Zia to má těžké: nechala ho přítelkyně, rodiče mu nerozumějí a – no jo, zrovna spáchal sebevraždu a teď žije „na onom světě“. Je to svět plný podřadné práce, sešlých barů, bývalých přítelkyň a nefungující dopravy. Jen co se v něm Zia octne, získá dva nové přátele: mazaného rockera ruského původu s podivným šarmem a inteligentní sexy naivku, která chce dokázat, že je tady omylem. V rozpadávajícím se oranžovém kombíku, který drží pohromadě pouze díky lepicí pásce, vyrazí společně na cestu, kde potkají neodolatelného Knellera (Tom Waits), který je provede poslední verzí Utopie. Film plný nečekaných zázraků a absurdního humoru ukazuje, jak je lidský život ve skutečnosti vzácný a nepředvídatelný. (oficiální text distributora)

Trailer

Radek99

Správně posmrtně úlítlý snímek a další důkaz toho, že fenomén nezávislého filmu stále ještě žije a má co říci... Mně dosud neznámý chorvatský režisér Goran Dukic se po stopách svého slavnějšího krajana Emira Kusturici vydal na zkušenou do Ameriky a nevedl si vůbec špatně. Jeho celovečerní debut Sebevrazi - Love story z onoho světa je mixem esence nezávislého filmu, romantických komedií, road movie, Kusturicova Arizona Dream, posmrtných úvah nad životem a scenáristické originality režiséra a autora scénáře Gorana Dukice. Připočteme-li skvělou hudbu a hereckou účast Toma Waitse, je tahle osobitá a hodně odlehčená úvaha nad tím, co bude, velice zdařilým projektem... ()

B!shop

Moc teda nechapu tak vysoky hodnoceni, film pusobi vcelku lacine, coz by ale nevadilo, i pres to to je natoceny docela pekne, problem je, ze ta pocatecni (a zajimava) myslenka se behem 20 minut rozmelni a nakonec je uplne jedno, ze to je nakej svet sebevrahu. Milej, pohodovej a podobne? Ani omylem, pouze ne moc zazivny napul road-movie s neco malo vtipkama a tradicne klisoidnim koncem. Aspon, ze herci jsou celkem sympaticky a Sossamon sexy. ()

Superpero

Líbilo se mi to, ale vlastně ani nevím proč. Děj je spíš neděj a konec čekal snad každej. Zpracování toho světa nestojí za nic. Hlavní hrdina je extrémě nevýraznej a ani sympaťák to neni. Zato vedlejší postavy jsou hodně dobrý. Shannyn Sossamon je hrozně hezká a sympatická a Rus Eugen s nejstylovějším způsobem sebevraždy naopak sympaťák byl. Navíc k tomu hrála dobrá hudba. Gogol Bordello mám rád, takže na mě ten film vyzrál spíš pocitově a atmosféricky než nějakym řemeslem. Člověk má prostě někdy náladu na trochu něco jinýho no. ()

charlosina

Ve světě sebevrahů je vše ponuré, bez smíchu, opuštěné, smutné. Takový je i Zia. Jednoho dne se dozví, že jeho bývalá přítelkyně Desiree také spáchala sebevraždu, a spolu s ruským kamarádem Eugen se ji vydají hledat. Cestou je stopne krásná Mikal, která hledá místní "vedení", jelikož se domnívá, že je zde omylem. A tak spolu tyto tři neutěšené bytosti putují na onom světě v polorzpadlém kombi s černou dírou pod sedadlem a hledají štěstí.// Wristcutters: A Love story je hodně příjemnou road movie, a i když je bez smíchu, úsměv vyvolá. Situace, které se těmto sebevrahům stávají, jsou úplně stejné jako u "normálních" lidí, až na pár vyjímek - jsou mrtví, v autě se ztrácí věci neznámo kam, dějí se tam zázraky; jinak se každý z nich snaží "žít" v tomhle neutěšeném prostředí. V prostředí, kde Mikel potkala jen samé debily a přepisuje pochmurné cedule, aby působily vtipněji. A stejně jako tady, ani tam nikdo z nich neví, co se bude odehrávat za pár okamžiků - život je prostě plný překvapivých momentů i na onom světě.// Knižní předlohu Pizzeria kamikaze neznám, nicméně tenhle film Gorana Dukice se mi líbil. Prostě pohodová záležitost z prostředí sebevrahů, ať to zní jakkoliv bizarně. // Trojice Patrick Fugit, Shannyn Sossamon a Shea Whigham je perfektní a skvěle se doplňuje. Po dlouhé době jsem opět měla možnost spatřit originální počin, který mě zaujal. ()

hirnlego

Milý a pohodový snímek se skvělými herci (vede dokonale "šarmantní" Rus Eugen). Zde zobrazená verze posmrtného života je sympatická a skoro i tak nějak "věrohodná", leč kvůli pozměněnému závěru nedám plný počet (film je adaptací povídky "Pizzeria Kamikaze" od izraelského spisovatele Etgara Kereta - a ta originální verze by mi zde seděla víc). ()

• Vyobrazenie postavy ruského hudobníka Eugena je inšpirované spevákom skupiny Gogol Bordello Eugenom Hutzom. Pár songov od tejto skupiny je možné si vo filme vypočuť. (toi-toi)
  • Pieseň, čo zaznie v prvej scéne "Dead and Lovely" naspieval Tom Waits. Tento herec a príležitostný muzikant vo filme rovnako stvárnil postavu Knellera. (Filip258)
  • Celý film je doprovázen písněmi skupiny Gogol Bordello. (Aurorka)