Voják

The Marine

Vojak

Thriller / Akční / Drama

USA, 2006, 88 min

Totální übermasakr. Ty dialogy, wrestleři předhánějící se v tom kdo bude víc přehrávat a tvářit se jako o něco větší magor, rulézní Robert Patrick, akce, výbuchy,...... Commando s Arnoldem je velmi zábavné Béčko, ale tohle, tohle už je úplně mimo realitu. 7/10(22.2.2007)

Strašne jednoduchý scenár. Dobre natočená akcia. Cena nie je herec, ale jeho knockouty stoja za to. Všetko vybuchuje, stále sa niečo deje, Robert Patrick je skvelý záporák... Nadšenie pre akčné béčka sálajúce z tohto filmu je až neuveriteľné... Bavil som sa snáď ešte viac ako pri Rockovej KRÁČAJÚCEJ SKALE a VITAJTE V DŽUNGLI...(28.12.2010)

Ten chlap je jako terminator! celkem solidni vybijena a jedna z lepsich akcnaren poslednich let celkem jsem se bavil a to u zanru v dnesni dobe vydavaneho za akcni film u mne rozhodne neni pravidlem teda ne ze by se mi ten hlavni hrdina nejak extra libil ale spis je tu citit ozvena casu jiz davno minulych bohuzel(28.1.2012)

• tron

„Čo všetko vieme o tých chlapoch?“ – „Sú to hajzli.“ No. Okej. Vyrastal som na akčných béčkach 80. rokov, ale to, že skopírujem ich scenáre, predsa ešte neznamená, že mi z toho automaticky vyjde dobrý film. Pritom ani také KOMANDO nie je objektíve dobrý film – len na ňom vyrastali milióny chlapcov na celom svete. VOJAK túto nostalgickú výsadu nemá, je to film z roku 2006. Občas ma chytil: ex-wrestler Cena sa „dal“ (neviem, či je plusom alebo mínusom jeho totálna nevýraznosť), Robert Patrick je v rámci možností kultový („Ten chlap je nezastaviteľný ako Terminátor.“) a akcia je profesionálne zvládnutá (ale nijako mimoriadna). Ale skoro vôbec ma to nebavilo, stále som pozeral na hodinky a keď som si myslel, že to už konečne skončí, prišlo 20-minútové finále dofrasa. Vyložene ma pobavili len dve scény, ktoré akoby vypadli z iného (lepšieho) filmu. V prvej scéne sa obrovský Afroameričan v slabej chvíli prizná k homosexuálnemu znásilneniu a hrá do toho hudba z VYSLOBODENIA (!). Druhá scéna je ešte vydarenejšia: z močiara vybehne 10 krokodílov a zožerie zlosynom parťáka - „Vravel si, že tu nie sú krokodíly.“ – „To boli aligátory.“ – „Myslíš, že sú hladní?“ – „Už nie.“(4.5.2010)

Žeru všechny akce, pod kterými je podepsán Vince McMahon jako producent. Borec, jenž ovládá celé wrestlingové impérium, jednou večer popíjel s Johnem Bonitem, z hecu před něj narovnal pár balíčku stodolarovek a půjčil mu rabiáta s bicepsem velikosti zralého grapefruitu - Johna Cenu. V produkci WWE tedy vzniknul tento film, který měl být poctou akčňákům 80. a 90. let. Upozornění: Před stisknutím tlačítka Play si vyndejte mozek a hoďte ho do horní palice mrazáku. Jednoduchý až primitivní scénář má dost děr na to, aby jím prolezl i takový medvěd, jako showman Cena. Já vím, že se říká, že v jednoduchosti je krása, ale tady to platí pouze v případech, kdy je na scéně dvoumetrový hromotluk a vytahuje ze svého zásobníku wrestlingové chvaty s puncem brutální kvality. Když neúřaduje Cena, nechává režisér všechno, co je na place, sice efektně, ale mnohdy zbytečně explodovat. Sem tam padne dobrá hláška, Robert Patrick hraje slušně, ale celé to působí více než odkazově a stylově spíše úsměvně. Ale John Cena se uvedl parádně a ačkoliv jeho role silně zaváněla typickým wrestlerským herectvím, s čistou hlavou říkám, že bych si ho dovedl představit jako nového Terminátora. Ostatně - "He is like a...Terminator!" 20 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(6.2.2007)

• - Do hlavnej úlohy sa pôvodne počítalo so Stevom Austinom. (m.a.t.o.)

• - Natáčení probíhalo v Austrálii. (Elwanelyn)

• - Pri scéne, kde John Triton (John Cena) prerazil protivníka cez kopu dreva použil wrestlingový chvat chokeslam. (AdamesWWE)