Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní? Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města vypráví o touze proměnit svůj život k lepšímu, ale také o tom, jak často jsou děti ovlivňovány přešlapy svých rodičů. Téměř čtyřicetiletý, ale pubertou doposud zmítaný otec od rodiny Jára (Jaroslav Plesl) se stále nepoučil z vlastních chyb a jeho úlety s sebou přinášejí komické momenty. S partnerkou Janou (Anna Geislerová) vychovávají dvě děti. Starší z nich je dospívající syn z Járova prvního manželství Véna (Marek Šácha), který v příběhu sehraje klíčovou roli po boku staršího kamaráda, punkáče Jerryho (Jiří Mádl). Jana prožívá krizi v manželství, ta vyvrcholí v momentě, kdy Járu vyhodí z práce a ona si najde milence (Igor Chmela). Lavinu nečekaných událostí z povzdálí sleduje a možná nakonec ovlivní místní guru Karel, jehož ztvárnil v nezvyklé herecké poloze Karel Roden. (oficiální text distributora)

Vejrrr

Sláma ... Jeho sociálně zajímavé filmy disponují většinou skvělými herci, jejíchž výkony jsou povětšinou famózní a Sláma jim dokáže vetknout charaktery,které budí dojem skutečně reálných postav. Otázkou mi zůstává, jestli o takových postavách chci sledovat film a jestli mimají co nabídnout. Mě osobně se film nedotknul, ale to je spíš ve mě, než že by filmu něco chybělo. Neměl silný děj, ale to zjevně nebylo jeho cílem. ()

f7r odpad!

Mám pocit, že mi z filmu muselo něco utéct... vůbec mne neoslovil a přišel mi dost chaotický... ()

mira007

Bohdane, komedie je něco, po čem lidi neodcházejí z kina s depkou. Řemeslně perfektní, obsazení, herecké výkony . ()

Garch

Žádná selanka, docela síla. Kamera, zvuk, střih, vše mi sedí. PS Jak to Bohdan Sláma dělá, že všichni herci jsou u něj tak dobří? - (i neherci: Marek Šácha je hodně opravdový) ()

Renfield

Od úvodní scény mi přišlo zajímavé, jaké pochopení má Jára pro Karla, není totiž zrovna typ těch, co by ho následovali, a přece. Smysl mi dávala část, ve které se na Karlovi snaží vydělat, jenže potom se vše vrací zpět k obdivu a v cestě za mistrem, snad i hlubokému porozumění. Ze začátku mi úplně nesedl ten dlouhý odklon od zajímavé rodinné linie, ale postupem jsem jejich krátké a svým způsobem velmi tragické road movie přišel na chuť. Ale zpět k rodině, tam je totiž Jana, ta, které vlastně v jednom vůbec nerozumím, proč tam je? Každý tu má někoho sobě blízkého, ale Jana je v úplně jiném světě, její příklon k učiteli tak naprosto chápu, jenže... Ano, zase mě jednou bavilo zapřemýšlet si nad tragickými postavami Bohdana Slámy, ta deprese je místy hmatatelná a to tu svítí nejedno slunce. Výborný Jiří Mádl (mohlo ho být více), taktéž Aňa Geislerová a samozřejmě Diviš Marek. Závěr nemohl být jiný než nejednoznačný, pěkně si to v něm sedne. 75% ()

Greg25

Bohdan Sláma znovu a stejně. Aneb opět trochu ujetí lidé, opět tak trochu na okraji společnosti a opět stejně. Navíc s kamerou, která mi k danému snímku vůbec neseděla - ty pohledy zblízka do tváře. Česká kinematografie opět dokázala vyprodukovat přes dvacet filmů za minulý rok. Já se ale ptám za jakou cenu? Máme zapotřebí na tohle koukat? Myslela jsem, že tvůrci filmů se snaží na něco upozornit, mít nějakou vizi, nové nápady, nebo aspoň osobitější přístup, ale stejní režiséři u nás točí stejné uniformní filmy, o stejných tématech, zřejmě v domnění, že to stačí. Nestačí... 40% P.S. Sem tam se objeví i výjimka, ale tou poslední pokud vím, byl již tři roky starý, ale výborný snímek Pouta. ()

Misacek22

Film sám o sobě je dost depresivní. Sama nevím, co mě přinutilo dát 4*, ale shlédnout film a za pár dní zapomenout o čem byl, se mi stává bohužel u většiny dnešních filmových děl, proto vždy ocením, když ve mě samotný příběh něco zanechá... Něco, o čem člověk může přemýšlet, nebo nad čím se alespoň pozastaví a na chvilku se zamyslí... A přesně to se tady panu režisérovi povedlo. ()

arcticsky

Po výborných Divokých včelách a dobrém Štěstí poněkud zklamání....Od Bohdana Slámy jsem čekal více než pouhé trochu zmatečné studentské cvičení.... ()

Pawlisman

Ponuré drama, nevidím důvod koukat na tyto filmy. Skvělý herecký výkon malého Marka Šáchy. Ha! No trošku pamflet.. 6,5/10 ()

Florfila

Proč byl tenhle film natočen, nad tím mi zůstává rozum stát. Snímek z kterého jsem si neodnesla lautr nic. Prázdné, nic neříkající, nudné. ()

IvcaSammet

Musím se přiznat, že jsem z filmu docela zklamaná. I přes to, že zde hodnocení není příliš vysoké, očekávala jsem lepší drama a možná i trochu více té komedie. Herecké výkony byly naprosto úžasné, hlavě teda Jarda Plesl zazářil, ale jinak se film nemá moc čím pochlubit. Pomalejší rozjezd se možná mohl zdát jako úplně zbytečný, ale nakonec jsem si uvědomila, že posloužil jako parádní úvod do "onoho světa", ve kterém žije až znepokojivá část našeho národa. A proto jsem měla nutkání hodnotit čtyřma hvězdičkama. Konec ale bohužel strašně zklamal a proto mě nezbývá nic než hodnotit "pouze" průměrem. ()

barteca

O Karlovi s Karlem Rodenem. Tentokrát to B.Sláma trochu překombinoval, zbytnost Mistra a jeho ženy už vyloženě trčí. Proč?! Nejvěrohodnější v roli J.Mádl. ()

dawe787

No bezva filmeček! A dokonce ze života, žádný pohádky určené pro 5% národa. No a Plesl, ten je čím dál lepší, jen tak dále pane Sláma, děkuji. ()

from

Po shlédnutí takového film use ptám proč? Ve filmech často něco chybí nebo je v nich něco navíc, v tomto filmu něco chybí i přebývá zároveň a to už je moc. ()

Rokle

Sláma je tradičně silný v dialogových sekvencích (málokdo u nás mu může konkurovat), nicméně role senzibila je tu popravdě zbytečná a hlavně nijak nespolupracuje s vývojem hlavních postav, resp. rodiny, která je po uši ponořena v problémech. Závěrečné minuty jen krutě potvrzují, že tentokrát režisér neměl tušení, jak by měl tento zamotaný okruh lidí uzavřít a místo toho násilně vetřel nejšílenější možnou interpretaci, které, dozajista nejen já, nerozumím. ()

char_t

Pan Sláma hraje na diváka jak na strunu, vydrnkává jednotlivé emoce tak, jak se mu zrovna zachce. Aneb film o světě plném paradoxů, kde je normální mít se víceméně špatně, a co musí člověk přežít, aby se mohl mít líp. Perfektní Mádl (konečně role pro velkého herce a ne pro náctiletého blbečka), škoda že nedostal trochu víc prostoru, třeba na úkor Rodena. A na rozdíl od některých hodnotících si nemyslím, že byl konec zbytečný či špatný. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012