Voják

The Marine

Vojak

Thriller / Akční / Drama

USA, 2006, 88 min

Není nad to, když se sejde partička blázínků z wrestlingového prostředí a řeknou si, že by zase mohli na něčem vydělat, a tak si vyrobí oldschoolový filmek jako vystřižený z 80. let. Postaví si před sebe kopu drsňáků a hrubých ksichtů a vyberou ten nejdrsňovitější, který by se mohl dobře vyjímat před kamerou. „Jak je obejdeme? – Neobejdeme. Půjdeme přes ně.“ Hrát nemusí, o hraní se postará nějaká zajetá (ale bože skvělá) tvářička ze starého Hollywoodu. Co takhle Robert Patrick. Wow, tak ten si ten filmek určitě užije. „This guy is like the Terminator.“ Nebude ho totiž brát tak vážně jako onen drsoň, který s filmem teprve začíná. Dále stačí obohatit násilnickou partičku o pitoreskní stylové a coolové postavičky a navíc jednoho.. jednoho.. koho ještě… no přece černocha (ty přece za všechno můžou). Ale ten musí být opravdu vtipnej (a taky že je). „Brothers don´t camp.“ = „I hate cops… and rock candy.“ Producenti do filmíku nacpou alespoň řekněme 15 milionů dolarů, aby tam byl taky nějakej ten výbuch. Ostatně dobrým výbuchem se prý dá zalepit spousta scénáristických děr. No, zas tolik peněz neměli, i když John Cena lítá vzduchem seč může. Ale víte co, kašlete na to, na dobrý nebo alespoň průměrný scénáře koukáme pořád. Trapné a klišovité dialogy rovnou vypouštějte z hlavy a soustřeďte se alespoň na ty, které odkazují na jiné filmy. A víte co? Zaručeně se pobavíte. Každý z nás by přece chtěl být jako terminátor, který se nesvalí, ani když ho nejméně třikrát vyhodí do povětří, rozstřílí mu celé auto, ale jeho ani neškrábnou, udeří ho tucetkrát pěstí, tyčí, lopatou, židlí, brokovnicí, projedou s ním 3 (slovy třemi) dřevěnými chatrčemi, shodí ho z kamionu, udeří kladivem (bože AU !!!) etc. Jo, jo, takového dostane jenom náruč překrásné blondýny. No nebylo by to skvělý? Zkuste si to sami…(21.8.2007)

• LIVINGDEAD

Tak já nevím, byl to pokus o komedii a nebo o akční film. To nebylo "béčko", ale "ÉČKO". Hrozný scénář, děsný výběr herců.... jednu hvězdičku dávám za speciální efekty - výbuchy. Jeden výbuch, druhý výbuch, třetí výbuch.... Jako odpad ovšem označuji to DEJAVU, 1) vybuchující benzínka, oheň a pohled plakající ženy, zda to voják přežil. 2) vybuchující chajda, oheň a pohled plakající ženy, zda to voják přežil. No prostě KOMEDIE!(1.7.2007)

Akční pecka, s mým oblíbeným terminátorem Johnem Cenou. Johnovi jsem vždycky ve wrestlingu fandil, ale už mně to omrzelo. Ve filmu předvádí svoje zkušenosti, z WWE. O napětí má divák postaráno, film má trošku delší rozjezd, ale kdykoliv se na scéně objeví Cena, začíná pravá zábava. Docela mně aj bavil Robert Patrick, sypal slušný hlášky. Příběh trošku jednoduší, ale setkávám se s ním poprvé. Cena je frajer, film je napínavej a je tu hodně explozí a efektů. Není to žádná špička, ale ani neurazí. Já se teda dost bavil ! )))(8.10.2012)

• Isherwood

Commando: Ressurection se nekoná ani omylem! Tři velké exploze spolkly většinu rozpočtu, takže zbytek stopáže je okatě samoúčelnou improvizací (nějaké ty kamerové oblety a podobné tajtrlíkování), kterou z bahna absolutního zatracení táhnou slušné odkazy (Terminátor II, Vysvobození, Pátek 13.) a geniální partička záporáků v čele s famózním (!) Robertem Patrickem, který si roli užívá jako nikdy. Nevím, koho napadlo poslat Johna Cenu z wrestlingového ringu na plátno, ale tahle hora svalů nesahá takovému Rockovi ani po kotníky a když máte problém s tím, aby jste mu fandili, protože jeho protivníci jsou prostě víc cool, je jasné, že někde to drhne. A ten rating PG-13 s absencí krve… zlatá 80.(29.7.2007)

Ale jo, mě to bavilo. Sice průměrný béčkový akčňák", ale koukat se na to urcitě dalo. John Cena v roli nemsrtelného muže Terminátora. Zločinci na něho vytřelí každý nespočet ran a násobníku z auta do jeho. Na blízkost 3 metry, auto prostřílené centimetr vedle centimetru od kulek, ale ani jedna nezasáhne J. Cena. Sice nereálné, ale tak to v akčních filmech většinou bývá:-)) Ale svaly má J.Cena opravdu šílené, bicáky opravdu velké, tak jak celé jeho pracky.. 60%(6.1.2010)

• - DVD verzia obsahuje niekoľko akčných scén, o ktoré boli diváci v kinách ukrátení. (m.a.t.o.)

• - Natáčanie začalo dva roky pred premiérou. (m.a.t.o.)

• - John Cena povedal, že hneď ako uvidel Kelly Carlson na konkurze, chcel, aby jeho filmovou manželkou bola práve ona. (m.a.t.o.)