Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

WolfR

Bez jakéhokoli příběhu, bez jakékoli atmosféry. Chybí nějaká propracovanost postav či nápaditost. Akční scény ujdou, ale triky jsou výborné. Celkově to zkusím ale charakterizovat ještě takto: 10 000 let před Kristem měli lidé zářivěji bíle zuby než my dnes a muži měli dokonale oholené paže a hrudníky, 2 hvězdy. ()

dr.fish

SPOILER! Skupina lovců mamutů dá dohromady národně osvobozeneckou armádu, sladí společnou strategii a vtrhnou jako jeden muž do Egypta. Tam se právě staví pyramidy a jsou tam na otrocké práci jak členové rodin, tak všichni mamuti potřební k výživě hlavních hrdinů. Jelikož ovládají taktiku a zpravodajskou výzvědnou činnost, podaří se jim přesvědčit otroky (a mamuty) k povstání a zhubí tu egyptskou verbež. Pak spokojeně odtáhnou zpět do hor, získavše ovšem něco semen kulturních plodin, aby se posunuly od lovců k prvotním zemědělcům. Obilí vyklíčí, dál už dle síťového grafu jen samá pozitiva a sociální jistoty. Rolande, WTF? 40% ()

Thorn

Dle mého názoru velmi pozoruhodný a úchvatný film pokrývající jedno zcela neprobádané období lidské historie. Režisér Roland Emmerich se velmi chytře zaměřil právě na takovou éru, o níž se v podstatě dá jen spekulovat, a proto si tu vlastně mohl vymyslet cokoliv se mu jen zachtělo. Můžeme tu tak vidět například scény, v nichž jsou mamuti používáni jako tažná zvířata. Proč ne? Pokud by se v té době na zemi vyskytovala dostatečně vyspělá civilizace, která by dokázala mamuty ochočit a využívat je při práci, místo toho, aby je jen lovila pro potravu, možné by to klidně bylo. Ze všeho nejvíc se mi tu ale líbí myšlenka, že možná existovala nějaká jedna prapůvodní civilizace, z níž se pak oddělili Egypťané, Sumerové a staří Číňané. Režisér tu dokonce naznačuje určitou souvislost mezi onou prapůvodní civilizací a zemí, která byla kdysi dávno zatopena velkou vodou. Tím je samozřejmě myšlena bájná Atlantida. Pro někoho, kdo je obrovským fanouškem mýtů o Atlantidě a bájných starobylých civilizacích, je tento film skoro splněným snem. Navíc tu máme i nějaká ta životní moudra a ponaučení. Stejně tak tu nechybí ani velkolepé davové scény, monumentální akce a spousta krásně propracovaných pravěkých zvířat. Musím říct, že s počítačovými technologiemi už se dnes dají dělat hotové divy. Ačkoliv pořád s láskou vzpomínám na legendární Cestu do pravěku, šavlozubý tygr z tohoto Emmerichova filmu už je přece jen trochu jiné kafe. Příběh je v podstatě takovou klasickou pohádkou, v níž nechybí udatný mladý hrdina, unesená kráska, odpudivý zloduch či moudrý mentor. Zároveň je také poutavou sondu do doby, kdy byla lidská společnost ještě velmi mladá. Dokonce tu máme i jedno z možných vysvětlení, jak se stali z pravěkých lovců zemědělci. Film 10 000 před n. l. mohu rozhodně každému doporučit. Pokud by byla jeho zápletka o něco sofistikovanější a propracovanější, byl bych ochotný jít dokonce až na plné hodnocení. Takto však musím zůstat pouze u čtyř hvězdiček. Přesto se jedná o prvotřídní filmovou zábavu plnou napětí a akce, u které se navíc člověk může i trochu zasnít a zkusit si představit, jak to asi na zemi v její dávné minulosti vypadalo. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších filmů, na jaké můžete v rámci daného žánru narazit. ()

tom88

Konečne je tu niečo, čo tu chýbalo a dlho nebolo. Som si vedomý, že je to iba úbohosť a všetko je tu dosť prehnané. Viem, že to je dosť veľká hovadina, no Emmerich to tiež asi nebral až tak vážne a znova chcel iba pobaviť divákov a ulahodiť ich očiam. Myslím, že sa mu to opäť podarilo, tak ako pri Godzille, Dni nezávislosti či Dni potom. Ja som sa v kine bavil dostatočne aj keď mi tam veľa vecí vadilo. Praveké kmene sa mi vôbec nepáčili a takisto ako vypadali jednotlivý ľudia. Toľko rôznych civilizácií na takom malom okruhu krajiny. Dej bol chabý, obyčajný ba až nudný a klišovitý. Nie som si istý pravdivosťou doby čiže 10 000 r. p. n. l. a zvieratami čo boli vo filme. Zrejme to nebolo brané pravdivo a fakt išlo iba o dobrodružstvo a zábavu. Herci sa mi nepáčili, boli dosť priemerní. No akčné scény a tony vizuálnych efektov zachraňujú tento film dostatočne. Výprava bola úžasná, takisto kostými a vizuálne spracovanie prehistorickej zveri. Pri filme je potreba zabudnúť na lekcie dejepisu, vypnúť mozog, kúpiť kýbel popcornu a baviť sa. Samostatný film je ledva priemerný, no s pozitívami, ktoré vlastní je to úžasná nadpriemerná jazda, ktorú si niekedy rád zopakujem. 70% ()

SeanLSD

Nuž, nikto predsa nečakal prednášku z dejepisu . . . Veľké praveké dobrodružstvo pre totálne vymazané mozgy alebo ( mimochodom ani zďaleka tak skvelý, ako som čakal ) vizuálny pôžitok pre tých, ktorí si ho dokážu vypnúť, je doslova hriešnym premrhaním svojho potenciálu. Ani napriek toľkým vrazeným prachom sa veľmi nedá zniesť, ale ako-tak to ide, pokiaľ nikto nerozpráva a tvorcovia iba nechajú znieť hudbu a hrať krajinu s dokonalými digitálnymi trikmi ( pretože tie zvieratá sú vážne nádherné ). A práve týchto záchranných ingediencií bolo prekliato málo a trpeli všetkým ostatným, hlavne naivnou snahou rozprávať nejaký ten hrdinský epický príbeh ( čo si režisér ešte poistil spoluscenáristom - hudobným skladateľom ! ). Zvládol by som aj jeho chaotickú dramaturgiu plnú schématickosti, ale už asi od začiatku ma značne drvil fakt, že tento film v celej svojej popkornovosti jednoducho NIE JE ZÁBAVNÝ !!! Viem si celkom dobre predstaviť, že mnohých dotiahnu do konca ( podobne ako toho fešáckeho neandertálca ) len ony zázračné modré oči hlavnej predstaviteľky ( ktorá mimochodom v tej špinavej a otrhanej podobe s dredmi vyzerá omnoho lepšie ako v skutočnosti ). Ach, kde sú tie časy DŇA NEZÁVISLOSTI alebo aspoň DŇA POTOM ? Dúfajme len, že v ďalšom filme sa Emmerich opäť rozhodne všetko zničiť, pretože to mu ide krásne a nemusí vtedy aspoň kaziť očakávania zábavychtivého publika . . . ()

zorro

Náš megaloman Roland Emmerich. Člověk si řekne on to snad zvládne skoro jako vždycky až na Godzilu tu nezvládl v žádným případě a stejně tak dopadlo 10.000B.C.. Šel jsem se na to dívat s tím že to nebude žádný duchaplný film, ale chtěl jsem 100% zábavy, která se také nedostavila a ty efekty jsou také ošemetné. V tomto filmu jsou utopený peníze doslova za nic. Snad jen ten záběr, když lodě odplouvají vypadá výborně, jinak toto není blockbuster na který jsme zvyklí od Rolanda. 40% ()

Loki81

Diky bohu, ze jsem nevyhodil penize za lisky do kina... tady se opet potvrzuje pravidlo ze ne za kazdym dobrym trailerem skryva se stejne dobry film. Hruza, hruza a jeste jednou hruza. ()

Radiq odpad!

To je neuvěřitelný, co se dělo v prehistorii!!! Dredy, bradky, vyholené hlavy, bílé zdravé zuby. Mamuti, kteří se bojí člověka s oštěpem, mamuti, kteří naběhnou na dřevěnej oštěp a zabijou se, mamuti, kteří utíkají jak koně, ochočení mamuti na poušti stavějící pyramidy. Ochočenej šavlozubej negr. Koně, na kterejch jezdí čtyřnozí démoni vypadající pro jistotu jak arabští teroristi s železnejma zbraněma. Oheň, kterej asi nebyl problém rozdělat a udržovat. Pyramidy, který byly podle Wikipedie postaveny mezi lety 2700 a 1700 př. n. l. Pak řešení všeho jak v nějaké telenovele nebo jiné kravině. K tomu digitální efekty, pobíhání mezi nohama splašenejch mamutů. Tolik nelogičností v jednom filmu už jsem dlouho neviděl (naposledy myslím ve Válce světů). No sranda. Herci se dokonce snažili hrát, ale dělali ksichty jak někde na brodveji. Ach bože, a ten konec!!! A ti blbci tvůrci to asi všechno mysleli vážně!!! To se zas Emmerich vyznamenal, šulin (myslím, že ještě větší lůzr než Spielberg). ()

3n3my

Nevymreli mamuty len tak náhodou pri otepľovaní na konci poslednej doby ľadovej? Lebo v tejto rozprávke dokonca pomáhajú so stavbou pyramíd, ktoré sa začínali stavať až okolo roku 2700 p.n.l. Hmm a tuná dokonca ešte aj cválajú! No nič, ďalšie hodnotenie nemá zmysel, pretože aj po filmovej stránke ide o veľmi umelé a nezmyselné dielo, ktorému chýba jednoducho všetko, čo ma dobrý film mať! ()

SoolenJV

Emmerichův pseudopravěk je sice poměrně zábavný, ale trestuhodně nenápaditý, předvídatelný a divně zahraný. Snad jen kamera a triky za něco stojí, i když obě vycházejí z toho, co už tady dřív bylo. ()

tomeek

Dvě hvězdy za efekty... protože: Mamuti, Egypt a příběh = proberte se. Emmerich si ten scénář nečetl nebo co? ()

zombkiler

Tohle se opravdu nepovedlo, cpát do doby Pravěku pyramidy, faraony a k tomu mamuty, pravěké lovce a to vše smíchané dohromady, z toho nemohlo vzniknout nic lepšího.Film snad drží nad vodou jenom vizuálně úchvatná krajina, to je všechno. ()

Noviik

Naprosto příšerná kamera, která mě otravovala hned od začátku. Lokace krásné (Nový Zéland se nezapře). Šílený příběh, který skončil typicky Emmerichovsky. Na druhou stranu ale celkem zajímavá podívaná (takže zpět u lokací). Znovu bych to nemusel vidět... ()

panMartin

Film 10 000 př. n. l. měl Emerich natočit před 10 lety určo by to lidi víc žraly a né v tuhle dobu!! Efekty za to stály a to byl nejdůležitější bod toho, proč jsem na to vůbec koukal.I když je to taková slátanina dá se na to koukat. Konec filmu se mi vcelku líbil. ()

WinnJets

Všechno špatně, tohle bylo po všech stránkách nevěrohodné až běda a krásné scenérie to samy o sobě prostě nemůžou vytáhnout výše než na ten jeden puntík. Třeba takový BOJ O OHEŇ to je úplně jiné kafe... ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický