Komediálně laděná road movie o putování tří Romů ze severu Čech na Slovensko. Jura je moderní, racionálně uvažující mladý muž, který úspěšně studuje vysokou školu v Praze, kde má i svou přítelkyni. Když ho jeho otec, za kterým přijel na krátkou povinnou návštěvu, požádá, aby s ním odcestoval na Slovensko za nevěstou, kterou mu ještě jako chlapci domluvil se svým nejlepším přítelem, nemůže tomu Jura uvěřit. Zprvu absurdní žádost odmítá, ale rychle podlehne tatínkovu citovému vydírání. Společně s temperamentním a nezkrotným rodinným přítelem Stanem vyrážejí v otřískaném náklaďáčku na cestu napříč oběma republikami… Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Vejdělek oblíbené herce – Mariána Labudu a Bolka Polívku. (Česká televize)

Sosak

Moc buranských postav, moc málo vtipů, moc málo děje a žádná myšlenka. Vypadalo to slibně, ale to jenom pár vteřin. Spousta očekávání a skutek vytek. ()

BDMarty007

Šel jsme na to s velkými obavami ... a odcházel jsem spokojený. Kdo čekal klasickou komedii, ten se asi zklamal. Výborný nápad (cikánský král, který tajně pracuje, protože přiznat, že pracuje je společensky neúnosné ....a celý ten cikánský epos), který se možná nepodařilo úplně 100% vytěžit, ale já jsem ve filmu našel spoustu jiných předností. Četl jsem kritiku, která režisérovi vyčítala, že se nedokázal rozhodnout, jestli chce točit komedii, nebo vážněji míněný film o problematice romského etnika. A právě to se mi na filmu velmi líbí. Myslím, že se to podařilo docela dobře skloubit dohromady. Emir Kosturica přece dělá totéž! A právě jeho film Černá kočka, bílý kocour mi Roming v něčem pocitově připomněl. Důležitou součástí filmu je určitě i hudba, lokace ... Je to prostě trochu balkán a chce to do toho jít srdcem a nešťourat se dílčích nedokonalostech scénáře. Neštěstím filmu je určitě marketingová kampaň a možná i název, které asi způsobily, že na film vyrazila spousta lidí, kerým se líbit nemůže a ty kterým by se možná líbil zůstali doma. Dá se to napravit zapůjčením DVD; otevřete si k tomu lahvinku dobrého červeného! ()

teddinka1

No, nejsem z toho tedy nadšená a ani nijak jinak uvázaná. Pár vtipů, pár bílých herců hrající Romy, kteří nevypadají vůbec jako Romové... Příběh v pozadí o Somálim byl celkem dobrou vsuvkou, díky tomu jsem se neunudila k smrti. Škoda také, že zapomněli ukázat, zdali Jurova cesta do Bojůvky bude zakončena tou slíbenou svatbou, nebo tam jel zbytečně... ()

kubal18 odpad!

Nikdy bych nemyslel, že českému filmu s Bolkem Polívkou dám to úplně nejnižší hodnocení. Ale humor si představuju jinak. V tomto případě mě i sere těch 70 kč, které jsem za ten brak dal v kině. ()

E lan

Nudný, nezáživný, divný ... Nevím jak dál pokračovat. Snad jen, tenhle film opravdu člověka nebaví. Polívka i Labude jsou docela dobří, ale slabý scénář nenahradí. ()

alanP

V životě jsem neslyšel slovo Romas, až v tomto krajně nepovedeném filmu. Ta hvězdička je za Bolkovy oteklé oči po sváření. ()

waska

Skvělý Bolek Polívka, pár super hlášek, které používám ještě teď, ale jinak je to tak trochu o ničom..Čekal jsem opravdu trochu víc a to i díky dvojici hlavních herců. ()

MELODY

Kompaktní, nerozpadá se na jednotlivé skeče. Slušné (místy vynikající) herecké výkony. Nečekaně poetické. A určitě ne křečovité. Po pravdě, dost se mi to líbilo. ()

Slunkoo

film na ktorom sa bavia moji dementi spolužiaci a to len na nadávkach mne tam smiešne nič nepripadalo a film je určený len pre cigánov a tých komu sa páčia cigáni mne nie. ()

Melvej

Ačkoliv tento snímek nemá příliš vysoké hodnocení, patří mezi mé oblíbené komedie. Neznám snad nikoho, kdo by se u něj od srdce nezasmál. Snad jen propojování komedie s jakýmisi prvky pohádky mi přijde poněkud divné a působí jaksi nepatřičně. Spíše to vypadá jako snaha o to, aby film netrval pouhých čtyřicet pět minut. Nicméně to vše přebíjí pan Bolek Polívka, který nám ukazuje, že je to skutečně pan herec. ()

Kingjiri

Pár vtipnejch momentů, zejména trefnejch narážek na naše romský spoluobčany, by se našlo. Po rozpačitym začátku mě začal Roming trochu bavit při příchodu Stana v podání Bolka Polívky, jehož hlášky děj hodně oživily. Ale hlášek za chvíli ubylo a na řadu přišel zdlouhavej a nudnej konec. Navíc prokládání děje scénkama s rádoby romským králem bylo naprosto zbytečný, takže zustanu u dvou hvězd. ()

samaell

Pár výbušných vtipů (u slepého polívky jsem málem spadl ze židle) nezachrání něco.. takového A Bolkovi nadávání nejde... ()

FireTight

Jediné, co si z tohoto filmu pamatuji, je sprostě mluvící Polívka. Upřímně, sprosťárny mi ve filmech nevadí, ale musí mít nějaké logické opodstatnění. Jenže tady solí Polívka jednu píču za druhou a člověk si tak vlastně říká: "Proč...?". ()

PedroPo

Viděl jsem Roming v letním kině a to nebe nad hlavou celému příběhu dodalo jednu hvězdičku hodnocení. Jinak je to šablonovité, s rádoby romantickým nádechem. Polívka i Labuda hrají standardně, leč mi připadá, že spíš jen tzv. za čárku. Jako dobrý, ale víckrát bych to vidět nemusel. ()

10Domik10

Najviac sa mi páči to, že keď Bolek Polívka používa všetky tie vulgarizmy, tak to znie skôr ako spisovný jazyk než ako niečo neslušné. On je taktiež jediný článok, vďaka ktorému sa Roming oplatí pozerať. No čo, nie je to tak po prvý raz a ani naposledy. ()

josieaddms odpad!

Vejdělek se rozhodl že se zalíbí i Romům, svým urážejícím výcucem s pohádkovými prvkami a trapnými hereckými výkony. Nedotažené, Česky ubohé, nevtipné, lehce urážející, nesmírně nudné, samozřejmě amorální, doplněné nahými scénami a vnucující pocit že skutečně takovýhle Romové jsou, a že jim skutečně autoři rozumí. Za Labudu i Polívku mi bylo trapně, a to je mám obvykle oba ráda, a Polívku zvlášť. Přehnaně vulgární humor nedělá komedii komedií, a aroma road movie nevytváří atmosféru. Šlápota tak vedle, asi jako Nigérie s Českou republikou. ()

bono22vox

Mě se tento film opravdu zalíbil. Prázdninová road movie je nabitá romskou poetikou a charismatickými výkony Polívky a Labudy... ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!