Sebevrazi - Love story z onoho světa

(festivalový název)

Wristcutters: A Love Story

Drama / Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2006, 88 min

Nesmírně pohodový, originální a nápaditý film pro víkendové pobavení, těžící hlavně z výborných výkonů tří hlavním představitelů, kde se mi nejvíce líbil Eugene, jeho pohodový styl a intonace byly famozní! Ale asi půl hodinu před koncem s těmi malými zázraky a LVV a dalšími opravdu už moc nadnesenými věcmi se mi trošičku zhoršil pohled, ale pořád dávám čtyři hvězdičky za originální podání sebevražedné smrti...(22.3.2008)

Velice zajímavý je svět, ve kterém se většina příběhu odehrává, hudba, kterou v průběhu filmu slyšíme (hlavně Gogol bordello) a postavy, které tak pohodově jdou za ně(i)čím - anebo vším? A není jednodušší nehledat? :) Tolik a více otázek si během filmu možná budete klást, ale bude to vlastně úplně jedno, protože ono to nějak dopadne. :D Ale vážně - hrozně příjemná road movie, u které mě jen trochu zamrzelo větší nevyužití toho "fantasy" světa.(2.5.2014)

Moc teda nechapu tak vysoky hodnoceni, film pusobi vcelku lacine, coz by ale nevadilo, i pres to to je natoceny docela pekne, problem je, ze ta pocatecni (a zajimava) myslenka se behem 20 minut rozmelni a nakonec je uplne jedno, ze to je nakej svet sebevrahu. Milej, pohodovej a podobne? Ani omylem, pouze ne moc zazivny napul road-movie s neco malo vtipkama a tradicne klisoidnim koncem. Aspon, ze herci jsou celkem sympaticky a Sossamon sexy.(13.2.2009)

Po Katakombách jsem si musel spravit chuť a přál bych Shannyn Sossamon více takových zajímavých rolí, aby nemusela hrát v béčkových hororech. Velmi originálně pojatý příběh o tom, jak by mohlo vypadat nebe/peklo/onen svět pro sebevrahy. Souhlasím se žánrovým zařazením, respektivy s nezařazením, je to skutečně mix velmi černé komedie, fantasy, rozverné komedie, romantiky, dramatu. Nejvíce si cením právě nápadu a několika absurdních vtípků, které mě dostaly - "černá díla" dominuje.(5.4.2009)

Natočeno podle románu "Kneller´s Happy Campers" Etgara Kereta. CITÁT - Jest-li tu chceš chlapče bydlet, pamatuj si, že se tu čůrá vsedě......... Příběh lidí, kteří se po sebevraždě ocitají na onom místě, kde žijí tak nějak podivně v šedivém světě. Hlavní zábavou tu je hádat jak se zabil ten druhý. Problém hlavního hrdiny však je, že se zamiloval do dívky, která zůstala v normálním světě. Stesk je velký, ale co se dá dělat? Znova se zabít? Ne to nepůjde, prý se pak může probudit na ještě horším místě než je tohle. Zio (Patrick Fugit) zjistí, že jeho láska Desiree (Leslie Bibb) se také dostala do onoho světa. Zio si tak udělá velký výlet autem, aby našel Desiree. Love story road z onoho světa právě začíná. CITÁT - Tohle je město pro lidi, kteří nevědí kam míří........ Pěkná hudba pak doprovází světem, který je velmi depresivní a tomu odpovídají i kamerové záběry. Temná černá díra pod sedadlem automobilu pak už vůbec nikoho nepřekvapuje. Kdo chce svou lásku, musí jí hledat. Chvilkama to sice bylo zdlouhavé, ale udrží vás to až do samého konce. Člověk je totiž zvědav, jak to dopadne. Je to nádherný depresivní snímek o druhé šanci.(31.3.2013)

• - Vyobrazenie postavy ruského hudobníka Eugena je inšpirované spevákom skupiny Gogol Bordello Eugenom Hutzom. Pár songov od tejto skupiny je možné si vo filme vypočuť. (toi-toi)

• - V záverečnej scéne je možné počuť skladbu “Szomorú Vasárnap“ (“Ponurá nedeľa“) od maďarského skladateľa Rezső Seressa. Táto skladba sa po celom svete preslávila ako hymna samovrahov. (Astaroth666)

• - Celý film je doprovázen písněmi skupiny Gogol Bordello. (Aurorka)