Zia to má těžké: nechala ho přítelkyně, rodiče mu nerozumějí a – no jo, zrovna spáchal sebevraždu a teď žije „na onom světě“. Je to svět plný podřadné práce, sešlých barů, bývalých přítelkyň a nefungující dopravy. Jen co se v něm Zia octne, získá dva nové přátele: mazaného rockera ruského původu s podivným šarmem a inteligentní sexy naivku, která chce dokázat, že je tady omylem. V rozpadávajícím se oranžovém kombíku, který drží pohromadě pouze díky lepicí pásce, vyrazí společně na cestu, kde potkají neodolatelného Knellera (Tom Waits), který je provede poslední verzí Utopie. Film plný nečekaných zázraků a absurdního humoru ukazuje, jak je lidský život ve skutečnosti vzácný a nepředvídatelný. (oficiální text distributora)

Maica

Jemný, zastřený snímek s úžasnou atmosférou, která vydrží i po konci. Postavy snad nejde si neoblíbit, stejně jako parádní humor lidí, kteří se nemůžou usmívat. Úžasně uhozený film, který jsem rozhodně neviděla naposledy. ()

yueh

Originální námět a pohled na posmrtný život. Snímek je natočený slušně, vládne mu pohodová atmosféra, ale přijde mi, že z námětu šlo vytěžit mnohem více. První půlka se mi líbila o třídu víc, než druhá. Tři hvězdičky je málo, ale čtyři moc. ()

Jack.Pott

První zhruba třetina byla celkem nezáživná (coby komedie, drama, fantasy i romantický film), potom se ovšem solidně rozjela scénáristova fantazie a příběh mi chvílemi přípomínal dokonce experimentálnější kousky od Felliniho. Tehdy jsem se bavil, ačkoli konec je zklamáním... ()

Bobofon

Osinou v zadku tohohle filmu je to, že zhruba v polovině, ve chvíli kdy se v ději objeví Tom Waits, se prudce změní charakter filmu. Z přechozí melancholické a mile bizarní road movie po "onom světě" se stane trochu křečovitá moralita s místa až akčním nádechem. První půlka se mi líbila dost, druhá moc ne. Takže tak napůl. ()

Seuata

Velice zvláštní, originální. Zaujalo mě to, ale přitom nedokážu přesně říct co... Velice se mi líbily věty, které, podle mého, nikdo nikdy neslyšel, např.: "Krátce po tom, co jsem se zabil, jsem si našel práci tady v Pizzerii Kamikaze." Snímek je i přes své pochmurné téma velice pohodový. Za zhlédnutí to určitě stojí! Mě se líbil a časem si tento film určitě pustím znovu. ()

Aywes

Podle názvu to zní jako příšerně emo film. Jenže zkuste nesoudit podle názvu nebo popisu. Je to cynická komedie s dramatem řízlé romantikou. Jenže je to řízlé tak nějak šikovné, že to upoutalo dost i mě. Nejvíc mě bavila postava Eugena. Jeho smysl pro humor mě celkem dostával. Celkově je to taková netradiční polo road movie s podivnýma postavama. Jenže se zkuste do toho trošku ponořit a dát filmu šanci. Pobavíte se nad někdy opravdu přemrštěnýma nápadama, ale moc si toho ani nevšimnete. Je to sice tak nějak utahané, ale vše má takovou příjemnou hudbu a humor, že u toho zůstanete. Konec je samozřejmě předvídatelný, ale krom toho vše působí tak nějak originálně. Každopádně film je prostě zvláštní. Určitě nedává předsevzetí typu "nezabíjej se je to strašnej hřích!". Každopádně ten život nebyl nijak extra krutý, ale v podstatě stejný. Což může být pro sebevrahy celkem zničující záležitost. Za mě je to určitě velmi zajímavý film, který je místy nudný, ale pobavíte se u něj. " Určitě si už našla někoho jinýho. Třeba černocha, co se oběsil na vlastním péru." ()

baclajean

Spletité cesty nielen na tomto svete, ale aj na mieste, kam sa dostali samovrahovia po dobrovoľnom ukončení svojej pozemskej púte. Čierna diera v aute a iné absurdné výmysly dodávali prostrediu tým väčšiu autenticitu - veď napokon, ktovie čo je na druhej strane? Mimochodom, Shannyn Sossamon zahrala veľmi, veľmi dobre! ()

Leyla

Takhle optimisticko/depresivní film jsem ještě neviděla. Konečně jednou něco zajímavého, co mě zaujalo:o) A Shannyn je bohyně... ()

jiricek86

Zajímavé vize ve stylu M. Gondryho, trochu rozvleklé, charaktery postav docela ploché a obsazení mužských rolí mi moc nesedělo. Scénář se místy utápí ve fantazijním světě bez snahy o udržení dějové linie. Film víceméně nemá vystavěnou dramatickou křivku a postrádá napětí i vtip. Jinak příjemný film, který v závěru pohladí. ()

wray

ked som tento film zazrel prvykrat tak som si povedal - to musi byt neuveritelna blbost... ("zazrel" preto, lebo to pozerali surodenci a ja som len siel okolo - akurat bola scena ako vsetko pada kdesi do tmy - spravene tak lacne ako v TV filmoch z 80tych rokov), ked to dopozerali sestra povedala ze to bol fajn film a ze urcite s ami bude pacit soundtrack. takze som si cosi o tom filme precital. Wristcutters: znie to ako emo nazov, to bude zase blbost pre nastrocne dievcatka... Soundtrack: Gogol Bordello: no mam sice par albumov od neho, ale nejak ma to nevedelo nikdy zaujat hmmm. Ale tak teda dobre - bez velkych ocakavanim, s malou davkou odporu - podme predsa len na to. Prvych 10 minut - no, fakt nic moc, blbost, tak ako som si myslel. Aj ked mozno ten "indie" feeling nie je zly. Dalsich 10 minut - nastupuje ruska postavicka a zda sa to byt celkom sympatak, jeho rodina tiez nezaostava, a cele to zacina byt pekne morbidne vtipne - napokon to mozno nebude az take zle. Dalscih 10 minut - objavuje sa hlavna hrdinka, sexi, zranitelna, ale drza a sebaista zaroven - prototyp toho co sa chlapom paci - to sa neda nemat rad. Tento film mam proste rad - a je jedno co bude do konca. Do konca vsak prichadzaju dalsie mile plusy - cele to vobec nie je emo o teen v ciernom sklamanych zivotom, je to emotivna drama/romanca v surealnom style. Najkrajsie su ale samozrejme detaily (male sceny, niektore vety ktore hrdinovia povedia, vedlajsie postavy) ktore si naprvykrat clovek ani nevsimne ale potom ked to skonci tak ho to napadne, a uvedomi si ze to bolo fakt velmi mile! No a ten soundtrack - co sa tyka score je to ta hudba co sa vryje do podvedomia (i ked vo filme ju az tak nevnimam) takze ked som si to pustil potom samozrejme mi to film pripomenulo. Soundtrack - presne to iste. Gogol Bordello sa mi zrazu zapacil, lebo ono to nie je zla hudba - len k tomu treba film ako tento aby som pochopil ze preco :) Preco nie 5 hviezdiciek? Sam neviem - pacilo sa mi to ozaj na 5, ale tak triezvo - to co zaujalo je skor skvely pribeh. Rovnako skvely by bol mozno ako kniha. Hlavne postavy (a TW vo vedlajsej) su _vyborne_ ale nie zas oscarovo perfektne. Atmosfera, kamera, zvuk, triky - vsetko je v pohode (ano, aj tie triky - robi to ten indie dojem :) ale sucasne filmove umenie ponuka toho este viac. Pribeh/zazitok teda za 5, ale sfilmovat sa to dalo este o kusok lepsie. Ale mozno by to potom bola len dalsia americka nudna produkcia... Mozno je to ozaj "spravne" presne takto. Tak ci onak - velmi doporucujem. ()

metztlimoon

Nebolo to špatné, ale niečo mi tam chýbalo... hm, a neviem čo. Ale inak super nápad, slušne spracovaný, zaujímavé drobnosti (čierna diera, žiadne úsmevy ani hviezdy, celá Eugenova rodina....). 3 a pol hviezdy. ()

whimsy

Pohodový film, ktorý som navyše videla v nálade na presne takýto road-movie, takže výsledný dojem je pre mňa dokonalý - spoiler - od prvej scény, keď pred samovraždou treba poupratovať... Úžasný soundtrack (Joy Division, ktorých počuť v scéne v bare; Gram Parsons - muzikanti, ktorí sami ukončili svoj život samovraždou alebo predávkovaním ako postavy v tomto filme), neopozeraní herci a Tom Waits (herecky aj hudobne) = neskutočne príjemný večer. ()

kikin01

To byla super podívaná, v čele s rusem Eugenem, který mě totálně dostal a rozesmál. Velký malý film, který se mi moc líbil, se skvělými hereckými výkony, které to všechno táhnou nahoru. ()

klapqua

Ako nezávislý počin by to šlo, no i napriek tomu som sa do toho filmu nemohla tak nejak dostať... a nápad to bol pritom fasa, len mi tam pokulhávalo to celkové prevedenie... občas divné dialógy a konanie postáv... záver good, vylepšil moj celkový dojem z filmu, Shannyn krásna, soundtrack zaujímavý... ale viac ako tri star dať nemožem ()

Ioanne

Prvních 10 minut mě nadchlo tolik, že jsem pak odpustila i několik hluchých míst. Herci jsou skvělí a celý film dokáže docela zapůsobit. To, co si občas podvědomě myslíme, to, co děláme, jak se chováme, na co nadáváme je tu dovedeno do extrému, díky kterému si člověk může zasmát sám sobě a jít si užívat života :D Teda, alespoň já. Odnesla jsem si i jiné, ryze praktické poznatky – například, že černá díra v mém pokoji pravděpodobně skutečně existuje :D Hláška, „Napadlo mě, že bych znovu mohl spáchat sebevraždu, ale nezkusil jsem to. Nechtěl jsem skočit v ještě větší prdeli, než je tahle.“, je pro mě jedna z nejlepších. :D ()

jessic

Trochu úlítlej nezávislej snímek o posmrtném životě sebevrahů. Nezávislost a levnost z toho trošku čiší, ale scénáristický vtip a nápaditost pro mě dokonale vyrovnaly možná nedokonlé řemeslo. Originální a zábavné. Tři a kousek. ()