Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

DavidS.

Nikdo nečekal druhý Boj o oheň.Nikdo nečekal historické reálie.Ale čekali jsme aspoň pořádnou jízdu,ale bylo to bohužel jen trapné, směšné a nezáživné.Než vyhodit peníze a čas za tohle,tak to si raději s nostalgií prohlížet přebálku Štorchových Lovců mamutů. Klidně i dvě hodiny. ()

Kracken

Tyhle filmy o hrdinech, pomstě a záchraně jsou průhledný jak bulharská striptérka ale přesto mě vždy baví a dojímají. ()

Pavlík

08. 01. 2009 (11.); poslabší – mamuti u pyramid, okamžitý přechod z velehor do tropů a pak do pouště není asi moc pravdivý, tak asi příběh též nebude moc pravdivý. ()

Rudinsky

Jedno sa ale Emmerichovi musí uznať. Je schopný naservírovať filmový potrat s takou oblohou, že hlavné jedlo sa absolútne stráca a nikto nechápe, ako môže toľko stáť to, čo vás nikdy v živote nenasýti. Scenár a nápad tohto filmu sa zjavne našiel na hlinených doštičkách, ktorých pôvod sa datuje zhruba 10 000 p.n.l.. Nuda, stupídnosti najväčšieho kalibru, pri ktorých spáchal samovraždu nejeden historik a to všetko prekorenené digitálnosťou, ktorá však vôbec nevyznieva kvalitatívne, lež kvantitatívne. Ale, ak chcete pobaviť vašeho 8 ročného synčeka a jeho kamarátov na narodeninovej párty, požičajte si projektor a zaručene nebudú pri tomto filme dýchať:) ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...přiblblá "Emerická" sračička na entou... 10 000 př.n.l.? Pcháá! Tak takhle to na mě fakt nepůsobilo ani omylem... Lovci mamutů s dreadama a s vyholeným podpažím? Cha cha... Rolande Rolande... ()

jondoe

Toto je rozhodne najhosi film Rolanda Emmericha a to som cakal, ze toto sa mu podari. Jeho filmy vacsinov hodnotim velmi kladne, ale toto ma naozaj sklamalo. Mne nevadi ked sa scenarista trochu pohra zo skutocnostami a niekedy mi nevadia ani urcite nelogicnosti, ale film musi uputat aspon svojim dejom, efektami alebo dobre z rezirovanymi bitkami. Bohuzial v tomto filme su dobre iba tie efekty, ktore Emmerich hravo zvlada aj tu a v pohode dokaze doveryhodne ozivit sablozubeho tigra ci stado mamutov. Ale to je tak vsetko co sa v tomto filme podarilo. Na zaver som dufal, ze aspon zaverecna bitka bude dobre natocena a potesia ma efektne suboje, ale bohuzial ani to sa nestalo. Snad az na stado splasenych mamutov, ci nahanacka v lese z obrovskymi pstrosami neponukla takmer nic. A to je na aj na Emmericha velmi malo. Keby sa tento film nebral tak vazne a scenarista by do neho vlozil par dobrych vtipkou mozno by to dopadlo lepsie, ale bohuzial tento krat to Emmerichovi vobec nevyslo a asi po prvy krat ma vyrazne sklamal. ()

Wally odpad!

Tak tohle byla tragédie...příběh dlouhý a nudný...možná až stupidní. Herci s pečlivě zastřiženým bíbrem jsou úplně mimo a digitálně vytvořená zvířena vypadá jako halda plyšáků, které si bere dcera k hraní když se nudí, což v době vyspělých počítačových triků vede k zamyšlení, zda se R. Emmerich nerozhodl záměrně vytvořit parodii, ale nebyl pochopen. Zbytečná ztráta času...pusťte si Cestu do pravěku a budete mít lepší zážitek. ()

Herráček odpad!

Myslím, že v Rolandu Emmerichovi tříme pravý poklad dnešní doby... Tolik blbostí dohromady splácat tak, aby to ještě bylo směšný, to není jen tak... A asi nemá smysl se nějak moc vyjadřovat k českéme dabingu... Ty dětské hlasy jsou zoufalost nad zoufalost... Jak se tady misí africké kmeny, neandrtálci a egyptská civilizace... A do toho ještě mamuti na poušti, tygři v díře a.. Bože! (tedy, ten nesmrtelný, ne ten jejich...) Myslím, že 2012 má smělého konkurenta ()

bruceman7

Být to pojato historicky (to znamená reálně), bylo by to jiné kafe. Takhle je to jenom pohádka, navíc s očekávaně Williamwallaceovským vyvrcholením, doraženým nějakým tím šamanstvím. Škoda. Přesto to není špatný film. 6/10 ()

Zagros

Eh? Co to má být za ptákovinu. V případě 10 000 př. n. l. platí ještě více to, co jsem psal v komentáři k filmu 2012 – Emmerich není dobrý režisér a bez digitálních efektů by nedokázal už nic natočit. Tady navíc plácá páté před deváté. Vypadá to, jako kdyby si filmoval různé nápady, které se mu vynoří v hlavě, a zkoušel, kam až může s divákem zajít. Za mě se nachází už jen jedinou hvězdu ode dna. ()

iXtr3m3

Zvláštny film. Super spracovanie, super myšlienka. Neviem, čo viac dodať, keďže to nebol ukecaný film, nebudem ukecaný ani ja. :) ()

Loki_Six

"A good man draws a circle around himself and cares for those within. His woman, his children. Other men draw a larger circle and bring within their brothers and sisters. But some men have a great destiny. They must draw around themselves a circle that includes many, many more." ()

Romario

Až takový propadák , jak se tady píše, to není, nelogičnosti a doslova hlouposti ve filmu jsou, ano, ale viděl jsem spoustu mnohem horších filmů a jsou zde i velmi slušné scény. Eduard Štorch to bohužel není, jeho zfilmované knihy s takovým rozpočtem, jako má 10 000 př.n.l. ,by byly určitě jinší kafe, ale i tak za slušné 3*. ()

Eraserhead

Tak tohle Emmerich kapánek přeťáp. Absenci příběhu tentokrát nezachrání ani digitání mamuti, pštrosy (nebo co to bylo) a dobrotivý šavlozubí tygři. Neustálé naplňování nějakých legend a předpovědí začne lézt po chvíli na nervy a Kloser nestydatě krade Zimmerova Krále Artuše. Když už dobrodružnou naháněčku neandrtálců, tak raději sáhnout po Gibsonově Apocalyptu. ()

Fary

Cekal jsem spatny film a byl jsem mile prekvapen. Takova trosku Stargate. Dal bych ctyri hvezdicky, ale to by bylo asi prvotni opojeni. ()

Castorr

Od Emmericha bych čekal víc, i když digitální mamuti a hlavně tygr vypadaly dobře. Po shlédnutí jsem si snímek hodně srovnával s podobným filmem od Gibsona Apokalypto, který se mi líbil mnohem víc. ()

baXter

Ufffff. Tak jsem to zdárně přežvejkl. Dokážete si představit slovo "úžasné" v negativním slova smyslu ? Pokud ano, tak jste na dobré cestě pochopit jak na mě tento film působil. Rozhodně má Emmerich zvláštní představu o tom jak to před 10K lety vypadalo. ()

Holina

Nevím proč se po Emmerichovi tolik dupe - výprava slušná, pravda některé masky k smíchu (zvlášť ty bambusové), ovšem co má být. Třeba ve srovnání s Apocalyptem, na které jsem si v průběhu filmu kdovíproč několikrát vzpoměl, je 10 000 b.c. skoro oskarový kus ()

eagle-eye

Určitě je to jeden z nejlepších filmů, co Emmerich natočil. Dějově je to prázdné, ale moc hezky se na to kouká a rozhodně to vůbec nenudí... Ani pitomých keců se nedočkáme a natočit takový film v dnešní době je odvážný počin a za to dávám ještě o hvězdu navíc. Když to srovnám s Apocalyptem od Gibsona, tak se mi snad toto líbilo více, nebylo to tolik kruté a příjemně to uteklo. Že v hlavní roli hráli týpci ála Jonathan Davies a skupina Korn, vem čert...;-) PS: Začínám mít pocit, že 99% uživatelů csfd jsou pseudointoši. ()

Sten-li

Taková nezáživná slátanina historických faktů a nezajímavého příběhu. Čekal jsem od toho mnoohem víc. 40% ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický