Průvodce k rozpoznání tvých svatých

• USA A Guide to Recognizing Your Saints (více)

Příběh vychází z režisérova života, zvláště z let dospívání, které prožil v newyorské čtvrti Queens. Když se Dito po dvaceti letech vrací z Kalifornie zpět domů, je nucen se vyrovnat se všemi démony minulosti. Jeho otec je těžce nemocný a Ditovi přátelé z mládí skončili buď na ulici, nebo ve vězení. Při vzpomínání na divoké roky adolescence, plné užívání drog, rvaček či prvních sexuálních zkušeností, Dita zachvátí pocit viny, že jemu jedinému se podařilo překonat hráz své čtvrti a odejít do velkého světa. Při hovorech se svým otcem poznává, kdo byli jeho opravdoví přátelé. (oficiální text distributora)

MareT.

Uzasny a silne emotivni film zahrany na jednicku! Obsazeni pozdvihuje film o tridu vys, nektere situace jsou vyhnany realne do extremu a od prvni sceny fandite vsem zucastnenym. Channing potvrzuje svou starpower nynejsich dnu svym vykonem, stejne jako Shia. Mistama i dojemne, hraje se hodne na nostalgickou vlnu. ()

MulaNula

Příběh z pověstných ulic New Yorku mi přišel dobře zahraný, příběh velice dobře vyvážený a mladí herci drží skvěle film. Tady to není třeba nějak dlouze komentovat, to chce vidět. ()

DannyBoy80

Vcelku zajímavý námět. Je to ovšem trochu zabito ve vulgaritách a chaosu v historii. Doba pozdější je lepší, je jí dán malý prostor, ale lepší herci. Celkově průměr. Herecky mě opět nepřesvědčil Shia LeBeouf, prostě neumí hrát. ()

dressic

Zajímavé vyprávění o někdy až bolestivém a krvavém vyrůstání ve čtvrti New Yorku. Lehce mě zde vadil vulgarismus za skoro každým druhým slovem, ale ani to mě neodradí od názoru, že Shia jednou bude patřit do top 3 herce. ()

1945 odpad!

Vydržel jsem sledovat asi 50 minut filmu a potom už jsem byl v takové schýze, že jsem musel sledování ukončit. Veřejně přiznávám, že tento film vůbec nedokážu pochopit... ()

sona123

Nejlepší byla písnička na konci, jako kulisa k titulkům. Potom pár pohledů Roberta. A mladý Dito, to byl taky fešák. Ale jinak, co nového to všechno, s neuvěřitelnou stopáží, přineslo? Pár obrazů řazených za sebou zobrazujících bídu amerického předměstí, sílu různých vztahů a pokus utéci pryč, od něčeho, co si však neseme s sebou. OK. Ale to už tu bylo mockrát, že??? ()

aLPaC

Ze začátku mě to moc nebralo a těch vulgarismů bylo až zbytečně moc. Postupně jsem se do příběhu ale dokázal vžít a od druhé poloviny mě to i začalo bavit. Samozřejmě linie z minulosti byla určitě zajímavější. Nejvíce mě bavili scény s Chazzem Palminterim, který hraje opět "chlapa, kterej doma velí". Za zmínku určitě stojí výborný songy včele s New York Groove. A PS - dostat doživotí za tento čin mi přijde dost drsný, nebýt to chudinské dítě ale zbohatlické z Manhattanu, s největší pravděpodobností by se ani před soud nedostal. Zkrátka spravedlnost pro všechny. PPS - tím samozřejmě nechci snižovat Antoniův skutek, který si vězení zaslouží, ale doživotí a v tolika letech? ()

kluk z Na

2 časové linie, které jaksi nekorespondují... několik pák na city, pro které máme soucítit s hlavní hvězdou Shiou LaBeoufem připadně s Robertem Downeym Jr., který dostal více prostoru až v závěru... vedlejší role mi přijdou jaksi strohé a často nepřirozené... vizuálně je snímek dosti experimentální, bohužel ani po této stránce se mi nezdá dotažený... film je doprovázen hodící se hudbou, která podrtrhuje jakousi bezstarostnost party mladých lidí a také zde můžeme slyšet pár pěkných dialogů a vět... viz. Chci ti toho tolik říct, ale nevim co mam říkat. ...mno lepší 3 ()

jacksax

Tento film v sobě něco má, ale je to tak obratně skryto, že najít alespoň záblesk dá fakt fušku. O level horší než Spáči, o světelné roky za Tenkrát v Americe. Postavy jsou vesměs nevýrazné, děj plytký, nerozvedený, ačkoliv mám tyto retra docela rád, moc nadšený nejsem. Potěšil mne Channing Tatum a Chazz Palminteri - zbytek bych viděl na průměr. Myslím, že filmu nejvíc uškodila kamera, která od začátku do konce nenašla svůj styl, stejně jako scénárista, kterému spíš než o charaktery šlo asi o to, aby každý odchodil a odříkal to co v předloze (moje představa). Myslím, že tři jsou až dost. ()

Santino7

Príbeh o dospievaní v chudobnej štvrti. Partia chuligánov, ktorí sa zo dňa na deň potĺkajú životom, flákajú sa. No a tiež hľadajú únik za niečím lepším. Každý nejak inak. Deti ulice. Film je výpoveďou jedného z nich. Samotný dej nie je nijak ohurujúci, napriek tomu sa mi film svojim spôsobom páči. Má dobrú atmosféru, cítiť z toho miernu depresiu zo života v chudobe, snahu odtiaľ vypadnúť. Tieto aspekty Dito Montiel zachytil podľa môjho názoru pekne. Kto však hľadá napínavý príbeh, zostane sklamaný, o to tu nejde. Z hereckých výkonov ma potešil najviac asi Channing Tatum, potešilo ma, že zvládne aj takéto typy postáv. No a samozrejme Robert Downey Jr., to bez debát. 65% ()

Martyr

Story chlapca, ktory ako jediny vycnieval z davu stratenych dusi z newyorskeho ghetta. Nenechal svoj zivot odplavat do spinavych stok, z ktorych niet navratu, aby toho nakoniec lutoval. Zivot, spomienky a svedomie sa totiz dokaze s clovekom pekne pohrat.V tomto pripade je kratka stopaz skor nevyhodou. Na mna mal koniec filmu (ne)prijemny dopad.77% ()

Kvítek

Autobigrafický obraz zevlují newyorské mládeže z drsné čtvrti běžící ve dvou časových liniích. SPOILER!!! Shia LaBeouf ve své první not-so-sweet roli vypouštějící z pusy "ojel bych tě" a přesvědčivý bitkař Channing Tatum si krátí dlouhou chvíli ohýbáním holek ve špinavém mezipatře, hádkami s rodiči, vyřizováním si účtů basebalkou a hazardováním se životem. A do toho všeho Dito sní. Sní o tom, že tenhle denní chleba už konzumovat nebude. A tak jednoho dne všechny opustí ačkoliv oni nikdy nepoustí jeho a jde za svým snem. Ač je bolestný návrat do rodného hnízda po 15 letech utlačen do pozadí mladistvými dezoláty, stíhá i Robert Downey Jr. coby dospělý Dito s přehledem zaujmout. Podmanivé herecké výkony doplňuje padnoucí soundtrack. Autentičnost snímku zvedá jméno Dito Montiel v kolonce režiséra. ()

KOZEL84

Blablabla já sem debil.Blablabla já taky.Blablabla my všichni sme debilové.Tenhle film se mnou nedělal vůbec nic.Emoce-čistá nula.Jedna hvězda za obsazení. ()

pipapa odpad!

Máte-li rádi filmy, kde se opravdu jen a pouze mluví, a to jak překotně jeden přes druhého, že chvílemi není jasné, kdo s kým a o čem, tak velmi vulgárně, aby to při té otřesné nudě a jednotvárnosti dostalo alespoń nějaký ten "šmrnc", ale "šmrnc" spíše gzblití - tak tohle veledílo bude určitě vaše parketa. 100% zdařilý příklad toho, jak se filmy nemají a nesmějí dělat. Těm, kteří po téhle filmové diaré sáhnou podruhé, potřetí atd., stačí k životu asi hodně málo a dovolí lecjakému neumětelovi, aby jim kakal na hlavu, tím že je donutí domalovávat si to filmové NIC svojí bujnou fantazií. Na rozdíl od nevizuálních médií (kniha, rozhlas) nesmějí vizuální média (film) spoléhat na bujnou fantazii diváka, aby se nejednalo o podvod = proto vznikl filmový/vizuální jazyk, aby to, co chce filmový tvůrce sdělit, mohl sdělit vizuálně, byt´ i na různé umělecké úrovni, ale vizuálně, ne pouze slovem nebo symbolem, a pokud to nedokáže, at´ se věnuje raději louskání buráků, ale ne filmu! Někde uprostřed pak stojí "divadlo", které má technicky/vizuálně daleko menší možnosti než film. ()

BathoryMan

Možno som trochu naivný ale pravdu povediac čakal som niečo na sposob Príbehu z Bronxu o nie práve najlepšom vztahu medzi otcom a synom!Namiesto toho nám tu režisér vylieva slzy nad svojou spackanou mladostou,kamarátmi z mokrej štvrte a nenaplneními snami!Posobilo to namna nudne a skoro vobec sa tu nenašlo nič čo by ma aspon trochu dokázalo zaujat!Teda až na tie herecké výkony:Robert Downey Jr.samozrejme skvelý,Shia LaBeouf sa tiež celkom slušne snažil,Chazz Palminteri tu síce vela filozofoval ale žral som mu to a mojej oblúbenej Rosarie Dawson tu bolo žalostne málo!Herci to zachránili inak by to dopadlo omnoho...omnoho horšie! ()

mala_kea

Začátek odradí zmatečnou kamerou, střihem a dialogy, ve kterých se špatně orientovalo, kdo zrovna mluví, ale postupně se toto negativum vytratilo a zbyl poměrně silný příběh o tvrdém dětství, ke kterému se Dito vrací vzpomínkami i fyzicky příjezdem do míst, kde vyrůstal. ()

Puol

Festivalový film bez deja, ktorý ale má čo ponúknuť. Shia LaBeouf dospeje do Roberta Downey Jr., Channig Tatum do Erica Robertsa, celkovo sa tu zišlo fajnové obsadenie. ()

Heroine

Už mám těchhle filmů nakoukáno opravdu dost. Je to pořád ta stejná písnička: špína, chudí rodiče, děti na ulici, rasismus, pouliční bitky, tragické osudy, a pestrá přehlídka sprostých slov všeho druhu. Tady ten příběh mne vůbec nezaujal. Zato má film partu výborných herců, což mu dodá na sledovatelnosti. Downey, Wiestová, ti jsou výborní. LaBeoufa nemusím, a Tatum vypadá jako úplný blbec, ale má tu i malou roli má oblíbená Rosario Dawson, takže s herci jsem spokojená. Co mi spíš na filmu trochu vadilo, byl nepřehledný retrospektický sled záběrů za sebou, který mi dělal trochu zmatek v dění. A taky, jak už jsem říkala, mne příběh nezaujal, a to z důvodu absolutní nesympatie ke všem postavám. ()

GOREGASM

Nadprůměrně napsaná a dobře zahraná autobiografická story z pera Dito Montiela, který si své dítko také zrežíroval a jak tušíte, nedopadlo to vůbec špatně. Příběhů o drsných amerických čtvrtích, ve kterých se náctiletí výrůstci formují v budoucí kriminálníky, už byly natočeny desítky a ztěží lze přijít s něčím novým. O to se ani Montiela nesnaží, jen nás na necelých sto minut nechá ponořit do světa, ve kterém bych vyrůstat určitě nechtěl, na druhou stranu bych neměl na vybranou. K dobrému vypravěčskému tempu přispívají jak mladí herci (LaBeouf a překvapivě i Tatum), tak zkušení matadoři (Palminteri) a film vás tak ani nenechá vzpomenout si, že něco podobného už jste viděli hodněkrát a naopak ve vás zanechá stopu po dobré filmařině. 70% ()