Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

Mbeast odpad!

Tak takhle ne! Beru, že nápad splácat dohromady několik historických etap je lákavé, ale dá se to udělat i lepším způsobem než jak nám to předvedl Roland Emmerich. ()

hororwatch

No nevim no. Bylo to tak vyumělkovaný a všechno vypadalo tak digitálně a uměle, že jsem tomu prostě neuvěřil. Jako výprava za velkym dobrodružstvím to je dobrý a trable se kterýmy se setkává i ten konec vcelku ušel. Ale jako celek a když jsem se pak nad tím nakonec zamyslel, tak tam bylo až moc velký díry při kterých jsem se nudil a to by právě takovýto fim neměl.. ()

Rockerman

Emmerich mě trochu zklamal! Tento režisér se vyžívá v efektních tricích. A jaké jiné téma je ještě lépe vhodné pro takové bombastické triky než pravěk? Bohužel těch dobrých triků je tu málo. Možná méně než v Cestě do pravěku!!! O ději se zmiňuji jen na okraj, protože tohle nikdy nebylo to,co režiséra zdobilo. Zde však sklouzává ještě níž než obbvykle. Je to vlastně pohádka, kdy šavlozubý tygr, zachráněn z pasti DeLehem, se mu později odvďečuje tím, že jej zachrání před bojovníky jiného kmene.Téměř jako ve Zlatovlásce, že? ()

Hapretor

Dobrý, "hodně starý" paskvil. Když film nebudete rozebírat po stránce intelektuální, ale vizuální, vyjde Vám jako vhodný na zabití 104 minut času a třeba, jako já, nebudete litovat. Tygr byl fajn. P.S. Jinak je to blbost. ()

Isomut

Neviem, či je to tou dobou, v ktorej sa film odohrával, ale nemohol som na to nájsť tú správnu chuť. Hudba, príroda áno, to je všetko pekné, ale atmosféra na bode mrazu. Myslím, že dve hviezdičky sú tak akurát. Videl som pomerne dosť historických filmov, ktoré boli o dosť lepšie po všetkých stránkach. ()

Clu

Já idiot jsem na to šel do kina kvůli trikům. Ale omezenost a nudnost tohohle filmu mě vlepila takovou facku, že jsem je ani nemohl sledovat. ()

Radek.SCH

Když to člověk od začátku nebere jako historické cosi, ale jako FANTASY, nebude mít problém u toho vypnout a užít si solidní vizuály. Na "živé" postavy nebo rafinovaný děj radši ani nemyslete. Hollywood-konec povinností. - 50 % ()

hEROic

nečekal jsem shola nic, nevím proč jsem tušil dokument... o to bylo moje překvapení větší, když se z tohohle filmku vyklubal akční mix pravěké lovecké legendy v časech otrokářského budování pyramid... jasně nesmí se nad tím přemýšlet, :) ale jinak je to pohodová podívaná... 70% ()

BeranSon

Absolutní přestřel od Emmericha, nezábavné,nudné,bez špetky zažitku. Na filmu se mi líbila pouze scéna s tím tygrem v propasti jinak se divím že jsem to dokoukal. 2/10 ()

Ombak▼Penari

Na tento film jsem šel spíš abych se zasmál, protože již z ukázky jsem pochopil, že to bude naprosto nevěrohodná ukrutná slátanina. Ale těšil jsem se na mamuty a podobnou pravěkou havěť. No, tak havěť tam byla, naopak si myslím, že mamuti se povedli a i zbytek šel (scéna s hnusnými třetihorními ptáky v "pralese" byla zdařilá), ale jinak nuda a kýč. Nakonec jsem byl ještě více zklamán než jsem myslel. Inu, když se podíváme na ostatní dílka tohoto režiséra, není se co divit - snad s výjimkou Patriota to jsou prostě jen efekty, špatně slepené dohromady. Nedoporučuji, ani těch pár "zvířecích" scén za to nestojí. Mrkněte radši na Cestu do pravěku nebo dokumenty BBC. ()

GOREGASM

Naivní hloupost mamutích rozměrů, kterou tentokrát Emmerich nedokáže zachránit ani svou obvyklou berličkou, tedy CGI, která se především u prehistorických zvířat moc nepovedla. Respektive mamuti se pohybuje svižně sice ne jako srnky, ale podezřele hbitě, prehistorické ptactvo také působí jalově a hvězda večera šavlozubý tygr je vegetarián :-(. Vystajlovaní neandrtálci herecky vzbuzují jen a jen rozpaky a Emmerichem vydatně přiživované klišé, které završuje lepkavě usmolený závěr, tomu všemu dává korunu. Money Maker Roland protentokrát vysokorozpočtově selhal a to na všech frontách. 30% ()

Nšoči

Kdo chce hledat pravdivost dějin v takovýchto filmech,tak je blázen a v tom případě by měl radši sledovat pořady na ČT2 a myslím si, že dávat filmu odpad je přehnané. Snímek je plný krásných efektů, romantického příběhu, nádherně vyobrazených mamutů a šavlozubého tygra, který mohl dostat více příležitostí. Já jsem se u snímku dobře bavila. ()

Johny M.

Nezbývá mi, než jen potvrdit, že Emmerichův prozatím poslední počin je 'hovadina' (jeho předchozí kousky se mi docela líbily). Ale na filmu jsem byl v kině a tam jsem si ho docela užil. O příběh tam vážně moc nejde, ale co se týče nějaký tý akce (hlavně s pravěkými zvířaty), tak ta neměla chybu. Ty 3* jsou právě za to... . Škoda, že si s tím trochu víc nepohrál jako Mel, ta angličtina docela bila do uší.... ()

Jeand´Boa

Pohádka, u které mě snad bavila jen ta hudba ... jak jsem se shodnul s kámošem, když jsme na tom byli: už tomu chyběl jen Marek Vašut, který by po prvních dvou minutách zahynul, a scéna, kdy by tomu mamutu na konci dorostly jeho uřezané kly ... zkrátka nic nic... zázrak se nekonal, opravdu je to bezduchá nemastnost-neslanost... ()

FFs

Pokud jde o známá fakta, byl tento film slátaninou a příběh neměl žádnou větší hloubku, avšak chci se tohoto filmu přece jen trochu zastat. Na rozdíl od mnohých jiných uživatelů já jsem se bavil - Emmerich nám nenabízí historický dokument, takže jakékoliv výtky pokud jde o reálnost příběhu a historická fakta zde rozhodně nejsou na místě - efekty byly působivé, vizuální stránka zdařilá a některé úvahy mě dokonce i zaujaly. Sice slabší, ale přece jen 4* ()

Blaogranas

No zklamání, fakt jsem se na to těšil a nakonec tohle. Čekal jsem parádní výpravu do dávných dob s mnoha krásnými zvířaty. Dostalo se mi ale pár mamutů, jeden šavlozubej tygr a nějací divní masožraví pštrosi nebo co. Nepopírám, že byli hezky "udělaní", ale proč jich bylo tak zoufale málo? A taky mě k těm našim africkejm prapředkům, kteří uměli možná pár skřeků, moc neseděla jejich vybroušená angličtina. Dvě * za hezkou výpravu a vykreslení všech možnejch prostředí, od hor, přes pralesy až k poušti atd. a taky za tu pěknou modroočku Camillu Belle. ()

Meiers

Weird...to Isherwood:-nechápu kdes viděl ten nesmlouvavě efektní (akce!) nášup...jediná akce tu probíhá když se rozběhne dvakrát za film mamut ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický