Komediálně laděná road movie o putování tří Romů ze severu Čech na Slovensko. Jura je moderní, racionálně uvažující mladý muž, který úspěšně studuje vysokou školu v Praze, kde má i svou přítelkyni. Když ho jeho otec, za kterým přijel na krátkou povinnou návštěvu, požádá, aby s ním odcestoval na Slovensko za nevěstou, kterou mu ještě jako chlapci domluvil se svým nejlepším přítelem, nemůže tomu Jura uvěřit. Zprvu absurdní žádost odmítá, ale rychle podlehne tatínkovu citovému vydírání. Společně s temperamentním a nezkrotným rodinným přítelem Stanem vyrážejí v otřískaném náklaďáčku na cestu napříč oběma republikami… Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Vejdělek oblíbené herce – Mariána Labudu a Bolka Polívku. (Česká televize)

Holina odpad!

Je mi líto nemohu jinak. Podivně psychedelický mix několika žánrů se střídá s neobvyklou nudou. Nebudu hodnotit jednou hvězdičkou jen proto, že se tu herci zřejmě vyznamenali, když celek naprosto upadá. Klišovité vyplňování cikánským folklorem, humor kdeže, pointa zřejmě krouží kolem aktérů, scénář byl? Těžko říct. Hrůza ()

I.AM.NOT

Snové scény s Vladimírem Javorským jsou výborné, jakožto i zakončení příběhu s ním, od zbytku jsem čekal něco jiného, nedostal to a byl jsem mírně zklamán. ()

Paity

Nevím na co si Bolek Polívka a Marián Labuda hráli, ale Romové z nich určitě nebyli. Osobně mě velmi pobavila scénka na lodi. Ta byla hodně slušná. ()

Bohemák

Velmi statečný pokus o Kusturicu, který vyzněl příliš křečovitě. Cikánští neherci jsou ale místy opravdu úžasní. ()

EKLEKTIK

"Chytře to Somáli vymyslel, to se musí nechat." Na úvod svého komentáře bych rád uvedl, že na jednu kapku medu, se chytí víc much, než na celý sud octa, ale teď už k filmu. První dvě třetiny tohoto snímku, vypovídajícího hlavně o snaze udržet kulturní dědictví, tradice a rodinnou pospolitost, se odvíjejí velice svižně a jsou zábavným sledem několika více, či méně komických událostí, které svým tempem, doslova koncentrují divákovu pozornost, což se však, bohužel nedá říct o poslední třetině, která znatelně ztrácí dech a divákovu pozornost tím prakticky rozptyluje, až dospěje do komplikovaného, ale šťastného konce. ()

blues

Bohuzel, tenhle film me jen dale utvrdil, ze Cesi proste dobrou komedii od dob Pelisku nenatocili. I kdyz bych se bal nazvat toto komediií, prooze jedine "vtipne" scenky produkuji Romove a jejich specifický styl zivota, poukazuji tak ale spise na svou neprizpusobivost a nevychovanost, cemuz se ja teda smat neumim a nebudu!!! Podle slov B.Polívky v tomto filmu jde o Romy az ve tretí rade... bohuzel,myslim, ze bez nich by byl film odpadovy a s nimi je slabsi prumer. Takze az ve treti rade...? ()

Radim

Další příklad toho, že s českým filmem to jde s kopce. Scénaristicky naprosto nedodělané, i když potenciál tady je. Hudba je skvělá, ale po nějaké době máte pocit, že je jí nějak moc. A celou dobu máte dojem, že byste se měli smát, ale není čemu. ()

Bafo

Komedie pro pobaveni, extra ciste zabery zabyhajici az do kyce, tri belosi natreny na hnedo, navic jeden extra spatne hrajici, prsatice se objevi jen aby ukazala prsa, docela pekna muzika (snad jedine co sedi k tematu)... Ehm... Neni todle nahodou dalsi cesky film? ()

Crackonosc

V podstatě celou stopáží filmu jsem se pronudil a jenom nevěřícně zíral na Bolka Polívku, který nepronese snad jedinou repliku bez sprostého slova a to v 90ti procentech nějaký tvar nebo přetvoření slůvka pí*a. Celý to působí strašně amatérsky a vykonstruovaně a nakonec to nedojde vlastně nikam. Příšerná romská hudba snad už ani nestojí za řeč. Ta hvězda je za místy zajímavou kameru. ()

derryl

Byl jsem opravdu překvapen. Tento film mi připadal, že nepatří do ČR, ale byl natočen a napsán pro celou Evropu. Příběhem i epickým ztvráněním na filmovém plátně přesáhl hranice našeho státu. ()

dormouse

Musím dát dvě hvězdičky, protože jsou v české kinematografii zcela jistě horší filmy. Ale nechodím na ně. Film je špatně zahraný, zápletka nevěrohodná, romský epos neuvěřitelně hloupý a célé veledílo převelice nudné. Jediný obstojný výkon je Bolka Polívky. Celé mi to připadá jako agitka k lepšímu porozumění a laskavějšímu pochopení našich romských spoluobčanů, ale pochybuji, že to tak na někoho funguje. Spousta hluchých míst je vyspravovaných romskými písničkami a to dokáže člověku vytvořit alergii na tento druh hudby na dost dlouhou dobu. ()

Piškotka

Zbytečně dlouhé, zbytečně protrahované, zbytečně křečovité. Na tom všem byla nejlepší hudba, to se mi vlnily boky i v poloze vleže. Bolek Polívka nesplnil, co splnit měl, do role novodobého cikána vůbec nezapadl především svým vzrůstem a podivně znějícími nadávkami. Film neměl spád, skoro ani děj a Romy až moc zidealizoval a přikrášlil (cikánský král, co krást a tančit neuměl). Oceňuji výkon Mariána Labudy. ()

Greny

zabte mě, ale mě se to líbilo, i když skloňování slova ,,piča,, není zrovna vkus mé zábavy, tak zde to sedělo a celkem vše šlapalo, ale i tak tomu něco chybělo..pro mě 75% ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!