvedčivé ale mne osobne tie dve hodinky prešli ako voda. Nenudil som sa. Dokonca som spoznal aj niekoľko mne známych tvárí, táto maličkosť ma tiež celkom potešila. Osobne by som to prirovnal možno skôr k niečomu ako je ruská 9 rota, neviem prečo. Rozhodne potešilo a odporúčam hlavne tým, ktorým takéto historické témy nie sú cudzie. 80% ()

Horak

Velké zklamání, vychvalovaný film, který se utápí v balastu popisnosti a plytkých deklamací hlavních hrdinů typu "válka je špatná". Režisér i kamera si místy neví rady a děj se vleče a vleče, herci nemají co hrát, chodí odnikud nikam a odříkavají. Závěrečná bojová scéna je sice velmi zdařilá a profesionálně zvládnutá, ale nic to nemění na tom, že film měl být o půlhodinu kratší a charaktery postav propracovanější. Téma je sice nosné, ale dalo se zpracovat mnohem lépe. S francouzkým filmem to jede hodně z kopce. ()

Carbo

Lepší 3*. Film vyniká hlavně tím že je točený pohledem arabských vojáků bojujicích na straně Francouzů. Většinu času je film dramatem než válečeným filmem, zápletka se točí kolem rasistického chování francouzů k arabům. Velice povedená je poslední bitva která je technicky velmi dobře natočená. ()

Matli

Na frantíky hodně slušný válečný film a je to něco jiného než hafo válečných filmů. Pohled na druhou světovou podle skutečných příběhů z druhého konce světa a ne furt jen Evropa. Ale zase na druhou stranu se asi režisér hodně koukal na Zachraňte vojína Ryana a vůbec mu to kopírování nešlo. A jedni z hlavních protagonistů (co hráli hlavní role v Taxi) zmejkapovaní jako arabi, to se jim fakt nepovedlo. 60% ()

Pradlík

Tento film rozhodně není o válce jak by se mohlo zdát. Je především o útlaku, a dokonce můžu říct i rasismu, je o vojácích, kteří bojovali za zemi, ve které nikdy nebyli a i přes neustálé nadávky a bez vyhlídek na povýšení či odměnu, za ni byli schopni položit život. Ukazuje muslimy z té lepší stránky, kterou mnozí nevidí, nebo nechtějí vidět, jsou to většinou lidé jako my. I o tom je tento film. ()

yvona

Nebudu prozrazovat stěžejní myšlenku filmu, která mě přiměla dát pět hvězd. Doslov je všeříkající a natolik srozumitelný, že by to mohlo dojít i konzumentům , kteří Den vítězství srovnávají s filmem Zachraňte vojína Ryana - to je totálně mimo mísu. Film je profesionálně zvládnutý a přitom není patetický, ani podbízivý , ani ukřivděný, ač by na to měl autor skoro právo.. Je dojemný a mě strašně iritovala ta "nespravedlnost"......Skvělý koment - uživatel Jossie . ()

Wencek

Sociálně laděný válečný film o věčném konfliktu mezi mocnou zemí a jejími koloniálními vojáky s kterými neni zacházeno moc dobře a jsou i přez své velké hrdinství, bojové nasazení a oddanost stále vojáky třetí kategorie. To dává docela zajímavý námět, který byl docela dobře zpracován v tomto filmu, ale přesto mu něco chybí. Přišlo mi to až moc rozkouskované a roztahané. Herci dobří, prostředí a kulisy taky, ale přez to všechno jen 3*. Existují lepší válečné filmy. ()

umbjaz

musím dát 5. podobnost Bratrstvu a Ryanovi je sice vysoká, ale jak jinak by jste chtěli točit dobrý válečný film? navíc výkony Jamela Debbouze jsou vždycky brilantní a je to jeden z mích oblíbenců. ()

Aleix

Kdo to viděl , tak je všem jasné ,že Rachid Douchareb hraje do not všem arabům žijícím ve francii a dává všem najevo jak tehdy koliniální arabové měli zásluhu na osvobozováni francie....hm dobrý Jamel Debbouze jak je mi sympatický tak držá pokřiveně pošku v jedný ruce a Samy Naceri si hledá bílou francouzku ( to už tady bylo v Taxi atd...) ,nemůžu si pomoct , tento film hrál do not všem rasovej vášním který se dějí ve Francii (zvlášte v roce natočení to v paříži vřelo). Inu holywoodskej valečňák to tedy není ,ale pokus dobrej ,až na tu populistickou příchuť o hrdinných arabech. Jinak si celkově myslím ,že francouzi umí natočit pěkné filmy z válečného prostředí ,ale akční bojové scény k nim nepatří (a není divu .Reálná historie jim v bojových úspěších moc nepřála) ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky