Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní? Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města vypráví o touze proměnit svůj život k lepšímu, ale také o tom, jak často jsou děti ovlivňovány přešlapy svých rodičů. Téměř čtyřicetiletý, ale pubertou doposud zmítaný otec od rodiny Jára (Jaroslav Plesl) se stále nepoučil z vlastních chyb a jeho úlety s sebou přinášejí komické momenty. S partnerkou Janou (Anna Geislerová) vychovávají dvě děti. Starší z nich je dospívající syn z Járova prvního manželství Véna (Marek Šácha), který v příběhu sehraje klíčovou roli po boku staršího kamaráda, punkáče Jerryho (Jiří Mádl). Jana prožívá krizi v manželství, ta vyvrcholí v momentě, kdy Járu vyhodí z práce a ona si najde milence (Igor Chmela). Lavinu nečekaných událostí z povzdálí sleduje a možná nakonec ovlivní místní guru Karel, jehož ztvárnil v nezvyklé herecké poloze Karel Roden. (oficiální text distributora)

jejdavilda

V poslední době se jeví, že čím víc je ve filmu trosek, jejichž chování je pro mě nepochopitelné, tím větší úspěch. Že bychom se sami měnili v trosky? ()

sunfreedom

Proč? Co to mělo znamenat? Co to mělo někomu dát? Co tím chtěl kdo říct? Nic, nic a ještě jednou nic. Film o ničem, s nulovým příběhem, který tu a tam asi zachrání výkon jednoho z hlavních protagonistů. Dávám jednu hvězdu za to, že jsem viděl svůj rodný kraj (Počerady, Raná, benzinka pod Červeňákem) na pět minut a dost. Bohdan Sláma jde definitivně na blacklist. ()

ANTYCHRYST

Příjemnej film, kterej jede v zajetejch kolejích rejži Slamáka :) Jako první určitě zaujme soundtrack v čele s titulním songem od mé oblíbené Vypsané Fixy. Ve filmu exceluje skvělej Roden, kterej je fakt ujetej a Mádl jako pankáč je taky solidní. Samozřejmostí jsou i ostatní skvělé herecké výkony. Konec je sice takovej smutnější, ale zase poetickej. 70 % ()

-henry-

Přišlo mi to jako Divoký včely a Štěstí dohromady. Ač ze scén tu a tam prosakuje nucenost (asi kvůli snaze super vychytanou kamerou zachytit autentické chování herců), v globále je to uvěřitelné, postavy srozumitelné a prostředí supr.. Navíc tenhle skoro postapokalyptický svět nevnímám jako úplně vycucanej z prstu - sever, jih, východ západ - všude by se u nás našel. Ale přiznám se, že na Slámovy filmy koukám hlavně jako na zábavu a prostě mě baví ta zhulenost :) ()

Bgraphy

Karel hraje Karla...a hraje to dobře, nejlepší! Koulí očima, nemeje se, nepřevlíká, mačká šutry a modlí se k nim. Mádl alias punker hraje drsňáka a zkouší revoltu, ale moc se mu to nedá věřit. Aňa ukazuje krizi středního věku, ale tu erotiku umí předvádět i líp třeba v Krásce v nesnázích... Hledá se a hledají se všichni... těžko vyjádřit a pojmout v čem. Čtyři slunce jsou symbolem starých vrátek do zahrady a mají vnuknout nevím co.... Složité myšlenky, složitě vyjádřené, ach ty nešťastné symboly. ()

Misulka93 odpad!

Jsem příznivcem českých filmů a fandím každému novému, co vyjde do kin. Toto bylo ovšem natolik strašné, že jsem to dokoukala jen proto, abych nehodnotila něco, co jsem neviděla do konce. A přitom by stačilo možná právě aspoň to, aby měl konec lépe udělanou pointu, která sama o sobě nebyla špatná, jen příšerně provedená. Protože ale tento film nemám v plánu vidět podruhé a ani ho někomu doporučovay, musím hodnotit tak jak hodnotím... ()

syphoon

A tohle je jako co? To je odraz české společnosti nebo výplot bláznivé režisérovy fantazie? Naprosto o ničem! Doufám, že na tento film brzy zapomenu! Divým se hereckému obsazení, že do takového scénaristického paskvilu vůbec vlezlo! 35% ()

TSZ

Bohdan Sláma pokračuje v natáčení snímků z prostředí, ve kterém se díky bohu nepohybuji. Jeho varianta na Takovou normální rodinku tedy opět obsahuje příběhy nejrůznějších lidí, kteří jsou tak v hajzlu, jak mohou být jen ve filmech Bohdana Slámy. Ačkoliv se na to rozhodně nekouká příjemně, jde opět o mistrovské dílo evropské kinematografie. Palec nahoru, rozhodně. ()

mauinka

Jsem ohromená.Tolik emocí,lidské upachtěnosti a jakési bezradnosti.Moc se mi líbí filmy p.Slámy a tenhle není vyjímkou. Skvělé herecké výkony všech. Film působí velmi realisticky, i když Karel je opravdu originál :-). Pro mě 95%. ()

zdenik

Bohdanovy filmy sleduji od počátku a každý z nich pro mě byl vrcholem, jehož překonání jsem si nedokázal představit. Po čtyřech letech od Venkovského učitele jsem byl svědkem něčeho neuvěřitelného - Čtyři slunce jsou natolik opravdovým / pravdivým, bolestivým filmem, že nemají u nás na plátně obdoby. Právě ta bolest, otázka víry, vnitřní síly lidí, ať už jsou z jakýchkoliv sociálních skupin a prostředí, to vše je tak těžké popsat, zahrát, natočit, že si na to mohou troufnout jen opravdoví mistři. A já se nebojím Slámu postavit vedle Tarra nebo Tarkovského, Sokurova. Samozřejmě, najdou se diváci, kteří tyhle věci nechtějí vidět a slyšet, a nebude jich málo. Ale na druhé straně jsou diváci, které Slámovy Čtyři slunce hluboce zasáhnou a způsobí jim opravdovou očistu. Myslím si, že postoj diváka k Slámovým filmům může být docela dobře odrazem jeho postoje k životu. ()

Andinistka

Filmy Bohdana Slámy považuju za výborný. Divoký včely úplně nejvíc. Ale u Čtyř sluncí jde snad o úlet (dějová linka s "šamanem" - what???). Co si mám z tohohle filmu prosím pěkně odnést? Chjo... Herecký výkony nicméně perfektní. PS: den po zhlédnutí přidávám 1*, film mi tak nějak stále vězí v hlavě, což je jedním z cílů filmu, nevykouřit se hned po závěrečných titulcích, že.. ()

jns

Asi první film Bohdana Slámy, o kterém můžu říct krom toho, že proti němu v zásadě nemůžu nic říct, že se mi opravdu líbil. ()

geo311

Zase jeden film který hraje na divákovy city tím nejjednodušším způsobem. Člověk není kámen, neštěstí jiných se jej dotýká. A když na plátně vidíme dobrou herečku plačící a zoufalou, režisérův úspěch je zajištěn. Za málo peněz hodně muziky. Ale muziky, která je jednoduchá a ohraná. Bohdan Sláma by se měl věnovat režií a né patlat scénáře. Ta jedna hvězdička patří hercům, které jsem celý film litoval. ()

Kellerman

Bohdan Sláma je jedním z mála současných českých režisérů,od kterých diváci pořád ještě očekávají pravidelně nadprůměrné filmy.Po Čtyřech sluncích se tenhle jeho status otřese v základech.Zhruba první hodinku se mi ten film docela líbil.Přišel mu kvalitně zrežírovaný,herci do jednotlivých rolí sedli (Mádl,Plesl výtečně),nebyla to ta úplně klasická česká chcípácká záležitost.S postupující stopáží mě ten film míjel čím dál víc,aby pak přišel konec,který... no,nevím, možná to na mě bylo až moc sofistikované,každopádně určitě nebudu mluvit jen za sebe,když řeknu,že mě nasral a film,který si jinak za zpracování určitě alespoň ty tři hvězdičky zasloužil,u mě shodil velmi výrazným způsobem.Sláma zůstal dobrým režisérem,ale vybral si námět,který mi osobně vůbec nelahodí a navíc mi jej nedokázal prodat způsobem,abych třeba v průběhu filmu změnil názor. ()

viktor.danek

Slámův masterpiece. Slabší momenty v druhé půli, kdy to vypadá, že děj nikam nepovede, než k naprosté depresi, nakonec bohatě vyvažuje silná pointa na konci. Už dlouho mě závěr filmu takhle neodrovnal. Skvělý scénář, skvělá kamera a skvělé herecké výkony, hlavně Mádla a malého Marka Šáchy. Vypsaná fiXa taky dobrá volba. ()

ondey

Jak je na tom světě smutno. Oproti předchozím Slámovým filmům mi Slunce připadala o něco míň dějová, o to víc ale pocitová. Dobrej film ve vás pár dní zůstane, já na tenhle vzpomínám už tejden. ()

HEED odpad!

Nuda, nesnáším prostě českou tvorbu. Z devadesáti procent to jsou blbosti. Pro mě film zůstane nepochopený. ()

DJ Kritik

TV formát mi až tak nevadil, ako to nemastné neslané pobehovanie cez postavy a ich životné pochody. To, že chudákovi je vždy len horšie je nám známe, ale niektoré veci v tomto filme sú veľmi idealizované a predkladajú divákovi temer aj názor na danú vec, či situáciu. Taký cielený útok na správnosť úsudku. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012