Sebevrazi - Love story z onoho světa

(festivalový název)

Wristcutters: A Love Story

Drama / Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2006, 88 min

Na začátku byla hodně originální myšlenka o "onom světě", který pro sebevrahy rozhodně není žádné idylické místečko. Pak k tomu přibylo pár šílených vedlejších postav (rus Eugen) a bylo zaděláno na výborný snímek. Hodně brzo se ale film zlomil v typickou road movie, a to že jsou hrdinové po smrti, nehrálo už boužel žádnou specifickou roli...Ale i když jsem čekal něco trochu jiného, vysloveně zklamaný nejsem...6/10(13.2.2010)

Hodně zvláští kousek. Ať už jde o zajímavé téma, poeticko-artový přístup k scénaři, zvolený barevný filtr... Wristcutters mají prostě svoje zvláštní kouzlo, které na mě působilo velmi silně. Pokud navíc přidám hudební doprovod mojich oblíbených Gogol Bordello musí se jednat o pětihvězdičkovou záležitost. Ale menší chybičky, jako je například idealistický konec, detaily ve scénaři (...) mě od finální hvězdy nakonec odradili. Přesto se jedná o zajímavý kousek který snad není ztrátou času. The dog has spoken.(7.11.2008)

Netradiční příběh o tom, do jakého světa se dostanete, když už nebudete chtít být na tom našem. I když ani spíše ne. Tenhle svět nám dělá jen takovou kulisu pro odvyprávění romantického,ale rozhodně ne klasicky romantického, příběhu. Bohužel i tak mi film přišel spíše průměrnější. Herecké výkony, ač sympatické, nebyly zrovna oslnivé a vtipu mohlo být povícero. Občasné hluché scény nejdou snad žádnému filmu přidat k plusu, a proto mé hodnocení 3* nepřekračuje.(3.11.2009)

Vskutku originální počin. Svět, kam se dostane mladý Zia poté, co si podřeže žíly je fascinující. Nečekejte však nějakou fantastickou zemi za zrcalem, ve skříni, nebo za mostem. Na první pohled je toto „místo“ k nerozeznání od našeho světa, akorát že se tu nikdo nesměje, nerostou tu květiny, všichni jsou mrtví, občas se dějí zázraky a v autě pod sedadlem spolujezdce je černá díra. Tato šílená road movie plná originálních nápadů a zajímavých zastávek však zakončí svou pouť poměrně nudným a nelogickým vyvrcholením, které jí ubíra jednu hvezdičku z maximálního hodnocení.(24.7.2008)

Podobné Interstate 60? Jasná povinnost. Samozřejmě jsem nečekal něco tak geniálního, ale i tak to bylo lehké zklamání. Proto ta hvězdička dolů. Jinak to ale bylo úžasně zajímavé, a často dost zábavné, téma, které sice nebylo až tak objevné, ale rozhodně hodinu a půl bezvadně poutalo mojí pozornost, aniž bych se otáčel na hodiny. 90%(28.4.2017)

• - Celý film je doprovázen písněmi skupiny Gogol Bordello. (Aurorka)

• - Pieseň, čo zaznie v prvej scéne "Dead and Lovely" naspieval Tom Waits. Tento herec a príležitostný muzikant vo filme rovnako stvárnil postavu Knellera. (Filip258)

• - V záverečnej scéne je možné počuť skladbu “Szomorú Vasárnap“ (“Ponurá nedeľa“) od maďarského skladateľa Rezső Seressa. Táto skladba sa po celom svete preslávila ako hymna samovrahov. (Astaroth666)