Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

trojtmberk

Teda... jsem schopnej překousnout, že už jako malej jsem si při čtení Lovců mamutů představoval ten pravěk úplně jinak, to by mi nevadilo, ale to že jsem měl chvílema pocit, že si ze mě někdo dělá srandu, to už nepřekousnu. Většinou se ve filmech moc nepatlam a jsem i sem tam ochotnej nějakou tu nelogičnost akceptovat, ale tohle je moc. Pro příklad dvě věci, který mě fakt dostaly. První jsou mamuti, který vypomáhaji na stavbě pyramid, nebo co to tenkrát bylo za stavby, tyhle obrovský chlupatý zvířata byly (alespoň co já vim) vybavený na život v chladu, proto mi nejde do hlavy jak mohli bez problémů makat na poušti v tom hicu a nepochcípat. A druhá věc je, že nevěřim na to , že by v pravěku existovalo něco jako láska, natož v tomhle americkém nasládlém podání. Podle mě pokud pračlověk přišel o svojí drahou polovičku, tak si prostě vzal klacek a šel si někam ukrást jinou a pokud na to neměl, tak měl holt smůlu. Na nějaký love story neměl čas. ()

Kjůkíí

Po filmu 300: Bitva u Thermopyl, který mě zrovna nenadchnul, jsem čekal, že tohle bude něco podobného, jen před 10 tisíci lety. Přemáhal jsem se na to podívat, ale zdolal jsem svou bázeň a zkouknul to. I když je to přiběh čisté lásky, odehrává se kdesi mezi dobou ledovou a egyptskou civilizací a je jistě plný dobových nesmyslů, myslím, že je natočen relativně slušně. Sice nevěřím, že před 10 000 lety už stavěli vesele pyramidy, uctívali bohy a ještě jim tam chodili mamuti a tak vlastně Roland Emmerich vysvětluje celý vznik pyramid. V dobách šavlozubých tygrů neskutečné stavby a koráby plující po Nilu, to mu nežeru, ale když odhlédnu od těchto nesrovnalostí, po grafické stránce se příběh povedl ... snažili se ;) Trošku moc mírumilovné a nelogické, v těchto dobách lidi jednali ne rozumem, ale instinkty. I když, kdoví.. ()

maxxxim

Myšlienka nie je sama o sebe vôbec zlá, no nedotiahnuté detaily škrípu na každom rohu, sťa zuby neúspešného tipéra, ktorý si nedá povedať a stále dáva do plných. (Rozumej milión zápasov s kurzom milión, za milión.) Celkový dojem filmu kazí azda iba dabingové zlyhanie v podaní nejakého českého adolescenta, ktorý sa dokáže vcítiť do svojej postavy natoľko, že to ladí ako fialové sako a biele ponožky na maturite. Inými slovami sa to pokúsim demonštrovať jednoduchším spôsobom, predstavte si chlpatého obrnára asi tak v najlepších rokoch 30-35, ktorý by mal podľa teórie evolúcie prirodzeným výberom Charlesa Roberta Darwina prinajmenšom rozprávať ako dospelý normálne vyvinutý muž. No, tu nastáva onen omen. Chlap vyzerá vcelku ako jeden kus normálne vyvinutého muža, no keď sa rozrozpráva urve ti zvierač. Frekvencia hlasu na prahu vnímateľnosti zdravého človeka, povedal by som, že to pripomína héliom nafetovaného šaša, ktorý to zase raz prehnal. Neviem, možno som mal nejakú "comedy" verziu, ale nezdá sa mi. Určite si to pozrite v kľude a s vybasovanými reprákmi, naisto vám neunikne ten endemit spomedzi lovcov mamutov. ()

ing.Frosty

V pravěku bylo docela veselo. Kamarád byl tak laskav a zaspoiloval mi, takže při sledování těch extrémních situací (šavlozubý tygr, závěr) sem se popadal za břicho a ne za hlavu. Přes všechnu tu naivitu a šílenost sem se docela bavil a sobotní odpoledne dostalo nálepku "příjemně zabito". Aspoň už wim, že pyramidy postavili mamuti a ne mimozemšťani. ()

fantoci

Tak se nám Emmerich po 4 letech opět vrací s filmem u kterého jak jsme od režiséra zvyklý je zakázano přemýšlet. Tentokrát však ani vypnutý mozek nezaručuje dobrou zábavu. Režisér se vydal do pravěku a přináší nám příběh o mladém lovci, který zachraňuje svojí snoubenku, která je unesena dříve než si s ní vůbec stačí užít. Režisér se vůbec nepokouší o nějaké reálné vyznění příběhu a pocit domorodých obyvatel se snaží vyvoat jen tím, že všichni zúčastnění nosí dredy. To, že hlavní hrdinové vypadají jako z obálek časopisů pro teenagery už je vedlejší. Rozhodně by mi na filmu nevadilo, že realita je pro něj cizí slovo ale to by mě musel bavit ale to nedokázal. Na podívanou Emmerichova formátu je celý film překvapivě chudý a nezáživný a chvílemi vypadá jako by byl spíchnutý hodně narychlo jako např. ve scéně kdy hrdina během pár minut přesvědčí jiné domorodé kmeny aby se k němu přidali v boji. Akčních scén je naprosté minimum a když už se na nějakou těšíte nakonec vás zklame. Za vše mluví úvodní lov mamutů, který patří mezi jednu z nejnudnějších akčních trikových sekvencí jakou jsem za poslední dobu viděl. Na tricích překvapí jen to, že jich je na takový film hodně málo. Jediné za co bych Emmericha pochválil je nepřepálená stopáž filmu, která i tak šíleně nudí. Už podle recenzí bylo vidět, že film nebude žádná sláva ale, že se u něj budu nudit po celou dobu jsem opravdu nečekal. Jako takovu třešničku bych ještě vyzdvihl český dabing kdy hrdinové vyfasovaly hlasy, které byly nejspíše pořízené na základní škole. ()

filmmovier

Tvůrci do toho filmu vrazili hodně peněz a triky jsou taky solidní. Bohužel, šlápli vedle. Film nudí od začátku do konce a jediná věc, která se mi v celém filmu líbila, byla scéna s šavlozubákem. Konec plusů. Příběh jsem sice vydržel, ale šlo mi to jen velmi těžko. Prostě jsem doufál, že se ta kvalita zvedne aspoň trochu, ale bohužel. A herci jsou taky trapní. Tenhle film mě zklamal naprosto ve všem. ()

Ogen

Nuda... nic extra se celý film nedělo, je to film dobrý tak na spaní nebo jak sem se tady hodněkrát dočetl "na vyhonění dobrý" :D některé bitvy velice poutavé, hezká myšlenka sebíhajících mamutů po poušti. Efekty asi na rok 1980 ... ach Emmerichu z tebe můžu mít už jen obrovskou prdel!!! :D:D:D ()

Hafran

Průměrný scénář a efekty v příjemné výpravě a netradičním prostředí. Pohádková mozaika tvoří roztomilý celek s kterým se nedá argumentovat. ()

Honzíno

10,000 B.C. je obyčejná lovestory pohádka, šouplá do 'zajímavě':) upravené historie. Nic víc, nic míň. Roland se postupem času učí docela obstojně režírovat, avšak celé to prasí pekelně zesraný scénář a ta forma, Emmerichu, není ještě uplně nejlepší, o střihu by se též dalo polemizovat. Na druhé straně potěší skvělá výprava, hudba, kostýmy a zvířátka. Vyznění (sice evidentně až moc okatě animované) šavlozubé číči kazí její vděčnost. Vůbec celý snímek doprovazí jistá forma idiocie, což ale u Emmericha nepřekvapí (chybí jen ve stargate). Též potěší rádoby mimozemsky líčený vládce Egypta, s ohlédnutím na mytologii, dřívější režisérovu tvorbu atd..., navnadí na přemýšlení nad roztodivnými teoriemi, také lehká polemika o nesmyslnosti proroctví někde v půlce kolem tygra, jež je bohužel zas na konci zprasena, pekelně předvídatelným a připraveným hepijendem, který sedí do pera Rolanda Emmericha snad nejvíce z celého snímku. Ačkoli je nejlepší scéna filmu již v prvních deseti minutách a to 'Lov mamuta', ačkoli historicky korektní jsou více snad i Star wars, ačkoli namáhání mozkových buňek při projekci se rovná asi tak námaze běhěm pozorování ochrnutého lenochoda, stále je to celé zábavné a rozhodně zajímavé svou odlišností. Místy jsem se hezky od srdce zasmál. Na jeden večer, proč ne? Slabší tři *._49% a hvězda dolů. ()

Sfinkter

Megaloman Emmerich asi v dětství viděl Cestu do pravěku a chtěl za každou cenu natočit něco stejně efektního a chytrého. Bohužel natočil směs žánrů, přičemž ani jedna složka nedosahuje lepšího podprůměru. Film je protkán tolika naivními prvky a ubohými sekvencemi, že takto by si představil dobu před 10000 lety asi každý idiot. Koruna je tomuto shnilému filmovému jablku nasazena v podobě cvičených mamutů, kteří si pohodově vykračují s obojky na krkou. Rolande, mamuti nebyli domácí mazlíčci! ()

adams89

Když jsem před časem poprvé spatřil trailer k novému Emmerichově velkofilmu, kde se mamuti s pravěkými lovci vesele prohánějí kolem starověkých pyramid, neubránil jsem se ironickému smíchu. Bylo mi jasné, že historická fakta tu půjdou zcela stranou a že půjde jen o divákovo pobavení, přesto jsem na kalendáři datum premiéry netrpělivě vyhlížel. Záhy jsem však měl bohužel poznat, že Emmerichova fantazie nezná mezí. S přítomností mamutů v období starověkých otrokářských despocií, by se ještě s notnou dávkou tolerance dalo smířit. To samé se už ovšem nedá tvrdit o pravěkých dravých ptácích, vymírajících na naší planetě již před desítkami miliony lety! A třeba takový šavlozubý tygr, kterým se tvůrci tak dopředu chlubili, se tu potom mihne jen na pár sekund. Ale těžko film hodnotit po dějepisné stránce, když je jeho režisér takový jaký je. Příběh o vyvoleném hrdinovi, sjednocujícím další kmeny, aby svrhnul nenáviděnou civilizaci utlačovatelů a zachránil svoji milovanou ženu, se mi docela zamlouval. Procenta mu ale srážejí dialogy v tradičním "emmerichovském" stylu a romanticky laděné finále. Úplné zklamání to nakonec tak nebylo, vizuálně byl film přitažlivý. Kvalitou bych ho zařadil někam mezi Apocalypto a Cestu bojovníka.60% ()

Belbo

Já sem chytil mamuta, jásem chytil mamuta. Hé he, hé he. Já sem chytil mamuta, ja sem chytil mamuta. Hé he, hé he. ()

markuc

Po shlednuti Kanibalu je to lehce oziveni,ale nic extra.Film rychle ztraci naboj a zapletka je velmi slaba.Asi po dvaceti minutach jsem ztratil jakoukoliv motivaci to dal dokoukat a nelogickych scen je ve filmu prehrsel. ()

Freefinger

Pane Štorchu, tak jak to tedy vlastně bylo? Tady pan Emmerich nám tvrdí, že neandrtálci byli dreadatí metrosexuálové a modelky, levou zadní zabíjeli mamuty klackem, za domácí mazlíčky měli tygry šavlozubé a ve volném čase stavěli pyramidy. Jako pohádka to zase tak hrozné nebylo, jen mi tam chyběl osedlaný dinosaurus : ) ()

Samuel7

Kvůli zdejšímu hodnocení jsem očekával nějakou hrůzu, naštěstí jsem však byl vyveden z omylu. Mamuti u pyramid se mi sice nezdají, stejně tak tam mohlo být méně "fantasy" prvků (hlavně ten konec ohledně smrti hlavní hrdinky) a ten přechod mezi horami do tropického deštného lesa byl také značně mimo. Jinak to ale nebylo zlé, triky a scény se zvířaty byly velmi vydařené a nuda se dostavila jen na chvíli. Chtěl jsem se na to podívat hlavně kvůli oněm zvířatům, ale pravdou zůstává, že mnohem lepším řešením bude pustit si Putování s pravěkými zvířaty. To alespoň můžeme brát vážně... ()

eugeene

Zhruba v 1/3 jsem si nějak uvědomil, že to asi nechápu, ale teprve konec mě usvědčil v tom, že to nechápu určitě. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický