Matthew Broderick a Danny DeVito září v rolích sousedů, kteří mezi sebou soupeří o nejhezčí vánoční výzdobu! Buddy Hall (DeVito) je pevně rozhodnut, že tenhle rok přebere Stevu Finchovi (Broderick) místo vánočního krále. Svůj dům chce ozdobit tolika žárovkami, že budou vidět až z vesmíru! Nikdo nedokáže odhadnout, jaký budou mít tyhle prázdniny konec. Vy si však tuhle divokou a sněhovou slavnost smíchu jistě užijete a zamilujete si ji společně s celou rodinou! (oficiální text distributora)

nash.

Vánoční komedie, která si neláme hlavu s logikou, s reálností, nesnaží se blýsknout žádnou velkou originalitou, jen bere kouli obvyklých klišé a pokouší se je natáhnout místy až do absurdna v příběhu, který přináší tradiční poučení o tom, že příliš tlačit na pilu se nevyplácí a hezké na vánočních tradicích je především to nenucené. Přesto se mezi všemi těmi vtípky, fousatými tak, že by Santa záviděl, občas mihne i nějaký povedený, takže se člověk občas zasměje, vánočně naladí a třeba i vypne a místo úporné snahy po "úžasných" vánocích prostě jen tak relaxuje. ()

Chrustyn

Další typická rodinná vánoční komedie ve které se na konci splní všechna přání a všichni se budou mít rádi. Málo humoru spousta sladkobolného moralizmu. Je škoda, že z celkem zajímavého tématu -souboj sousedů- nedokázili tvůrci vyždímat více humorných situací a když už se něco začne dít tak divák hned ví jak to dopadne. Co se týká herců tak Matthew Broderick je otravný a DeVito předvádí svůj komediální standard a většinu filmu zachraňuje. ()

Stanislaus

Stará známá povídačka o dvou neposedných sousedech, kteří si dělají samé naschvály a nakonec z toho všeho má vyplynout nějaké poučení. DeVito ani Broderick mi přišli méně vtipní než obvykle, ale za tu krásnou výzdobu a pár(!) světlých momentů dám i tak 2*. ()

honajz

Vánoční komedie. Už samo toto slovní spojení může cynickým divákům znít rovnou jako výstraha. Některé vánoční komedie se občas povedou. Žel, tato k nim nepatří, i když zde hrají Matthew Broderick a Danny DeVito. Ani tito dva slavní herci nemohou zachránit trapnost díla, jehož nápad by vystačil možná na jeden díl sitcomu, třeba Kroku za krokem. Posuďte sami - dva sousedi každé Vánoce soupeří, kdo bude mít lepší osvětlení na domu. Danny si usmyslí, že jeho osvětlení bude vidět až z vesmíru! Jenže oba sousedi ve snaze se trumfnout zapomenou mít ohled na své okolí, a tak nakonec zůstávají sami. Avšak - jak víme, jsou Vánoce, chlapi se napraví, a i když na chvíli vypadne proud, i to hlavní se stane skutkem. Všichni se radují, máchají svíčkami, všichni se mají rádi, znějí vánoční písně americké provenience a happy end nutí vytáhnout kapesníčky. Inu, ještě že jsou Vánoce jen jednou za rok. Začátek disku nás "překvapí" protipirátským trailerem, jako bonus se nabízejí komentář režiséra a DeVita (bez titulků), rozhovory Dylana Blue s herci (3:47), tři vystřižené scény (5:12) a celkem 41 (!) nepovedebých scén (8:08) - vše s českými titulky. A abychom nezapomněli, ještě je tu link na Foxe. Publikováno: 01.03.2008 ()

claudel

Rozumím nominacím na Zlaté maliny, určitě by všichni filmoví fanoušci mohli klidně spát, pokud by tento snímek nevznikl. Nominace pro Dannyho být ale nemusela, myslím, že zrovna jeho postava bavila nejvíce - nebo lépe řečeno vůbec nějak bavila. Vánoční atmosféra na nás dýchne, ale s rukou na srdci - dívat se na film, jehož celá zápletka spočívá v soupeření o vánoční výzdobu?! ()

ARI50

To jsou světelné vánoce, super atmosféra a skvěla banda a plno světýlek a spousta sněhu povedené a hodně. ()

Bauer

Protože máme za sebou už půlku března, a protože padá neustále ten svinský sníh, tak jsem dostal chuť na nějakou vánoční komedii. A tato mně velmi potěšila! Při natáčení musela panovat vynikající a pohodová atmosféra, jelikož tento film na mně celkově působí pohodářsky a hlavně jsem si u něj neobvykle dobře odpočinul. Samozřejmně komedie o sousedech, kteří spolu v něčem soupeří jsme měli možnost vidět několik. Dokonce jsem se několikrát pousmál a asi tak 3 krát jsem se smál dlouze a nahlas. Našlo se pár povedených hlášek. Matthew Broderick je sympaťák, který má možná nějaké ty herecké vlohy. V tomto filmu má krásnou manželku v podobě Kristin Davis. Ovšem jeho nově přistěhovaný soused v podání Danny DeVita je teda eso. Tenhle trpajzlík mně teda dostával! Nejenže ukradl svému sousedovi kafe i noviny, koupil mu auto, které si pak musel zaplatit, rušil ho při spaní a tak dále. Z takovéhoto souseda bych se zbláznil, i když možná ne, díky těm dcerám. Vydařená komedie, kterou si rád a s chutí připomenu o Vánocích. A proč? Je tam ta atmosféra Vánoc! ()

Sawy

Tak tomuhle se dneska říká komedie?No já nevím,ale nezasmál jsem se snad ani jednou,což je u tohohle žánru docela problém.Nemám rád Matthewa Brodericka,na Dannyho DeVita mám přímo alergii,takže tenhle film u mě neměl moc šancí uspět.A tak se taky stalo.Moje mamka měla prostě chuť na vánoční film a doufám,že odstrašující zážitek v podobě Budiž světlo ji na nějaký čas poučí o tom,že všechny vánoční filmy opravdu není potřeba vidět. ()

corpsy

Skôr priemer medzi vianočnou produkciou, ale má čo ponúknuť a to čo ponúka, je tradičná americká christmas zábava. V tomto období, to určite nič nepokazí. ()

Astaroth12

Komédia, to ani náhodou. Jedna srandovná scénka a dosť. Buddy Svoj dom chce ozdobiť toľko žiarovkami, že bude vidieť z vesmíru. Nato dá do záložne manželkinu vázu, ale na toľko žiaroviek by ta váza musela byť aspoň za čias Tutanchamona aby to všetko zaplatil. A Herci Danny De Vito ale hlavne trápnosťou sršiaci Matthew Broderick vobec neoslnili. Je to čisto rodinný film, ktorý vás neoslní genialitou ale vianočnú atmosféru vám nabudiť môže. ()

blackrain

Já mám pro podobné filmy zvláštní slabost. Zřejmě za to můžou Vánoce a ten předvánoční shon okolo. Dvojka Danny DeVito a Matthev Broderick je povedená. ()

Nach

Budiž světlo, a to ozářilo další filmový kýč. Jeden z těch, které jsou už i za hranicí humoru, kterému se já směji. Tohle světlo raději příště nechám zhasnuté. O to smutnější je fakt, že v něm hrají kvalitní herci jako Danny DeVito či Matthew Broderick. Hold důkaz, že ani herci nezachrání něco, co je už od základu blbě napsané. 30% ()

Pajky3

Z nějakého důvodu vcelku populární vánoční film, kterému podle mě naprosto chyběl vtip. Asi nejlepší, že DeVitovi vybrali manželku, díky které nevypadal jako prcek a pak je tam pár dobrých vánočních písniček. Z toho se pro mě určitě nestane vánoční film, který musím vidět každý rok. ()

DannyJ

Všechno špatně! Trapně přehnaná vánoční atmosféra, idiotskej sentimentální happy end, debilní zápletka... Prostě klasickej americkej vánoční film, kam se snažili naplácat uplně každý klišé na který si vzpomenu. Po tom co všichni začali vyndavat mobily a svítit s nima do nebe sem se musel jít vyzvracet. ()