Sebevrazi - Love story z onoho světa

(festivalový název)

Wristcutters: A Love Story

Drama / Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2006, 88 min

Klasická romantické roadmovie s lehce cikánsko-balkánským feelingem je zcela prosté originality a postupně ztrácí tempo, vtip i atmosféru. Happy end je zde spíše z nutnosti a hlavní hrdina mi byl víceméně nesympatický. Na druhou stranu původní nápad není špatný, ženská hrdinka je velmi příjemná a hudba osvěžující, přesto se jedná o průměr... 50%(15.12.2008)

Velice zajímavý je svět, ve kterém se většina příběhu odehrává, hudba, kterou v průběhu filmu slyšíme (hlavně Gogol bordello) a postavy, které tak pohodově jdou za ně(i)čím - anebo vším? A není jednodušší nehledat? :) Tolik a více otázek si během filmu možná budete klást, ale bude to vlastně úplně jedno, protože ono to nějak dopadne. :D Ale vážně - hrozně příjemná road movie, u které mě jen trochu zamrzelo větší nevyužití toho "fantasy" světa.(2.5.2014)

Žasnu nad tím jak tohle mohl někdo natočit :) Je to tak unikární nápad, který je tak neskutečně prdlý, že si jen říkám - co my víme, co je opravdu poté, co skončíme "na druhé straně". Dobrovolně či nedobrovolně. Patrick Fugit mě bavil, prostředí bylo tak skvěle morbidní, neobvyklé a sakra - jako co bych dělala asi jako já, kdybych se tam ocitla. Má to pak vůbec nějaký smysl? :D :D D Závěr super - konečně mu to došlo - já bych to udělala asi taky :) Ale už asi trochu dříve.(4.2.2018)

Originálne hej. A s pekným soundtrackom. Ale najviac som sa tešil na príchod Waitsa na scénu, bohužiaľ práve ním sa to všetko pokazilo. Film stratil tempo, humor, aj akúkoľvek zaujímavosť a výsledkom je priemer, ktorý zaujme v podstate len svojim nápadom. A asi nemusím hovoriť, že aj ten mohol byť rozvinutý viac a lepšie. Celé mi to prišlo ako postapokalypťák, s nulovou výpravou. Navyše trochu nudný.(2.3.2013)

Kouzelně divný film, tak trochu v podobném stylu jako Interstate 60. A stejně jako Interstate 60 měla svého Garyho Oldmana, má Wristcutters svého Sheu Whighama. Všichni herci hrají příjemně sympaticky, i když krom výše zmíněného Whighama a Toma Waitse tu není místo pro žádné výraznější herectví. Film samotný však jede na absurdních vtípcích, prázdné krajině a svérázné hudbě, která dává filmu nezaměnitelnou atmosféru. Tohle bude srdcovka...(18.9.2012)

• - V záverečnej scéne je možné počuť skladbu “Szomorú Vasárnap“ (“Ponurá nedeľa“) od maďarského skladateľa Rezső Seressa. Táto skladba sa po celom svete preslávila ako hymna samovrahov. (Astaroth666)

• - Spoiler: Soundtrack filmu obsahuje písně několika zpěváků, kteří spáchali sebevraždu: Del Shannon, Ian Curtis, Nick Drake a David Sutch, který se předávkoval stejně jako hlavní ženská hrdinka Mikal (Shannyn Sossamon). (montana_cz)

• - Pieseň, čo zaznie v prvej scéne "Dead and Lovely" naspieval Tom Waits. Tento herec a príležitostný muzikant vo filme rovnako stvárnil postavu Knellera. (Filip258)