Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

Zl0

Existuje kopa historicky korektných filmov ktoré majú zmysel, snažia sa byť seriózne a držať sa faktov. A mnohé sú pritom nudné. No a potom sú tu takéto zlátaniny. Tiež mnohé nudné, ale pri tomto som sa bavil od začiatku do konca. Blbosť, ale dobre sa to pozeralo ako film pre oddych a pobavenie.. niečo ako prípad "Pathfinder". Preto 3. ()

ANTYCHRYST

Už od začátku je vidět, že nebylo moc peněz na film, ale to vůbec nevadí neboť i tak to je zajímavej příběh s krásnou hlavní hrdinkou Evolet. I přes nedostatek financí se najdou pěkné momenty, jako parádní tygřík, mamuti - zejména závěrečná vzpoura :) ten borec , kterej je schovanej pod zemí v tom vězení je taky hustej. Hudební stránka je též povedená. 90 % po každém dalším shlédnutí baví více:) ()

Godhaj

,,Do not eat me, when I set you free!“ Emmerich se s tím moc nemazal a vytvořil typický americký blockbuster i z prehistorie. A asi proto to celé působí hodně nevěrohodně, akční scény působí v příběhu moc násilně, čímž trpí atmosféra. Herci na mě působili spíše dojmem nějakých smažek, než prehistorických lidí, všichni se totiž chovají jako současní lidé. Podvod se šavlozubým tygrem, který se ve filmu jen mihne, mě opravdu naštval. Příběh zpočátku vypadá poměrně nevinně, ale závěr, který patlá všechno do sebe, chutná jako zkažený eintopf. To než toto, tak se radši podívám na blockbuster o nějaké přírodní katastrofě. ()

Scraffy

A mne sa tá efektami narvaná rozprávka páčila! Celkom som sa bavil a ide z toho dobrý a hrejivý pocit. Roland Emmerich to stále vie. ()

papadoce

Veľmi slabučký film. Nezaujal príbehom, nezaujal výberom hercov, ani vizuálom. Mamutíky boli urobené slušne, ale ono to proste nemalo iskru. Ak chcete točiť film vsadený do takejto doby, musíte prísť s niečím originálnym a výnimočným. To čo dokázalo napríklad Apocalypto sa Pred Kristom proste nepodarilo. No a navyše úplnú korunu tomu nasadil výber dabingových hercov v českom jazyku. Tie detské hlasy pre takmer dospelých lovcov, to bol reálne prúser. Celkovo sú to slabšie 3 alebo trochu lepšie 2. ()

HarveyDent

Jestli jste viděli pár těch filmů Emmericha, tak víte, že logiky moc nepobraly. Dvojnásob to platí u tohohle snímku. Nejen, že tupé výkřiky(chápu sme na konci pravěku,ale i přesto) ve vás vyvolají místo vzrušení jen slovní spojení What The F*ck?? Některé scény jsou tak blbé, že jsem skrýval tvář do dlaní (Např.: osvobozování tygra...."Nesežereš mě když tě pustím?"), navíc první polovinu filmu je to jen procházka horami a džunglí s gigantickými pštrosi, kteří moc nenadchnou a s tygrem, s kterým se jen mluví. Ten pravý "megalomanský" Emmerich, přichází až v posledních tak 20 minutách, s pohledy na pyramidy a všemožné gigastavby ve vás vyvolá to velkolepé ticho před bouří brzkého povstání. Následná akce a scéna, ve které stádo vyprovokovaných mamutů běží po rampě VÁŽNĚ stojí za to přetrpět všechnu tu blbost hlavních hrdinů i snad doslova UKRADENOU scénu z 300: Bitvy u Thermopyl. Emmerich natočil už lepší film s tématikou ve starověku a hlavního hrdiny, který porazí "bohy"(Hvězdná brána). Ale i přesto kvůli té závěrečné akci, smyšleným megastavbám a té krásné modrooké slečně (nemůžu si pomoct) to stojí aspoň za jedno shlédnutí. ;-) 65% ()

Jara_II

Prý mám vypnout a nepřemýšlet, užívat si jen tu zábavu a efekty.. Jenže to už platilo u Dne nezávislosti, Godzilly nebo Dne poté... u všech těchto filmů jsem to Emmerichovi sežral (a ani se za to nestydím), tady už to nešlo - navíc ta podoba s Apocalyptem ... Jenže Gibson se nebál použít původní jazyk domorodců, nebál se krve a občas docela drastických záběrů...Emmerich vytvořil hodně jednoduchý a stravitelný film, na který si ale zachvíli ani nevzpomenete.. ()

LukeSharp

Chtěl jsem dát 3* ale tupost některých pasáží mě prostě nakonec donutila klesnout níže.Scéna s ochočeným tygříkem nebo už skutečně debilní závěr se prostě nedal překousnout.Emmerich se měl více věnovat akci stejně jako ve svých předchozích filmech,kdy sice scénář byl taky značně slaboduchý,ale všechno vynahradily efekty.Přesně to bylo to co jsem očekával i tady,ale bohužel tady byl příběh postaven nad akci a to se teda kurevsky nepovedlo.Pár pěkných scén a jistá dávka velkoleposti prostě nemůže utáhnout skutečně jeden z nejslabších příběhů (připomínajících Gibsonovo Apocalypto),který byl navíc blbě podaný, co jsem za poslední dobu viděl. Snad to příště bude lepší. Roland je dobrej megaloman a měl by se vrátit k ničení světa než dávat stupidní lekce dějepisu. 45% ()

Blackburn8

Zde je dobře vidět že traileru se ne vždy dá věřit...Tomuhle snímku toho hodně moc chybí celkový nádech který člověka vtáhne do děje ,špatné efekty a střih taky za nic moc nestojí..3 hvězdy jsou až moc 55% ()

Pai-Mei

Teda, od Emmericha som čakal viac. Po bombách ako Deň nezávislosti či Stargate príde s takouto sračkou. Ani neviem prečo dávam dve hviezdy. Film je nezáživný, nudný až je ťažko uveriť, že toto je ten film z tých skvelých trailerov, ktorými nás kŕmili pred premiérou. Mne osobne vyslovene vadilo, že hlavní protagonisti rozprávali akýmsi prazákladom angličtiny (hovorím o tom trápnom prízvuku). Keby hovorili čistou angličtinou, určite by to menej bilo do uší. Druhá možnosť je, že by hovorili úplne iným jazykom a pekne by sme čítali titulky. Skrátka, v tomto filme sa stretlo toľko chýb, že horšie už to dopadnúť nemohlo. ()

Maxmilian

Mělo to být něco nezapomenutelného a snad i naučného. Tak jsem tedy pochopil trailer. Bohužel. Je to taková procházka ne jen přes půl světa, ale také přes několik století. Začít někde v Alpách, pak přejít do jihoamerického pralesa a dál na Saharu a následně objevit pyramidy? To už je příliš i na mě. A to jsem jěště nezmínil mimozemšťany. Prostě snaha o velký příběh, ale výsledek je téměř nulový. Pár světlých okamžiků ale objevit lze, proto 2*. Moc se mi líbili počítačové triky, třeba splašené stádo mamutů. To se samozřejmě povedlo, ale jinak je to prázdný příběh, který se snaží být příliš velkým. ()

LuNaj

Trošku mě mrzí, že si většina hraje na kritiky vynášející do nebes nejrůznější filmové perly. Ale typicky "popcornovou" zábavu si užít nedokážou. Což je škoda. Film určitě není tak slabý, jak jej většina hodnotí. Sice to není žádný kasovní trhák, který nebude lámat ani rekordy v prodejnosti DVD, přesto mi těch 105 minut pěkně uteklo. Jasně, film obsahoval i hluchá místa, ale je velmi málo snímků, které je nemají. Na druhou stranu je třeba vzít v potaz nelogičnost celého snímku. Nebudu vypisovat, neboť zcela určitě si každý všiml minimálně 5 bodů, které se do snímku jaksi vůbec nehodí. Hlavně tedy historické reálie. I přesto hodnotím snímek 4*, protože někdy se hodí upřednostnit zábavu před fakty. Takzvaně si oddechnout. Co mě ale neskutečně štvalo- závěrečná scéna s Evolet. Nechci vypisovat spoilery. Kdo viděl, chápe. ()

lobodlak

Tenhle film je prostě jen zábava, u které se nesmí moc myslet(teda radši vůbec). To znamená, zapomenout na dějepis, vzít si bednu popcornu, ucucávat colu a bavit se solidními triky a Emmerihovsky nabobtnanou výpravou. Roland už asi jiný nebude a nemůžeme mu to mít za zlé. ()

unrocker

Nepřipadalo mi to zase až tak hrozné jak tady někteří píšou. Je to sice pohádka , která má hodně divný děj a ještě divnější období, ale nebylo to tak hrozné. Počítačově udělané interiéry střídající se s různými narodnostmi a prostě tak různé blbosti v tomto filmu, to je to co váš čeká a nemine pokud si to pustíte... ()

Křepi

Nečekejte historickou přesnost. Nečekejte složitý příběh. Nečekejte akční scény, ani vtipné scény. Nečekejte napětí. Nečekejte zajímavé a uvěřitelné postavy. Nečekejte velké bitvy. Prostě nečekejte vůbec nic a možná se vám ten film bude líbit. Jedniná věc, která za něco stála byli mamuti a šavlozubý tygr, ale nečekejte, že tam budou víc než pár minut. A taky se připravte na nechutnej hepyend. A proboha nedívejte se na to s českým dabingem, to radši vypnětě zvuk. ()

Brazil

Tahle pohádka nic pro mne. Vše podřízeno tomu, aby se udržela přístupnost pro děti. A mamuti v tom horku? ()

monty.cl

Psimi napsal, že dredky v tomhle filmu vypadají jako levicová alternativní mládež, co se chová jako hovada-tak nevim, film jsem viděl,ale ani jeden z kmenů mi nepřišel levicově zaměřenej...jo a dredy nejsou o levicové orientaci, natož o tom, že si hovado-znám i spoustu plešounů, co sou hovada,ale zpět k filmu, tady jsou největší hovada mamuti, nebo co to je a lov na ně je asi ta nej scéna...a zbytek? Asi tak- přijedou borci na koních, seberou pár dredek a hlavní hrdinku a mastěj domů.Pár správných typů a hlavní hrdina se vydají je zachránit, slezou z hor proběhnou tropickou džunglí! až na poušť, kde je uprostřed řeka s plachetnicema! a dojdou až na místo, kde ty oškliví staví pyramidu! Po cestě seberou všechny kmeny, co potkaj a chtěj bitku a všechny osvobodit, hlavně teda hlavní hrdinku a chudáky ochočený mamuty...jo a hlavní hrdina taky zachrání šavlozubýho tygra, co ho pak nesežere a poslouchá ho...no Roland to namíchal jak huhu koktejl, ale musim uznat, že mě to bavilo, občas jsem se i zasmál, akorát mozek byl 2 hoďky vypnutej...65% ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický