c.tucker

Výborná podívaná z pera bratří Nolanů. Režijní počin to je perfektní a oba ustřední herci jak Bale, tak Jackman jsou senzační. Jen jsem stále nevědl komu mám fandit, během sledování se mi to stále měnilo. Jen rozuzlení to trochu pokazilo, ale Bordnovo ne. "Nothing is impossible, Mr. Angier. What you want is simply expensive." ()

messiah

Špičkový mezibatmanovský snímek bratří Nolanů s Hughem Jackmanem a hlavně Christianem Baleem mě naplnil očekáváním. Navíc ze zajímavého iluzionistického prostředí. Včera v noci jsem zkrátka neodolal a v půl jedenácté, místo abych šel spát, pustil jsem Dokonalý trik. Jak už název napovídá, film je opravdu dokonalý. Od základního kamene - scénáře vše funguje jak má, herecké výkony, skvělá režie, efekty, všechno. Ale ten scénář - to je slast. Nádherně zamotaný příběh v prolínajících se a většinou zpřeházených dějovích úsecích nedají vydechnout. Nevymezitelnost ani jedné z hlavních postav do škatulek dobro/zlo mě přímo nadchlo. Můžete si maximálně říkat že jeden z nich je lepší a druhý horší, ale ne že jeden hraje za dobro a druhý za zlo. David Bowie v roli N.Tesly mi vyrazil dech, něco takového jsem nečekal, ta role mě dostala. Co dále psát, to se musí vidět. Já osobně budu teď pouze doufat že se opět mezi Batmany zrodí něco seriózního. Pokud ano, jdu do Kina nejpozději v prvním týdnu. ()

Devitka

Proč? Jak? Cože? To jsou pravděpodobně nejčastější otázky, které si při sledování tohoto filmu budete klást. Mistrovsky kladené sekvence, které v divákovi vzbuzují nutkání vymýšlet, domýšlet, spekulovat. Oba hlavní protagonisté se svých rolí zhostili víc než se ctí a nutí tak diváka pečlivě rozhodovat, kterému z mágů přisoudí své sympatie. Až v závěrečné fázi dochází k poměrně jednoduchému rozuzlení, které konečně ve většině z nás vyvolá kýžený "aha efekt". Bravurní. ()

Mamie

Hlavní pointou filmu je vlastně kouzlo přemístění osoby. Celý film jsem musela přemýšlet komu z těch dvou vlastně fandit, protože na jednu stranu chápete jednoho a na tu druhou zase druhého, já osobně jsem se během filmu nerozhodla ketrý z nich je ten dobrý a který ten zlý, a možná i proto ve mně film zanechal takový zvláštní pocit. Určitě mě film nezklama, síše jsem dostala ještě víc než jsem očekávala. ()

DominikV

Wow. Tak to je dokonalý film. Teda řeknu vám- nevěděl jsem (v dobrém slova smyslu). Skvělé herecké výkony a příběh tak silný, že jsem na film myslel hodně dlouhou dobu po skončení závěrečných titulků. ()

EstéCaňa

Áááá konečně film podle mého gusta. Christopher Nolan, Christian Bale a Michael Caine se stali stereotypy mích oblíbených filmů ! Jako v Temném Rytíři mě film zaujal svím nespomalujícím tempem, takže ste po celou dobu sledování filmů cítily napětí a taky to tajemno. U triků a kouzel v tomto mě provázelo (tipuju že i vás ;D ) takové to: "Sakra, jak to udělal ?" objasnění tríků bylo mnohdy docela drsné, jako například trik se zmizením ptáčka nebo staříka co si hrál na mrzáka, ale o tomto je ! O tom dokonalém triku ! 10/10 ()

Hans.

O překvapení není nouze a nechybělo mnoho a řekl bych, že je to ,,dokonalý". Nolan mě prostě nikdy nezklame. ()

Fancipal

„ ... Nikdy jsi nepochopil...proč to děláme. Publikum zná pravdu. Svět je jednoduchý. Je plný utrpení. Tvrdý... tvrdý skrz naskrz. Ale když je dokážeš ošálit, i kdyby jen na sekundu. Pak v nich, možná, vyvoláš údiv. A pak uvidíš něco velmi výjimečného. Je to výraz v jejich tvářích …“ Christopher Nolan je tím kouzelníkem. Ve dvou hodinách mě dokázal ošálit, uhranout a okouzlit a na závěr mi ve tváři vyčaroval úžas a obdiv. Schopnosti to jedinečné, hodné mistra svého oboru. ()

forsythia

Nolan je kouzelník, který dokáže bravurně odvést pozornost, aby mohl předvést dokonalý trik. Are you watching carefully? ()

WolfR

Dokonalý trik je magický film, pánové Hugh Jackman a Christian Bale čarují a prestiž si bere na starost Chris Nolan, abrakadabra 5 hvězd. ()

KajusaK

Začalo to na třech hvězdách.. Po prvním shlédnutí .. První dojmy byly jen rozhození a zmatenost ... Po druhém, třetím, čtvrtém shlédnutí jsem konečně něco pochopila :)) přihodila jsem hvězdu a mohla začít obdivovat mistrovské Nolanovy nápady.. Po pátém konečném shlédnutí stoupám na pět hvězd za dokonale promyšlený film.. Pro mě lepší než Memento! Ale mrknu se na to také znovu a kdo ví kde nakonec s hvězdami skončím že :) .. ()

TomPrusik1

Byli dva kouzelníci. Jeden svazoval dámě ruce a druhý kotníky. Jednoho dne, ten co vázal ruce, zavázal jiný uzel (sám nevěděl jaký) a dáma se při kouzlu utopila. A tak se tihle dva kouzelníci pohádali, šli si vlastní cestou a chtěli trumfnout jeden druhého. Dělají si různé naschvály, kopírují si triky, občas si i ubližují (něco jako inteligentější Jackass). V jednu chvíli fandíte jednomu a pak zase druhému kouzelníkovi. No a my sledujeme, jak to celé dopadne. A protože je režisérem Nolan, víme, že to nebude jednoduchá podívaná. Film se skládá z několika časových os a chvíli trvá, než si to všechno srovnáte v hlavě. Není to ale zas až takový problém, pokud film pečlivě sledujete. Stejně vám po prvním shlédnutí nedojdou všechny detaily, ale u Nolana bývá zvykem. Chvíli mi trvalo, než jsem se naladil na tu správnou nit, ale pak jsem bez problému zvládl celý film a ani jsem se nenudil. Film má skvělou atmosféru, nejlepší je náhled do zákulisí kouzelnických dílen, kde vidíte všechny ty propadající se skříně nebo podlahy, falešné zámky a jiné mechanismy. Herecky je to také bezchybné a překvapí i David Bowie v roli Tesly. Filmu nechybí ani skvělá pointa na konci. Zkrátka velmi dobře zvládnutý film. 85% ()

Mol

I LOVE YOU! YOU MEAN IT TODAY. OF COURSE. IT JUST MAKES IT SO MUCH HARDER WHEN YOU DON'T!!! Abych řekl pravdu, tak jsem se ve filmu ze začátku pořád ztrácel a nevěděl, kdy se jako co odehrává. Kdy je teď, kdy je před tím a kdy potom. Mno naštěstí jsem se pak našel a užíval si tuhle šílenost. Myslel jsem, že to nakonec všechno chápu, ale pan režisér mě vyvedl z omylu a až když se objevili závěrečné titulky, tedy padla opona, pak teprve do sebe všechno zapadalo a já pochopil. ()

czejny

V roce 2006 byly natočeny dva snímky o magii, kouzelnictví, iluzi. I když se může na první pohled zdát, že Iluzionista a Dokonalý trik jsou na jedno brdo, není tomu tak. Zatímco Iluzionista byl výjimečný svou magickou atmosférou, Dokonalý trik se může pyšnit magickým dějem. V tomto filmu se objevují vesměs samí známí herci, kteří se za svůj výkon rozhodně nemusí stydět (jak posedlý Hugh Jackman a tajemný Christian Bale, tak i půvabná Scarlett Johansson). Všechno toto podtrhuje perfektně poskládaný děj pod taktovkou Christophera Nolana. Postupně se dovídáme nové a nové informace, ač výsledek známe…ale je to ten konečný výsledek???Nakonec z jednotlivých částí nám vzejde celý děj filmu a my se cítíme jako bychom rozluštili ten dokonalý trik Christophera Nolana. V tom spočívá to kouzlo… ()

Pája=)

Vynikající film, u kterého si jeho komplexnosti a propracovanosti všimneme až při druhém shlédnutí. Jackman a Bale se ve svých rolích naprosto našli a předvádějí nám užasné filmové drama. Rivalita dvou kouzelníků kterou dovrší šokující konec. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel