Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní? Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města vypráví o touze proměnit svůj život k lepšímu, ale také o tom, jak často jsou děti ovlivňovány přešlapy svých rodičů. Téměř čtyřicetiletý, ale pubertou doposud zmítaný otec od rodiny Jára (Jaroslav Plesl) se stále nepoučil z vlastních chyb a jeho úlety s sebou přinášejí komické momenty. S partnerkou Janou (Anna Geislerová) vychovávají dvě děti. Starší z nich je dospívající syn z Járova prvního manželství Véna (Marek Šácha), který v příběhu sehraje klíčovou roli po boku staršího kamaráda, punkáče Jerryho (Jiří Mádl). Jana prožívá krizi v manželství, ta vyvrcholí v momentě, kdy Járu vyhodí z práce a ona si najde milence (Igor Chmela). Lavinu nečekaných událostí z povzdálí sleduje a možná nakonec ovlivní místní guru Karel, jehož ztvárnil v nezvyklé herecké poloze Karel Roden. (oficiální text distributora)

KaZbunda

Deprese. Může to tak bejt? Nebo už je to až moc za hranicí? Nevim, ale jestli už nemám věk se na to vysrat a vystačit už si pouze s komedií... ()

apa7

Je to opravdu zvláštní film a určitě se najdou tací, kterým přijde povedený s opravdovou myšlenkou. Já mezi ně, ale nepatřím. Děj mě ničím neuchvátil a Karel Roden jako Guru byl taky krapet divný (ty vlasy mu, ale rozhodně přidaly na důvěryhodnosti=)). Pro mě max. 35%. ()

habertek

Jedním slovem KATASTROFA! Češi opět dokázali, že ani s jednimi z nejlepších českých herců nedovedou udělat pořádnej film! Herci můžou byt sebelepší...no jak je slabá režie, scénář a pod. tak se můžou jít všichni zahrabat! Toto je příklad.... ()

Behind

Celkové hodnocení tohoto filmu na csfd.cz, je pro mě definitivním a jasným důkazem, že v mém případě na něj spoléhat nelze. Jako ostatní filmy Bohdana Slámy i tento mě zcela pohltil a já na něj od začátku do konce civěl jako dítě na šikovného kouzelníka. Iluzionistu, který vždycky ví, kam právě teď jeho malý divák kouká a co při tom cítí. Kdy se má smát a kdy mu má běhat mráz po zádech. Kdybych to uměl, natočil bych to přesně takhle. Bohužel...tohle nikdy umět nebudu. ()

Bredy65

Marek Šácha - úžasný výkon mladého herce, dal bych mu pět hvězd, pokud bych film hodnotil podle jeho výkonu. Film sám dává něco co je po letech duchovní filmové prázdnoty nad rámec mého myšlení. O to však víc k zamyšlení. ()

ma3e

Docela zajímavej film plnej nezdarů. Člověk si pak hezky uvědomí, že na tom vlastně není tak špatně. Hulící pankáč Mádl se mi v něm opravdu líbil a Karel Kámen taky nebyl špatnej. Fousáč s chudinkou nešťastnou byli docela zajímavej pár. Celkově teda spokojenost. ()

Solverino

Celkem slabota, lehce podprůměrné. Jednou se to dá, ale dost nuda. Pokud chce někdo vidět opravdu pěknou "sondičku", tak doporučuji radši "Poupata" to je mnohem lepší! ()

Něrpa

Klasická pochcaná sláma. Postavy jsou mi šumafuk hned ze startu a sledování ubožáků a jejich posraných životů už mě nudí. Dobře zahrané nic. Ten chlap neumí natočit nic jiného a tudíž házím do placu jednu hvězdu, protože odpad je pro větší Mistry. ()

JK77

to si so mna robite prdel, ze 12 nominacii na Českeho leva. A zaco? Ved je to totalna kravina. A uz tu niekto pisal, naj z celho filmu je titulna pesnicka. ()

borohub

To bylo teda dost slabé, dějově to bylo nezáživné, vůbec to neplynulo a dost často jsem se nudil. Karel Roden, na kterého jsem se těšil nějak moc nezaperlil a jeho postava mě vůbec nesedla. No co se dá dělat, další mrdka české kinematografie, dávám fakt hvězdu snad jen kvůli účtě k Rodenovi ()

iz67

Klasický Sláma (i když asi z těch slabších, stále pro mě ok); s dvěma velkými výhradami/scénami: havárie a nebe. Škoda, že chybka právě u vyvrcholení, na to je přeci už dost velký profík .... ()

nula87

Jednoznačně nejslabší Slámův film, který je nepřirozený, uměle poskládáný, a celkově dost bez života. 50% ()

tatopulos

Tohle se Slámovi nepovedlo, nesrovnatelné s Poupaty a Kobrami a užovkami. Obsahově, psychologicky, herecky slabé. Kdo je Jára ? Kdo je Jana ? Kdo je učitel- zahrádkář ? Jsou to pouze slaboši ? (Síla by se mohla projevit právě v jejich řeči a jednání nebo absurditě) To jsem se nedozvěděl, psychologické dialogy o jáství neproběhly, byl tu nástin nějakých pochyb ? Lidi uzavřeni v sobě a co dál ? Většina komunikace probíhá neverbálně, nemohu říct, že bych z těch posmutnělých tváří herců něco vyčetl. Roden je takové zpříjemnění tohoto filmu, něco jako zvědavý invalida z Cimrmanova opusu- "Švestka". Připadá mi jakoby chtěl Sláma plánovitě vyvolat lítost, ale nějak to nefunguje, že by mnou hýbala úzkost ze života a z jednání postav, to se říct nedá.. Ve filmu se nemoralizuje, ale ani o nic význačného neusiluje. (Tedy možná jsem se spletl a morální apel má být blázen Roden s jeho- "následuj mistra". Každý má být mistrem sám sobě ? Což by působilo lacině jako z knih "Miluj svůj život" nebo to má být "milujte se vespolek ?" nebo chovejte se k sobě "slušně" ? ) K severským filmům to má blízko asi jako Fantozzi k Františku Vláčilovi... Souhlasím s Enšpíglem- sociální cirkus bez manéže. ()

ostravak30

Čtyři slunce je docela zajímavý snímek. Bohužel má i své průměrné až podprůměrné momenty. Vázne trochu scénář, ale hudba docela jde. Aňa Geislerová hraje opět dobře, ostatně ona to umí. Vlastně mě nezklamal žádný herec. Role Karla Rodena je na můj vkus až moc podivínská. Respektive...chápu, že takoví to lidé také žijí, ale nechápu ve filmu jeho okolí. Klára Melíšková ví, že je blázen a přesto s ním žije. Jaroslav Plesl ví, že je blázen a stejně s ním jede na cestu hledat mistra. A nevadí mu, že mu Karel vyhodí z okna telefon a on se ani tři dny neshání po ženě, aby jí řekl, kde je. Konec je trochu těžkopádný. Nicméně celkově film Čtyři slunce není špatný, někdy se na něj možná podívám zas, ale opět musím dodat, že se jedná o film spíše průměrný. ()

Cortesz

Nevím no, úplná sračka to sice není, ale je to celé divné, skoro všechny postavy se chovají jak hovada a idioti. Mám takový dojem, že už to nikdy nechci vidět. Je to zkrátka takový ten "divný český film", který vůbec neví, o čem chce být, tak jak všechny postavy v tomto filmu. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012