Zia to má těžké: nechala ho přítelkyně, rodiče mu nerozumějí a – no jo, zrovna spáchal sebevraždu a teď žije „na onom světě“. Je to svět plný podřadné práce, sešlých barů, bývalých přítelkyň a nefungující dopravy. Jen co se v něm Zia octne, získá dva nové přátele: mazaného rockera ruského původu s podivným šarmem a inteligentní sexy naivku, která chce dokázat, že je tady omylem. V rozpadávajícím se oranžovém kombíku, který drží pohromadě pouze díky lepicí pásce, vyrazí společně na cestu, kde potkají neodolatelného Knellera (Tom Waits), který je provede poslední verzí Utopie. Film plný nečekaných zázraků a absurdního humoru ukazuje, jak je lidský život ve skutečnosti vzácný a nepředvídatelný. (oficiální text distributora)

Trailer

C0r0ner

Podobné Interstate 60? Jasná povinnost. Samozřejmě jsem nečekal něco tak geniálního, ale i tak to bylo lehké zklamání. Proto ta hvězdička dolů. Jinak to ale bylo úžasně zajímavé, a často dost zábavné, téma, které sice nebylo až tak objevné, ale rozhodně hodinu a půl bezvadně poutalo mojí pozornost, aniž bych se otáčel na hodiny. 90% ()

castor

Trojice mladých sebevrahů se (v čemsi sešlé barvy a zcela neveselém, co přichází poté) vydává na cestu, na které se jeden z nich pokouší nalézt lásku, kvůli které vlastně na onom světě skončil. Absolutně osvěžující příběh natočil chorvatský režisér Goran Dukic a rozhodně to není ledajaký projekt.. I když hodinovou délku by tahle road-movie snesla víc, má několik působivých momentů. Po herecké stránce je taky se na co těšit. Patrick Fugit už ve svém debutu, ceněné autobiografické vzpomínce na dospívání Na pokraji slávy, dokázal, že talent má, stejně jako mnohdy neprávem podceňovaná Shannyn Sossamon. Floridský rodák Shea Whigham je pak v dobrém slova smyslu kapitola sama pro sebe!! Procentuálně čistá sedmdesátka!! ()

ZkuKol

Klasická romantické roadmovie s lehce cikánsko-balkánským feelingem je zcela prosté originality a postupně ztrácí tempo, vtip i atmosféru. Happy end je zde spíše z nutnosti a hlavní hrdina mi byl víceméně nesympatický. Na druhou stranu původní nápad není špatný, ženská hrdinka je velmi příjemná a hudba osvěžující, přesto se jedná o průměr... 50% ()

Rousse

Že by mi něco uniklo? Dívala jsem se na ten samý film, co vy všichni tady?:-) Z milého a pohodového snímku se vyklubala nuda, nuda a zas jen nuda, která mě přepadla ve čtvrtině filmu a držela se mě až do konce. A vtipnost a zábava? Tak ta se buď někam vytratila a nebo jsem opravdu viděla alternativní verzi... ()

Pajky3

Zvláštní, divný, originální a zajímavý - to jsou slova, která mi první naskočí po tomto filmu. Neskutečně dlouho jsem se na ten film chtěl podívat, ale pořád jsem ho odkládal. Nakonec to pro mě nebylo nic tak extra, ale jsem rád, že konec jsem si tak nějak odhadnul a hlavně pochopil po svém. Navíc konec je fajn, po tom průběhu. Postavy, s vyjímkou Shannyn Sossamon, nejsou žádnej zázrak, na druhou stranu mi ale ani nijak nevadili. A Eugen má velice zajímavou sebevražednou stórku. ()

• Vyobrazenie postavy ruského hudobníka Eugena je inšpirované spevákom skupiny Gogol Bordello Eugenom Hutzom. Pár songov od tejto skupiny je možné si vo filme vypočuť. (toi-toi)
  • Pieseň, čo zaznie v prvej scéne "Dead and Lovely" naspieval Tom Waits. Tento herec a príležitostný muzikant vo filme rovnako stvárnil postavu Knellera. (Filip258)
  • V záverečnej scéne je možné počuť skladbu “Szomorú Vasárnap“ (“Ponurá nedeľa“) od maďarského skladateľa Rezső Seressa. Táto skladba sa po celom svete preslávila ako hymna samovrahov. (Astaroth666)