Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zia to má těžké: nechala ho přítelkyně, rodiče mu nerozumějí a – no jo, zrovna spáchal sebevraždu a teď žije „na onom světě“. Je to svět plný podřadné práce, sešlých barů, bývalých přítelkyň a nefungující dopravy. Jen co se v něm Zia octne, získá dva nové přátele: mazaného rockera ruského původu s podivným šarmem a inteligentní sexy naivku, která chce dokázat, že je tady omylem. V rozpadávajícím se oranžovém kombíku, který drží pohromadě pouze díky lepicí pásce, vyrazí společně na cestu, kde potkají neodolatelného Knellera (Tom Waits), který je provede poslední verzí Utopie. Film plný nečekaných zázraků a absurdního humoru ukazuje, jak je lidský život ve skutečnosti vzácný a nepředvídatelný. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (191)

SkyHawk 

všechny recenze uživatele

Netradiční příběh o tom, do jakého světa se dostanete, když už nebudete chtít být na tom našem. I když ani spíše ne. Tenhle svět nám dělá jen takovou kulisu pro odvyprávění romantického,ale rozhodně ne klasicky romantického, příběhu. Bohužel i tak mi film přišel spíše průměrnější. Herecké výkony, ač sympatické, nebyly zrovna oslnivé a vtipu mohlo být povícero. Občasné hluché scény nejdou snad žádnému filmu přidat k plusu, a proto mé hodnocení 3* nepřekračuje. ()

lesumir 

všechny recenze uživatele

Nesmírně pohodový, originální a nápaditý film pro víkendové pobavení, těžící hlavně z výborných výkonů tří hlavním představitelů, kde se mi nejvíce líbil Eugene, jeho pohodový styl a intonace byly famozní! Ale asi půl hodinu před koncem s těmi malými zázraky a LVV a dalšími opravdu už moc nadnesenými věcmi se mi trošičku zhoršil pohled, ale pořád dávám čtyři hvězdičky za originální podání sebevražedné smrti... ()

Reklama

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Milý a pohodový snímek se skvělými herci (vede dokonale "šarmantní" Rus Eugen). Zde zobrazená verze posmrtného života je sympatická a skoro i tak nějak "věrohodná", leč kvůli pozměněnému závěru nedám plný počet (film je adaptací povídky "Pizzeria Kamikaze" od izraelského spisovatele Etgara Kereta - a ta originální verze by mi zde seděla víc). ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Tak jsem si to pustil, když to tady má tak pěkný hodnocení (já vim, řídit se tim je fakt blbost) no a prvních 15 minut jsem jen čekal naprosto znuděně, skoro až znechuceně, co bude. A pak, přesně po 15. minutách se konečně něco začalo rýsovat. Ale stejně se mi na to nekoukalo úplně dobře...možná je to těma filtrama... Režisér a scenárista Goran Dukić je Chorvat a je to poznat - film připomínal nějakou balkánskou jízdu, až na to, že se to odehrává v "Americe", ale jinak dost odpovídá balkánským stereotypům. Jenže skutečnost, že je to americký film s americkými herci a mluví se anglicky, mě naprosto zmátla, působilo to falešně a cítil jsem se jakoby podveden:) Nepůsobilo to na mě dobře. A takové téměř magicko-realistické perličky, jako je černá díra v autě, mě nijak neuchvátily. (Proč se nad ní proboha tolik lidí rozplývá?! Podívejte se někdy na jakýkoliv film Michela Gondryho!) Ale na vině možná byla moje ne moc dobrá nálada, kdo ví. Prostě mě to v podstatě vůbec nezaujalo. Asi to bude hlavně tím, že jsem čekal něco jiného. No a ten konec? Darmo mluvit. Ostatně je lehké najít smysl života po smrti, když člověk pozná, co ztratil...ne? Když si vybavím skoro perfektní Arizona Dream od Emira Kusturicy, tak to je snímek určitě tak o třídu lepší, než Sebevrazi. Takže příště si pustim radši něco od Gondryho, Gaimana nebo třeba Kusturicy, ale Sebevrazi to asi nebudou... ___ ___ Film vznikl podle povídky izraelského spisovatele Etgara Kereta Kneller's Happy Campers, která později dala vzniknout i stostránkové komiksové knize Pizzeria Kamikaze. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Trojice mladých sebevrahů se (v čemsi sešlé barvy a zcela neveselém, co přichází poté) vydává na cestu, na které se jeden z nich pokouší nalézt lásku, kvůli které vlastně na onom světě skončil. Absolutně osvěžující příběh natočil chorvatský režisér Goran Dukic a rozhodně to není ledajaký projekt.. I když hodinovou délku by tahle road-movie snesla víc, má několik působivých momentů. Po herecké stránce je taky se na co těšit. Patrick Fugit už ve svém debutu, ceněné autobiografické vzpomínce na dospívání Na pokraji slávy, dokázal, že talent má, stejně jako mnohdy neprávem podceňovaná Shannyn Sossamon. Floridský rodák Shea Whigham je pak v dobrém slova smyslu kapitola sama pro sebe!! Procentuálně čistá sedmdesátka!! ()

Galerie (16)

Zajímavosti (5)

  • Vyobrazenie postavy ruského hudobníka Eugena je inšpirované spevákom skupiny Gogol Bordello Eugenom Hutzom. Pár songov od tejto skupiny je možné si vo filme vypočuť. (toi-toi)
  • Pieseň, čo zaznie v prvej scéne "Dead and Lovely" naspieval Tom Waits. Tento herec a príležitostný muzikant vo filme rovnako stvárnil postavu Knellera. (Filip258)
  • V záverečnej scéne je možné počuť skladbu “Szomorú Vasárnap“ (“Ponurá nedeľa“) od maďarského skladateľa Rezső Seressa. Táto skladba sa po celom svete preslávila ako hymna samovrahov. (Astaroth666)

Reklama

Reklama