Komediálně laděná road movie o putování tří Romů ze severu Čech na Slovensko. Jura je moderní, racionálně uvažující mladý muž, který úspěšně studuje vysokou školu v Praze, kde má i svou přítelkyni. Když ho jeho otec, za kterým přijel na krátkou povinnou návštěvu, požádá, aby s ním odcestoval na Slovensko za nevěstou, kterou mu ještě jako chlapci domluvil se svým nejlepším přítelem, nemůže tomu Jura uvěřit. Zprvu absurdní žádost odmítá, ale rychle podlehne tatínkovu citovému vydírání. Společně s temperamentním a nezkrotným rodinným přítelem Stanem vyrážejí v otřískaném náklaďáčku na cestu napříč oběma republikami… Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Vejdělek oblíbené herce – Mariána Labudu a Bolka Polívku. (Česká televize)

keyzar

Ucházející hlášky + Námět - Zpracování - Děj - Soundtrack (vážně kritickej) - Hnusný cigánky - Konec Proste jedna velká nuda... ()

megajalec

Ja sklamaný nie som, očakávania som nemal veľké, možno to bude tým. Línia so Somálim sa sľubne rozbehla, ale po vyhnaní to bolo o ničom, zbytočné naťahovanie času. Lepšia bola reálna so skvelými Polívkom a Labudom, najmä prvý menovaný hláškuje ako o život. Akonáhle sa objavil na scéne, prehovoril prvú vetu, použil slovo pičus, skoro som prehltol pohár. Nadávky z jeho úst znejú úplne prirodzene, nie ako pri väčšine iných hercoch. ()

x_ander

Hodně slabá a většinu času i nudná komedie, která těží jen a jen z výborných herců Mariána Labudy a především Bolka Polívky, který umí každou hlášku prodat neskutečným způsobem. ()

Luswani

Z počátku poměrně jasně definovaný příběh se pomalu začal rozpíjet vinou podivné režie, až se proměnil v jakousi romskou mlhu. A to doslova. Jeden z těch filmů, které stačí vidět pouze jednou. 55% ()

ynnel odpad!

Opravdu jsem to shlédla až do konce...opravdu... Takhle nezáživný film jsem ještě neviděla, a to filmy od pana Vejdělka zbožňuji... No, asi nějaký zkrat, co se týče tvorby pana režiséra, budu dělat, že jsem "dílo" neviděla... ()

ZHODNOTITEL

Někdy mi přišlo, že to je zbytečně až moc naplněné sprostými slovy a chvílemi to už bylo i otravné. Na druhou stranu to nebylo zase až tak hrozný. Někdy i vtipné. Dobrý hudební doprovod. Aspoň ten mikrofon si mohli pohlídat, aby jim nečučel do záběru. ()

dinho_

Dvě hvězdičky za Bolka Polívku, který jakžtakž držel film nad vodou. Za těch 105 minut času tento film opravdu nestojí, to se radši budu dívat tupě do zdi a o něčem snít... ()

Meleth

Nemyslela jsem si, ze se budu premahat, abych se na tenhle film vubec dodivala. Pro me je to obrovske zklamani. A i kdyz mam Bolka hodne rada, to jeho picovani bylo jako skripani zubu :-/ ()

COLOR

Viac ako dve hviezdičky si tento film nezaslúži. Aj tie dávam iba vďaka peknej kamere, dobrej hudbe a druhú kvôli Bolkovým očiam :) ()

Sekel

Trapny a velmi nepovedeny film, s plytkym scenarem, nefungujicimi herci (i neherci), vtipy bez point a nezvladnutou rezii. Divat se na Bolka Polivku se po jeho par minutach na platne stava skoro utrpenim a spolu s natahnutou stopazi z vas postupne vyprcha i tech par (slovy dva) skoro usmevnych momentu. Vytvor na urovni Poldu a Kamenaku. ()

_Irbe_

S Romingem je to těžké. Bezesporu pár vynikajících gagů a kreací Bolka Polívky pobaví téměř každého a pár scén stojí za to (ryby, policajti, přespání v dešti). Prolínání s eposem o králi Romesů mi ale mnoho nesedělo a přišlo mi trochu zbytečně přeplácané. Jasně, udělat film jenom jako roadmovie složenou z vtípky dua Labuda - Polívka by asi nestačilo na celovečerní film, ale přidávat zbytečně nějakou hlubší myšlenku se nemuselo. Škoda, kdyby se scénář více dopiloval, mohla tu být komedie jako hrom. Otázka je, jestli to tvůrci tak zamýšleli. ()

ZeldaZ

No tak nevím, mě osobně stačí reální cigoši na ulici, které ovšem tak poetické jako byla snaha filmu neshledávám. ()

Doctord

Podle mne se nejedná ani tak o komedii jako o píč*vinu,jak by řekl Bolek Polívka. Musím přiznat,že jsem čekal něco jiného a ne "romský epos". Bohužel ty dvě vtipné hlášky Bolka to celé nezachrání. ()

Danielitto

Velké zklamání...nejenže zde není využit ani zlomek možností rómské tématiky a s tím spojeného humoru a poetiky, ale jakmile si uvědomíte, že film táhne jen mistr Polívka, začnete se ve chvílích, kdy není v centru dění, nudit. ()

david666

U tohot filmu si stačí pustit trailer - více humorných situací již ve filmu není. ** dávám za herecké obsazení. Polívka je tady skvělý, Labuda už trochu zklamal. Jinak mě tady zhola nic neoslovilo - děj je podle mě příšerný, dále absolutně přitažené za vlasy mi připadá vzplanutí hl. hrdiny do cikánské nevěsty. Pro mě asi nejhorší český film roku co jsem viděl. ()

pierre9

Nie som nejakým priaznivcom vulgarizmov vo filmoch, no tie, čo z úst vypúšťal Polívka som mu veril do posledného. Minimálne jedna * je práve za perly typu: "Teď tady budem čekat do devíti než se milostivej pičus probudí." Ďalšia za Labudu a tá posledná za to, že ide síce o nenáročný film, ktorý však vie zdvihnúť náladu. ()

Riker

Ani Bolek Polívka sprostý jak dlaždič nezachraňuje špatnou režii a scénář. Škoda, z námětu šlo vymáčknout určitě mnohem více. ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!