Hvězdné duo Jean-Claude Van Damme a Vivica A. Fox se společně poprvé představuje na filmovém plátně v napínavém akčním thrilleru Elita armády. Philip Sauvage (Van Damme) býval během operace Pouštní bouře vojákem speciální jednotky. Teď je najat k ochraně vysloužilého světového šampióna v těžké váze Waynea Barclayho. Barclay, ze kterého se zatím stal zámožný podnikatel, se i se svou rodinou ocitl v nebezpečí. Z vězení právě propustili bývalého rapového krále a gangstera a ten se chystá Barclaymu pomstít za to, že ho pomohl dostat za mříže. Riziko je vysoké, a proto Sauvage sestavuje tým mladých bojovníků a bývalých vojáků, kteří dohromady tvoří Elitu armády. (oficiální text distributora)

LiVentura

Vyjímečně schopný snímek, po všech stránkách budován dobře, leč i tak s chybami.!!! Jean-Claude konečně v lepším filmu, po delší době. Doufejme, že na stará kolena si tento akční hrdina "s dlouhou nohou" konečně pořádně zahraje se vším všudy v dobrých filmech..?! :-) ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Akce 5/10/// PLUS: překvapivě mě děj a příběh celkem zaujal, občas to bylo i napínavější MÍNUS: režie se mi zdála docela slabá, stejně tak kamera a akční scény také nic extra nenabídnou, herecký projev většiny je spíš typický pro akční béčka, asi jsem zapomněl, že to má být další "van-dammovka"/// Shrnutí: Hraje si to na víc než to ve skutečnosti je, tedy průměrný akčňák a občas to docela funguje. Nenudil jsem se, ale nijak překvapený taky nejsem. Film jsem si dlouho šetřil a jsem už trochu náročnější než před 15 lety. Tehdy bych byl asi spokojenější./// Celkem 59%/// ()

mzss1

Celkem slušný dojem mám z filmu, docela dobrá hudba, herci. Akorát akce a soubojů mohlo být více. Konec je asi nejlepší ve filmu. Kdyby byl film kratší tak o 15 min. nebylo by to špatné, pár zbytečných, nudných scén se přeci jenom najde. Přesto dávám tu slabší 4* - dá se to vidět víckrát. Takže je to tak na 70% = **** ()

Kudly4

JCVD je můj velice oblíbený herec už do dětství. Ovšem toto se řadí až na (asi) úplný konec žebříčku, toho co jsem sním viděl. Velice slabé. Sem tam dobrá scéna + fight s Barclayem ( budiž ). ()

Campbell

Dostal jsem chuť na nějaký béčko s Van dammem, a do ruky mi jako první přistála Elita armády. A dostal jsem přesně to co jsem chtěl. Van Damme zase nepředvádí herecké kreace, ale vynahrazuje si to akcí, kterou zvládá bravůrně. Lettich s Van dammem mají už pár filmů za sebou a vždy se jedná o kvalitnější Vandammovky. I když scénář je klišé a ne nějak dobře propracovaný, tak se na film dobře kouká a rozhodně nenudí, i když jedná se spíše o film pro fanoušky béček. Ostatní to asi neocení. ()

SeBig

Přemýšlel jsem jestli 4 nebo 5hvězd ale nakonec dávám 4 protože to neni nejlepší ale je to furt parádní napínavej akčnák opět s užasným JCVD tentokrát jako bodyguard jednoho boxéra prostě pecka hlavne ten konec. Parádní fighty a přestřelky! ()

klerik

Konečne jednoduchý scenár, kde jcvd hrá to, na čo stačí (bývalý vojak bez emócií) a po dlhšej dobe nepôsobí unavene. Na mňa sa tu trochu priveľa strieľa zo samopalov na úkor bitiek, ale inak sympatcký film - aj napriek pozliepanému scenáru... Distribučný názov značne zavádzajúci... ()

korbitch22

Fuj!!!!!Jedinej na koho se dá koukat je opět Van Damme,ty ostatní herci jako kdyby vyletli vodněkať z prdele,scénář absolutně nablití no a to jeho jméno!!!Filip Sováž????To si už snad děláte prdel. ()

jojinecko

Vojnovou situáciou "posttraumatizovaný" Jean-Claude sa stáva bodyguardom bývalej boxerskej hviezdy, na ktorú ma zálusk jeho najväčší nepriateľ- ťažký gangsta raper spolu s jeho bandou drsných krvilačných "niggas"...Jean-Claudou dlhoročný spolupracovník Sheldon Lettich je po dlhšej prestávke back a naservíroval nám ďalšie (ne)akčné béčko. Tých 110 minút sa niekedy neskutočne vlečie, hoci keď sa človek vyzbrojí trpezlivosťou, tak sa to dá zniesť. Samozrejme dočkáme sa aj povinného dementnoklišoidnopseudoromantickoheroického happy-endu. Vzhľadom na poslednú produkciu "kedysi akčnej hviezdy" nie je Elita Armády až taký veľký prúser a keď človek prižmúri jedno oko, je to za **:) ()

Nettrass

Cože, hvězdné duo v napínavém akčním thrilleru ? Nevím co nebo koho chtěli napínat, ale napínali svoji soudnost a moji trpělivost až do úplného konce. No a komparz i herce posbírali nejspíš někde v rovníkové Africe, pač jsem byl nucen zesvětlit obraz, abych viděl, kdo tam hraje. 30% ()

Roman.Ticka

JCVD se blýskl docela povedenou rolí, umírněnou vzhledem ke svému věku, čímž zůstává hezky při zemi. Scénář nebyl tak špatný, jak se tady píše, někdy méně znamená více. Nakonec i pro fanoušky jeho staré mladé éry došlo k několika typickým scénám - kopačkám i rvačce s elitním boxerem, takže nevím proč tolik negativ. Myslím si, že pravého akčního fanouška nemůže podobný film zklamat, k tomu hudba ve stylu hip hop, pěkná ségra, banda gaunerů a to vše zahaleno do černého sametového hávu, který je slušivý a příjemný na pohled. Lepší 3. ()

Pítrs85

Bitchees, asi jedinej JCVDho nigga film (nebo aspoň jedinej, kterej jsem viděl), kterej je tak blbej, až je vlastně děsně... no dobře, pořád dost blbej, ale hou, nigga, aspoň si ze sebe a z celý týhle subkůltury umí dělat prdel, že by i Kardashianka zbledla závistí. Protože, you madafaka, tady se se všema těma klišé vytírá od krve zasviněná podlaha a hip hopec je tak správně dementní, že i tvoje máma by nahodila lepší gramce, jou jou jou. A ten konec, kdy se postřílej všichni, teda ti všichni zlí? Noa? No big deal, woe. A Vivica A. Fox... booyakasha!!! Takže peace, nigga, eRÉeS... Pé... KáTé a keep it real. ()

Bauer

No tak , vsadil bych se , že budu jediný komu se to líbilo a taky bych se vsadil , že to všichni odsoudíte , protože v tom hraje Van Damme.Já tohoto herce mám prostě rád a jeho filmy taky ( až na pár vyjímek ).Tento film je skvělej , objeví se tu pár motherfucking niggas, hraje zde hip hop a máme tu akci!!Vůbec jsem se u filmu nenudil a to i přesto , že film jde 106 minut.Jean Claude Van Damme je stále ve formě a myslím si , že nás ještě hodně moc překvapí.Taky si troufám říct , že tento film mohl klidně vyrazit do kin , protože je to cool film a takovéto filmy má ( téměř ) každý rád!Silně nadprůměrný film! ()

Lacike

Mam rad Sheldona Letticha ako scenaristu, lebo pise take sentimentalne pohodove filmy. Tentokrat si napisal taku beckovu variaciu na Osobneho strazcu v drsnom gangstra negerskom prostredi, co by ine filmy pochovalo, ale tentoraz väcsina tych negrov je celkom v pohode. Az na prehnaneho zaporaka, ktory je taky megadrsny az je k smiechu. Horsie je to u Letticha s reziou. Pokial nebol kryty nejakym schopnym pomocnym reziserom, tak akcia v jeho filmoch za vela nestala. A to je aj tento pripad a naviac je jej strasne malo. Je tu len par priemernych prestreliek a 3 tuctove bitky. Z toho 2 ma Van Damme a nepredvedie v nich absolutne nic zaujimave. Vlastne predvedie dost vyrazny podpriemer zo svojich schopnosti. Pôsobi tu dost staro a znudene, skoro jak zbity pes. Nastastie mam psov rad, takze mi ho bolo luto a ta romanticka linia v pohode funguje, takze vysledok je pozeratelny priemer so slabymi akcnymi scenami. S lepsou akciou a trochu kratšou stopazou to mohlo stat za to. 5/10. ()

5150

"Budu potřebovat tak tejden Marvina Gaye, abych ten kravál dostal z hlavy." Až na tuhle jednu skvělou hlášku, naprosto vážný řadový akční thriller. Pro JCVD a Sheldona Lettiche to byla již čtvrtá spolupráce a nutno dodat, že LVÍ SRDCE a zejména DVOJITÝ ZÁSAH jsou úplně někde jinde. ()

Tommassi3

"Budu potřebovat tak tejden Marvina Gaye, abych ten kravál dostal z hlavy.." ;) A já budu nejspíš potřebovat aspoň pár hodin Osobního strážce, abych dostal z hlavy tuhle béčkovou variaci Costnerova legendárního snímku.. Režisér Sheldon Lettich znovu útočí na mozkové buňky svých diváků dalším bijákem s belgickým baleťáčkem v hlavní roli, tentokrát z nesmírně otravného pseudorapperskoboxerského prostředí.. Řemeslně poměrně jistý videofilm silně irituje Lettichovým tradičně dost nablblým skriptem i slabým Van Dammem s otupělým výrazem, který měl prozrazovat jeho válečná traumata, jež si však zřejmě příliš nezadají s těmi mými, které má na svědomí většina Jean-Claudeových filmů.. No, Bowdenovi nakonec místo toho Marvina Gaye pomohla o poznání rychleji jedna přesná kulka, já bych to tak přísně neviděl, tahle Elita armády se dá i dík kvantu akce poměrně snadno přežít.. ()

Pink.Panther odpad!

Afroameričani to chtěji taky - bejt skopaní žán klód fan damem. A že je jich tu pěkná horda. Pro plnohodnotný filmový zážitek možná stačí vidět plakát k filmu. Až ted jsem si všimnul že to soňáci točili na video = odpovídající formát. Produkce: Sony Pictures Home Entertainment ()