Wrestlingový šampión John Cena se představuje v hlavní roli mariňáka Johna Tritona. Tritona naleznete vždycky tam, kde hrozí nebezpečí a věřte, že rozhodně nebude hrát podle pravidel! Teď byl ale proti své vůli odeslán pryč z irácké mise a jeho překrásná manželka Kate (Kelly CarlsonPlastická chirurgie s.r.o.) byla navíc unesena nemilosrdnými zloději šperků, v jejichž čele stojí zvrácený zabiják (Robert Patrick)! A tak Tritonovi nezbývá než se vrhnout znovu do boje. Aby se mu podařilo jeho ženu zachránit, musí použít svou nejnebezpečnější zbraň – totiž sebe samotného! (oficiální text distributora)

Trailer

gogo76

Akčný film má dnes oveľa ťažšiu pozíciu ako pred dvadsiatimi rokmi. Vtedy by to určite bol hit. Smejeme sa, čo všetko vtedajší akční hrdinovia dokázali zniesť a koľkých protivníkov pobiť. No tento dnešný má dvojnásobnú výdrž. Zhrnieme si zhruba, čo všetko treba prežiť a dokázať pre záchranu manželky: úder hasiacim prístrojom do hlavy, silné výbuchy čerpacej stanice a iných bômb, kde vás tlakové vlny prenesú o desiatky metrov, úder oceľovou tyčou po píšťale -no problem, naďalej bezproblémova chôdza, úder do hlavy baseballovou palicou, ktorá sa následne roztriešti...nie hlava, .... tá baseballka, ak som dobre videl. Údery veľkým kladivom po rebrách a nespočetné množstvo všemožných úderov. Napriek týmto posmeškom, film celkom slušne odsýpal, takže ako úsmevná akčná jednohubka môže byť. 50%. ()

jojinecko

Srdce fanúšikov akčných "béčok" z 80 rokov musí zaplesať!!! Konečne sa podarilo natočiť ""kvalitné"" béčko podľa starých dobrých šablón..John Cena sa kľudne môže stať ďalším Arniem alebo Slyom, má na to všetky predpoklady (svaly jak sviňa, tupý výraz v tvári a jeho herectvo je parádne ťažkopádne:))). ()

mzss1

Tak toto je druhý film s Johnem Cenou v hlavní roli, který jsem dnes shlédl. A jsem za to rád. Akční filmy, at už áčkovité či béčkovité mám ve velké oblibě a toto rozhodně mezi povedené akční filmy patří. Nedávno jsem s Johnem Cenou viděl snímek 12 kol. Takže jsem byl opravdu nadšen a dal jsem 85% (4*) - něco málo chybělo k plnému počtu. Lepší finále, to, aby to hlavní hrdina neměl tak lehké a byla to trošku kopírka na filmy Nebezepčná rychlost a Smrtonosná past 3, ale nevadilo to moc. No a toto dílo je o něco slabší než 12 kol, ale ne nějak drasticky o moc. Úvod filmu je zajímavý - zásah marináka v akci. Takže zběsilé střílení, přehledné akční scény a jeden velký výbuch. Vytknul bych akorát to, že to byl velmi krátký úvod, takže se z toho mohlo vytěžit více, ale nevadí. Dále tu máme seznámení s hlavním zločinci, nějaké střílení jak přepadnou banku a tak dále. Takže po půl hodině filmu nastává už především jen akce, takže nuda ani náhodou nehrozí. Akčních scén je zde poměrně dost a jsou perfektně natočeny a jsou hodně a hodně přehledné. Krom toho mají akční scény neuvěřitelné množství nápadů, kdy například John Cena ve vzduchu padá z auta - na auto střílí nepřátelé, takže si každou akci divák rozhodně užije. Automobilová honička tu taky je a je výborná, především se mi líbilo zběsilé střílení na policejní auto, kde byl uvnitř John Cena. Když začnu záporama, tak třeba přehnanost byla ve filmu někdy dost troufalá. Třeba výbuch chatky a Cena hrdinsky letí vzduchem a přežil to. Výbuch benzínky a Cena to přežije, pokaždé se vrací, ale tak beru to s přehledem. Líbila se mi vtipně hláškující scéna, kdy jeden zločinec řekl, sakra ten parchant (hlavní hrdina) je jak terminátor, pořád se vrací. A na to se Robert Patrick zlostně zamračil. :-))) Chyběl mi lepší konec. Nemyslím tím akčnější, ale že hned po akci následovali závěrečné titulky. Nevysvětlilo se, jestli se diamanty našly, víc prozrazovat nechci. Příběh či děj film měl jednoduchý, spíš ho neměl, ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo. Herecké obsazení je na tom výborně. John Cena jako hlavní akční hrdina určitě zaujme, neříkám, že mě extra nadchnul, ale žádný větší problém jsem s ním neměl - trošičku mi v obličeji připomíná ROCKa, ale jen trošičku. Robert Patrick jako hlavní padouch hrál opět velmi dobře, akorát jsem furt doufal, že se předvede v mnohem bláznivější poloze, ale nevadí. Zbytek herců ne třeba rozebírat. Zahráli všichni dobře. Hudba byla dobrá, normální, ničím nebyla významná, ale zase ničím nebyla pokažená, což je dobře. Technická stránka, režie a kamera na výborné úrovni. Konverzace zločinců mě ale moc nebavili, moc se mi ani nezamlouvala jedna scéna, kdy jeden zločinec odpráskne svého komplice bez nějakého důvodu a ostatním to je jedno, takže nějaké nelogičnosti se najdou. Tím pádem nekační scény mě tolik nebavili, v některých filmech jsou dobré, zde byly slabší. Takže jak to shrnout ještě stručněji ? Rozhodně se jedná o novější, modernější akčnák, který je opravdu nabitý akcí a perfektními akčními scény. Scény jsou neuvěřitelně dlouhé se super nápady. Jak už jsem ale řekl, byly přehnané, kdy hlavní hrdina opravdu byl terminátorem. Chyby se holt najdou, ale proč to tu pořád zdůraznuju ? Holt pečivě hodnotím film jako celek, všímám si kdejakých podrobností. Ale jako akční výplach to působé perfektně, takže nemám větší problém. Ale přeci mohl být lepší scénář. Trochu, ale jen trochu to zaostává k filmu 12 kol. Ale i tak jsem spokojen. Celkově hodnotím na dobrých 78% = **** () (méně) (více)

Lima

Ozvěna 80.let? Ale kdeže, po tomhle kousku za půl roku ani pes neštěkne. Vezměme třeba takové COMMANDO, které se pro srovnání nabízí. To svým způsobem zraje jako víno a s přibývajícími léty od doby vzniku nabývá až jakéhosi kultovního statutu, za což vděčí zejména Arnoldovi, který měl nepopiratelné charisma (ať se to někomu líbí či ne), sypal ze sebe jednu podařenou hlášku za sebou a jeho (ne)herectví bylo svým způsobem roztomilé. John Cena nic z toho nemá. Je to jenom taková tupá hora masa a jeho napsaná postava postrádá jakkýkoliv nadhled. A pokud film mimo nesympatického hlavního představitele může nabídnout už jenom přemrštěnou akci ála KURÝR 2, tak je to dost problém. Jediné pozitivum - Robert Patrick, který měl naprosto jasno v tom, v čem se to ocitl a tak si svoji záporáckou roli evidentně užíval (scéna s několikrát zopakovaným posunkem směrem ke své družce byla kouzelná). ()

2Pac

Anthony R Parker v ulohe jemne:) vysinuteho zabijaka hlaskuje asi vsetky srandovne narazky na cernochov, ake som doteraz vo filmoch videl. To je vsak este nic oproti ex-T1000, ktory ako to tu uz bolo napisane, je vo svojej ulohe ultimatny. Efektne boomy, marinakova manzelka, ktora ako keby z oka vypadla Sharon Stone za mladi a namakany Matt Damon stacili, aby tento filmik splnil svoj ucel...vyplachol mi dutinu mozgovu... 2 1/2* ()

• Natáčení probíhalo v Austrálii. (ČSFD)
  • Vo filme sa pilo len jedno pivo, a to Miller Genuine Draft. (Zeker)
  • John Cena, zápasník WWF, se na svou první roli připravoval důsledně. Absolvoval i trénink se zvláštními jednotkami U.S. Marine. (ČSFD)