Komediálně laděná road movie o putování tří Romů ze severu Čech na Slovensko. Jura je moderní, racionálně uvažující mladý muž, který úspěšně studuje vysokou školu v Praze, kde má i svou přítelkyni. Když ho jeho otec, za kterým přijel na krátkou povinnou návštěvu, požádá, aby s ním odcestoval na Slovensko za nevěstou, kterou mu ještě jako chlapci domluvil se svým nejlepším přítelem, nemůže tomu Jura uvěřit. Zprvu absurdní žádost odmítá, ale rychle podlehne tatínkovu citovému vydírání. Společně s temperamentním a nezkrotným rodinným přítelem Stanem vyrážejí v otřískaném náklaďáčku na cestu napříč oběma republikami… Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Vejdělek oblíbené herce – Mariána Labudu a Bolka Polívku. (Česká televize)

optimus0s

Oddechová komedie, která má dost hluchých míst. Tvůrci mohli vyškrtnout Somáliho a místo něho dát větší prostor Stanovi. Jeho hlášky jsou jedny z nejlepší za celou českou kinematografii. ()

PDcz

2** hvězdičky Já sem fakt dal 2**? Buď sem se uklepl nebo se smiloval. [X] Minus 1* hvězdička Road Movie.. zase.. další.. kolik ještě? Jak ještě dlouho? [X] Minus 2** hvězdy Za ty vulgarismy.. Stavět téměř celý film na vulgaritách mi nepřijde jako moc dobrá idea. Nebo je otázka kam film míří? Pokud si vemete úspěch filmů režiséra Trošky jako Kameňák a podobné, pak bych já osobně zaškatulkoval tenhle film po bok zmíněného díla. [X] Znám osobně 2 (dva) slušné Romy. Chtěl bych aby jich bylo více :-/ ()

linkpache

2* patřící téměř a jenom výkonu Bolka a jeho bohaté slovní zásobě. Jinak nemůžu říct o tomhle filmu nic pěkného. Dost velké zklamání. ()

JohnSorrow

Tenhle snímek mi přišel jako velice nadějná a krásná myšlenka pohřbená v hromadě balastu a prvoplánovosti. Můžeme zde najít několik úžasných nápadů a také jeden nebo dva výborné herecké výkony. Ovšem zbytek filmu toto pěkné a kvalitní velice úspěšně zabíjí. Onen romský epos i jeho napojení na příběh je, dle mého, skvělý. Stejně tak herecký výkon Mariána Labudy a Vladímíra Javorského. Ovšem ostatní "herci" hrají, že hrají (viz policejní kontrola a jiné)... O nehercích ani nemluvě. Velice podobně je tomu i se zbylou (hlavní) částí filmu. Jednotlivé příhody jsou jaksi násilně a neuměle pospojované. Hudba, která celým filmem provází, mi také nepřišla nijak dobrá, ovšem opět až na jednu pasáž (scéna na vodě). Suma sumárum: přestože jsem zde vyjmenoval spoustu NE a ŠPATNĚ, mě příběh donutil se zamyslet a nějakou chvíli mi vrtal v hlavě. Přišlo mi, že výsledek mohl být daleko, daleko lepší. Škoda. (Po bitvě je každý...) ()

Luk Skywalker

Bolek skoro pořád "pičuje," což k jeho roli sedí. Scénky jsou tragikomické a celkem úsměvné, ale bohužel je film nudný a navíc mě štvaly výjevy z Labudova eposu, narušovaly už tak nudný děj a ničím nepřispěly. ()

Mike.mk1

Tak tuhle parádu jsem dneska viděl už potřetí a potřetí jsem se královsky bavil, a nejen na skvělých hláškách (nejen) Bolka Polívky. Nejvíc oceňuju, že se film nesnaží Romy nějak obhajovat nebo ukazovat v lepším světle ale právě naopak, zobrazuje je takové jací jsou - nespoutaní, živelní, svobodní, nepřizpůsobiví... P.S.: Nádherná hudba ()

Rokle

Vlastně to ani moc vtipné nebylo... pokud tedy máte v živé paměti ukázky, kde byla veškerá prča prozrazena. Labuda s Polívkou se snaží, ale budovaná konstrukce chatrného příběhu se rozpadá každou minutou. Vyprávění o Somálim nudí a je zbytečný. ()

GrgaPitic

Zklamání ! Rozhodně si nemyslím, že tento "film" lze považovat za komedii. Nedá mi to a musím srovnat s Kusturicovými filmy, kde jsou variace na romské téma nepoměrně nápaditější, vtipnější a vůbec ....... Jediným kladem tohoto roztříštěného a nudného filmu je Polívka a místy Labuda. ()

salamandrr

Čekal sem komedii,al to to neni.jako film je to fajn,úříběh má docela spád a cigánský joke sou docela dobrý,ale zase žádnej super movie to neni.... ()

dokktor

celkem obstojný scénář ubíjí nejen školácká nevyzrálost režisérova, ale i přílišnámarketingová medializace, která tak nějak nutí diváka myslet si, že se jedná o povedený film. vězte, není tomu tak. herci hrají jako děti na vánoční besídce mateřské školy a co vejdělek nepokazí infantilním sekýrováním aktérů, to podělá pseudouměleckými vložkami, jež však zde působí dost trapně. shrnuto a podtrženo: znám hodně absolventských prací, se kterými se roming nedá ani z rychlíku srovnávat. nebýt bolka polívky, který evidentně nehodlal podřídit svůj herecký talent nějakému nedomrlému rychlokvaškovi, tak se neni na co dívat. ()

Afterpoe

"O čem to kurva piča je?" řekl by patrně Stano, kdyby viděl co pod rukou pana Vejdělka vzniklo. Plytký a chudý scénář, patrně snažící se o jakési nastínění romské mentality a kultury v podivném obalu, smaženém v pokusech o nucenou originalitu, děsivé neherectví Jury a podobných případů, příšerně nudná a místy i nesmyslná kamera a v neposlední řadě pak úděsná postprodukce, hlavně v otázce zvukové (děsivý ruchový mix; hudba nacpaná všude tam kde se nemluví) a střihové (i amatér by se lépe postaral o nevisící bezprizorní záběry nebo by nevstřihoval nějaké zbytečnosti navíc; kde je proboha trocha dynamiky?), dokonala mé potitulkové zešílenství, zakončené třemi akutními cigaretami, vykouřenými rychlostí blesku. Danielův němý a nesmyslně vkládaný příběh o jakémsi romském králi, vyprávěný pomocí titulků, je pak posledním hřebíkem do rakve. Tohle jsou originální nápady? Takhle se dnes dělají filmy? No promiňte... Na co si vlastně Roming spolu s panem režisérem Vejdělkem hrají? Od jedné hvězdičky tenhle celovečerák zachraňuje pouze herectví výborného Bolka, ale ani toho není dostatek. Ufff. ()

bernajk

Ta cikanska muzika me misty sla uz na nervy. Reziser se snazil byt poeticky, moc mu to nevyslo. A zkratit by to taky neuskodilo. Ale na druhou stranu to bylo divatelne. A Polivka s Labudou tahly cely film. ()

Tosinek

Asi jsem nevidel horsi cesky film nez tohle. Krome Polivky bez hereckych vykonu, odflaknuty zvuk, stupidni pribeh, ... divim se, ze jsem vydrzel az do pulky. ()

Beo.wulf

Zajimavy snimek ale mam k tomu jednu vytku, jediny co se mi na tom libi je to kdyz se dostane Bolek Polivka ke slovu protoze to stoji vazen za to, ty jeho hlasky a chvilkovy gagy stoji vazne za shlednuti. Jediny co se mi tam nelibi jsou ty vlozky, ktere si predstavuje Labuda, ktery me u toho uplne uspavali. Jinak Super podivana. ()

pravo

Niekto chce vymyslieť a napísať veľký príbeh a podarí sa nafilmovať veľkú pič....( dosaďte si obľúbený výraz B. Polívku v tomto filme). Toto absolútne ničím nesprostredkúva život a spôsob existencie rómskej komunity a zároveň to ani nesplňuje kritéria komédie. Filmári pravdepodobne chceli prostredníctvom filmu TROŠKA pobaviť, ponúknuť čosi na zamyslenie a zakomponovať do celku aj filozofickú metaforu a výsledok je prabiedny. V mnohých pasážach cítiť inšpiráciu z Jakubiskovej tvorby akoby režisér chcel ísť v jeho šľapajách. ROMing je plný absurdít za zmienku pečené kura a prihlásenie sa k otcovstvu ( z môjho laického pohľadu neverím v existenciu cudzieho Róma, ktorý by sa dobrovoľne prihlásil). Film len o prsia unikol hodnoteniu odpad a v budúcnosti dám predsa radšej prednosť filmov o rómskej komunite z tvorby E. Kusturicu či slovenskému filmu Ružové sny. ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!