Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

Wenca888

Kdo se chcete dozvědět cokoli o historii, tak se na 10 000 B.C rozhodně nedívejte. Nebýt relativně dobrých vizuálních efektů, tak jsem vypínal po dvaceti minutách. Po dlouhé době jsem se při filmu tak nětěšil na konec jako tady... Opravdu hodně špatný vtip. ()

petrfox

Na to, že je Tygr šavlozubý na plakátu, dostal sakra málo prostoru... Filmu podráží nohy špatný scénář... **1/2 ()

Cement73

Očakávania obrovské... sklamanie veľké. Slabý herci, nezaujímavý príbeh, pár svetlých okamihov spojených práve s špecialnými efektami (lov na mamutov, nahánačka s pštrosmi). Ale celkove nič moc. ()

Tomin88

Nejhorší Emmerichův počin! Každým filmem zkouší Roland kolik toho dokážeme akceptovat a zatím se to celkem dalo, ale tohle už je vážně moc. Pohádka ze starých časů je tak primitivní a hloupá, že je Vám při sledování trapně za něj! Už dlouho sem neviděl tak dementní dialogy a strašné herecké výkony. U některých záběrů je vidět, že snad už bud neměl E. peníze nebo neumí dělat se zeleným pozadím, protože ta umělost z toho sálá na míle daleko. Když tento film budete sledovat s českým dabingem je to holá sebevražda, protože výběr dáberů je příšernej. Tomuhle filmu sem přál finanční fiasko, které se díkybohu dostvilo, jelikož se E. už potřeboval probudit. Ty dvě hvězdičky dávám za triky a akčnější finále, jinak je to nehoráznej přešlap vedle a můj největší přešlap v mé originální dvd sbírce. Dlouho sem neutratil prachy za takovouhle kravinu. ()

Marys

No tak toto bola dobrá capina. Kopec nakopených nelogických zvratov, z ktorých spomeniem len minimum. Malý kmeň žijúci vysoko v zasnežených horách dorozumievajúci sa výlučne pomalou angličtinou bez anglického prízvuku. Následne docválajú páni vo fialových oblečeniach s oveľa vyspelejšími zbraňami, z hôr rovno do dažďového pralesa s päť metrovými pštrosmi, následne priamo do púšte kde z piesku rašia prvé poľnohospodárske plodiny, zrazu nám tvárou v tvár stojí zo šesť kmeňov s rôznym pomalovaním a druhom rastlinného odevu, rozprávajú sa rovnakým neanglickým jazykom, ešteže máme toho černošského poľnohospodárskeho tlmočníka, ďalej pyramídy stavané za pomoci mamutov, zvláštny kňazi s dlhými zlatými nechtami, stigmy na rukách v podobe hviezdnej oblohy, väzenie so stovkami otrokov, do ktorého sa dostane hocikto v noci, kňazi umlátení do posledného, ľúbostný romantický beh dvoch milencov, ktorí oproti všetkým ostatným žiaria akoby práve vyšli z Černobylu, no a keď už sa zdanlivo javí, že všetka snaha bola na hovno, hrdinova milenka vstane z mŕtvych, dostanú od púštnych ľudí obilie, bez problémov všetci zvládnu prales s päť metrovými pštrosmi, vrátia sa domov a žijú šťastne až kým... Priznám sa, dúfal som, že to bude aspoň trošku realistické, a to som vypísal vážne len zlomok z tých hlúpostí, ktoré tento film obsahuje. ()

sona123

Jako pohádka pro děti to asi nebylo myšleno. Ale pro dospělé je to poměrně slabý příběh, natočený bez jakékoliv napínavosti. Pravda, nedodívala jsem se do konce, protože jsem u toho usnula, tak možná tou jednou hvězdičkou křivdím :-) ()

Tomyfrok

Když jsem film zhlédl poprvé, trochu jsem se ošíval nad příliš přísným a negativně vyznívajícím hodnocením, a proto jsem si film po třech letech pustil znovu. A ouha. Nadšení z graficky propracovaných mamutů, obrovského tygra či záběrů na stavbu monumentálních faraonských pohřebišť se již nedostavilo. V tu chvíli mi došlo, že tenhle snímek postrádá mnohem víc než jen výraznější příběh. Ono totiž ano, ať se klidně někdo honí přes půl světa za svým cílem (v tomto případě svou vyvolenou), takových filmů bylo... jenže trochu reálněji, prosím, a ať alespoň máme možnost a chuť mu fandit. O to víc, že je vše opředeno jakýmsi duchařským tajemnem, které je v tomto zpracování spíš pro výsměch a otrávení. Jediným plusem snad tedy stopáž, jelikož ukoukat se to dá. Ale znovu už ne, děkuji pěkně. (hodnoceno: **) ()

peto580

film bez akejkoľvek poriadnej iskry. Pre niekoho možno dobré ale pre mňa to nieje ničím zaujímave. Boli tam svetlé momenty ale nič extra. Medzi 2 a 3 *. Vidieť to v originálnom znení možno sa prikloním k trom. ()

kritiklon

Půlka filmu víceméně nuda, poslední půlhodina byla ale celkem zábavná - od spojení kmenů až po závěrečný boj! Spíš jde ale o typickou jednohubku. Žádný skvost to jistě není. 3* za 58% ()

javaznenevim odpad!

Emmerich se vždycky zdroguje, a natočí něco co je buď hodně dobrý, nebo totální odpad. Nikdy nic mezi tím. Tohle je zrovna ten odpad. ()

Garch

Far Cry Primal, Asterix, VŘSR, Apocalypto a nevím co ještě, v pohádkovém guláši. .............PS jedenáctiminitové titulky ()

krusty2

A opat budem za zleho,ale co uz.Kaslem na historiu aka bola.Ved aj vedci maju v tom gulas.Vedia prd o tom ako sme zili pred 10000 rokmi.Preto som tento film bral ako legendu pre mladez.Davam 4/5 uz len s toho dovodu ked vydim ako tu ten film zhadzujete. ()

Oxymoron

Tak jak to tady máme? Příběh: rozhodně nechápu místní stěžovatele, že příběh byl děsný. Pro mě nebyl o nic horší než 70 procent dalších hollywoodských "trháků". Prostě klasická linka - láska, pomsta, happyend (***); Efekty a animace: Na těch je film postavený především. Animace zvířat je celkem povedená a nebýt toho, že mamuti už dávno vyhynuli, určitě bych chvilkami přemýšlel, jestli je to reál nebo pouze počítačová animace (****); Nejapnosti a zbytečnosi: Scéna se šavlozubím tygrem je sice efektní, ale pro film vcelku zbytečná (skoro až trapná a celý snímek zbytečně zesměšňuje - a to hned 2x za sebou!), tvůrci si mohli poradit jinak. O úplném závěru ani nemluvím. (*); Japnosti a nezbytečnosti: Scény, ve kterých se bojuje (ať už s velkými ptáky (opeřenými), mamuty či lidmi) jsou hlavním držákem filmu. Škoda jen, že víc než v traileru se jich tu neobjeví (****); Hudba: Scénická hudba a vůbec zvukový doprovod pěkně celý tenhle snímek dopňuje. První tóny ústřední melodie sice hódně připomínají písničku: "Lásko Bože Lásko, kde tě luďa berů", ale zbytek jde. (***); Suma sumárum: Pěkné tři hvězdy ()

cherita

Jako by se Emmerich snažil splácat všechny svoje předešlé filmy do jednoho. Velmi tupý hrdina, který komunikuje se šavlozubými tygry, se vydává přes zasněženou krajinu (Den poté) za svým modrookým děvčetem. To bylo uneseno otrokáři z daleké země plné písku a pyramid ovládané diktátorem vydávajícím se za boha (Hvězdná brána). Cestou všechny ohrožuje mimo jiné obří krvežíznivá bestie (Godzilla). Kdyby se tomu megalomanovi podařilo dostat tam ještě mimozemšťany (Den nezávislosti), byl by to dokonalý odpad. Takhle bohužel pouze jedna hvězdička. ()

WinstonS

Emmerihova hovadina by se mohla jmenovat Jak D'Leh zvedl vojnu pro Evoletinu sukni. Totální průplach mozku, nelogický a zmatečný děj, "nečekaný" happyend... má vůbec cenu pokračovat? Jasně, 10 000 BC má vizuální grády, šlape jako dobře seřízený stroj, dobře se na něj dívá, ale pokud zkusíte zapojit levou hemisféru mozku... konec, šlus, finito. Ještě, že tam Emmerich nacpal hezká zvířátka a pěknou příroda, jinak bych ten film vypnul po dvaceti minutách. Podprůměr jak vyšitý. ()

stankub

Bohužel jsem se na tento "Mega film" nechal ukecat do kina, no a po shlédnutí tohoto filmu jsem usoudil, že jsem měl jít radši na pivo, fakt nuda, triky skoro žádný, jenom se divim, že tak dobrý režisér něco takového natočil. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický