Matthew Broderick a Danny DeVito září v rolích sousedů, kteří mezi sebou soupeří o nejhezčí vánoční výzdobu! Buddy Hall (DeVito) je pevně rozhodnut, že tenhle rok přebere Stevu Finchovi (Broderick) místo vánočního krále. Svůj dům chce ozdobit tolika žárovkami, že budou vidět až z vesmíru! Nikdo nedokáže odhadnout, jaký budou mít tyhle prázdniny konec. Vy si však tuhle divokou a sněhovou slavnost smíchu jistě užijete a zamilujete si ji společně s celou rodinou! (oficiální text distributora)

Soweek

Tak pro rodinné komedie mám doopravdy pochopení, ale i tak tu jsou jisté meze a až mi někdo vysvětlí jak stihli ty světla přemístit tu poslední noc, tak dám možná i 4 * :-) ()

Katy86

U tohoto filmu jsem skoro usnula... vůbec mě nebavil a tu jednu hvězdičku dávám jenom proto, že nerada dávám odpad a viděla jsem už i horší filmy... ()

dopita

Už mě lezou krkem tyhle trapný vánoční srágory, který se v americe pořád točej. Ten film je tak strašně předvídatelnej, že po deseti minutách musí bejt každýmu jasný jak to dopadne. Což by nevadilo, průser je to, že je film nepovedenej a až neskutečně trapnej. Dokonalá americká rodinka jíž vládne Steve (Matthew Broderick), kterej má na celej prosinec plán jak slavit vánoce a to den po dni (…normální debil) s manželkou která je tak dokonalá, obětavá, chápající … ach bóóóže, mě z toho trefí. Do baráku naproti se přistěhuje Buddy (Danny DeVito) a začne sousedům ze života dělat peklo. Zbytek je nasnadě. To si asi v americe řekli, že když se barák ověsí všelijakejma světýlkama, udělá to vánoční atmosféru a lidem se to bude líbit, i když to náhodou ve finále bude sračka. Je to sračka. Hlavní postavy jsou debilové, Danny DeVito hraje pěknýho ksindla, kterýho bych za souseda rozhodně mít nechtěl, ale i tak je mi mnohem sympatičtější než dokonalej Steve a „fandil“ jsem mu mnohem víc. Závěr doporučuju sledovat s belikem, je blbý si pozvracet koberec. Jedna hvězdička za Danny DeVita kterej je pořád sympaťák od kosti (mám tohohle skřeta prostě rád), ale jinak rude pryč! ()

Fary

Je to sice blbý, až to bouchá dveřma, ale z nějakýho důvodu se na to nemůžete přestat dívat... ()

Paity

Opět další blbost, která v Americe dokáže vydělat miliony dolarů. V podstatě pro mě nechutný obrázek celkového kulturního úpadku. Avšak stále na dně ještě nejsme, bohužel. ()

Luff

Jako fanouška vánočních světýlek, mě tento film velmi zaujal :). Je to nenáročné, velice vánoční, americké a příjemné. ()

GreatestFan

Ty 3* jsou spíš trochu moc (měly by být spíš 2), ale je to jen vánoční stereotyp na pobavení, nic více nic méně, a méně spíš ne, protože z těchle stereotypů se asi víc vyždímat nedá.// Viděno 2X, poprvé 23. Prosince. 2010 ()

Illy

Začátek vypadal slibně, potom se film zvrhl v klasickou americkou podívanou. Přidávám ještě 1/2* za Dannyho DeVita. ()

S.Kok.i

Vianoce na nože sú celkom super, už len kvôli prítomnosti Dannyho DeVita, pri ktorom netreba veľa, a hneď vyčarí človeku úsmev na tvári. No ako komédia je to sklamanie, pretože je to tip komédie, pri ktorom zrejme nebudete pukať od smiechu, pretože tu naozaj nič k popukaniu nie je, ale aspoň, že pár úsmevných momentov sa tu objaví. Okrem Dannyho DeVita ma potešila prítomnosť sympatickej Kristin Davis, ktorá v mojich očiach zatiaľ nepokazila jediný film, a rovnako potešila prítomnosť Dannyho filmových dcérušiek, ktoré síce nepodali úchvatné herecké výkony, no v konečnom dôsledku, ani nemuseli :-). Čo ma naopak nepotešilo je už spomínaný chýbajúci humor k popukaniu, miestami chýbajúca logika a postava Steva Fincha, pri ktorej neviem ,či ma irituje herec Broderick, alebo len to ako je postava napísaná. Celkovo sú ale Vianoce na nože ideálny film na spestrenie vianočných sviatkov a na vytvorenie vianočnej nálady. Minimálne ako jednohubka počas sviatkov to svoj účel splní. Moje hodnotenie: 50% (slabé 3*) ()

misa_laska

Komedie, u které jsem se ani jednou nezasmála?? Už mě nebaví ty "Americký" Vánoce.. ty jejich stupidní světýlka všude.. Fajn, tohle jsem teda dokoukala a ten konec, tak to už fakt bylo moc. Opravdu se těším, až mi zítra na Štědrý večer pro změnu budou všude cpát Santu! :( ()

SidneyP odpad!

Puntičkářský optik, který musí mít Vánoce naplánované na sekundu. V tomto případě mi je líto za každý dolar, který lidé za tuto blbost utratili. Tento film si dle mě zaslouží podtitul "Nejhloupější film z vánočního prostředí". Doufám, že už nikdy nespatřím žádnou scénu z tohoto díla. ()

Mary19

Tahle slátanina měla s vánoční atmosférou jen pramálo společného. A je to škoda, páč ze škádlení a soupeření sousedů může vzniknout alespoň dobrá komedie. PS: Tohle ale není ten případ... 25% ()

sadlokan

Teď jsem nakouknul do dvou "vánočních"USA filmů a odnesl jsem si z obou dojem,že kdo neroztočí o vánocích elektroměry jak atomový turbíny je úplně v prdeli!I před Bohem! ()

alambert

Hodnocení tady na CSFD (aktuálně přesně 50 %) je akorát. O něco lepší než dvě hvězdy, ale tři už jsou skoro moc :-) ()