Triple H

Zase som raz nemal čítať recenzie pred filmom. Takto som celý čas špekuloval aký bude ten veľký zvrat a podarilo sa mi ho uhádnuť vopred. Film bol však naozaj dobrý, atmosféra ma zaujala. Christian Bale a Hugh Jackman sú zárukou dobrých výkonov a David Bowie ako Tesla bol akousi čerešničkou na torte. //////Po miernom porozmýšľaní zvyšujem na štyri. Na tento film doslova sedí slovo inteligentný./////////Po ďalšom opakovanom pozretí zvyšujem na päť. To už sa mi dávno nestalo. Dokonalý trik je perfektne vysústružený film. Ten zvrat mi ani tak nevadí, pretože Nolan film zaplnil neskutočne zaujímavým dejom a precíznou psychológiou postáv. Nad Dokonalým trikom sa dá rozmýšľať dlho po jeho pozretí. Komu ste fandili viac- Angierovi alebo Bordenovi? Odpoveď je pomerne zjavná a väčšina ľudí by podľa mňa bez problémov odpovedala- Bordenovi. Avšak motivácie, pozadie a predovšetkým ochota ísť pre slávu/kúzlo až do neskutočných krajností oboch menovaných sa nedajú zaškatuľkovať ako "dobrý" a "zlý". Komplexný príbeh, ktorým Christopher Nolan dokazuje, že patrí k absolútnej špičke dnešných režisérov. ()

Wallas

Výborný po scénaristické stránce, i v obsazení hlavních charakterů. Dva charismatičtí elegáni bojující na jevištích, triumfující jeden druhého - a zabíjející jeden druhého. Vaše sympatie se přelévají z jednoho hrdiny ke druhému, stejně jako Scarlett Johansson. Až na trošku patetický konec, s vysvětlujícími monology, flim přináší skvělé zážitky, a to nejlepší přichází až po skončení filmu, když si uvědomíte, že celé rozluštění zápletky bylo vysvětleno už na začátku filmu, pak ještě jednou a ještě jednou, ale pokaždé jinak a jinou formou. ()

Jaňo

Mením názov na Dokonalý film. Film, o ktorom sa netreba príliš vyjadrovať, aby nestratil svoju krásu. Rada na záver: sledujte pozorne... : ) ()

COF_666

Dokonalé to teda rozhodně není, je to "jen" hodně dobrý snímek, který mě prvních 40 minut vyloženě otravoval a nebavil. Až pak to začalo být skvělé a zvraty na konci určitě otevřou pusu každému. ()

TheBalrog

Naprosto dokonalý film, od začátku až dokonce jsem se nenudil. Film mně vtáhnul do svého děje a od televize mně pustil až na konci. Vybrání dvou hlavních postav ( Bale a Jackman ) si myslím, že byla ta nejlepší volba, nedokážu si tam představit nikoho jiného. To napětí a rivalita mezi nimi, brilantně zfilmováno a zrežírováno. Rozhodě patří s Temným Rytířem mezi dva nejlepší Nolanovi filmy. Film, který mně bavil a rád se na něj podívám znova, a znova a klidně znova proto dávám 100%. ()

Klenotka

Děj je zamotaný, a vlastně není řečeno, kdo je tu ten "zlý". Oba dva muži jsou, jak to ve filmu vystihla Olivia, naprosto stejní. Ochotní obětovat cokoliv pro úspěch a dokonalý trik ("prestige"). Zatímco jeden svým jednáním způsobí vlastně smrt dvou žen (nejdřív Angierovy ženy a pak své), druhý je naopak zase pohlcen pomstou a částečně touhou ohromit diváky tak, jak to nikdo nedokázal. A svým způsobem obětuje svou duši. Těžko říct, co je horší. Každopádně moje sympatie byly mírně na straně Angiera, asi taky kvůli herci, protože Jackman to tu hraje opravdu výborně. Hraje dvojroli tak skvěle, že si člověk ani nevšimne, že to vlastně je dvojrole. Ale i postava Angiera u mě nakonec co do sympatií vyhrává, ačkoliv oba, Angier i Borden, byli akorát prvotřídní svině - přesto Angier měl aspoň zpočátku důvod pro to, co dělal. U Bala mi tu děsně vadil ten jeho šišlák a dost to mě to rušilo a nějak se mi tímhle filmem celkově zprotivil. Ráda ho nemám, přijde mi v každém filmu stejný a tady mi to jen potrvdil . Ale tahle role je mu psaná na tělo, takže Nolan se tu může opřít hlavně o herce, bez nichž by ten film určitě nefungoval tak dobře. Hlavně tedy Nolan přesně věděl, jak jim role napsat tak, aby jim sedly. Jackman, který je výborný herec, je víc flexibilní, víc showman s velkým charisma, extrovert, dostal roli muže, jenž dokáže získat diváky svým výstupem. Bale zase člověka, který na první pohled není moc sympatický, nezískává si diváky už jen pouhou přítomností, neohromuje davy, stojí v pozadí, přesto je rovnocenný soupeř. Stejně jsem na konci trochu překvapeně zamrkala, protože Borden byl pro mě ten "větší záporák", a jediné, co ho omlouvalo bylo, že měl dceru. Že způsobil smrt dvou žen, to už se neřeší. Samozřejmě Michael Caine, který tu byl svým způsobem hybatelem celého příběhu, a David Bowie, kterého bych v první chvíli vůbec nepoznala, jsou výborní. Typický Nolan, asi můj nejoblíbenější. K Temnému rytíři jsem si cestu nenašla, a myslím, že Dokonalý trik je jeho nejlepší film, ne Temný rytíř. Tady to totiž stojí na hercích, podprahovém napětí, emocích, příběh je temný sám o sobě, aniž by se odehrával v temných uličkách, jen v temných zákoutích lidské duše. ()

Hafran

Natočeno ve stejném roce jako FONTÁNA také s H.Jackmanem a sdílí to s ní stejnou krásu i neduhy. Vizuální stánka je příjemná, děj je napínavý a výborně graduje.Neuvěřitelný souboj obou hlavních hrdinů o to kdo je tedy zápornější postava je vynikající. Finiš ale začíná trošku nudit a barvitost a náročnost děje začíná být příliš pouťová a bizarní. Naštěstí David Bowie a mrazivé finále film vyzdvihnou vysoko nad průměr i pro ty kteří nejsou fandy Batmana a Wolverina. ()

Cedr

Jeden z nejlepších snímků poslední doby. Těžko hledat někde jindy podobně vyváženou kombinaci toho co dělá film filmem. Christopher Nolan každým svým filmem dokazuje, že je nejnadanějším režisérem této dekády. ()

chelseaman22

Proč pět "Michelinských hvězd"? Tři "Páni Herci" : Hugh Jackman, Christian Bale a hlavně elegantní Michael Caine. Děj vskutku originální. Dějová linka nepředvídatelná (utvořila film napínavějším). Strhující závěr, kdy jdou karty ven. Každý asi vždy hledá ty "hodné" a ty "zlé", ale jde to u tohoto filmu? Padá opona a já tleskám. Bravo pane Nolane! 85% ()

Lolita

Fascinující, strhující, plné zvratů, a až do konce titulek jsem seděla s otevřenou pusou. Sympatie ke dvěma hlavním hrdinům se přesýpají od jednoho ke druhému jako písek v hodinách, oba jsou výborní herci. Hugha Jackmana mám v oblibě už delší dobu, ale do centra mé pozornosti se dostává především Christian Bale. Zbaštila bych mu úúplně všechno. ()

Mr.Ripley

Jedná se o mistrné dílo, které se opravdu nedá ústně nikomu převyprávět. Jedinou vadou na kráse je pro mne paradoxně samotný závěr, který jsem tušil od poloviny. Leč dle ostatních komentářů jsem byl jediný. ()

Vecko99

Skvělí herci, vynikající scénář a úžasný konec, který může být pro někoho trochu překombinovaný, ale v Nolanově podání mi to tak nepřijde. Na začátku si myslíte, že víte jak to skončí, ale poslední půl hodinu rozjíždí bratři Nolanové takový koncert, že se nestačíte divit. Nolan po právu patří k nejlepším a nejoriginálnějším režisérům současnosti, za což také může celý jeho sehraný tým s bráchou scénaristou v čele. Tesla :))) ***** ()

VaHo

Zbožňuju tyhle chytré filmy, které si s divákem hrají, matou ho a vodí ho za nos. Jde o mistrovsky vystavěný příběh, který do sebe zapadá jako to nejsložitější puzzle. Divák do poslední chvíle netuší (dobře, znám člověka, který pointu uhádl v polovině, ale to je výjimka) jak to vlastně skončí. Takových snímků je strašně málo. ()

Motinski

Film pri ktorom ani trochu neviete predvídať čo sa asi bude diať v ďalšej scéne. Nolan toto proste vie a jeho hra s divákom je často dychberúca. Do toho pridajte skvelý vizuál starého Londýna a herecké duo čo sa okrem trikov predbieha aj v herectve. Dokonalý trik je v prvom rade skvelo napísaný. Graduje v podstate celý čas, čo sa nestáva až tak často, a nápadmi srší neustále. Koniec je geniálny a mierne chaoticky strih mi vôbec neprišiel rušivý. Naopak, veľmi som si film užil aj kvôli tomu. Čo sa týka filmov o kúzlach a čaroch tak je tento jednoznačne najlepší a najoriginálnejšie spracovaný. ()

LeoH

Zatím jediný Nolan, kterého jsem si mohl upřímně vychutnat bez pocitu, že si hraje na cosi víc, než doopravdy je. Čistá radost z rafinovaného vypravěčství, z překrývajících se tektonických desek příběhu a mezerami mezi nimi postupně poodhalovaných tajemství (s možností leccos zahlédnout a vytušit, když člověk kouká opravdu pozorně, ale až do konce si nebýt tak docela jist), z organického mixu atributů viktoriánské a současné éry, z asociací mezi tradičními kouzelníky a průkopníky moderní „vědy a výzkumu“, z tematizace lidského vztahu k tajemství, touhy vědět, ale jen tolik, aby bylo možné dál věřit, z funkčního zrcadlení charakterů, osudů i podob… Abrakadabra. ()

filmmovier

Tyhle filmy mám rád, filmy, které jsou už od začátku perfektně natočené, se skvělým obsazením, vymazleným scénářem a fantastickou pointou na konci. A tady to je. Jackman, Bale, Nolan, Caine v malé, ale opět perfektní roli, strhující zápletka a dobová atmosféra, to je prostě kombinace, která musí fungovat. Navrch tady je ještě naprosto úžasný David Bowie jako Nikola Tesla a Andy Serkis. Film, ve kterém nic není takové, jak to vypadá a který sám o sobě je jeden velký Dokonalý trik... Dost pravděpodobně jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl. Působivá konstrukce, která vás bude celou dobu úspěšně tahat za nos, která je důmyslně zamotaná a mnohem lepší, než jakákoliv část Batmaní trilogie a možná i než Počátek, o čemž svědčí zejména naprosto dechberoucí finále. Tenhle film je ztělesněná magie a největší kouzelník je Nolan. Stejně jako u většiny jeho filmů, ani tenhle nestačí vidět jen jednou. 100%. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel